تور ارزان قیمت کیش از تهران

کیش یکی از معروف ترین و زیباترین جزایر و جاذبه های گردشگری خلیج همیشه فارس است و تور ارزان قیمت کیش از تهران یکی از پرطرفدارترین ها! کمتر کسی را در ایران میتوان پیدا کرد که حداقل یک باری به سرش نزده باشد از این جزیره با آب های زلالش دیدن کند! دلایل زیادی وجود دارد که میتواند در عرض ۱۰ دقیقه شما را ترغیب کند تا همین حالا چمدان های خود را به قصد سفر به این جزیره با تور کیش از تهران ببندید.

تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="2470000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]
تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="2720000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]
تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="3020000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]
تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="2770000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]
تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="2520000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]
تور ارزان قیمت کیش از تهران
دو شب و سه روز
از تهران
به کیش
[format_money price="2440000" prefix="شروع قیمت از : " posefix="تومان"]

شاید تفریحات شبانه، لذت هیجان با تفریحات آبی در آب های خلیج فارس، جاذبه های خیره کننده از دلایلی باشد که سالانه مسافران زیادی را روانه این جزیره در دل خلیج میکند. تور ارزان قیمت کیش از تهران یکی از راه های مناسب برای سفر به این شهر است؛ در واقع با میزان پولی که برای این تور در سفرآس ۲۴ هزینه میکنید، میتوانید به تفریحات بیشتری در جزیره برسید!

جغرافیا

تور ارزان قیمت کیش از تهران

نقشه کیش مانند بیضی است، تمام تفریحات هیجان انگیز در همین بیضی کوچک جای گرفته اند. مساحت این جزیره ۹۱ کیلومتر مربع است و به راحتی میتوانید در چند روز در تور ارزان قیمت کیش از تهران تمامی قسمت های این جزیره را بازدید کنید. آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۱ نشان داد که جمعیت این جزیره ۲۴۸۱۹ نفر است.

کیش؛ سرزمین تاریخ و فرهنگ

فرهنگ کیش

در طول تاریخ، ابتدا جزیره تحت کنترل پادشاهان هخامنشی، اشکانی و ساسانی بود. در زمان حمله اعراب تحت کنترل خلفای اموی قرار گرفت. پس از فروپاشی حکومت امویان، یک فرماندار ایرانی که از نافرمانان خلفای عرب بود، بر جزیره تسلط یافت. کیش در طول زمان توسعه یافت و به یک مرکز تجاری مهم در جهان تبدیل شد. این جزیره در زمان صفویه به استعمار ارتش پرتغال درآمد، اما شاه عباس دوم آن را آزاد کرد.

در زمان سلطنت پهلوی، این جزیره مکان ویژه ای برای یافتن مروارید بود، اما به دلیل یافتن این چیزهای ارزشمند در سواحل ژاپن، ارزش مروارید ایران کاهش یافت. کمی گردش با تور ارزان قیمت کیش از تهران میتواند شما را با تاریخ جزیره فرهنگ ها و لباس های محلی بیشتر آشنا کند.

چرا نام کیش بر این جزیره گذاشته شد؟

تورهای ارزان قیمت کیش از تهران

برخی شواهد تاریخی نشان می دهد که نام قدیم این جزیره کیان بوده و دلیل آن نیز وجود سلسله کیان در گذشته است. کیش در تاریخ مکانی در شهرستان بابل بوده است. برخی از مورخان بر این باورند که گروهی از مردم کیش بابل به این جزیره مهاجرت کردند و اینجا را به همین شکل کنونی نامگذاری کردند. سفر به جزیره کیان با تور ارزان قیمت کیش از تهران را از دست ندهید و به دیدن تاریخ این شهر بروید!

فرهنگ جزیره را بپوشید!

لباس مردم کیش

لباس محلی مردم کیش داشداشه و عرقچین است. زنان نوعی لباس محلی با نام های مالفا و بطوطه و نوعی نقاب مانند سبیل به صورت می پوشند. که در مناطق بومی این جزیره در تور ارزان قیمت کیش از تهران قابل مشاهده است. میتوانید در سفر با تور ارزان قیمت کیش از تهران این لباس ها را اجاره کرده و عکس های زیبایی کنار آب های نیلگون جزیره بگیرید و بخشی از تاریخ و فرهنگ جزیره را همیشه با خود به همراه داشته باشید.

رسم و رسوم

رسم و رسوم کیش

افراد مختلف با مذهب و سنت های مختلف در اینجا زندگی می کنند. شغل مردم ماهیگیری، تجارت، دریانوردی و هر شغل دیگری که مربوط به دریا باشد. عید قربان و واقعه غدیر متداول ترین شب هایی است که سالانه در جزیره کیش برگزار می شود. اگر با تور ارزان قیمت کیش از تهران در این روزها به کیش بروید دیدن مراسم های آنان را از دست نمیدهید. مردم در ایام غدیر گندم سبز را در آب می‌ریزند. در عید قربان نیز گوسفندان را قربانی می کنند.

 در سال های بعثت حضرت محمد، دختران ۱۲ یا ۱۳ ساله در شهر در حالی که کاسه هایی در دست داشتند، درهای شهر را می زدند و میزبانان به آنها حنا دادند. دختران کاسه‌های حنا را به خانه‌ها و اقوام خود آوردند و دست‌هایشان را در آن فرو بردند. از دیگر کارهایی که میتوانید در تور ارزان قیمت کیش از تهران تجربه کنید، کشیدن نقش حنا بر روی دستتان است میتوانید یک یادگاری زیبا تا چند روز بر روی بدن خود داشته باشید.

کیش؛ جزیره تاریخ و تفریح

حصیر کیش

کیش، زیباترین جزیره ایران، در تنگه هرمز قرار دارد. این جزیره با ۱۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایران است. ویژگی های طبیعی منحصربه فرد این جزیره در کنار سایر جاذبه های گردشگری و مراکز خرید باعث شده تا افراد زیادی با تور ارزان قیمت کیش از تهران در سفر به ایران این مقصد را انتخاب کنند. اگر به دنبال سوغاتی های بی نظیر از کیش هستید، با ما همراه باشید تا با ۸ سوغاتی بی نظیر این شهر که می توانید در بازارها و مغازه ها پیدا کنید و به عنوان یادگاری از سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران بخرید، بیشتر آشنا شوید.

 قالیچه های سنتی و گلدوزی

یکی از بهترین سوغاتی هایی که می توانید در سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران بخرید، صنایع دستی منطقه ای است که به آن سفر می کنید. خرید صنایع دستی باعث رونق تولید و ایجاد شغل برای بسیاری از مردم محلی می شود. یکی از مهم ترین و ارزشمندترین جاذبه های کیش، صنایع دستی زنان و دختران محلی است. بافتنی، گلدوزی و روبان بافی از سنت هایی است که از دیرباز در این منطقه وجود داشته و هنوز هم زیبایی و اصالت خود را حفظ کرده است، میتوانید مدل های بسیار زیادی را از این هنر در سفر تور ارزان قیمت تهران کیش ببینید.

 انواع ملیله تزئینی، گلدوزی و سوزن دوزی، تولید محدود عود به عنوان ساز سنتی، مکرومه و بافندگی تنها بخشی از هنرهای این منطقه است که در تور ارزان قیمت کیش از تهران میبینید. امروزه رشته های جدیدی مانند قالی بافی، گلیم بافی، نقاشی، حصیربافی و سبد بافی و انواع زیورآلات در میان صنایع دستی کیش مرسوم است.

صنایع دستی حصیری

صنایع دستی حصیری را در سراسر استان در تور ارزان قیمت کیش از تهران می توانید ببینید. از آن جمله می توان به نوعی زیرانداز به نام «تک»، درب کوزه، نوعی سینی گرد و بزرگ به نام «سپ»، گلدان های حصیری، میوه خوری و ظرف نان اشاره کرد.

حصیری بافی را می توان یکی از رایج ترین و بی نظیرترین سوغاتی های کیش و در مجموع استان نامید، بدون شک این سوغاتی های کاربردی میتوانند گزینه های خوبی برای خرید یادگاری از سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران باشد. این امر به این دلیل است که ماده اولیه مورد نیاز حصیر بافی، برگ درختان خرما است. این مواد خام به وفور در دسترس هنرمندان است و تولید انواع محصولات حصیری در این استان متداول است. خرید محصولات حصیری در تور ارزان قیمت کیش از تهران را فراموش نکنید.

توموشی و نان محلی دیگر

در کیش بیش از ۲۰ نوع نان محلی خارج می شود که یکی از معروف ترین آنها نان توموشی است. نان توموشی شامل مخلوط ساده آرد و آب با دست است و به صورت نازک روی تابه پخش می شود. سپس روی آن پنیر یا تخم مرغ می‌ریزند و بعد از آماده شدن نان، با سس ماهی که از آب نمک ماهی، خردل، گشنیز و رازیانه درست می‌شود، سرو می‌شود. از دیگر انواع نان محلی کیش می توان به نان رخنه، نان خمیر و نان بالاتاوه اشاره کرد. هر سفری که انجام میدهیم از جمله تورهای ارزان قیمت کیش از تهران، خوردنی های محلی بخشی جدا نشدنی از سفرمان است.

 ادویه ترشی جات

شماره چهار در لیست سوغاتی های بی نظیر کیش البته ادویه جات است. جنوب ایران به غذاهای ادویه‌ای معروف است که ادویه‌های خاص منطقه را شامل می‌شود این موضوع را میتوانید در غذاهایی که در تور ارزان قیمت کیش از تهران میل میکنید نیز ببینید.

 اگر از طرفداران غذاها و ادویه های خاص هستید و غذاهای تند جزیره را در تور ارزان قیمت کیش از تهران  امتحان میکنید، می توانید در تور ارزان قیمت کیش از تهران بهترین ادویه های دنیا را با قیمت مناسب خریداری کنید. ادویه هایی که فقط در بازارهای هند و شرق آسیا می توانید پیدا کنید نه تنها برای مصرف شخصی مناسب است بلکه به عنوان سوغاتی از سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران برای عزیزانتان نیز مناسب است.

 لباس محلی و سنتی

اگر در فصول گرم سال به کیش با تور ارزان قیمت کیش از تهران سفر می کنید، شک نکنید پوشیدن لباس های محلی و سنتی این منطقه حس بسیار خوبی به شما می دهد. چون در آن گرما طراوت و خنکی خاصی به شما می بخشد، اما بدون توجه به فصل، در سفر تور ارزان قیمت تهران کیش می توانید این لباس ها را بخرید و بپوشید و حتی به عنوان سوغاتی بیاورید. لباس های نخی خیلی گران نیستند و برای راحتی در خانه بسیار مناسب هستند. این لباس ها را می توانید در بازارهای مختلف شهر جستجو و پیدا کنید.

قسمتی از دریا را به خانه ببرید!

در جریان جزر و مد دریا، مقدار زیادی صدف، حلزون و بقایای آبزیان خلیج فارس در سواحل جزایر متعدد کیش، ابوموسی، لارک، قشم هرمز و … سرازیر می شود که هنرمندان محلی آنها را جمع آوری و استفاده می کنند. برای ساخت انواع هنری، آویزها، پرده ها، مجسمه ها و بسیاری از اشیاء دیگر، مواد خام مورد استفاده شامل پوسته حلزون، صدف دریایی، استخوان ماهی و مرجان است. چسب بی رنگ به زیبایی قطعات را به هم متصل می کند تا تعدادی از بی نظیرترین سوغاتی های کیش را خلق کند. این محصولات زیبا را در سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران فراموش نکنید!

طعم شیرین جزیره

خرما معروف ترین و بهترین سوغات جنوب ایران است که میتوانید در سفر تورهای ارزان قیمت کیش از تهران به عنوان سوغاتی خریداری کنید. این میوه شیرین تر و کم ضررتر از شکر، بهترین سوغات هم برای شما و هم برای عزیزانتان در سفر به جنوب ایران است. می توانید هم خرما مرغوب و هم محصولات آن مانند انواع شربت های طبیعی را با قیمت مناسب خریداری کنید.

در پایان سفر تور ارزان قیمت کیش از تهران

تور ارزان قیمت تهران کیش

سفر به این جزیره فوق العاده نیازی به دلیل ندارد! تنها کافی است تا چمدان های خود را برای تورهای ارزان قیمت کیش از تهران ببنید و چند روز فوق العاده را در این شهر تجربه کنید. اگر میخواهید پول بیشتری برای تفریح در جزیره برای شما بماند سفر با تور ارزان قیمت کیش از تهران در سفرآس ۲۴ بهترین گزینه برای شما است.

۴/۵ - (۲ امتیاز)