زندان اسکندر یزد

امتیاز بدهید post

زندان اسکندر یزد از مکان های بسیار زیبایی است که در یزد قرار دارد و برای کسانی که به تاریخ هنر و معماری خاص ایرانی علاقه مند هستند می تواند گزینه بسیار مناسب برای بازدید باشد و به زندان اسکندر یزد مدرسه ضیائیه هم گفته می‌شود و این لقب به دلیل تغییر کاربری زندان به مدرسه است که در طی سال های متمادی اتفاق افتاده است.

زندان اسکندر یزد همانند یک جاذبه تاریخی بسیار مهم در میان شهر فهادان در استان یزد قرار دارد و در نتیجه سبک ویژه معماریش مورد عنایت گردشگران قرار گرفته است.

 همان طور که از نامش مشخص است این زندان در زمان اسکندر ساخته شده  است و اسناد و نشانه‌ها حاکی از این هستند که در سال ۶۳۱ هجری این مکان زندان بوده است.  این بنا دارای قدمت 8 قرنی است و بعد از بازدید این را متوجه می‌شود که همانند یک بنای تازه ساز همچنان محکم و استوار در دل کویر پابرجا مانده است. زندان اسکندر یزد در میان باستان شناسان تمامی دنیا شناخته شده است

برخلاف سال هایی که از این بنا به عنوان زندان استفاده می کردند به مرور به یک مدرسه خیلی مهم تبدیل شد و هشت قرن افراد سرشناس در آن به تدریس و تحصیل می پرداختند.

ساعت کاری

شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
1شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
2 شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
3شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
4 شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
5 شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
جمعه
شروع :08:00
پایان :20:00

امکانات زندان اسکندر یزد

پارکینگ
سرویس بهداشتی

اطلاعات تماس

سوالات متداول

استان یزد شهر یزد محله تاریخی فهادان کوچه رختشویخانه کوچه حمام نوع در مجاورت بقعه دوازده امام
بهترین زمان بازدید از زندان اسکندر در شهر یزد فصل بهار پاییز و زمستان است به دلیل کویری بودن این خطه از کشور ما در این زمان ها می توانید به سمت استان های کویری بروید.
ابتدا باید به برج ساعت بروید و به سمت مسجد جامع یزد بروید و از آنجا اندکی از مسیر را به صورت پیاده طی کنید و در بسیاری از کوچه ها تابلو های راهنما را خواهید دید.
هزینه بلیط برای گردشگران ایرانی چهار هزار تومان برای گردشگران خارجی ۳۰ هزار تومان است. ساعتهای بازدید هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر است

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی