کلیسای هوانس مگردیچ مقدس اصفهان

5/5 - (2 امتیاز)

کلیسای هوانس مگردیچ مقدس اصفهان در محله چهارسو قرار گرفته است و یکی از مهم ترین کلیساهای ایران است مصالحی که در این ساختمان به کار رفته‌اند خشت و آجر هستند که با لg پوشیده شده‌اند و در قسمت زیر ان  محراب کلیسا وجود دارد که دارای نقاشی هایی با کتاب مقدس هستند که با دیواره های کاهگلی  پوشیده شده‌اند.

 این کلیسا دارای سه ورودی است که برج دو طبقه ناقوس خانه و گنبد در آن وجود دارد و در مجاورت ضلع شمالی کلیسا هم نمازخانه کوچکی ساخته شده است.

 این کلیسا از کلیساهای ارامنه کاتولیک است و روی تپه مشرف به روستای سهرول یا سهرقه ساخته شده است که در ۴۰ کیلومتری شمال غربی قرار دارد قدمت بنای فعلی که توسط معماران روسی ساخته شده به سال ۱۸۴۰ تعلق دارد.

 این کیلیسا  در اثر زلزله آسیب جدی به ان وارد شد  و بعد از آن در و پنجره به تاراج رفتند. پوشش طاق مرکزی به صورت گنبد مخروطی شکل است.  این کلیسا از سه بخش از ساخته شده است که بر خلاف عرف رایج در کلیسا دارای پلان های مربع شکل است.  

ساعت کاری

شنبه
شروع :
پایان :
شنبه
شروع :
پایان :
شنبه
شروع :
پایان :
3شنبه
شروع :
پایان :
4 شنبه
شروع :
پایان :
5 شنبه
شروع :
پایان :
جمعه
شروع :
پایان :

امکانات کلیسای هوانس مگردیچ مقدس اصفهان

سرویس بهداشتی
پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

اصفهان-مارنان – خیابان خاقانی-خیابان چهارسوق کوچک- خیابان ورامین.
این‌‎‎‎ کلیسا برای ارامنه کاتولیک بوده‌‎‌‌ که توسط دو معمار روسی‌‎‎‏‏ و فرانسوی ساخته شده است.
این مکان در نزدیکی مراکزی مانند بیمارستان سعدی و رستوران ترنج و بانک پاسارگاد شعبه توحید میانی و آزمایشگاه نوبل و موزه موسیقی اصفهان قرار گرفته است.
نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این مکان، ایستگاه اتوبوس مهرداد می‌باشد که دسترسی به این مکان را برای کاربران حمل‌ونقل عمومی آسان می‌سازد.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی