سفرآس24

تور وان ترکیه

وان یکی از بزرگ ترین شهرهای شرق ترکیه و از مهم ترین مقاصد توریستی این کشور نزد گردشگران ایرانی است. هم مرزی این شهر با آذربایجان غربی سبب شده هزینه های تور وان ترکیه در مقابل تور استانبول، آنکارا و آنتالیا بسیار پایین باشد و همین امر زمینه برگزاری آن را به صورت مداوم و متنوع به صورت تور وان ترکیه با قطار و تور هوایی فراهم کرده است.

تور های ترکیه

تور کیش

سفرآس24 همه روزه تور کیش از مبادی مختلف را برگزار می کند . با ما همراه باشید

تور وان 1403

تور وان ترکیه با اتوبوس و از مبدا تهران بوده و حرکت اتوبوس ها ساعت ۲۰ می باشد .

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۳,۴۶۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۵,۴۴۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۵,۸۱۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۳,۴۴۸,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۳,۲۹۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۸,۴۲۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۱۶,۴۱۶,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

ستاره هتل

ترنسفر رفت و برگشت

شروع قیمت از تهران : ۵,۹۸۰,۰۰۰ تومان

زمینی با اتوبوس

این تور با مدت اقامت دلخواه شما قابل رزرو است

مدارک لازم

کپی پاسپورت با ۶ ماه اعتبار. کارت واکسن دیجیتال ( ۲ دوز واکسن ) . ارائه تست منفی PCR .

توضیحات تکمیلی

نرخ کودک زیر دو سال رایگان می باشد. شماره های اضطراری آقای معتمدی راد : ۰۹۱۹۰۱۱۵۴۲۴

قوانین کنسلی

هتل و ترانسفر بصورت گارانتی می باشد ودر صورت کنسلی سوخت کامل می باشد .

سوالات متداول تور وان ترکیه

توصیه می کنیم که از تورهای تابستان ترکیه استفاده کنید. از جمله تور آنتالیا و تور استانبول و … زیرا هم ارزان هم لاکچری و هم لذت بخش می باشد. همچنین …

تابستان به دلیل تعطیلات و آب و هوای مناسب فصلیست که اکثر مردم آن را برای تعطیلات و مسافرت انتخاب می کنند. به این ترتیب قیمت ها در این فصل می تواند کمتر و کیفیت ها می تواند بیشتر باشد. هرچند که بسته به مقصدی که انتخاب می کنید و همچنین کیفیت تور قیمت ها می تواند متفاوت باشد. و …

این تور با توجه به فاکتورهایی از قبیل شیوه سفر (هوایی/ زمینی)، زمان رزرو تور و مبدأ حرکت بسیار متنوع است و به دسته های گوناگون تقسیم می شود. در این مقاله نخست انواع تور وان را با توجه به سه فاکتور ذکر شده بررسی خواهیم کرد و سپس به قیمت تور و معرفی جاذبه های آن خواهیم پرداخت.

وان؛ شهر رنگ های اسرار آمیز

تور وان ترکیه

وان شهری کهن در کشور ترکیه است که با رنگ های خاص و اسرار آمیز خود  را به منطقه ای جالب توجه تبدیل کرده. در این شهر رنگ ها هستند که شما را اسیر جادوی خود می کنند.  از آبی و زردی که در چشم گربه های پشمالو نشسته و نگاه شما را به خود جذب می کند تا آبی سیری که در دریاچه وان ریخته و چشم های شما را به خود گره می زند. کافی است یک تور وان هوایی رزرو کنید تا با پرواز بر فراز کوه های آناتولی از مناظر زیرپایتان شگفت زده شوید.

اگر چه در وان به اندازه استانبول، ازمیر، آنتالیا و کوش آداسی جاذبه نخواهید دید، اما خرید ارزان، جاذبه های تاریخی و هزینه های پایین سفر مهم ترین انگیزه های شما برای انتخاب تور وان ترکیه خواهد بود. البته این بدان معنی نیست که وان شهری معمولی است. بلکه بدان معناست که شهرهای مطرح ترکیه با جاذبه های بی شمار از اهمیت وان به عنوان یک شهر توریستی کاسته اند.

گربه های پشمالو، دریاچه وان، جزیره آختامار و کلیسای مقدس پر بازدیدترین جاذبه هایی هستند که مسافران تور وان از ارومیه می توانند از آنها بازدید کنند.

انواع تور وان بر اساس شیوه سفر

تور وان ترکیه با قطار

تور وان به دو صورت زمینی و هوایی برگزار می گردد و شما می توانید با توجه به مبدأ و هزینه خود هر کدام را انتخاب کنید. در حال حاضر سفر اتوبوسی مستقیم برای مسیر تهران- وان وجود ندارد، بنابراین تور وان  قطار و تور وان هواپیما دو شیوه مرسوم و پرطرفدار برای سفر به این شهر هستند. تور وان از خوی با توجه به مسیر نزدیک به صورت زمینی برگزار می گردد. 

تور وان ترکیه با قطار

مبدأ قطار وان دو شهر تهران و تبریز هستند و تور وان ترکیه از شهرهای کرج، قزوین، تاکستان، خرم ده، میانه، زنجان، خراسانک، مراغه، عجب شیر، سلماس و مرز رازی عبور می کند. مسیر ریلی تهران- وای ۱۰۶۷ متر است که ۹۵۷ کیلومتر آن در خاک ایران و ۱۱۰ کیلومتر آن در خاک ترکیه قرار دارد. طی این مسیر حدوداً ۱۲ ساعت طول خواهد کشید. تور وان نوروز از پر مسافرترین تورهای زمینی در این مسیر است.

مبدأ حرکت قطار وان تهران است و در همان روز در شهر تبریز نیز مسافرگیری می کند. قطار چهار ستاره البزر در روزهای یک شنبه و چهارشنبه هر هفته حرکت خود را از سمت تهران به سمت شهر وان آغاز می کند و با توجه به امکانات رفاهی خود یکی از محبوب ترین وسیله ها برای این سفر است.   

تور وان هوایی

پروازهای تهران– وان در حال حاضر بسیار محدود هستند و به همین دلیل ترجیح بسیاری از مسافران سفر زمینی است. هزینه بالای سفر هوایی نیز به نفع تور زمینی تمام شده و آمار خرید بلیط قطار وان را به شدت افزایش داده است. با این وجود تمایل بسیاری از افراد برای سفر سریع سبب شده شرکت هواپیمایی سان اکسپرس مسیر تهران – وان را به صورت مستقیم پوشش دهد و تور وان ترکیه به صورت هوایی نیز برای مسافران قابل دسترسی باشد.

مبادی پر تردد تور وان در ایران

تور وان از خوی

تور وان با توجه به متقاضیان بالای خود، مبادی مختلفی را در کشور پوشش داده که تهران به عنوان پایتخت و تبریز، خوی و ارومیه به عنوان شهرهای نزدیک به ترکیه از مهم ترین آنها می باشند. تور وان تابستان با توجه به محبوبیت خود از اغلب مبادی مهم کشور برگزار می گردد. 

تور وان از تهران

تهران یکی از پرترددترین مبادی تورهای خارجی چون تور ترکیه است. تور تهران – وان به دو صورت هوایی و زمینی قابل دسترسی است و هر کدام دارای قیمتی متفاوت است. تور وان ترکیه با قطار تهران همانطور که پیشتر گفته شد روزهای یک شنبه و چهارشنبه حرکت دارد و در مسیر خود از تبریز نیز مسافرگیری می کند. پرواز مستقیم نیز در این مسیر وجود دارد و مدت زمان آن حدوداً یک و نیم ساعت است.

تور وان از تبریز

نزدیکی آذربایجان غربی به ترکیه سبب شده تور های ترکیه از شهرهای مختلف این استان برگزار شوند. تور تبریز- وان از تورهای بسیار پرطرفدار در این مسیر است که به صورت زمینی برگزار و با قیمت مناسب می گردد. قطار تور وان ترکیه روزهای یک شنبه و چهارشنه از تبریز حرکت می کند.

تور وان از خوی

خوی یکی از نزدیک ترین شهرهای ایران به وان است و به همین دلیل تورهای زیادی را برای سفر به این شهر زیبا به خود اختصاص داده. تور وان هوایی در این مسیر مرسوم نیست و تور خوی – وان به صورت زمینی قابل دسترسی است و با اتوبوس و قطار برگزار می گردد. مرز رازی خوی نزدیک ترین مرز به ترکیه می باشد و فاصله آن تا وان یک ساعت و نیم است. مسافران این تور می توانند از طبیعت زیبای خوی نیز دیدن نمایند.

تور وان از ارومیه

ارومیه از دیگر مبادی پر تردد تور وان است که مسافران بسیاری را به کشور ترکیه می رساند. این تور نیز به صورت زمینی با اتوبوس های وی آی پی قابل دسترسی است. فاصله ارومیه تا وان ۲۸۹ کیلومتر است و مدت زمان سفر زمینی در این مسیر حدود ۴ ساعت می باشد.

تور وان ترکیه را در کدام فصل رزرو کنیم؟

تور وان بهار

وان شهری است در محاصره کوه های مختلف چون سیاه کوه، ارک و آرتوس که این موقعیت آب و هوایی کوهستانی برای آن به ارمغان آورده. تیر با میانگین دمای ۲۷ درجه سانتیگرادگرم ترین و دی و بهمن با میانگین دمای منفی ۷ درجه سردترین ماه های این شهر هستند. با توجه به این شرایط آب و هوایی اواخر اسفند تا اوایل بهار و اواسط شهریور تا اوایل پاییز بهترین زمان برای رزرو تور وان هستند.  

تور وان نوروز

تور وان بهار و به ویژه تور نوروز آن یکی از تورهای پر مسافر و محبوب در بین گردشگران است. در  این زمان رزرو تور وان ترکیه با قطار به شدت صعودی می شود و قیمت تور نیز بالا تر می رود. تعطیلات نوروزی و آب وهوای خوب عمده ترین دلایل محبوبیت این تور هستند. هوای شهر وان در بهار معتدل رو به سرد است و هر چه به اواخر این فصل نزدیک می شویم دمای هوا افزایش می یابد.

تور وان تابستان

تور تابستانه وان شما را به تجربه روزهایی تقریباً گرم و مرطوب می رساند. در این فصل به ویژه در تیر ماه میزان بارش ها به حداقل می رسد. با توجه به هوای کوهستانی و سرد وان در اغلب زمان ها، رزرو تور وان ترکیه در فصل تابستان طرفداران زیادی دارد.

تور وان پاییز

این شهر در اوایل پاییز دارای آب  و هوایی معتدل است که به تدریج رو به سردی می رود. سردی هوا این فصل را برای رزرو تور وان هوایی کم طرفدار کرده و از این جهت کسانی که از شلوغی گریزان هستند فرصت خوبی را در پاییز در اختیار خواهند داشت.

تور وان زمستان

وان در زمستان بسیار سرد است و همین امر آمار مسافران را به شدت کاهش می دهد. البته اگر عاشق برف و سرما هستید این فصل بهترین زمان برای سفر شماست. چرا که قیمت هتل ها و تورها در این فصل به شدت پایین می آید. اهالی آذربایجان غربی به سبب آب و هوای مشابه با همسایه خود از متقاضیان این تور هستند و تور وان از ارومیه از تورهای پرطرفدار محسوب می شود.

قیمت تور وان از ارزان تا گران

قیمت تور وان ارزان

انتخاب شیوه سفر (خرید بلیط هواپیما وان/ بلیط قطار وان/ بلیط اتوبوس وان)، زمان رزرو تور و کیفیت هتل انتخابی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در نرخ تور شما هستند. برای داشتن سفری ارزان می توانید سفرتان را به ماه های سرد چون پاییز و زمستان موکول کنید و همچنین تور وان ترکیه با قطار را انتخاب کنید. انتخاب هتل های ارزان نیز می توان قیمت تور وان ترکیه شما را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

اگر می خواهید یک سفر کاملاً مطلوب و لوکس را تجربه کنید می توانید در زمان های محبوب سفر مثل بهار با خرید بلیط هواپیما  وان یک سفر راحت و کم دردسر را تجربه کنید. اگر مشکل هزینه ندارید همچنین می توانید با انتخاب پنج ستاره های وان بهترین خاطرات اقامتی خود را در ترکیه رقم بزنید. تور وان از خوی از ارزان ترین تورهای این مسیر است.

جاذبه های وان برای مسافران

جاذبه های وان ترکیه

وان به نسبت وسعت خود شهری پر جاذبه است. انواع جاذبه های تاریخی، تفریحی، تجاری و طبیعی در این شهر می تواند برای مسافران تور وان نوروز جالب توجه باشد. سفرآس ۲۴ بازدید از جاذبه های زیر را به مسافران پیشنهاد می کند:

  • دریاچه وان (Van Lake)
  • خانه گربه های وان (Van Kedisi Evi)
  • قلعه وان (The Citadel of Van)
  • موزه وان (Van Museum)
  • جزیره آختامار (The Island of Akhtamar)
  • کلیسای مقدس (Holy Cross Church)

رزرو بهترین و ارزان ترین تورهای ترکیه

تور ترکیه

تورهای ترکیه بسیار متنوع هستند و برای شهرهای بسیاری در این کشور قابل رزرو می باشند. تور استانبول، تور کوش آداسی، تور آنکارا، تور آنتالیا و تور وان ترکیه از محبوب ترین تورها در کشور هستند. در بین این تورها تور وان به سبب هزینه پایین و قابلیت های تجاری در ایران بسیار پرطرفدار است و سالانه سفرهای بسیاری از تهران به این مقصد صورت می گیرد.

برای رزرو بهترین و ارزان ترین تور وان می توانید به سایت سفرآس ۲۴ مراجعه کنید و از بین تورهای متنوع این سایت که همگی از نظر قیمت و کیفیت تضمین شده هستند تور مورد نظر خود را رزرو نمایید. هر گونه سوال درباره تور وان هوایی و زمینی را نیز می توانید با کارشناسان ما مطرح نمایید. برای رزرو تور وان تابستان که از تورهای پرطرفدار این سایت است می توانید هم اکنون اقدام کنید.

سخن پایانی

تور وان

وان، استانبول، آنکارا، آنتالیا یا ازمیر! سفر فارغ از مقصد یکی از بهترین و پر فایده ترین تجربه های زندگی انسان است که حالا روانشناسان نیز با توجه به گسترش بیماری های روح و روان بر آن تأکید بسیاری دارند. با وجود این هزینه سفر همواره از موانع اصلی کسب این تجربه است و سفرهای ارزان راهی برای رد شدن از این مانع.

تور وان ترکیه یک پیشنهاد خوب برای تجربه سفری ارزان و راحت است. این شهر در نزدیکی مرز ایران قرار گرفته و نسبت به دیگر تورهای خارجی بسیار کم هزینه است. از طرف دیگر قیمت پایین پوشاک در این شهر می تواند به کسانی که سودای تجارت دارند یک پیشنهاد خوب کاری باشد. پس همین حالا با رزرو تور وان ترکیه خود را به سفری ارزان و پر منفعت دعوت کنید!

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *