کشتی اوستا کیش 1402 + رزرو و قیمت بلیط

1

کشتی اوستا کیش : کشتی های کروز کشتی های بزرگ مسافری هستند که عمدتا برای تعطیلات استفاده می شوند. برخلاف کشتی های اقیانوسی، که برای حمل و نقل استفاده می شوند، آنها معمولاً سفرهای رفت و برگشتی را در بنادر مختلف فراخوانی آغاز می کنند، جایی که مسافران ممکن است به تورهای معروف به “گشت و گذار در ساحل” بروند.

در سفرهای دریایی به هیچ جا یا سفرهای تفریحی، کشتی های تفریحی بدون بازدید از بندرهای مسافرتی، دو تا سه شب رفت و آمد می کنند. قیمت بلیط کشتی اوستا کیش ارزش گشت و گذار در آنها نیلگون خلیج فارس و لذت بردن از موسیقی زنده و غیره را دارد. بنابراین با من در سفرآس 24 همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به کشتی های کروز در تور کیش و دنیا کسب نمایید.

کشتی های تفریحی مدرن در مقایسه با کشتی های اقیانوسی دارای قدرت بدنه، سرعت و چابکی کمتری هستند. با این حال، آنها امکانات رفاهی را برای تأمین گردشگران آبی اضافه کرده اند، زیرا کشتی های اخیر به عنوان “کانکس شناور پر از بالکن” توصیف شده اند. شما با رزرو کشتی تفریحی اوستا کیش می توانید حضور در یکی از این کشتی های کروز معروف را تجربه نمایید.

کشتی های تفریحی و طرفداران کشتی اوستا کیش

کشتی تفریحی اوستا کیش

تا دسامبر 2018، 314 کشتی تفریحی در سراسر جهان فعالیت می کردند که ظرفیت ترکیبی آنها 537،000 مسافر بود. سفرهای تفریحی با بازار برآورد شده 29.4 میلیارد دلار در سال، و تا سال 2011 سالانه بیش از 19 میلیون مسافر در سراسر جهان به بخش مهمی از صنعت گردشگری تبدیل شده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

[irp posts=”4974″]

بنابراین پیچیده نیست که قیمت بلیط کشتی اوستا کیش کمی بیشتر از مقرون به صرفه بودن باشد. رشد سریع صنعت باعث شد هر سال از سال 2001 نه یا بیشتر کشتی های نوساز به مشتریان آمریکای شمالی اضافه شوند و همچنین سایر مشتریان به مشتریان اروپایی خدمات رسانی می کنند تا زمانی که همه گیری COVID-19 در سال 2020 تمام صنعت را به جز تعطیلی کامل نشان داد.

رزرو کشتی اوستا کیش از چه زمانی آغاز شد

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

شرکت حمل و نقل کیش اخیراً تورهای دریایی را برای توسعه گردشگری در خلیج فارس آغاز کرده است. به گفته مرتضی کمالی، رئیس این شرکت، کشتی های شناور KSC  قبلاً مسافر و بار حمل می کردند، اما این شرکت اکنون در حال ورود به حوزه گردشگری است. مانا همچنین به نقل از کمالی گفت: “ما در حال حاضر با بازسازی و استفاده مجدد از تعدادی از کشتی های فرسوده برای خدمت به عنوان کشتی های تفریحی، سود می بریم.” قیمت کشتی اوستا کیش در فصل های مختلف سال با توجه به نوع آب و هوا می تواند متفاوت باشد.

تا کنون، دو کشتی در حال کار هستند و کشتی سوم در حال ترمیم است تا به ناوگان بپیوندد. ستاره، اولین کشتی مرمت شده، روزانه سه سفر انجام می دهد و از ابتدای سال جاری میلادی (که از 21 مارس آغاز شده است) به بیش از 12000 گردشگر خدمات رسانی کرده است. وی گفت: “این کشتی در حال حاضر بهترین کشتی کروز در کشور است که برای سازماندهی تورهای تحت نظارت KSC اجاره داده شده است.” کشتی تفریحی اوستا کیش نیز یکی دیگر از این کشتی ها می باشد که در تور کیش از کرمان می توانید از این کشتی استفاده کنید.

دیگر کشتی های تفریحی کیش

کشتی گهر کیش

کشتی مسافری گهر دومین کشتی آبی بود که برای خدمات پاره وقت به کار گرفته شد. این کشتی با ظرفیت 230 نفر، به عنوان یک کشتی حامل مسافران از جزیره کیش به بندر چارک، شهری ساحلی در استان هرمزگان عمل می کند و بعد از ساعات معمول کار، تورهایی را انجام می دهد. از 13 ژوئیه 60 سفر انجام داده است.

به گفته کمالی، کشتی دیگری به نام مرجان که به دلیل نقص فنی رها شده بود، قرار است به زودی تورهای کیش به جزیره هندورابی را آغاز کند. وی گفت: “مرجان پس از انجام تعمیرات اساسی و اخذ مجوزهای لازم به این سرویس می پیوندد.” مقامات دریایی معتقدند ایجاد زیرساخت ها برای توسعه صنعت ضروری است.

کمالی گفت: “علاوه بر بازسازی و بازسازی کشتی های کار برای برنامه های گردشگری، ما نیاز به تامین کشتی های جدید و مدرن داریم.” به گفته مقامات گردشگری و محیط زیست، مناطق ساحلی ایران پتانسیل جذب سالانه سه میلیون بازدیدکننده خارجی را دارند. ایران از ظرفیت های گردشگری ساحلی و دریایی خود استفاده می کند تا به هدف خود برای جذب 20 میلیون گردشگر در سال 2025 برسد.

می دانستید که محبوب ترین تور در سفرآس 24 تور کیش از مشهد است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

نقش کشتی کروز در گردشگری دریایی

طبق گزارشات، بیش از 70 درصد برنامه های توسعه گردشگری در برنامه ششم توسعه پنج ساله (22-2017) مربوط به گردشگری دریایی است. علیرغم این واقعیت که تبدیل شهرهای ساحلی به قطب های گردشگری دریایی ظاهراً در اولویت دولت بوده است، این بخش تنها 1 درصد از اشتغال و تولید ملی را بر عهده دارد. ایران اولین کشتی کروز خود را از سال 1979 دریافت کرد. کشتی تفریحی اوستا کیش نیز یکی دیگر از این کشتی ها می باشد.

کشتی Stena Line ropax Trelleborg  که اکنون به Sunny تغییر نام داده است، به اولین کشتی تفریحی ایران پس از انقلاب اسلامی تبدیل شده است. او اولین سفر تجاری خود را در ایران در روز پنجشنبه به پایان رساند، یک سفر 12 ساعته شبانه بین جزایر تفریحی قشم و کیش بود که موجب رضایت همگان قرار گرفت. بنابراین پیچیده نیست که قیمت بلیط کشتی اوستا کیش یا دیگر کشتی های تفریحی کمی بیشتر از مقرون به صرفه بودن باشد.

کشتی ساخت 1982 برای حمل 1600 مسافر و 200 اتومبیل طراحی شده است و او از یک مسیر داخلی چهار تا هفت روزه استفاده می کند و کرایه ها از 135 دلار برای هر مسافر شروع می شود. مقامات ایرانی به رسانه های دولتی گفتند که هدف از فعالیت های وی ترویج گردشگری داخلی در این دو جزیره است، اما در آینده، او می تواند برنامه سفر خود را به بندرهای خارجی در خلیج فارس اضافه کند. کشتی تفریحی اوستا کیش نیز یکی دیگر از این کشتی ها می باشد.

رسانه های سوئدی گزارش می دهند که ترلبرگ به دلیل دستورالعمل های ECA در مورد انتشار گوگرد و هزینه بالای کار با 0.10 درصد سوخت گوگرد از خدمت بازنشسته شده است. آخرین بازرسی وی سه نقص از جمله نمودارهای مفقود شده و مسائل مربوط به تمیزی موتورخانه اش را پیدا کرد. گفته می شود که او قبل از شروع خدمت در ایران، دوره تعمیر کارخانه کشتی را گذرانده است. مالک و اپراتور ثبت شده او شرکت های یونانی هستند، اما بر روی بدنه او نشان “خطوط کارانه” نقش بسته است.

کیش همانطور که در سفرآس 24 معرفی شد؛ یک منطقه تجاری آزاد و مقصد اصلی گردشگری است و ایران این جزیره را به عنوان رقیبی برای سفرهای تفریحی در دوحه و دبی به بازار عرضه می کند. این مقررات کمتر از سرزمین اصلی ایران دارد و اتباع خارجی می توانند بدون ویزای ورود به آنجا سفر کنند. قشم در تنگه هرمز و در نزدیکی بندرعباس واقع شده است.

این شهر بیشتر به خاطر زیرساخت های نفت و گاز و تاسیسات نظامی متعددش شناخته شده است، اما ایران نیز آن را به عنوان مکانی مناسب برای گردشگری داخلی و توسعه اقتصادی می داند. حدود یک پنجم جزیره یک منطقه تجاری آزاد تعیین شده است. بنابراین پیچیده نیست که قیمت بلیط کشتی اوستا کیش و دیگر کشتی های تفریحی در جزیره و منطقه آزاد کمی بیشتر از مقرون به صرفه بودن باشد.

کشتی سانی در مقایسه با کشتی اوستا کیش

Sunny ، اولین کشتی تفریحی که در 40 سال گذشته در جزیره کیش پهلو گرفته است، قرار است امروز اولین سفر خود را انجام دهد. انتظار می رود با حمل 400 مسافر و خدمه، غروب کیش عصر کیش را ترک کرده و صبح پنجشنبه وارد قشم شود. کشتی تفریحی اوستا کیش نیز یکی دیگر از این کشتی ها می باشد.

به نقل از Qeshm.ir  پژمان بهرامی، رئیس حمل و نقل دریایی و امور بنادر سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: “این یک شب فراموش نشدنی برای همه سرنشینان خواهد بود.”  این کشتی تفریحی ساخت سوئد در اواخر ماه مارس به کیش رسید و این اولین کشتی اقیانوس شناسی متعلق به ایران بود که پس از انقلاب اسلامی 1979 در آبهای خلیج فارس لمس کرد.

[irp posts=”287″]

به گفته علی اصغر مونسان ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مسیر اصلی کشتی بین کیش و قشم است، اما به زودی گسترش می یابد و سایر جزایر منطقه را شامل می شود. ایرنا به نقل از وی گفت: “این کشتی دریایی مسیری را به مقصد دوبی نیز اجرا می کند.” شما با رزرو کشتی تفریحی اوستا کیش می توانید حضور در یکی از این کشتی های کروز معروف را تجربه نمایید.

Sunny یک خط باری به طول 176 متر و عرض 23 متر با هفت طبقه، 130 کابین و 417 تخت است. این هتل دارای امکانات رفاهی مختلفی از جمله استخر، سونا، رستوران، دو سالن سینما، کتابخانه، سالن کنفرانس، کافه و اتاق بازی برای کودکان است. این کشتی می تواند تا 250 وسیله نقلیه مسافری را حمل کند.

مقامات مدعی هستند که توسعه گردشگری دریایی از اولویت های اصلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در سال جدید ایرانی است که از 21 مارس آغاز شد. قیمت کشتی اوستا کیش یا دیگر کشتی های تفریحی اهمیت زیادی برای افزایش استقبال گردشگران دارد که باید به آن توجه ویژه داشت تا گردشگران تور کیش از شیراز بتوانند با قیمت مناسب از این خدمات بهره ببرند.

برنامه های کشتی اوستا کیش یا کروز برای مناطق دیگر

در حالی که برنامه های متعددی برای توسعه گردشگری در دریای خزر در شمال ارائه شده است، کارشناسان معتقدند که پتانسیل دریاهای جنوبی، یعنی خلیج فارس و دریای عمان، تا حد زیادی نادیده گرفته می شود. با این وجود، اقداماتی برای آغاز گردشگری دریایی در جنوب انجام شده است که با راه اندازی مسیری که قشم را به خاصاب در عمان متصل می کند آغاز شده است. شاید با رزرو کشتی اوستا کیش در آینده یا کشتی های کروز دیگر بتوان جزایر دیگر ایران را نیز بازدید کرد.

پروژه دیگر با هدف تبدیل جزیره هندورابی (نزدیک کیش) به “بهشت اکولوژیکی” بدون خودرو انجام می شود. فرودگاه، بندر و هتل قبلاً ساخته شده است. قشم، که بزرگترین جزیره ایرانی در خلیج فارس است، در سال گذشته (مارس 2016-17) در مقایسه با سال قبل از آن، 55 درصد افزایش تعداد گردشگران دریایی را تجربه کرده و حدود 3.7 میلیون نفر را جذب کرده است. به طور کلی بیش از 7.4 میلیون نفر در سال گذشته از طریق دریا به قشم رفت و آمد داشته اند. کشتی تفریحی اوستا کیش نیز یکی دیگر از این کشتی ها می باشد.

مقامات ادعا می کنند مناطق ساحلی ایران پتانسیل جذب 3 میلیون گردشگر خارجی در سال را دارند. توسعه گردشگری دریایی می تواند به کشور در رسیدن به هدف بلند پروازانه خود برای جذب 20 میلیون گردشگر سالانه تا سال 2025 کمک کند. بیش از 70 درصد برنامه های توسعه گردشگری در برنامه ششم توسعه پنج ساله (22-2017) مربوط به گردشگری دریایی است. علیرغم این واقعیت که تبدیل شهرهای ساحلی به قطب های گردشگری دریایی ظاهراً در اولویت دولت بوده است، این بخش تنها 1 درصد از اشتغال و تولید ملی را بر عهده دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. حائری می گوید

    کشتی اوستا پذیرایی ندارد. دو بار درخواست منو شد که توجهی نکردند. حتما خوردنی و نوشیدنی همراه داشته باشید. سفارش گیری باید از میز شماره ۱ تا آخر شروع شود و منو روی همه میزها باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.