ژئوپارک قشم

امتیاز بدهید post

ژئوپارک قشم در واقع یکی از قسمت های مهم است که در جزیره قشم قرار گرفته است و جزو نخستین ژئو پارک های خاورمیانه محسوب می‌شود و از سال ۸۵ تحت حمایت یونسکو سازمان ملی جهانی در آمده است.

 دارای محوطه های بزرگ هستند که تنوع جانوری همزیستی و زمین شناختی در آن به چشم می‌خورد این ژئوپارک قشم به منظور تقویت توسعه پایداری منطقه ساخته شد.

 همچنین به از بین بردن بلایای طبیعی کمک بسیاری کرده و یکی از مهمترین مراکز گردشگری است و در حال حاضر مهمترین پارکی است که در خاورمیانه وجود دارد.

 جزیره قشم بسیار زیبا است و طرفداران زیادی را به خود پیدا کرده است و این پارک به  خودی خود توانسته است گردشگران زیادی رو به خود جذب کند و بخش عظیمی از اشتغال و اقتصاد را به خود جذب کرده است در واقع ژئوپارک از نظر گردشگری بسیار مهم است و کاربرد بسیار زیادی دارد.

ژئوپارک قشم یکی از زیباترین جاهایی است که در قشم وجود دارد و از ۲۵ مرکز گردشگری متنوع ساخته شده است که به جرات می‌توان گفت که این ژئو پارک زیبایی منحصر به فردی دارد.

ساعت کاری

شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
3شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
4 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
5 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
جمعه
شروع :00:00
پایان :00:00

سوالات متداول

ژئوپارک قشم که در غرب جزیره قرار دارد و از شرق به روستای طبل و روستای سلخ، از غرب به روستای گوری، از شمال و جنوب به ساحل جزیره ختم می‌شود.
در سال ۱۳۹۱ هجری شمسی معیارهای ثبت جهانی از سوی مدیران منطقه آزاد قشم اجرا نشد و نتیجه آن حذف این ژئوپارک از فهرست یونسکو بود.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی