خانه مشروطیت اصفهان

4.5/5 - (2 امتیاز)

خانه مشروطه که با آن خانه مشروطیت اصفهان هم گفته می‌شود جزو بناهای تاریخی که از زمان قاجار به جا مانده و در آن زمان حکم مجلس امروزی را داشت. رجال سیاسی علم و آزادی خواه در ان تجمع میکردند  و در رابطه با امور مدنی و مشروطیت صحبت و مشورت می کردند که این خانه دارای شاه نشین و حیاط  های متعددی است که برای قدم زدن بسیار جذاب است و رفتن به این مکان شما را به دل تاریخ میبرد.

 این خانه تاریخی بسیار  بزرگ  است تاریخ و فرهنگ هنر و جلال شهر اصفهان را به نمایش می‌گذارد.

خانه مشروطه اصفهان از آثار ملی ایرانی هست این  خانه درست همانند پلی می باشد که طرز تفکر آزادیخواهان را از نسل دیروز به امروز انتقال داده است.

 خانه مشروطیت از ان دسته  خانه های تاریخی اصفهان است که کمتر کسی آن را می شناسد به همین دلیل یک مکان بکر و دست نخورده تبدیل شده  است  

قدمت این خانه به عصر قاجار باز می‌گردد و دقیقا در دوره محمد تقی خان رازانی بوده است و بعدها مالکیت آن به حاج آقا نجفی رسید. ایشان شخصی بودند که نقش مهمی در زمان مشروطه ایفا می کردند و بعد از انقلاب شهرداری اصفهان این خانه را خریداری کرده است.

در نهایت آن به یک موزه زیبا تبدیل شده است و بازدید را برای عموم آزاد کرده است.  

ساعت کاری

شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
3شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
4 شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
5 شنبه
شروع :09:00
پایان :20:00
جمعه
شروع :09:00
پایان :17:00

امکانات خانه مشروطیت اصفهان

سرویس بهداشتی
پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

آدرس خانه مشروطه اصفهان واقع در اصفهان خیابان نشاط کوچه مقصود بیک کوچه پشت مسجد شاه است به صورت دقیق تر می توانید آدرس را از طریق گوگل پیدا کنید.
جهت تماس با این خانه می توانید با شماره 3132212556 تماس بگیرید
به صورت همه روزه ازساعت ۸ شب تا ۲ بعد از ظهر وسط ۴ بعد از ظهر تا ۸ شب خانه برای علاقه مندان باز است و موقعیت قرار گرفتن این خانه در اصفهان دسترسی را برای عموم آزاد کرده است .

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی