اطلاعات جامع درباره پارک حجاب مشهد 1402

7

شرایط کشوری که در آن زندگی میکنیم ممکن است گاها بانوان را با محدودیت هایی مواجه کند. امکان ندارد یک خانم باشید و تا به حال حتی یک بار هم دلتان نخواسته باشد تا با خیال راحت و بدون پوشش اسلامی دوچرخه و یا اسکیت سواری کنید. ورزش کردن با لباس های ورزشی و موهای باز در فضایی خوش آب و هوا و سرباز یکی از فانتزی های هر زنی در کشور است؛ اما اگر به شما بگویم که تمام این فانتزی ها میتواند به حقیقت بپیوند چه؟ پارک حجاب مشهد درست همان مکان رویایی برای هر بانویی است که علاقه مند به تفریح در پارکی بدون محدودیت حجاب می باشد!

شما می توانید آزادانه در پیست دوچرخه سواری پارک حجاب مشهد و با هر پوشش دلخواهی ورزش کنید و لذت یک تفریح منحصر به فرد را تجربه کنید! اگر برایتان جالب شده است تا بدانید پارک حجاب مشهد‌ کجاست ادامه مقاله مجله سفرآس 24 را نباید از دست دهید.

دلیل اهمیت استفاده بانوان از پارک حجاب مشهد

بوستان حجاب مشهد

فضاهای سبز موجب تازه شدن روح هر انسانی در شهر های آلوده و پر سر و صدا شده است به خصوص امروزه با توجه به آلودگی بیش از حد فضاهای شهری و دیدن مداوم ماشین های در حال حرکت و استشمام دود و آلودگی احساس نیاز به این فضاهای سبز مانند پارک حجاب مشهد بیش از پیش حس می شود. این فضای سرسبز در کنار سایر امکانات تفریحی متنوع توجه هر شهروند و مسافری که در مشهد اقامت می‌کند را به این پارک جلب می کند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

هر کدام از ما هر زمان که فرصتی پیش بیاید، باید با طبیعت تعامل کنیم. چیزی به اندازه یک وقفه پنج تا ده دقیقه‌ای در طول روز که در فضای سبز گذرانده شود می‌تواند باعث بهبود رفاه و ارتباط جمعی و دوستانه شود. در ادامه برخی از دلایل اهمیت استفاده بانوان از فضای سبز را با هم بررسی میکنیم.

عامل تقویت بنیان خانواده

برخی از سرگرمی هایی که به وسیله افراد انتخاب می شوند نه تنها نشاطی به آنها نمی دهد بلکه انرژی آنان را خواهد گرفت! لذت تفریحی سالم در کنار فرزندان یکی از آن چیزهایی است که هر مادری به آن احتیاج دارد و میتواند باعث تحکیم روابطش با فرزندان شود. گذراندن وقت در پارکی مخصوص بانوان یکی از بهترین گرینه ها برای تفریح با کودکان دلبندتان است.

کمک به سلامت اجتماعی بانوان

تفریحاتی سالمی همچون گذراندن وقت در فرهنگسرای پارک حجاب مشهد و یا ورزش و تفریح کردن در این پارک میتواند در افزایش سلامت اجتماعی بانوان نقش بسیار مهمی را ایفا کند. زنانه بودن محیط این پارک سبب میشود تا بانوان زیادی تمایل به تفریح در سایه ارامش پیدا کنند.

افزایش دانش در کنار تفریح

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تفریح کردن در محیط های سالمی همچون پارک حجاب مشهد میتواند به افزایش دانش شما کمک کند. تعامل با دیگر بانوان، ورزش های دسته جمعی، فرهنگسرای مجموعه و… همگی میتواند تا حد قابل توجهی قدرت روابط اجتماعی و دانش شما را افزایش دهند.

امکانات رفاهی و تفریحی اولین پارک بانوان مشهد

همانطور که از تیتر پیداست این پارک اولین پارک مخصوص بانوان در مشهد است که در در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰۰ مترمربع در شمال شهر مشهد قرار گرفته است. تفریح در فضای چنین بزرگ در سایه درختان و در طبیعتی زیبا می تواند برای هر کسی با هر سنی بسیار لذت بخش باشد وقت آن رسیده است که به عنوان خانم یک خانه، اوقاتی را برای خود در نظر بگیرید و در این پارک دل انگیز به تفریح بپردازید!

اما بهتر است قبل از این که به این پارک مراجعه کنید اطمینان حاصل کنید که پارک حجاب مشهد باز است یا خیر چرا که وجود ویروس کرونا باعث تعطیلی بسیاری از فضاهای سبز و پارک ها در مشهد شده است. برای اینکه راحت تر از این موضوع اطلاع پیدا کنید بهتر است بدانید که پارک حجاب مشهد تلفن دارد و می‌توانید با یک تماس از باز بودن این مجموعه اطمینان پیدا کنید.

امکانات رفاهی و تفریحی متنوع این مجموعه باعث شده است تا روزانه بانوان زیادی به این پارک برای گذراندن اوقاتی خوش مراجعه کند. برخی از این امکانات شامل: زمین بازی کودکان، بوفه و چندین سرویس بهداشتی، دوچرخه سواری، اسکیت، سایت بدنسازی میباشد. فضای مناسب این پارک این مکان را به محلی جذاب برای کودکان نیز تبدیل کرده است بنابراین دیگر لازم نیست برای گذراندن اوقات فراغت نگران فرزندان خود باشید! می‌توانید با خیالی اسوده با کودکان خود به پارک حجاب مشهد رفته از امکانات تفریحی که برای کودکان نیز در نظر گرفته شده است استفاده کنید.

با خیالی آسوده فرزندان خود را به تفریح ببرید!

فراهم شدن شرایطی راحت برای بانوان در این پارک سبب آن شده است تا مادران زیادی را با فرزندان خود در این پارک مشاهده کنید چرا که مراقبت از فرزندان در محیطی امن بسیار آسان تر از مواقعی است که در پارک های عمومی به گردش میروید. اما چرا پارک حجاب مشهد مکانی مناسب برای فرزندانتان است؟ آیا از اهمیت تفریح کردن کودکان در فضای باز اطلاع دارید؟ چند دلیل اساسی را ادامه بخوانید.

مکانی عالی برای کشف و رشد

همانطور که کودکان بزرگ تر میشوند قدرت تخیل آن ها نیز رشد میکند از ساختن یک قلعه گرفته تا کاوش در قلمروهای ناشناخته. کودکان می توانند دنیای اطراف خود را کشف کرده و به تخیل خود اجازه رشد دهند. پارک ها مکانی عالی برای کودکان برای کشف طبیعت و تمرین تخیل خود هستند! به خصوص اگر مکانی امن و به دور از استرس مانند پارک حجاب مشهد باشد.

ارتباط بیشتر با خانواده

در حالی که بچه ها ممکن است در این پارک با طبیعت در ارتباط باشند، اوقات فراغت دلنشینی را با خانواده خود نیز میگذرانند. خانواده ها می توانند بدون حواس پرتی تلویزیون یا لیست کارهای دیوانه وار روزانه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. پیست دوچرخه سواری پارک حجاب مشهد یکی از مکان های دوست داشتنی برای هر کودکی است که باید حتما یک بار آن را امتحان کنید.

ارائه حس ماجراجویی

در تور مشهد از کرمانشاه کودکانتان با هر بار رفتن به این پارک چیزهای جدیدی را برای دیدن و کشف کردن به دست می آورد. در حالی که بچه ها بازی می کنند، ممکن است احساس موفقیت را از چالش هایی که در خارج از خانه برطرف می شود بدست آورند، که می تواند منجر به اعتماد به نفس بیشتر و ارزش خود شود. شب بازار پارک حجاب مشهد میتواند تجربه هیجان انگیزی برای کودکانتان باشد که علاوه بر مهیج بودن میتوانید انواع کالاها را از آن جا نیز خریداری کنید.

ساعت کار پارک حجاب مشهد

پیست دوچرخه سواری پارک حجاب مشهد

از روز که کمی دورتر شویم و به ساعات غروب نزدیکتر، می توانید در این پارک همه اعضای خانواده در کنار یکدیگر را مشاهده کنید این بدان معناست که از غروب به بعد همه افراد با هر جنسیتی می توانند در این پارک به تفریح بپردازند. برای اطلاع دقیق تر از ساعت کار پارک حجاب مشهد می‌توانید به سایت پارک حجاب مشهد مراجعه کرده و اطلاعات دقیق تری را از آنجا کسب کنید.

در این پارک هنرمند می شوید!

یکی از مواردی که این پارک را از سایر پارک‌های بانوان در مشهد متمایز کرده است و در تور مشهد از اصفهان لازم است بدانید؛ وجود فرهنگسرای پارک حجاب مشهد است شما می توانید علاوه بر ورزش و تفریح در این پارک بر دانش و هنر خود بیفزاید. برگزاری کلاس هایی همچون آشپزی، نقاشی و سایر کلاس های هنری و ورزشی، این پارک را به مجموعه آموزشی نیز تبدیل کرده است. وجود کتابخانه و سالن کنفرانسی بزرگ از دیگر امکانات این مجموعه رفاهی اختصاصی بانوان است که پارک حجاب مشهد را به مجموعه کامل تبدیل کرده است.

بهترین مکان برای اردوهای دانش اموزی!

اردوهای دانش آموزی یکی از خاطره انگیزترین تفریحات برای هرکدام از ما در طول زندگی مان بوده است که هیچ‌گاه آن را فراموش نکردیم. اگر مدیر مدرسه هستید و می خواهید اوقاتی شاد را برای دانش آموزان مدرسه فراهم کنید می توانید از پارک حجاب مشهد به عنوان مکانی برای تفریح دانش آموزان و پرسنل مدرسه استفاده کنید. امنیت بالایی که در این پارک برای بانوان فراهم شده است می تواند دلیل خوبی برای انتخاب این پارک برای اردوهای دانش آموزی باشد. آدرس پارک حجاب مشهد بسیار رند است که میتوانید آن را به راحتی پیدا کنید.

بهترین مسیرها برای رسیدن به این مجموعه تفریحی

آدرس پارک حجاب مشهد

در ایستگاه پارک حجاب میتوانید با سوار شدن بر خط ۸۱ اتوبوس تا فلسطین را به راحتی طی کنید. از دیگر خطوطی که می تواند شما را به این پارک برساند خط ۸۸ پایانه آزادی/ پایانه خواجه ربیع است که یستگاه آن در چراغچی قرار دارد. در ایستگاه چراغچی از خط دیگری که در بزرگراه آزادی تردد می کند یا همان خط ۹۹ که پایانه وکیل آباد / خواجه ربیع است نیز میتوانید استفاده کنید.

ادرس پارک حجاب مشهد نیز مشهد، بلوار خیام، بلوار هدایت است. اما همانطور که در ابتدای مقاله در سفرآس 24 نیز به آن اشاره کردیم بهتر است پیش از رفتن به این پارک اطمینان حاصل کنید که پارک حجاب مشهد باز است یا خیر برای اطلاع از این موضوع می‌توانید یا به سایت پارک حجاب مشهد مراجعه کنید و یا با شماره گیری تلفن این مجموعه از این موضوع مطلع شوید. همچنین ساعت کار پارک حجاب مشهد از صبح تا غروب برای بانوان و از غروب تا شب برای تمامی افراد می باشد.

3.5/5 - (8 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
7 نظرات
 1. مجله گردشگری سفرآس 24 می گوید

  این پارک در دهه 80 افتتاح شده بود و برای راحتی بانوان عزیز راه اندازی شده است ، ولی خوب متاسفانه در طول سالهای اخیر ممکنه سیاست های آن دستخوش تغییر شده باشد .

 2. سعید می گوید

  سلام.
  واقعا واسه مدیران این مجموعه متاسفم ، که علی رغم شعارهایی که میدن ،این پارک محل امن برای خانواده هاست ولی اگر یه سری زن و بچه خودشونو ببرند داخل پارک خواهند دید که اوضاع خرابی وجود داره اعم از ارتباط بی ضابطه دختر و پسر های نوجوان و مواردی دیگر از جمله نزاه های جوانان و فحاشی و کشف حجاب هنجار شکنانه.
  لطفا تجدید نظر بفرمائید.تشکر

  1. زینب رمضانی می گوید

   سلام
   امیدواریم این وضعیت نابسامانی فرهنگی در تمامی مراکز تفریحی و سرگرمی رفع بشه .
   ممنونم از نظرتون

 3. جعفری می گوید

  این پارک اصلا طوری نیست که بتونی هرطور دلت خواست پوشش داشته باشی
  چون علاوه بر نگهبانها، باغبون ها و فروشنده ها هم مرد هستند که چند سال پیش که من خیلی میرفتم اونجا و دوچرخه سواری میکردم، اکثرا باغبون های مرد جوانی داشت که حواسشون پیش کارشون نبود، بلکه چشمشون زیادی کار میکرد
  تازه به جز این موارد، اطراف پارک، خونه های مرتفعی وجود داره که کاملا به داخل پارک مشرف هستند
  یکی از ورودی های پارک از سمت خیام که از روی پل هستش، نگهبانی نداره و پسرها و حتی برخی از آقایون برای کوتاه کردن مسیرشون از اونجا داخل پارک میشن
  خواستم بگم شرایط پارک به گونه ای نیست که کاملا راحت باشی و سرلخت بچرخی ولی نسبت به پارکهای دیگه، راحت تری
  اما اگر پارکی میخواین که کاملا آزاد باشین، میتوتین برین پارک ریحانه یا پارک مادر و کودک که در امامت هستش.
  امیدوارم مفید بوده باشه

  1. زینب رمضانی می گوید

   سلام
   ممنونم بابت توضیحاتتون .

 4. لیا می گوید

  سلام چ ساعتی ورزش همگانی داره

  1. زینب رمضانی می گوید

   سلام
   وقت بخیر لیا عزیز در این پارک مانند پارک ملت و سایر پارک های خوب و بزرگ ایران گروه های مختلفی به صورت گروهی تمرین میکنن .
   بهترین راه حل اینه که یک روز 7 صبح برید و با سرپرست ( لیدر گروه ) صحبت داشته باشید .
   .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.