آتشکده اصفهان

4.5/5 - (4 امتیاز)

آتشکده اصفهان جزو محبوب‌ترین مقاصد گردشگری است که مکان های تاریخی بسیار زیادی از جمله جاذبه های طبیعی را  در دل خود جای داده است و محل مناسب برای بازدید گردشگران داخلی و خارجی شده است. در میان و همه اینها آتشکده اصفهان جزو جاذبه های بسیار مهمی است که ارزش تاریخی و چشم‌انداز طبیعی ویژه‌ای دارد.

اتشکده اصفهان که با آن آتشگاه گفته می‌شود جزو کهن ترین بناهای به جا مانده از دوره ساسانیان است. حال مردم به آن قلعه ماربین می گویند. این آتشکده از یکی از هفت آتشکده  ای است که از زمان ساسانیان به جا مانده است. آتشکده اصفهان در  صد متری از کوه آتشگاه قرار گرفته است که در ۸ کیلومتری از غرب اصفهان واقع شده است.

 این مکان در قسمت جنوب خمینی شهر قرار دارد و در دو کیلومتری منارجنبان می باشد البته در قسمت شمالی بزرگراه اصفهان نجف آباد هم وجود دارد از بالای این کوه میتوانید زوایای مختلفی از قسمت های مختلف شهر را ببینید.

 برای دسترسی پیدا کردن به  آتشکده می توانید از  تاکسی و خودروی شخصی تان استفاده کنید از هر کجای شهر می توانید با استفاده از خیابان جهاد به سمت خیابان آتشگاه بروید.

 بعد از حدود ۸ کیلومتر پیش رفتن در خیابان با  آتشگاه مواجهه خواهید شد بعد از رسیدن باید  خودتان را برای یک صعود آماده کنید. البته باید این مورد را در نظر داشته باشید که ممکن است صعود به این کوه برای برخی از بازدیدکنندگان مشکل باشد.

ساعت کاری

شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
3شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
4 شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
5 شنبه
شروع :09:00
پایان :17:00
جمعه
شروع :09:00
پایان :17:00

امکانات آتشکده اصفهان

پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

آتشکده اصفهان در بخش ماربین و در ۸ کیلومتری غرب اصفهان قرار گرفته در قسمت جنوب خمینی شهر و حد فاصل دو کیلومتری منارجنبان است.
قدمت این بنا به قرن ششم قبل از میلاد فرق میکرد و در قرن سوم میلادی به محلی برای اجرای مراسمات مذهبی تبدیل شده است.
ساعت بازدید از آتشکده اصفهان از ۹ صبح تا ۵ عصر است. البته به پارک و محوطه کناری این آتشگاه در تمامی ساعات شبانه روز باز است.
برای دسترسی و پیدا کردن به آتشکده باید از خودروی شخصی یا همان تاکسی های دربستی که در سطح شهر هستند استفاده کنید. در هر کجای شهر که باشید باید خودتان را به بزرگراه خرازی خیابان جهاد برسانید و بعد از گذراندن ۸ کیلومتر وارد خیابان می شوید و ورودی آتشکده را خواهید دید بعد از اندکی پیاده روی و صعود به کوه به آتشکده اصفهان خواهید رسید.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی