میخوای کشور ترکیه سال 1403 رو 100% بشناسی؟

0

در اینجا حقایق جالب در مورد ترکیه وجود دارد که احتمالاً قبل از خواندن این مقاله نمی دانستید و حتی از دیدن عکس تور ترکیه قابل تشخیص نبود. برای جذابیت بیشتر می خواهم شما را نیز به چالش بکشم. چند تا از این حقایق ترکیه را قبل از خواندن این مقاله می دانستید؟ نتیجه خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مردم ترکیه عاشق چای هستند

چای ترکیه

این کشور بالاترین مصرف سرانه چای را دارد. اگر قیمت لیر ترکیه را بدانید می توانید یک چایی خوب در این کشور بچشید یا برای سوغات خریداری کنید. آیا می دانید که حدود 96 درصد از کل جمعیت حداقل 1 فنجان چای در روز می نوشند؟ تخمین زده می شود که ترکها سالانه 3 کیلو چای برای هر نفر مصرف می کنند. برای همین در عکس ترکیه اغلب مردمانی را در حال چای خوردن می بینید.

بنابراین، اگر از این کشور دیدن کردید، نباید تجربه چای سنتی را از دست بدهید. نیمی از جمعیت کشور زیر 30 سال هستند. این جمعیت به طور متوسط ​​23،4 درصد زیر 14 سال سن دارد و بیش از نیمی از کل جمعیت زیر 30 سال هستند. تنها 8.5 درصد از مردم مسن تر از 65 هستند. بنابراین فوتبال ترکیه طرفدار زیادی از جوانان دارد.

نقشه ترکیه دوقاره ای و مشهور به کباب

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

ترکیه خانه کباب است و احتمالاً معروف ترین مکان برای پخت کباب است، اما در ترکیه چندین نوع کباب دارند. در اینجا آنها کباب را اختراع کردند، و ترکها هنوز بهترین کسانی هستند که آن را تهیه می کنند. کباب دونر آنها یک کباب بین المللی محسوب می شود. بارها در سریال ها دیده اید که بازیگران ترکیه استانبول در حال خوردن کباب هستند.

استانبول تنها شهری است که در دو قاره ساخته شده است. این شهر باستانی بیشتر در قاره آسیا واقع شده است، اما چند درصد از مساحت کل شهر نیز در اروپا واقع شده است، که از آنجا که در دو قاره ساخته شده است، آن را منحصر به فرد می کند. استانبول در زمان امپراتوری روم با نام کنستانتینوپل نیز شناخته می شد. من سعی دارم همه چیز درباره ترکیه را برای شما بیان کنم.

قهوه کالا ترکیه

قهوه ترکیه

قهوه توسط ترکها به اروپا معرفی شد. به عنوان یک سوئدی، من از قهوه بسیار سپاسگزارم و در حالی که منشاء آن ترکی نیست، آنها قهوه را در قرن شانزدهم به اروپایی ها معرفی کردند. برای اولین بار در امپراتوری عثمانی ظاهر شد، تحت شدیدترین تفاسیر قرآن و دین ترکیه، قهوه قوی یک دارو محسوب می شد و مصرف آن ممنوع بود. به دلیل محبوبیت زیاد نوشیدنی، سلطان سرانجام این ممنوعیت را لغو کرد.

فرهنگ قهوه ترک از اواسط تا اواخر قرن 17 به انگلیس و فرانسه رسیده بود. اولین قهوه خانه در بریتانیا توسط یهودی عثمانی در اواسط قرن 17 افتتاح شد. در دهه 1680، سفیر ترکیه در فرانسه مهمانی های مجلل برای نخبگان شهر ترتیب داد، جایی که برده های آفریقایی در مهمانی با فنجان چینی روی بشقاب طلا یا نقره به عن.ان یک کالا ترکیه قهوه می دادند.

کشور ترکیه خودکفا است

حدود 49.7 درصد از خاک این کشور به کشاورزی اختصاص داده شده است. آنها نیازی به تکیه بر واردات غذا از کشورهای دیگر ندارند. در حقیقت انجیر، گوجه فرنگی و بادمجان فراوان است. گفته می شود کشاورزی در اینجا آغاز شده است. بنابراین، شما تازه آموخته اید که تقریبا نیمی از کشور از زمین های کشاورزی تشکیل شده است، اما چیزهای بیشتری در این زمینه وجود دارد.

اگر به نقشه ترکیه نگاهی بیندازید با وسعتی سبز مواجه می شوید. مورخان معتقدند که کشاورزی در اینجا در ترکیه و ایران آغاز شده است، بیش از 11000 سال قبل از میلاد!  شاید وقتی به این کشاورزی و سالادهای غول پیکر نگاه می کنید چندان هم شگفت آور نباشد، اما قطعاً یکی از جالب ترین حقایق در مورد ترکیه است!  دانستن قیمت لیر ترکیه برای کشاورزان جهان از این رو بسیار اهمیت دارد. اگر هنوز برای دانستن همه چیز درباره ترکیه کنجکاو هستید با من همراه باشید.

بابا نوئل و چشم زخم در کشور ترکیه متولد شد

بابانوئل ترکیه
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

سنت نیکلاس، که معمولاً بابا نوئل نامیده می شود در قطب شمال متولد نشده است. بلکه در پاتارا در جنوب غربی ترکیه واقع شده است. این تنها یکی از بسیاری از حقایق جالب در مورد ترکیه است! حرز چشم شیطانی یا چشم زخم خریداری شده ترین سوغات توسط مردم ترکیه است. هر ساله در زمان کریسمس، میلیون ها والد در سراسر جهان در بزرگترین فریب در مورد بابا نوئل شرکت می کنند. این در سالهای اولیه زندگی یک کودک شروع می شود زمانی که والدین قول هدایای فراوان از بابانوئل را برای رفتار خوب می دهند.

آنها داستان هایی از قطب شمال، مرد چاق که در آنجا زندگی می کند و جن هایی که هدیه هایی با هر شکل و اندازه می دهند، روایت می کنند. برخی از والدین حتی کودکان را به لاپلند می برند و کودکان ساده اولین سالهای زندگی خود را با اعتقاد به پرواز گوزن شمالی سپری می کنند. در سالهای بعد، والدین به اشتباه به فرزندان خود اعتراف کردند که بابا نوئل واقعی نبوده و او فقط یک قسمت سرگرم کننده از کریسمس است.

واقعیت غم انگیز این است که سانتا هنوز زنده نیست و لگد می زند اما او یک شخص واقعی بود. او هدایایی را نیز از دودکش ها رها کرد و بیوگرافی او در واقع در کشور ترکیه شروع می شود نه قطب شمال. من به تازگی فرصتی پیدا کردم تا از شهری که شهرت او در آنجا بود دیدن کنم، اما برای توضیح داستان به مقداری سابقه نیاز داشتم. تا اینجا سعی کردم همه چیز درباره ترکیه و آن هم جذاب ترین ها را عنوان کنم.

وقتی والدین نیکلاس فوت کردند، پول زیادی برای او گذاشتند و از او یک مرد ثروتمند ساختند. او می خواست با توجه به دین ترکیه به مردم فقیر کمک کند اما می خواست این کار را مخفیانه انجام دهد، بنابراین اسقف چابک از پشت بام خانه های مردم بالا می رفت و سکه ها را از دودکش پایین می انداخت  یک روز، یک شهروند او را دستگیر کرد و ماهیت خوب او به شهر نشان داده شد.

در زبان ترکی به نام  nazar boncuğu معروف است و به منظور محافظت در برابر چشم بد و سایر ارواح مضر مورد استفاده است. یک کالا ترکیه پر مصرف و نوعی صنایع دستی می باشد. این نماد در بسیاری از کشورهای دیگر که امپراتوری عثمانی در آن حضور داشت نیز یافت می شود گفته می شود سنت ساخت این نوع هنر شیشه ای با چشم نظر بد حداقل 3000 سال پیش برمی گردد. به همین دلیل در عکس ترکیه اغلب چشم زخم ها به چشم می خورند. بنابراین بد نیست نقشه ترکیه را با یک چشم زخم بزرگ نشان دهیم.

مصطفی کمال آتاتورک قهرمان ملی است

در طول زمان بسیاری از رهبران قوی و سرداران جنگی در امپراتوری های مختلف وجود داشته اند که بر این منطقه حکومت کرده اند. جدیدترین قهرمان یک قهرمان ملی است که کشور را متحد کرد و آنچه را که به عنوان ترکیه مدرن شناخته می شود، بنیان نهاد.  مصطفی کمال آتاتورک اولین رئیس جمهور از 29 اکتبر 1923 تا زمان مرگش در سال 1938 بود.  این هنوز همه چیز درباره ترکیه نیست پس با من همراه باشید.

کشور ترکیه بزرگترین تولید کننده فندق است

فندق ترکیه

فندق از درخت کوریلوس می آید و حاوی مواد مغذی مانند منیزیم، ویتامین E، چربی های سالم و موارد دیگر است. همچنین منبع عالی آنتی اکسیدان ها است. تولید فندق در ترکیه استانبول از آن جهت اهمیت دارد که ترکیه بیشتر فندق های جهان را کشت و فرآوری می کند. یک کالا ترکیه برای تجارت است. بر اساس چندین منبع، سهم بازار بین 70 تا 80 درصد از تولید فندق در سراسر جهان را دارد.

روایات مربوط به 1500 سال قبل از میلاد مسیح در زمینه کشت فندق در منطقه دریای سیاه (از لحاظ تاریخی پونتوس ) وجود دارد و مورخ ترکی Evliya Çelebi باغ های فندق را در دهه 1650 ، در زمان امپراتوری عثمانی شرح داده است. مزارع فندق عمدتا در منطقه دریای سیاه بین ترابزون و کوجائلی واقع شده است. مناطق فندقی به قسمت شرقی قدیمی تقسیم می شوند که از اردو تا آرتوین و منطقه فندقی جدید در قسمت غربی دریای سیاه بین سامسون و کوجائلی تقسیم شده است.

بیشتر فندق ها در استان های اردو، سامسون و گیرسون کشت می شوند در حالی که در ساکاریا و دوزچه تولید فندق بسیار کارآمد است. تنها در اردو، 200،000 تن در سال 2017 برداشت شد. دانستن قیمت لیر ترکیه برای وارد کنندگان این دانه روغنی اهمیت زیادی دارد. شاید علاوه بر چشم زخم بتوان عکس یک فندوق را نیز به نقشه ترکیه اضافه کرد.

قدیمی ترین مترو جهان را دارد

دومین راه آهن قدیمی زیرزمینی جهان در ترکیه است. فقط قطار زیرزمینی لندن از استانبول قدیمی تر است. در 17 ژانویه 1875 افتتاح شد و امروز هنوز بین مناطق کاراکوی و بیوگلو کار می کند. اولین خط راه آهن شهری زیرزمینی در قاره اروپا در این کشور است. اولین طرح جامع برای یک شبکه کامل مترو در استانبول، با عنوان Avant Projet d’un Métropolitain à Constantinople و طراحی شده توسط مهندس فرانسوی L. Guerby، مربوط به 10 ژانویه 1912 است.

این طرح شامل 24 ایستگاه بین مناطق توپکاپی و شیشلی و شامل اتصال از طریق شاخ طلایی می شود. هر ایستگاه دارای یک سکوی 75 متری در کنار خط ریلی است، در حالی که فاصله بین ایستگاه ها از 220 تا 975 متر متغیر است. نقشه های این پروژه که هرگز محقق نشد، امروز در موزه دانشگاه فنی استانبول به نمایش گذاشته شده است .

در سال 1936 ، هنری پروست، شهرساز فرانسوی، یک شبکه مترو بین مناطق تکسیم و بیازات، به ترتیب در شمال و جنوب شاخ طلایی پیشنهاد کرد. در اکتبر 1951، شرکت هلندی ندکو مسیری مشابه بین تقسیم و بیازات را پیشنهاد کرد. با این حال، این برنامه ها هرگز عملی نشد و همه پیشنهادات تا سال 1987، زمانی که برنامه ریزی برای متروی کنونی استانبول انجام شد، متوقف شد.

ترکیه خانه ی مساجد است

شاید از قبل بدانید که 99 درصد ترکیه و ایران و ترکان مسلمان هستند و دین ترکیه اهمیت ویژه ای بین شهروندان دارد. در نقشه ترکیه تعداد مساجد انقدر زیاد است که سرگیجه می گیرید. اما احتمالاً نمی دانستید که تعداد 82 693 مسجد در این کشور وجود دارد. امروز، هزاران مسجد تاریخی در سراسر کشور وجود دارد که هنوز فعال هستند.

مساجد برجسته ای که در دوره های سلجوقی و عثمانی ساخته شده اند شامل مسجد سلطان احمد و مسجد سلیمانیه در استانبول، مسجد سلیمیه در ادیرنه، مسجد یشیل در بورسا، مسجد علی الدین و مسجد مولانا در قونیه و مسجد جامع در دیوریجی، از جمله بسیاری از مساجد دیگر است.

مساجد بزرگ ساخته شده در دوره جمهوری ترکیه شامل مسجد Kocatepe در آنکارا و مسجد Sabancı در آدانا است. علویان که 15-20 درصد جمعیت را تشکیل می دهند، بیشتر در استانهای Tunceli ، Malatya ، Sivas ، Çorum و Kahramanmaraş متمرکز شده اند. تونجلی تنها استان ترکیه با اکثریت جمعیت علوی است. حدود 20 درصد از علویان کرد و 25 درصد از کردهای ترکیه علوی هستند. همانطور که مشاهده می کنید دین ترکیه اغلب اسلام است.

نکات جالب درباره مردم ترکیه

 • ترکیه با وجود این واقعیت که این کشور تنها 37 امین کشور جهان با حدود 80.8 میلیون نفر جمعیت است، دارای هفتمین تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در جهان است. به عنوان مثال، فیس بوک در اینجا بسیار محبوب است. 97 درصد مردم از فیس بوک استفاده می کنند و ترک ها به عنوان فعال ترین کاربران شناخته می شوند.
 • مردم ترکیه سالانه بیش از سه برابر وزن بدن خود نان می خورند
 • اکثر ترکها فاقد نام خانوادگی بودند تا اینکه قانونی در سال 1934 تصویب شد
 • لاله ها توسط معامله گران ترک در قرن شانزدهم معرفی شدند
 • چند صد سال پیش باور این بود که زنان ترکیه اگر به اندازه کافی قهوه به شوهرشان ندهند، می توانند از شوهرشان طلاق بگیرند
 • فوتبال ترکیه طرفداران زیادی ندارد
 • غذاهای ترکی در سراسر جهان رواج دارد و هزاران سال است که از غذاها الهام گرفته است
 • الفبای ترکی مبتنی بر لاتین است، نه عربی
 • لاله گل ملی در این کشور است
 • گرگ خاکستری حیوان ملی کشور است
 • 99 درصد جمعیت ترکیه مسلمان هستند
 • گفته می شود شهر افسانه ای تروا در اینجا واقع شده است

حقایق کلی در مورد ترکیه

دریاچه وان ترکیه
 • در زیر برخی اطلاعات عمومی مانند کل جمعیت، مساحت زمین، بزرگترین دریاچه، بلندترین کوه و سایر حقایق کلی در مورد ترکیه است که دانستن آنها جالب است.
 • کل جمعیت:  80،810،525
 • پایتخت : آنکارا
 • امید به زندگی : 75،76 سال.
 • بلندترین کوه:  آرارات (5137 متر)
 • مساحت زمین:  783356 کیلومتر 2   (302455 مایل مربع)
 • بزرگترین دریاچه:  دریاچه وان
 • روز ملی: 29 اکتبر
 • دولت: جمهوری مشروطه ریاست جمهوری واحد
 • رئیس جمهور: رجب طیب اردوغان
 • واحد پول:  لیر (TRY)
 • زبان رسمی:  ترکی
 • دین : 99٪ مسلمان
 • وب سایت رسمی:  mfa.gov.tr
 • عضو ناتو:  بله
 • عضو اتحادیه اروپا : خیر
 • آهنگ ملی:  “ikstiklâl Marşı”
 • منطقه زمانی:  UTC+3 (FET)
 • شماره کشور/پیشوند:  +90

بزرگترین شهرهای ترکیه

فرهنگ ترکیه – راهنمای سنت های اجتماعی

هنگامی که به این کشور سفر می کنید بازدید از رفتار مردم ترکیه استانبول یا سایر شهر بخشی از فرهنگ است البته دیدن فیلم ها و بازی بازیگران ترکیه نیز دست کمی ندارد. با این کار به یک چیز پی خواهید برد که آن هم اجتماعی بودن مردم این کشور است. مردم ترکیه عاشق ملاقات با دوستان جدید هستند و هیچ فکر نمی کنند که اگر نیمی از روز خود را با صحبت با یک فرد غریبه بگذرانند و حقوق جهانی افراد را زیر سوال برده اند.

افرادی که از کشورهای محدود و کوچک به این کشور می آیند ممکن است از طبیعت دوستانه ای که برای همه مسافران نشان داده می شود بترسند. فوتبال ترکیه در استادیوم های بزرگ رونق دارد اما طرفداران بین المللی ندارد. با این اوصاف، من راهنمای فرهنگ و سنت های اجتماعی ترکیه را تهیه کرده ام که در سفر به اینجا با آنها روبرو خواهید شد.

این عبارت را اغلب در ترکیه خواهید شنید، بیشتر اگر از رستوران ها و بارهای سنتی دیدن کنید تا مراکز گردشگری. این به معنی “خوش آمدید” است و جمله ای که باید برگردید “Hos bulduk” است که به معنی خوش آمدید. اگر این اصطلاح را فراموش کردید یا گفتن آن را فراموش کردید عصبی نشوید زیرا مردم ترکیه متوجه شده اند که هر خارجی زبان ترکی نمی داند.

چایخانه برای مردان

از این لحاظ ترکیه و ایران  شبیه هم هستند. اگر شما یک زن هستید، تنها مراکزی که باید از آن مطلع باشید، چایخانه های ترکیه هستند. زنان از نظر فرهنگی به آنجا نمی روند. در عوض به دنبال باغ چای ترکیه باشید که زوج ها و خانواده ها به آنجا بروند. اگر در شک و تردید هستید، نگاهی بیندازید که چه کسانی دیگر آنجا هستند. تعداد بیشماری میز پر از مردانی که تخته نرد بازی می کنند به این معناست که منطقه ممنوعه برای زنان است. برای رفتن به کافی شاپ ها و چایخانه ها بهتر است قیمت لیر ترکیه را بدانید.

مراسم آیینی

احتمالاً به عروسی یا مهمانی ختنه توسط یک فرد تردر این کشور دعوت خواهید شد حتی اگر چند روز است که او را می شناسید. شعار در اینجا بیشتر خوشحال بودن است و کلمه غریبه حتی به آن فکر نمی شود. اینکه آیا مشروبات الکلی در محل برگزاری وجود دارد به خانواده و پیشینه آنها بستگی دارد. این موضوع را بارها در فیلم های ترکیه استانبول با بازی بازیگران ترکیه مشاهده کرده اید.

من قصد ندارم یک لیست طولانی از بایدها و نبایدها بنویسم زیرا مردم ترکیه فقط می خواهند شما استراحت کرده و از سفر خود لذت ببرید. اگر در آن زمان چیزی وجود دارد که باید بدانید، کسی در رویداد شما را از آنچه در حال رخ دادن است مطلع می کند. برای هدیه دادن به مهمان افتخاری، قطعات کوچک طلا را از یک جواهر فروشی بخرید یا به آنها پول بدهید. هدایا و کارت های اعتباری در ترکیه به طور گسترده شناخته نمی شوند.

مهمانی های خودمانی

مردم ترکیه هر غریبه و هر کسی را به خانه خود دعوت می کنند. ممکن است فقط برای صبحانه یا عصرانه رسمی باشد. به یاد داشته باشید که در هنگام ورود در پاسخ وقتی به شما می گویند خوش آمدید، بگویید Hos bulduk. به طور کلی کفش در خانه مجاز نیست. در عوض یک جفت دمپایی به شما داده می شود.

از فرهنگ مردم ترکیه اکنون آنچه شما باید بدانید در اینجا آمده است. اگر برای شام می روید، مطمئن شوید که شکم خالی بزرگی دارید. غذای اصلی بزرگ است و سپس پاپ کورن، آجیل، میوه، کیک و سپس چای و قهوه ترکی. اگر خانواده از یک شهر بزرگ هستند، احتمالاً پشت میز نشسته اید. اما اگر یک خانه روستایی کوچک باشد، یک استند گرد بزرگ در وسط طبقه قرار می گیرد و همه دور آن می نشینند. من هرگز چاقویی را در خانه کسی ندیده ام، فقط یک قاشق و چنگال.

وقتی برای صرف غذا به خانه کسی می روم، من معمولاً زنان را در آشپزخانه نگاه می کنم و به آنها در تهیه غذا کمک می کنم. در این مدت، مردان در اتاق نشیمن می نشینند و در مورد رویدادهای روزانه بحث می کنند و شایعه می گویند. همین امر در مورد جمع و جور کردن ظروف بعد از غذا نیز صدق می کند.

استانبول توریستی ترین نقطه ترکیه

استانبول ترکیه

گذرگاه توریستی ترکیه استانبول است و این به دلیل صرفه جویی های هنگفت و جاذبه های فراوان، موزه ها و تجربیات به سرعت در حال افزایش محبوبیت بین بازدیدکنندگان است. پس از چند سال رکود، صنعت گردشگری در استانبول دوباره با سرعت کامل راه اندازی شده است! اپراتورهای تور سعی می کنند بهترین تورها، بسته ها، تجربیات را به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

بنابراین، صرف نظر از سبک تعطیلات یا بودجه شما، شما تور مورد نظر خود را پیدا خواهید کرد و شهر زیبای استانبول را به روش خود مشاهده خواهید کرد! اما ما فکر می کنیم این گذرگاه یعنی استانبول ارزش دیدن را دارد بخصوص اینکه اینجا ورزشگاههای بزرگی برای دیدن فوتبال ترکیه دارد.

گورمه در کاپادوکیا ترکیه

در اولین بازدید من از گورمه در کاپادوکیا، در نوامبر 2009  تابستان به طور رسمی به پایان رسیده بود اما هنوز با مسافران کوله پشتی به دوش که از استانبول با اتوبوس یک شبه به این شهر می آمدند، رونق داشت. به نظر می رسید مسافرانی از سرتاسر جهان به آنجا رفته اند که مشتاقانه منتظر دیدن چشم انداز زیبا، هتل های غاری، کلیساهای باستانی و نمای شگفت انگیز طلوع آفتاب با بیست یا بیشتر بالن در هوای گرم در آسمان هستند.

من دائماً از سازندهای خانه های سنگی عجیب و غریبی که برای اولین بار هنگام رانندگی در منطقه مشاهده کردم، وحشت داشتم. اقامت در یک هتل غاری نیز یک تازگی عجیب بود. من در سال 2012 و 2015 دوباره از آنجا دیدن کردم مکانی ایده آل برای یک مسافر زن برای احساس امنیت است.

از آنجا که پایتخت گردشگری کاپادوکیا است، هر بازدیدکننده بالقوه می تواند هتل های زیادی را انتخاب کند. از جمله هتل های اصیل غار یا ساختمان های دست ساز، با امکانات لوکس یا مقرون به صرفه. در اوج تابستان، حتماً محل اقامت خود را از قبل رزرو کنید زیرا گورمه بسیار شلوغ است.

کارهایی که باید در گورمه انجام شود

در حالی که مرکز گورمه خود هیچ جاذبه ای ندارد، مناطق اطراف آن بسیار عالی هستند و کارهایی که باید انجام شود شامل…

 • سفر با بالون هوای گرم
 • از کلیساهای غار در موزه فضای باز دیدن کنید
 • برای طرفداران پیاده روی، دره های نزدیک کبوتر و عشق ایده آل است
 • پیاده روی 3 تا 4 ساعته و اسب سواری عصرها محبوب است
 • یک سواری کوتاه اتوبوس شما را به استراحتگاه های اطراف مانند اوچیزار و اورگوپ می برد
 • از شهر آوانوس برای سفال گری دیدن کنید

نتیجه گیری

ترکیه

سابقه  سکونت انسان در ترکیه به  بیش از 25000 سال پیش برمی گردد. اولین معبد جهان در دوران نوسنگی در  Göbekli Tepe ساخته شد. برخی از قدیمی ترین جوامع بشری شناخته شده در اینجا هستند. هیتی ها،  فریگی ها،  یونانی ها،  رومی ها،  بیزانسی ها، صلیبیون،  سلجوقیان، مغول ها،  عثمانی ها  و دیگران آثار هنری، معماری و فرهنگی خود را در سرزمین کنونی ترکیه ترک کرده اند. غذاهای ترکی  در حال حاضر شهرت جهانی دارند و سرآشپزهای ترک از این نعمت نهایت استفاده را می برند. همه می خواهند حمام ترکی را تجربه کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.