تور شیراز

تور شیراز با قیمت عالی ، تور شیراز از تهران ، تور شیراز از مشهد هوایی ، زمینی با قطار برای اردبیهشت 1401 . لیست هتل های تور های شیراز از مبادی مختلف رو در زیر ملاحظه میکنید . کافیه تور مورد نظر خودتو انتخاب کنید.

تور شیراز از تهران هوایی و زمینی

ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۱۲۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۹۱۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۶۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۱۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۹۴۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۹۸۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۷۷۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۳۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۱۲۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۹۱۰,۰۰۰ تومان

تور شیراز از مشهد هوایی و زمینی

ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۹۳۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۶۸۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۱۱۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۱۶۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۵۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۵۴۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۹۷۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۶۸۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۳,۱۱۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۹۶۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۳۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۴۶۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۸۹۰,۰۰۰ تومان

ویدئو معرفی شیراز

تور شیراز؛ قدم گذاشتن به جهان زیبایی

تور شیراز
تور شیراز

شیراز از کلان شهرهای ایران است که جزء برترین مقاصد توریستی این کشور نیز محسوب می شود. این شهر که در جنوب ایران قرار گرفته با آب و هوای معتدل و به واسطه جاذبه های طبیعی و تاریخی خود سالانه نام افراد زیادی را در لیست مسافرانش ثبت می کند.

تور شیراز به عنوان یکی از محبوب ترین تورهای ایرانی شناخته می شود که فرصتی برای دیدن باغ های دلگشا، موزه های عبرت انگیز، عمارت های چشم نواز، آتشکده های تاریخی و آرامگاه شاعران و هنرمندن است. تور شیراز اردیبهشت ۱۴۰۱ به سبب چنین جاذبه هایی از فروردین ماه قابل رزرو می باشد. در یادداشت پیش رو به معرفی کامل این تور پرطرفدار خواهیم پرداخت.

معرفی محبوب ترین جاذبه های شیرازی

شیراز بیش از همه با نام شاعران و باغ و گل پیوند خورده و شهری شاعرانه و عاشقانه شناخته می شود. در این شهر جاذبه های گردشگری را در قالب انواع بناهای تاریخی، آثار مذهبی، باغ های سرسبز، دریاچه های حیرت انگیز و مساجد خواهید دید. بنابراین با هر نوع سلیقه ای که وارد این کلان شهر شوید، دست پر برمی گردید. در ادامه معروف ترین جاذبه هایی را که با رزرو تور شیراز می توانید از آنها دیدن نمایید معرفی خواهیم کرد.

حافظیه و سعدیه؛ نمادی از شاعرانگی شیراز

شاید بتوان آرامگاه حافظ یا حافظیه را معروف ترین مکان در شهر شیراز دانست. این آرامگاه که به دستور رضاشاه و بر پایه طرحی از آندره گدار ساخته و بازسازی شد در جنوب دروازه قرآن واقع شده است. سالانه در این مکان جشن های بسیاری برگزار می شود که بهانه ای برای تجمع موسیقی دانان و هنرمندان برجسته کشور در کنار آرامگاه شاعر بزرگ ایرانی است. حافظیه در لحظه تحویل سال نیز جزء شلوغ ترین مکان های ایران است و افراد بسیاری در تعطیلات نوروز مسافر تور شیراز هوایی از تهران هستند.

حافظیه شیراز
حافظیه شیراز

آرامگاه سعدی، دیگر شاعدار نامدار قرن هفتم نیز در شهر شیراز واقع شده و جزء جاذبه های محبوب تور شیراز اردیبهشت به شمار می آید. طرح این مکان که در انتهای خیابان بوستان و در کنار باغ دلگشا قرار دارد، کاری از محسن فروغی است.

سعدیه به جز آرامگاه شاعر معروف ایران جایگاه دفن بزرگانی چون شوریده شیرازی نیز می باشد. نقل است که این مکان در ابتدا خانقاه سعدی بوده که این شاعر بزرگ آخرین سال های عمرش را در آنجا سپری کرده است. پس از مرگ سعدی پیکر وی در همین مکان دفن شد تا اکنون بنایی باشد برای حضور دوستداران این شاعر نام آور. در تور شیراز هوایی از مشهد می توانید از این مکان جذاب بازدید کنید.

باغ ارم؛ پیوند طبیعت و تاریخ

باغ ارم از دیدنی ترین جاذبه های تور شیراز است که بنابر برخی گمان ها قدمت آن به سده های ده و یازده هجری می رسد. این باغ پس از دست به دست شدن بین خاندان های مختلف به مالکیت همسر شاه در می آید و در نهایت در اختیار دانشگاه شیراز قرار می گیرد.

باغ ارم شیراز
باغ ارم شیراز

هسته این باغ را کوشکی از دوران قاجار تشکیل داده و اطراف آن را درختانی زیبا، استخر و دیگر جاذبه های طبیعی فراگرفته اند. یکی از جذاب ترین جاهای این باغ گذرگاه وسطی آن است که دو سوی آن از درختان سرو پوشیده شده. با رزرو تور شیراز می توانید از این باغ زیبا دیدن نمایید.

شاه چراغ؛ نقش هنر در بنایی مذهبی

شاه چراغ از دیگر جاذبه های شیراز است که  بنایی مذهبی به حساب می آید. این مکان بنابر اعتقاد اهل تشیع، محل دفن پسر امام موسی کاظم (ع) یعنی احمد بن موسی و برادر امام رضا (ع) یعنی محمد بن موسی است. این آرامگاه در نظر شیعیان از قداست خاصی برخوردار است و سالانه افراد زیادی برای زیارت آن راهی شیراز می شوند. آئینه کاری های ریز نگین، نقش خطوط هنری و کاشی کاری ها از این بنای مذهبی اثری هنری ساخته است.

باغ جهان نما؛ جاذبه خارق العاده شیرازی

شیراز شهر باغ های زیباست و باغ جهان نما یکی از معروف ترین آنها به شمار می آید. این باغ بالغ بر دو هکتار مساحت دارد که ۳۵۰۰ متر مربع از آن را فضای سبز تشکیل داده. انواع درخت های سرو و نارنج، شمشاد، بنفشه، اطلسی، گل داوودی و رز هفت رنگ از باغ فضایی چشم نواز و خوش آب و هوا ساخته اند. این باغ که از آن با عنوان زینت الدنیا نیز یاد می شود، در شمال شرقی شهر شیراز واقع شده و دسترسی به آن با وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی میسر است. دیدن این باغ در تور شیراز اردیبهشت لطف دیگری دارد.

حمام وکیل؛ یادگاری از دوران زندیه

حمام وکیل از آثار تاریخی شیراز است که در دوارن کریم خان زند ساخته شده. این بنا اکنون در فهرست آثار ملی ایران ثبت است و بازدید کنندگان بسیاری دارد. این حمام ۱۱ هزار متر مربع مساحت دارد و نشانی از معماری پیشرفته ایران در گذشته است. درآیگاه، سربینه، رختکن و گرم خانه از مکان های موجود در این حمام قدیمی هستند که در تور شیراز از مشهد با قطارمی توانید از آنها بازدید کنید.

باغ دلگشا؛ زیباترین باغ تاریخی ایران

مجموعه باغ های شیراز با باغ دلگشا تکمیل می شود. این باغ داری فضایی جذاب متشکل از درختان سر به فلک کشیده، دیوارهای بلند، جوی آب و استخر می باشد. این مجموعه که توریست ها از آن با نام پرشین گاردن نام می برند، در نزدیگی آرامگاه سعدی قرار دارد و شما با رزرو تور شیراز اردیبهشت می توانید از این هر دو جاذبه در زمان زیبایی خود دیدن نمایید. تور شیراز اردیبهشت ۱۴۰۱ از هم اکنون قابل رزرو می باشد.

چگونه به شیراز سفر کنیم؟

شیراز در جنوب ایران واقع شده و دسترسی به آن هم به صورت هوایی و هم از طریق زمینی میسر است. رزرو تور شیراز از مسیرهای نزدیک به صورت زمینی و از شهرهای دورتر به صورت هوایی رایج است.

تور شیراز زمینی

تور زمینی شیراز را هم می توانید از طریق خطوط ریلی و هم از طریق اتوبوس رزرو کنید. تور زمینی از اغلب شهرهای کشور برگزار می شود و از ارزان ترین سفرها محسوب می گردد. تور اتوبوس که از ارزان ترین تورها به شمار می آید، با اتوبوس های vip و از اغلب شهرهای کشور انجام شود.

تور قطار نیز در تمام شهرهای دارای راه آهن قابل رزرو است، اما در شهرهایی چون تهران، قم، اصفهان، تبریز و اهواز پرتردد تر است. تور زمینی شیراز با قطار برای کسانی که عاشق جاذبه های مسیر هستند بهترین گزینه محسوب می شود. سفر به شیراز زمینی با قطارهای لوکس چون نور، فدک و سریر می تواند فاصله طولانی مسیر ریلی را برای شما زودگذر کنند.

تور شیراز هوایی

سفر به شیراز را در شهرهای دارای فرودگاه به صورت هوایی رزرو کنید. تور شیراز از مشهد و تور شیراز از تهران دو تور هوایی پرطرفدار هستند که مسافران زیادی دارند. این تور به سبب سرعت و راحتی در بین اهالی شهرهای دور از شیراز رایج است و از سویی دیگر به سبب بالا بودن قیت بلیط هواپیما نمی تواند مورد انتخاب خیلی از مسافران قرار گیرد.

این تور از مبادی پر تردد به صورت مداوم برگزار می شود و به صورت لحظه آخری و ارزان قیمت نیز قابل عرضه است. اگر یک زمان کم طرفدار را برای سفر خود انتخاب کنید، قطعاً تور شیراز خود را ارزان تر رزرو خواهید کرد.

قیمت تور شیراز چقدر است؟

این تور چندان گران نیست و بسیاری از افراد می توانند با بودجه اندک برای رزرو تور شیراز اقدام کنند. البته قیمت این تور چون دیگر سفرها تحت تأثیر عوامل مختلفی است که روی هم رفته هزینه سفر را تعیین می کنند. مهم ترین این عوامل شامل زمان سفر، کیفیت هتل محل اقامت، شهر مبدأ، مدت زمان اقامت، خدمات و تعهدات تور و همچنین شیوه سفر (زمینی / هوایی) می شود. بنابراین امکان تنظیم قیمت با بودجه مسافران وجود دارد.

برای پایین آمدن قیمت این تور می توانید علاوه بر اینکه در زمانی کم طرفدار سفر می کنید، هتلی ارزان قیمت را نیز برای اقامت انتخاب نمایید. انتخاب سفر زمینی نیز می تواند در کاهش هزینه های شما تأثیر بسیاری داشته باشد. لازم به ذکر است تور شیراز اردیبهشت از تورهای پرطرفدار و گران محسوب می شود.

پر عرضه ترین تورهای شیراز

تور شیراز در تمام شهرهای ایران پرطرفدار است. علاوه بر این بسیاری از توریست های خارجی ایران را برای دیدن شهر شعر و ادب مقصد خود قرار می دهند. تور شیراز اردیبهشت ۱۴۰۱ از پر مسافرترین تورهای امسال محسوب می شود.

تور شیراز از تهران

تور شیراز از پایتخت ایران به صورت مداوم برگزار می شود و جزء پر مسافرترین سفرها محسوب می گردد. این تور به دو صورت زمینی و هوایی قابل عرضه است و در هر دسته طرفداران خود را دارد. مسیر ریلی تهران – شیراز از پرتردد ترین مسیرهای ریلی کشور محسوب می شود.

فاصله تهران تا شهر ادب از راه ریلی و در تور شیراز از تهران با قطار ۹۵۰ کیلومتر است و مدت زمان آن ۱۶ ساعت می باشد. این قطار در ایستگاه های ورزنه، شهرضا، امین آباد، اقلید، خرم بید، قادر آباد، مرو دشت، صفا شهر و پاسارگاد توقف دارد. قیمت این سفر با توجه به نوع قطار و سرویس دهی آن تعیین می گردد. تور شیراز هوایی از تهران با ۹۴۰ کیلومتر مسیر یک ساعت و ۲۰ دقیقه زمان می برد.

تور شیراز از مشهد

مشهد مبدأ پر تردد دیگر برای تور شیراز است. اهالی این کلان شهر که خود جزء برترین و پر مسافرترین شهرهای ایران می باشد، به سفر شیراز بسیار علاقه مند هستند و آمار رزرو تور شیراز از مشهد به وضوح این علاقه را ثابت می کند. این تور به دو صورت تور شیراز هوایی از مشهد و تور شیراز از مشهد با قطار و اتوبوس برگزار می گردد.

فاصله زمینی مشهد تا شیراز در مسیرهای مختلف متفاوت است و بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلومتر می باشد. ۱۶ الی ۱۷ ساعت برای طی کردن این مسیر لازم است. مسیر هوایی این دو شهر ۱۳۳۴ کیلومتر است و طی کردن آن یک ساعت و ۲۵ دقیقه به طول می انجامد. تعداد پرواز مسیر مشهد – شیراز در هفته متفاوت است و در برخی روزها دو بار و در روزهایی دیگر سه بار انجام می شود. در سفر ریلی شیراز به مشهد حدود ۲۲ تا ۲۴ ساعت در راه خواهید بود.

چه زمان به شیراز سفر کنیم؟

برای اغلب مسافران، آب و هوا مهم ترین فاکتور تعیین کننده زمان سفر است. البته هزینه سفر نیز زمان آن را تحت تأثیر قرار می دهد. آب و هوای شیراز گرم و خشک است و دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد. این شهر در اردیبهشت ماه بهترین آب و هوا را دارد و تور شیراز اردیبهشت از محبوب ترین تورها به مقصد این شهر محسوب می شود.

تور شیراز ادریبهشت؛ تور محبوب مسافران

تور اردیبهشت از محبوب ترین تورهایی است که مسافران به رزرو آن علاقه مند هستند. در این زمان آب و هوای شیراز در بهترین حالت خود قرار می گیرد و بازدید از جاذبه ها لطف بیشتری دارد. این تور به سبب  ۱۵ اردیبهشت ماه که به عنوان روز شیراز شناخته می شود طرفداران بیشتری پیدا کرده. در این روز می توانید شاهد جشنواره بالن ها باشید که جذابیت فوق العاده ای دارد. البته تور شیراز از تهران در فروردین ماه نیز به عنوان فصل گلاب گیری طرفداران خاص خود را دارد.

تور شیراز ارزان در کدام فصل؟

تور شیراز اردیبهشت
تور شیراز اردیبهشت

همواره سفر به یک مقصد در روزهای اوج مسافرپذیری گران است. بنابراین برای داشتن سفر ارزان باید به فصل هایی فکر کنید که مسافران کمتری برای رزرو تور شیراز تمایل نشان می دهند. شیراز از فرودین ماه تا خرداد ماه و از نمیه شهریور تا اوایل پاییز ماه دوران اوج مسافرپذیری خود را می گذراند. بنابراین در این زمان ها قیمت تور بالاست. برای رزرو تور شیراز از تهران با قطار و هواپیما به صورت ارزان می توانید در اوایل پاییز و اواخر زمستان اقدام نمایید.

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *