باغ نارنجستان قوام شیراز

5/5 - (2 امتیاز)

باغ نارنجستان قوام شیراز از  جاذبه بسیار مهم و گردشگری در شهر زیبای شیراز است که به دلیل قرار گرفتن درختان مختلف در این باغ شهرت زیادی پیدا کرده است و جز زیباترین عمارت های تاریخی شیراز به حساب می اید.

 این مجموعه تاریخی به دوره قاجار برمی‌گردد و دقیقاً زمانی که اوج هنر معماری در دوره قاجار شکوفا شده بود این عمارت ساخته شد.

این باغ متعلق به خاندان قوام بود که یکی از خانواده های بسیار با نفوذ و قدرتمند دوره قاجار بودند. این خاندان سال های زیادی را بر استان فارس حکومت می کردند و به همین واسطه توانسته اند  امارات و باغ های بسیار زیادی را در این شهر بسازند و از آن خود کنند.

 این ساختمان به واسطه معماران و هنرمندان معروف آن دوره ساخته شده است  که توانسته اند به بهترین شکل، هنر آینه کاری و  آجر کاری، منبت کاری، معرق کاری، حجاری، مقرنس کاری و گچ بری را در این بنا به کار ببرند.

با ورود از قسمت زیرین  ساختمان جنوبی با درختان نارنج و نخل روبرو خواهید شد که با آینه کاری و رنگ و نور بسیار این ساختمان را جلا داده اند اگر به شیراز سفر کردید حتما به این باغ سر بزنید.

ساعت کاری

شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
3شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
4 شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
5 شنبه
شروع :08:00
پایان :20:00
جمعه
شروع :08:00
پایان :20:00

امکانات باغ نارنجستان قوام شیراز

سرویس بهداشتی
پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

•هتل پارسه •هتل زندیه تنها گزینه هایی هستند که در نزدیکی باغ نارنجستان قوام قرار گرفته اند و به راحتی در دسترس مسافران قرار می گیرد.
باغ نارنجستان قوام از مکان های دیدنی استان فارس هست و در محله بالا کف و در قسمت شرقی انتهای خیابان لطفعلی خان زند قرار دارد.
این باغ به دستور شخص علی محمدخان قوام ساخته شده است.
ساعت بازدید از باغ نارنجستان قوام ۸ صبح تا ۲۱ و هزینه بازدید برای گردشگران داخلی حدوداً ۳۰۰۰ تومان است.
باغ نارنجستان قوام در محله درب شیخ که به آن امروزه محله گودعربان هم گفته می‌شود قرار گرفته است.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی