حمام شیخ بهایی اصفهان

4.5/5 - (2 امتیاز)

حمام شیخ بهایی یکی از بناهایی که در شهر زیبای اصفهان قرار گرفته است و فضای  منحصر به فردی را به وجود آورده است حمام شیخ بهایی است این بنا از یادگاریهای عصر صفویه به حساب می‌آید و آن را از جاهای دیدنی اصفهان می شناسند.

 به دلیل گرم شدن منحصر به فردی که دارد به حمام اسرارامیز شهرت پیدا کرده است حمام های ایرانی از آثار تاریخی بوده است که در دوره های مختلف ساخته شده و یکی از شاهکار های معماری عصر را در خود جای داده است با پیشرفت جامعه به سمت مدرنیته حمام های امروزی شکل شخصی پیدا کردند و دیگر حمام های عمومی در سطح شهر و روستا وجود ندارد.

 امروزه حمام های عمومی کارکرد خود را از دست داده اند و به مکان های فرهنگی اجتماعی موزه زورخانه تبدیل شده اند حمام ها ایرانی بسیار معروف هستند و به آنها به دلیل داشتن شاخصه های منحصر به فردی است.

 حمام شیخ بهایی در خیابان عبدالرزاق اصفهان قرار گرفته است حمام شیخ بهایی یکی از بناهای بسیار ارزشمندی است که از دوره صفویه به جا مانده است سیستم گرمایشی این حمام با تمام حمام های تاریخی ایران متفاوت است افسانه های مختلفی در مورد آن وجود دارد.

 این حمام تنها با یک شعله کار میکرده و این شعله  امروزه  خاموش شده است سیستم لوله کشی که در این  بنا کشف شده است لوله کشی  منحصر به فردی را نشان می دهد با روش مکش طبیعی کار می کند اگر به اصفهان رفتید  بازدید از این حمام را فراموش نکنید.

ساعت کاری

شنبه
شروع :
پایان :
شنبه
شروع :
پایان :
شنبه
شروع :
پایان :
3شنبه
شروع :
پایان :
4 شنبه
شروع :
پایان :
5 شنبه
شروع :
پایان :
جمعه
شروع :
پایان :

امکانات حمام شیخ بهایی اصفهان

سرویس بهداشتی

اطلاعات تماس

سوالات متداول

حمام شیخ بهایی در خیابان عبدالرزاق اصفهان، کوچه شیخ بهایی و حد فاصل مسجد جامع و هارونیه، در بازار کهنه قرار گرفته است.
دلیل گرم شدن آب حمام شیخ بهایی منبع طلایی آن بوده است. با توجه به اینکه طلا، رساناترین فلز انتقال گرما است با حرارت کم انرژی زیادی تولید و آب منبع گرم می‌شد. به‌دلیل ارزشمندی طلا، این تئوری به‌طور قطعی تایید نشد تا از سرقت احتمالی منبع جلوگیری شود

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی