سفرآس24

تور پوکت تایلند

تور پوکت یک تور لوکس با ماجراهای فوق العاده جذاب است که از سال ها پیش به تورهای مورد علاقه ایرانیان اضافه شده. پوکت که از جزایر جنوبی کشور تایلند است به سبب موقعیت فوق العاده جذاب خود همیشه مورد توجه بوده و امروزه نیز سفر به آن طرفدران بسیاری دارد.

سوالات متداول تور پوکت تایلند

از آنجایی که تایلند  کشور گرمسیری است،  شما در هر فصلی می توانید در آنجا یک سفر به یاد ماندنی را تجربه کنید. تور پوکت معمولا در فصل زمستان می تواند بهترین گزینه باشد در این فصل هوا بسیار خنک و مطبوع است.

سفر به پوکت تایلند از پایتخت ایران حدود ۶  تا ۷ ساعت  طول می کشد.

سفر به پوکت تایلند از پایتخت ایران حدود ۶  تا ۷ ساعت  طول می کشد.

تور پوکت یک تور لوکس با ماجراهای فوق العاده جذاب است که از سال ها پیش به تورهای مورد علاقه ایرانیان اضافه شده. پوکت که از جزایر جنوبی کشور تایلند است به سبب موقعیت فوق العاده جذاب خود همیشه مورد توجه بوده و امروزه نیز سفر به آن طرفدران بسیاری دارد.  

تور پوکت و سایر تورهای تایلند از مبادی مختلف کشور برگزار می شود و با توجه به قیمت و کیفیت در دسته های مختلفی چون تور پوکت ارزان، تور لاکچری، تور لحظه آخری و غیره در دسترس مسافران قرار دارند. در این مقاله به مهم ترین سوالاتی که از این تور دارید پاسخ خواهیم گفت و به مهم ترین فاکتورهای مؤثر در قیمت تور پوکت اشاره خواهیم کرد.

۱. پوکت؛ جایی است که… 

تور پوکت
تور پوکت

خسته از تمام روزمرگی های زندگی و چرخه تکراری «بیداری، کار، غذا، خواب» تصمیم به تغییر و تحولی اساسی می گیرید. پیشنهاد های مختلفی را با خود مرور می کنید: باید یک مهمانی ترتیب بدهم! تنوع خوبی است. خرید! خرید هم می تواند حالم را عوض کند. شاید هم سفر!  فکر می کنم این از همه بهتر است.

بله! سفر می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد! اما سفر به کجا؟ در این لحظه فاکتورهای زیادی در ذهن تان پشت سر هم رژه می روند و به خود پاسخ می دهید: 

«جایی که یک طبیعت بکر و آب و هوای مطلوب داشته باشد؟ جایی که دریا هم داشته باشد. هم بتوانم در ساحل قدم بزنم و هم از تفریحات آبی لذت ببرم. فکر کن بتوانم کوه نوردی را هم تجربه کنم ! چه می شود؟ اگر بازارهای مناسبی برای خرید هم داشته باشد که دیگر عالی است! اما مگر چنین جایی در این کره خاکی پیدا می شود!»

چرا که نه! سرزمین لبخندها همان نقطه از جهان است که شما دوست دارید به آنجا سفرکنید. پس بدون هیچ معطلی تور پوکت خود را رزرو نمایید و راه تان را به سمت سرزمین جاذبه های ناتمام باز کنید. در این شهر ماجراهای بسیاری منتظر شماست.

۲. جاذبه های تور پوکت

همه ساله هزاران نفر از جای جای جهان وطن خود را به مقصد پوکت ترک می کنند. باید نیروی جاذبه خاصی در میان باشد که این مقصد را این همه محبوب کرده. حتی تور پوکت تابستان در هوایی گرم و مرطوب را!  

اولین ویژگی این مقصد تعدد و تنوع جاذبه های توریستی آن است. در این شهر متناسب با هر سلیقه ای مکانی مهیاست. از جاذبه های طبیعی چون کوه و دریا و جنگل گرفته تا ساخته های دست بشر آن هم با قدمتی کهن، از تفریحات مهیج آبی و غیر آبی گرفته تا انواع خوراک های خوشمزه که در رستوران های ساحلی سرو می شوند. البته با رزرو تور پوکت نوروز مهم ترین جاذبه پیش روی شما تفریحات آبی خواهد بود.

 در لیست زیر محبوب ترین جاذبه های این شهر را مشاهده می کنید:

 • جزیره فانگ نا
 • جزیره فی فی
 • معبد وات چالونگ
 • مجسمه بودای بزرگ
 • ساحل پاتونگ
 • پارک فانتازیا
 • پارک آبی اسپلش جانگل

۳. مناسب ترین زمان برای رزرو تور پوکت

سلایق و هزینه مسافران یکسان نیست و بالتبع بهترین زمان سفر برای اشخاص مختلف متفاوت است.  آنچه واضح است ارزان بودن سفر در زمان کم متقاضی و گران بودن آن در زمان های پرطرفدار است. با توجه به این امر باید بدانیم تور پوکت در چه زمانی متقاضی بیشتری دارد.

بهترین زمان سفر مساوی است با خوش آب و هواترین زمان در مقصد. این زمان برای پوکت مصادف است با ماه های نوامبر تا آوریل. با این توضیح بهترین زمان سفر برای متقاضیان تور پوکت ارزان نیز مشخص شد. آنها باید در هر زمانی به جز زمان ذکر شده تور خود را رزرو کنند. این تور در تابستان به سبب گرمای هوا کم طرفدار است و به همین دلیل قیمت آن نیز کمتر است.

۴. قیمت تور پوکت در دست شماست!

تور پوکت
تور پوکت

قیمت تور پوکت را عومل مختلفی تعیین می کنند و شما می توانید با تغییر در هر کدام از این عوامل هزینه سفر را با بودجه خود تنظیم کنید. مهم ترین فاکتورهای تعیین قیمت تور، زمان سفر، شیوه سفر (زمینی/ هوایی)، کیفیت ایرلاین، کیفیت هتل و مدت زمان سفر هستند. این تور در تابستان ارزان است و در ماه های نوامبر تا آوریل با افزایش قیمت روبرو می شود.  انتخاب هتل از بین دو ستاره ها تا پنج ستاره ها نیز به صورت نزولی و صعودی قیمت تور را تغییر می دهند. لیست قیمت تور پوکت را می توانید در سایت سفر آس ۲۴ چک کنید.

۵. چرا رزرو تور پوکت؟

با انتخاب پوکت نشان دادید که یک توریست حرفه ای هستید. حالا باید به مسائل دیگر فکر کنید. اول باید فصل سفر را انتخاب کنید. تور پوکت نوروز؟ انتخاب خوبی است. حالا نوبت انتخاب شیوه سفر است. می خواهید خودتان فرمان سفر را به دست بگیرید؟ پس پیش به سوی اخذ ویزا، خرید بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و …

 اما فکر می کنید واقعاً نیازی به این همه کار هست؟ یعنی راه میانبری نیست؟ پیشنهاد من رزرو یک تور در کوتاه ترین زمان ممکن و به ساده ترین روش موجود است. با رزرو تور شما تنها با چند سرچ و چند کلیک تمام مقدمات سفر را فراهم کرده اید! ضمن اینکه هزینه پایین تری را نیز می پردازید. چرا که سایت های گردشگری هتل و بلیط را سالانه و با تخفیف رزرو می کنند و در نهایت با قیمت کمتری در اختیار شما قرار می دهند. به ویژه اگر تور پوکت تابستان را رزرو کنید ارزان ترین سفر نصیب شما خواهد شد.

این فقط یک پیشنهاد بود! تصمیم با شماست که چقدر حرفه ای عمل کنید.

۶. هتل های تور پوکت

اگر در سفر خود به تایلند پای خود را از هتل تان بیرون نگذارید هیچ کس شما را سرزنش نمی کند. هتل هایی در این  منطقه وجود دارند که خودشان یک شهر توریستی محسوب می شوند. هتل هایی با اتاق های رو به دریا و رستوران ساحلی، دارای فضای سرسبز و باغ های پر درخت، مجهز به بهترین باشگاه های ورزشی و خدمات تفریحی.

 البته این لوکس پسندی هزینه دارد و اگر نخواهید آن را بپردازید هتل های دیگری در دست انتخاب شما قرار می گیرد. در واقع بخشی از قیمت تور پوکت را کیفیت هتل تعیین می کند. پس برای رزرو تور ارزان می توانید هتل های دو یا سه ستاره را انتخاب کنید که انواع امکانات اقامتی را در خود جای داده اند، اما چندان مجهز نیستند. چه پنج ستاره می خواهید چه ارزان این لیست را به یاد داشته باشید:

لوکس ها

 • هتل هیلتون ارکادیا
 • هتل تاورن بیچ ویلیچ
 • هتل حیات ریجنسی
 • هتل میلنیوم
 • هتل فیشر منز هاربر

ارزان ها

 • هتل اسپیرا پرایم
 • هتل ایبیس
 • هتل رویال کراون
 • هتل برادرز رزیدنس
 • هتل مموری

۷. انواع تور پوکت برای انواع مسافران

مسافران تور پوکت از نظر هزینه و زمان برای سفر شرایط مختلفی دارند. بر همین اساس این تور هم در زمان های مختلف و هم با قیمت های مختلف در دسترس قرار گرفته. در کلی ترین تقسیم این تور به تورهای ارزان قیمت و تورهای لاکچری دسته بندی می شود.

تورهای ارزان

تور پوکت ارزان در هتل های دو یا سه ستاره برگزار می شود و در فصل های مختلف قابل رزرو است. البته از آنجا که زمان سفر نیز سهم بالایی در قیمت تور دارد تور های ارزان عموماً مختص فصل های کم مسافر هستند. به این ترتیب تور پوکت تابستان یک تور ارزان محسوب می شود.   

تورهای لاکچری

کم نیستند مسافرانی که فقط می خواهند خوش بگذارنند. آنها علاوه بر این که بهترین زمان را برای سفر انتخاب می کنند، دوست دارند در بهترین هتل نیز اقامت داشته باشند. تورهای لاکچری مخصوص این دسته از افراد است. این تورها در پنج ستاره ها برگزار می شود و دارای بهترین خدمات است. اگر دوست دارید همه چیز عالی پیش برود، بهتر است رزرو تور پوکت خود را به ماه های نوامبر تا آوریل موکول کنید. در این زمان بهترین آب و هوا را در اختیار خواهید داشت.

۸. چگونه تور پوکت خود را رزرو کنیم؟

بسیار راحت! راحت تر از آنچه که فکر بکنید. کافی است سایت سفر آس ۲۴ را باز کنید و روی قسمت رزرو تور پوکت کلیک کنید. خواهید دید که یک لیست بلند بالا برای شما ظاهر می شود. بلندی این لیست به سبب تنوعی است که برای این تور لحاظ شده و بیشتر مربوط به کیفیت و قیمت تور پوکت است. حالا نوبت انتخاب است. به دنبال سفرهای اقتصادی هستید؟ خب روی تورهای ارزان کلیک کنید. یا نه! می خواهید لاکچری ترین تور را انتخاب کنید؟ پس روی تورهای لاکچری ضربه بزنید.

دوست دارید در کدام هتل اقامت داشته باشید؟ هتل های بسیاری پیش روی شما قرار دارد. ارزان، گران، متوسط، ساحلی و… اگر انتخاب کردید دیگر همه چیز تمام است. حالا باید روی تور خود در هتل مورد نظرتان کلیک کنید و برای پرواز به سمت کشور هزار معبد آماده شوید. سایت های گردشگری برای بهار تورهای ویژه ای برگزار می کنند که تور پوکت نوروز یکی از بهترین آنهاست. 

۹. مبادی تور پوکت در ایران

تور پوکت در سراسر ایران پر طرفدار است و به همین دلیل از مبادی مختلفی عرضه می شود. تهران، مشهد، شیراز و اصفهان از پرترددترین مبادی این تور هستند.

تور پوکت از تهران

تور پوکت از تهران یکی از محبوب ترین تورهای خارجی در ایران است که در میان پایتخت نشینان طرفداران بسیاری دارد. قیمت این تور با توجه به  زمان سفر، مدت اقامت، کیفیت هتل و ایرلاین متفاوت خواهد بود و به صورت تور پوکت ارزان و لاکچری در دسترس شما قرار دارد.

 پرواز اغلب این تورها مستقیم نیست و شما پس از توقف در شهرهای مختلف ادامه مسیر تا تایلند را طی خواهید کرد. زمان سفر شما در این تور نیز با توجه به مسیر شهری که در آن توقف دارید متفاوت خواهد بود.

تور پوکت از مشهد

پروازهای مشهد- تایلد با ایرلاین های مختلفی از قبلی ترکیش، قطر، گلف ایر و فلای دبی انجام می شوند. فاصله هوایی مشهد تا بانکوک تایلند ۴۷۷۰ کیلومتر است و مدت زمان پروز در این مسیر حدوداً هفت ساعت می کشد.

البته این مدت زمان بدون احتساب توقف در شهرهای مختلف است. چرا که پرواز مشهد- تایلند اغلب به صورت غیر مستقیم و با توقف در شهرهایی چون دبی، استانبول، دوحه و بحرین انجام می شود. در واقع هر کدام از ایرلاین های نام برده در یکی از این شهرها توقف خواهند داشت. تور پوکت تابستان از ارزن ترین تورهای قابل عرضه در مشهد است. 

تور پوکت از شیراز

شیراز از دیگر مبادی پر تردد تور پوکت است که پروازهای بسیاری را به خود اختصاص داده. فاصله هوایی بین شیراز تا پوکت ۵۳۰۸ کیلومتر و مدت زمان پرواز حدوداً هشت ساعت است. البته این زمان با توجه به شرایط آب و هوایی متغیر خواهد بود. همچنین با توجه به توقف هواپیما در شهرهای مختلف این ساعت افزایش خواهد یافت. تور پوکت نوروز یکی از محبوب ترین تورهای اهالی شیراز است.

تور پوکت از اصفهان

تور پوکت از شهر اصفهان نیز عرضه می شود و به صورت هوایی قابل رزرو است. مسیر هوایی اصفهان – بانکوک ۵۳۴۱ کیلومتر است و مدت زمان پرواز حدوداً هشت ساعت. قیمت تور پوکت از مبدا اصفهان را عوامل کیفی و زمانی مشخص می کنند. 

سخن پایانی

با خرید بلیط پوکت مطمئن باشید به یک سفر رویایی دعوت شده اید. این تور به شکلی متنوع برگزار می شود و شما می توانید متناسب با شرایط خود دست به انتخاب بزنید. بهترین تور پوکت با توجه به فاکتور آب و هوا در ماه های نوامبر تا آوریل قابل رزرو است و با توجه به هزینه در تابستان به صورت ارزان در دسترس است.

به هر حال با انتخاب هر کدام از این تورها چه تور پوکت ارزان و چه لاکچری، چه برای زمستان، چه پاییز، چه بهار و چه تور پوکت تابستان، از تایلند دست خالی بر نمی گردید. سواحل خوش آب و هوا، تفریحات مهیج، فضاهای طبیعی بکر، هتل های لاکچری، رستوران های ساحلی، معابد کهن و هزاران جاذبه دیگر منتظر ورود شما به پوکت هستند. اگر می خواهید تمام این جاذبه ها را در یک زمان خوب تجربه کنید از تور پوکت نوروز غافل نشوید!

۴/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *