دروازه استانبول تبریز

3.3/5 - (3 امتیاز)

دروازه استانبول یکی از مهم ترین دروازه های شهر تبریز است که در مسیر تبریز به ترکیه( استانبول) قرار گرفته است. این دروازه ارزش و اهمیت زیادی دارد و به جا مانده از روم شرقی یا همان عثمانی  است.

 زمانی که انقلاب مشروطه در ایران رخ داد این دروازه  به پایگاه مشروطه خواهان تبدیل شد و به دلیل اینکه از موقعیت نظامی خاصی برخوردار بود.

 این درب در راسته تبریز قرار گرفته است که موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی دارد و یکی از مهمترین مناطق گردشگری در تبریز است. که سالانه گردشگران زیادی از داخل و خارج از ایران به دلیل بازدید روانه بازار   می شود.

 اگر به تبریز سفر کردید حتما از این دروازه  دیدن کنید.  دروازه  تاریخی استانبول تبریز راه ارتباطی بین تبریز و ترکیه بود.

دو شهر استانبول و تبریز از شهر های نزدیک به هم هستند که از قدیم الایام محل ارتباط بین ایران و ترکیه بود.

دروازه استانبول از جمله مهم ترین قسمت های شهر تبریز به حساب می امد. دروازه استانبول راه ارتباطی بسیار مهمی بین شهر تبریز و استانبول ترکیه بود، که در این قسمت فرهنگ و آداب و رسوم و غیره با هم مبادله می شد. این دروازه توسط معماران ماهر زمان صفویه ساخته شد.

ساعت کاری

شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
1شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
2 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
3شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
4 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
5 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
جمعه
شروع :09:00
پایان :15:00

امکانات دروازه استانبول تبریز

پارکینگ
سرویس بهداشتی

اطلاعات تماس

سوالات متداول

اگر شما قصد بازدید از دروازه تبریز را دارید می توانید در زمانی که راسته بازار تبریز باز است از این دروازه دیدن کنید. بهترین زمان برای دیدن این دروازه از ساعت ۱۱ تا ۴ بعد از ظهر است. شما در این ساعت می توانید با دقت تمام زیبایی های این دروازه را از نزدیک مشاهده کنید.
در زمان تعطیلات رسمی که بازار تبریز بسته است، امکان دیدن دروازه تبریز وجود ندارد. عاشورا و تاسوعا و اربعین و رحلت پیامبر اکرم چهاردهم و پانزدهم خرداد امکان دیدن از این دروازه وجود ندارد .

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی

[neshan-map id="23"]