ساحل تخم گذاری لاکپشت ها قشم

5/5 - (1 امتیاز)

ساحل تخم‌گذاری لاکپشت‌ها در جزیره قشم یکی از جاذبه‌های طبیعی و حفاظت‌شده در ایران است. ساحل تخم گذاری لاکپشت در منطقه‌ای به نام سوسنگرد واقع شده و محلی است که لاکپشت‌های دریایی به منظور تخم‌گذاری به ساحل می‌آیند.در فصل تخم‌گذاری، لاکپشت‌ها به ساحل می‌آیند تا تخم‌هایشان را در شنها بگذارند. این وقایع طبیعی بسیار جذاب بوده و گردشگران علاقمند به مشاهده این رویدادهای حیاتی دریایی به ساحل می‌آیند. ایران جزو کشورهایی است که لاکپشت‌های دریایی در آب‌های خلیج فارس و در سواحل جزیره‌ها مانند قشم و هرمزگان زندگی می‌کنند.

ساحل تخم گذاری لاکپشت

ساحل تخم‌گذاری لاکپشت‌های قشم محیطی طبیعی و منحصر به فرد دارد که علاوه بر تماشای تخم‌گذاری لاکپشت‌ها، امکان تجربه زیبایی‌های دیگر طبیعت جزیره قشم را هم به گردشگران می‌دهد. این منطقه به عنوان یکی از مقصدهای محبوب گردشگری در ایران شناخته می‌شود و برای علاقمندان به حیات‌وحش و محیط زیست دریایی جذابیت دارد.

لاک پشت های پوزه عقابی یکی از جاذبه های گردشگری قشم هستند. ساحل تخم گذاری لاکپشت برای تخم گذاری استفاده می کنند. در کل هفت نوع لاک پشت شناخته شده است که ۵ نوعش میان دریای عمان و خلیج فارس هستند. لاک پشت های پوزه عقابی یکی از دو نوع لاک پشتی هستند که تو سواحل ایران تخم گذاری می کنند.

ساعت کاری

شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
3شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
4 شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
5 شنبه
شروع :01:00
پایان :12:59
جمعه
شروع :01:00
پایان :12:59

امکانات ساحل تخم گذاری لاکپشت ها قشم

پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

جزیره‌ی هرمز با وجود وسعت کم جاذبه‌ی تاریخی و طبیعی کافی برای جذب گردشگر دارد. شما پس از بازدید از ساحل لاک‌پشت‌ها می‌توانید وارد جاده‌ی کرانه شوید و از جاهای دیگر جزیره دیدن کنید.
مهمانسرای محیط زیست هرمز در فاصله‌ی حدود ۷۰۰ متری از ساحل لاک پشت ها نگرانی شما برای اقامت در نزدیکی این ساحل دیدنی را رفع می‌کند.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی