موزه هنرهای معاصر اصفهان

4/5 - (1 امتیاز)

گنجینه هنرهای تزیینی اصفهان و موزه هنرهای معاصر اصفهان در  یک مجموعه  هستند که در شهر اصفهان در کنار هم قرار گرفته اند.

 این مجموعه آثار هنری تلفیقی  در زمینه گوناگون را بر خوردارند.

نمایشگاه های مختلفی به مناسبت های متفاوت در این موزه  برقرار می‌شود که اکثرا در زمینه هنرهای اسلامی از جمله نقاشی و خوشنویسی هستند.

 موزه هنرهای معاصر اصفهان در بافت تاریخی و قدیمی شهر قرار گرفته است.

این موزه در خیابان استانداری و در پشت کاخ عالی قاپو و در نزدیکی باغ زیبای چهلستون قرار دارد؛ این موزه روبروی دانشکده هنر اصفهان هست که از دوره صفویه به جا مانده است.

 امروز به عنوان موزه هنرهای معاصر از آن یاد می کنند و  اوایل قرن یازدهم در زمان سلطنت شاه عباس اول به یکی از بناهای مجموعه دولتخانه تبدیل شده بود که آن را به عنوان رکیب خانه می‌شناختند. رکیب خانه یعنی محل نگهداری یراق آلات و لوازم سوارکاری در آن زمان بوده است.

این مجموعه با دارا بودن مساحت بالا ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع فضای بزرگی را به خود اختصاص داده است که در این میان کتابخانه امور اداری سالن اجتماعات و ۷ قسمت دیگر قرار دارد.

قسمت های دیگر ان شامل بخش خط و کتاب است آثار لاکی و روغنی و رودوزی های سنتی، نگارگری، آبگینه سفال و چینی و همچنین آثار چوبی هستند.  دیدن این موزه هنگامی که به شیراز سفر می کنید خالی از لطف نیست و به شما پیشنهاد می کنم حتما به این موزه سری بزنید.

ساعت کاری

شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
3شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
4 شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
5 شنبه
شروع :09:00
پایان :18:00
جمعه
شروع :09:00
پایان :18:00

امکانات موزه هنرهای معاصر اصفهان

دسترسی ویلچر
پارکینگ
فضای باز

اطلاعات تماس

سوالات متداول

اصفهان- خیابان استانداری- موزه هنرهای معاصر اصفهان
•اجرای فراخوان های مختلف هنری دیدار و اساتید برجسته •هنری گردآوری و بازسازی آثار و نمایش آن ها •برگزاری کارگاه های آموزشی هنری •برگزاری نمایشگاه هنری از آثار هنر داخلی و خارجی
این موزه دارای ۶ گالری است که در تمام ایام سال آثار هنری زیادی را به نمایش می گذارد. دارای کتابخانه تخصصی هنر است که حدودا دو هزار جلد کتاب فارسی و ۲۸۰ جلد کتاب لاتین دارد.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی