خانه اعیانی کیش

امتیاز بدهید post

خانه اعیانی کیش یکی از جاذبه‌های دیدنی در جزیره کیش است که در زیرمجموعه شهر حریره کیش قرار دارد. این خانه به شکلی یادآور خانه‌های قدیمی در ایران باستان است که چند خانواده در آنها زندگی می‌کردند. این نوع خانه‌ها به‌طور معمول در فلات ایران در شهرهایی مانند یزد، اصفهان و کاشان دیده می‌شوند.

خانه اعیانی کیش نمونه‌ای برجسته از این نوع خانه‌ها در حاشیه خلیج فارس است و با آثار باقی‌مانده مانند کاشی‌کاری ستاره‌ای و وسعت آن، می‌توان گفت که در دوره ایلخانیان بنا شده است. اگر به تاریخ و ایران باستان علاقه‌مندید، این جاذبه دیدنی و شگفت‌انگیز در کیش را از دست ندهید.

خانه اعیانی کیش یکی از دیدنی‌های شهر باستانی حریره در جزیره کیش است. این خانه نمونه‌ای از خانه‌های قدیمی ایرانی است که در آن چندین خانواده در کنار هم زندگی می‌کردند. این نوع خانه‌ها به‌طور معمول در شهرهایی مانند یزد، کاشان و اصفهان دیده می‌شوند.

خانه اعیانی کیش از بازمانده‌های تاریخی بسیار باارزشی است که با کاشی‌کاری ستاره‌ای و مساحت بزرگ خود، به دوره ایلخانان برمی‌گردد. این خانه به عنوان مثالی از معماری و تاریخ ایران باستان شناخته می‌شود.

ساعت کاری

شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
1شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
2 شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
3شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
4 شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
5 شنبه
شروع :23:59
پایان :00:00
جمعه
شروع :23:59
پایان :00:00

امکانات خانه اعیانی کیش

پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

روزهای سر سال که شامل فصل پاییز و زمستان می‌شوند. البته در روزهای گرم هم می‌توانید به این خانه بروید اما چون هوای کیش در این روزها گرم است، توصیه می‌شود روزهای سرد را برای سفر انتخاب کنید.
آب‌انبار کیش، خانه مردم‌شناسی بومیان کیش، کشتی یونانی و شهر زیرزمینی کاریز
شهر باستانی حریره در بلوار میرمهنا، بلوار المپیک، میدان حریره، خیابان کرانه واقع است.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی