سفر به کشور تایلند 1402 + هتل ها و جاهای دیدنی

0

کشور تایلند (Thailand) سرزمینی در جنوب شرقی آسیاست که بیش از همه به سبب قابلیت های توریستی و جاذبه های گردشگری خود شناخته شده است. در حال حاضر بخش قابل توجهی از درآمد این کشور از صنعت توریسم تأمین می شود که این امر نشان از جذابیت بالای این سرزمین در نظر گردشگران دارد. «سرزمین لبخندها» و «کشور هزار معبد» القابی است که به تایلند اختصاص یافته و تا حدودی معرف آن است.     

سواحل بکر و تماشایی، جنگل های سرسبز و دیدنی ، انواع تفریحات مهیج آبی و البته دختران تایلند با اندام ریز و دلربا جاذبه هایی هستند که این کشور را به یکی از اصلی ترین قطب های توریستی آسیا بدل کرده است. با توجه به محبوبیت این کشور در سال های اخیر ایران نیز به یکی از کشورهای پر متقاضی سفر به تایلند بدل شده و سالانه ایرانیان زیادی از این کشور بازدید می کنند. در این مقاله به صورت مفصل به معرفی قطب گردشگری جنوب شرقی آسیا پرداخته ایم.  

تایلند کجاست؟

کشور تایلند

تایلند یک کشور آسیایی است که در شبه جزیره هند و چین واقع شده و میانمار، لائوس کامبوج و مالزی همسایگان آن به شمار می آیند. جمعیت این کشور حدود 69 میلیون نفر است که بیش از 50 در صد آن ها را قومیت تایی تشکیل داده. در این کشور 76 استان وجود دارد که بانکوک، چیانگ مای، اوبون راتچاتانی، پاتانی، چونبوری و پوکت از بزرگ ترین آن ها به شمار می آیند.

مساحت این کشور نیز 513120 کیلومتر مربع است که چهار در صد آن را آب ها در بر گرفته اند. این آب ها که نقش مهمی در صنعت گردشگری ایفا می کنند، عمده جذابیت های خود را در سواحل خلیج و دریای آندامان به نمایش گذاشته اند. پایتخت کشور تایلند شهر بانکوک است که بزرگ ترین شهر  این سرزمین نیز محسوب می شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مهم ترین مشخصه جغرافیایی این کشور نزدیکی به دریاست که آب و هوای خوب و زمین های حاصل خیز را برای آن به ارمغان آورده. مرزهای دریایی این کشور 3219 کیلومتر است که بین سه نقطه هند- اندونزی- تایلند در شمال و سه نقطه اندونزی- مالزی- تایلند در جنوب قرار دارد. هتل های تایلند در نزدیکی سواحل پرطرفدارترین اقامتگاه های این کشور هستند.

از «سیام» تا «تایلند»؛ مروری بر تاریخ سرزمین لبخندها

تایلند کشوری پر قدمت است و دارای تاریخی بسیار پر فراز و نشیب. با توجه به مهم ترین اتفاقات رخ داده در این سرزمین می توان تاریخ آن را به دو دوره پیش از سده سیزدهم و پس از آن تقسیم کرد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

پیش از سده سیزدهم

تا پیش از سال 1949 جهان این کشور را با نام «سیام» می شناخت. ساکنان نخستین این سرزمین گروهی شکارچی بودند که چهار سال پیش از میلاد یکجانشینی را آغاز کردند. در این زمان برنج عمده محصول این کشور بود و ابزارهای سنگی مهم ترین وسایل زندگی. غارهای باستانی این کشور که کنده کاری های این مردمان را در خود جای داده  اند حالا از پربازدید ترین جاذبه های سفر به تایلند هستند.

 مردمانی که امروزه آنها را به عنوان تایلندی می شناسیم بازمانده مهاجرانی هستند که حدود سده های ده تا سیزده میلادی از چین وارد این نقطه از جهان شدند. این مهاجران با ادامه حرکت خود در امتداد رودخانه سرانجام به شهر انگگور و امپراطوری خمر رسیدند. از این زمان به بعد این مهاجران هستند که با تأثیرگذاری  بر بومیان فرهنگ اجتماعی را به پیش می برند.

پس از سده سیزدهم

سده سیزدهم را می توان یک تاریخ مهم در سیر تحول کشور تایلند دانست. در این سده نخستین  سلسله پادشاهی این سرزمین با نام سوخوتاهی از اتحاد دولت های کوجک مگونک شکل گرفت. پس از آن نوبت سلسله آیوتاهایا بود که با تصرف سرزمین ها سوخوتاهی حکومت را در دست بگیرد. در این زمان نخستین اروپائیان هم وارد تایلند شدند. از این تاریخ به بعد رقابتی تنگاتنگ بر سر تصرف این سرزمین آغاز شد که پرتغالی ها، فرانسوی ها و انگلیسی ها مهم ترین رقیبان آن بودند.

پس از تمام این درگیری ها نوبت به ژنرالی به نام چائو فارایا چاکری و فرزندان او رسید تا با کنار زدن رقبا بر این سرزمین حکومت برانند. ژنرال چائو، بانکوک را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد و پس از او جانشینانش تغییرات گسترده ای را در این منطقه به وجود آوردند.

 پادشاهی این کشور بالاخره  در پی کودتای 1932 به یک کشور مشروطه سلطنتی تبدیل شد و تا کنون نیز به این نظام پایبند بوده است. اکنون در قرن بیست و یک اگر از کسی بپرسید تایلند کجاست؟ این پاسخ را خواهید شنید: یک کشور آزاد در شرق آسیا که توانسته با سیاست های ویژه و به لطف  آب و هوای مطلوب و طبیعت جذاب خود به یک مقصد توریستی بین المللی  تبدیل شود.

اقتصادی بر پایه « عطر برنج» و « جذبه زن»

سفر به تایلند

کنار هم قرار دادن برنج و زن در یک تیتر شاید دور از انتظار باشد. اما این نزدیکی به سبب نقش مشترکی است که این دو در اقتصاد کشورشان بازی می کنند. برنج به عنوان عمده ترین محصول صادراتی و زنان به عنوان یکی از اساسی ترین جاذبه های توریستی گرداننده های اصلی چرخ اقتصاد این کشور هستند.

کشورتایلند اقتصاد خود را  بر پایه دو چرخه صادرات و توریسم استوار ساخته و توانسته در این زمینه بسیار موفق عمل کند. این کشور یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان و  صادرکنندگان برنج است. برنج تایلندی سال هاست که از مرز کشور خودش عبور کرده و بوی آن از سفره دیگر کشورها به مشام می رسد. از دیگر کالاهای صادراتی این کشور می توان به اتومبیل، کولر، پوشاک، شیلات، ترانزیستور و قطعات کامپیوتری اشاره کرد. نفت، گاز و مواد خام نیز از مهم ترین محصولات وارداتی این کشور به شمار می آیند. 

از همه این ها که بگذریم باید به گردشگری جنسی  به عنوان یکی از تأثیرگذارترین پایه های اقتصاد این کشور اشاره کنیم. تایلند از جمله کشورهای فعال در زمینه گردشگری جنسی است که مسافران آن برای انجام روابط جنسی از آزادی کامل برخوردارند. این امر را می توان در کنار آب و هوای مطلوب و طبیعت بکر و تماشایی از مهم ترین عوامل پر متقاضی بودن سفر به تایلند و رونق صنعت توریسم در این سرزمین دانست.

آب و هوای مطلوب؛ برگ برنده تایلند برای گردشگری

فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می توانند از یک منطقه یک مقصد توریستی جذاب بسازند. در این میان نقش آب  و هوا بسیار پر رنگ است و کشور تایلند از این نظر بسیار خوش شانس محسوب می شود. نزدیکی به دریا، آب و هوای معتدل و سرزمین های حاصلخیز را برای این کشور به ارمغان آوره و پاسخ تایلند کجاست؟ را بیش از همه معطوف به ویژگی های آب و هوایی کرده است. جنگل های سرسبز در شمال، شالیزارهای برنج در مرکز و باغ های میوه و سواحل شنی در شرق و غرب این کشور خودنمایی می کنند.

آب و هوای این کشور در فصل های مختلف سال متغیر است، ولی به طور کلی گرمی و رطوبت از مشخصه های اصلی آن محسوب می شود. اکنون آب و هوای فصل های مختلف را به تفکیک بررسی می کنیم.

بهار

شروع بهار در این کشور مصادف است با ماه مارس. در این ماه به ویژه در سواحل تایلند آب و هوایی معتدل را شاهد خواهید بود. اما هر چه به ماه آوریل نزدیک شویم گرمای هوا بیشتر می شود، تا جایی که دمای هوا به چهل درجه می رسد و باران های فراوان شروع می شوند. ماه آوریل تا می این کشور گرم ترین هوای خود را پشت سر می گذارد. اگر قصد سفر در چنین زمانی را دارید، بهتر است مناطق شرق و شمال شرقی را انتخاب کنید چرا که جنوب در این فصل بسیار گرم است.

تابستان

آب و هوای این فصل برای مسافران بسیار گرم و آزار دهنده است. بارش های فراوان از دیگر مشخصه های تابستان این کشور است. تابستان را می توان کم طرفدارترین فصل گردشگری در این منطقه نامید. هر چند این فصل زمان ارزان تر شدن هتل های تایلند است. البته در صورت سفر در این فصل بهتر است مسیرتان را به سمت سواحل شرقی ببرید.

پاییز

با آمدن فصل پاییز از گرمای هوا کاسته می شود و باران های موسمی نیز کم کم این منطقه را ترک می کنند. آب و هوای مطلوب و معتدل پاییز کشور تایلند را بسیار پر طرفدار و پر مسافر می کند. اگر از مسافران تور پاییزه هستید بهترین منطقه برای شما جنوب این کشور خواهد بود.

زمستان

پایین آمدن رطوبت هوا و کم شدن بارش، زمستان را به فصل محبوب گردشگران تبدیل کرده است. روزهای این فصل به طور میانگین دارای دمای 30 درجه هستند. برگزاری فستیوال های مختلف و جشن کریسمس نیز سبب شده زمستان پر مسافر و البته گران تر باشد.

با توجه به نوسانات آب  هوایی در فصل های مختلف مشخصه آب و هوایی هر فصل را به طور جداگانه می بینید:

 • سپتامبر: رطوبت و بارندگی، کم مسافر
 • اکتبر: نسبتاً خنک، کاهش بارش
 • نوامبر: معتدل، پر طرفدار
 • دسامبر: آب و هوای مطلوب، پر طرفدار
 • ژانویه: معتدل و مرطوب، بدون باران، اوج مسافرپذیری
 • فوریه: گرم و کم باران
 • مارس: گرم، بالارفتن دما تا 30 درجه
 • آوریل: افزایش دما، شروع باران های موسمی، خلوت
 • می: دمای بالا، گردشگران کم
 • ژوئن: گرم و خشک، کم طرفدار
 • جولای: گرم
 • آگوست: نسبتاً گرم، کم باران

هزار مذهب در کشور هزار معبد؛ اینجا کفر هم آزاد است!

هتل های تایلند

آزادی مذهبی در کشوری که بیش از 90 در صد آن را بودائیان تشکیل می دهند کمی شگفت است. اگر از من بپرسید تایلند کجاست؟ به شما می گویم یک سرزمین خاص که به مسافرانش اجازه می دهد خودِ واقعی شان باشند. مردمان کشور هزار معبد یک جمله معروف دارند که می گوید: «هر دینی انسان را به سوی خوبی سوق می دهد»! این جمله چکیده نگاه مردمان کشور تایلند به دین است.

شما در کشوری قدم بر می دارید که هر گوشه آن یک معبد بودایی خودنمایی می کند، امّا می توانید بدون توجه به آن کافری پیشه کنید! این یعنی آن ها برای هر دینی احترام قائل هستند. البته نباید گمان کنید که در حد توهین به مقدسات بودایی آزاد هستید. چرا که مردمان این کشور برای دین خود تقدسی خاص قائل هستند و به کسی اجازه توهین به اعتقادات خود را نمی دهند.

به هر حال در سرزمین آزادی تمام ادیان در برگزاری مراسم مذهبی خود آزادند و حتی اجازه تبلیغ دین خود را نیز دارند. شاید همین فضای آزاد مذهبی است که نقش دختران تایلند را تا حد جاذبه های جنسی تقلیل داده و از آن ها جاذبه های توریستی ساخته. وجود مکان های عمومی برای «جنس سومی» ها یا «لیدی بوی» ها نشانه ای از احترام به هویت های جنسیتی در این کشور است. در نگاهی کلی، بودا دین اصلی و اسلام، مسیحیت، برهمنا و هندوییسم، سیک، کنفسیوس و تائو و بهائیت مهم ترین اقلیت های مذهبی در کشور هزار معبد هستند.

آیین بودا

این دین حدود هفتصد سال پیش توسط راهبان سریلانکا به این کشور وارد شد و مورد پذیرش پادشاهی سوخاتای قرار گرفت. کتاب مقدس این دین Tri- pitaka است که در چهل و پنج جلد به زبان تایی ترجمه شده. مردمان کشور هزار معبد طرفدار فرقه بودیسم تراوادا هستند که در آن بیشتر بر عمل و اخلاق و عرفان تأکید شده است. در آموزه های تراوادا مشکل اصلی بشر، رنج است و راهبان این آیین در پی تعلیم راه رهایی از این رنج هستند.

اسلام

اسلام حدود هفتصد سال پیش و از طریق شهر پتانی وارد کشور تایلند شد و تا کنون نیز در این منطقه دارای طرفدارانی سرسخت است. مذاهب اسلامی این کشور شامل شافعی، وهابیت، حنفی، تصوف، اسماعیلیه، اثنا عشریه می شود که مذهب شافعی در صدر آن ها قرار دارد. طی سال های اخیر که رابطه مسلمانان با دولت مرکزی بهبود یافته شاهد حضور فعال مسلمانان در پست های سیاسی این کشور هستیم. حالا مسلمانان نیز در پاسخ به سوال تایلند کجاست؟ به نام سرزمین آزادی اشاره می کنند.

مسیحیت

مسیحیت دین شمار کمی از مردم این کشور است و بیشتر در مناطق محروم دیده می شود. طبق آمار حدود نیم درصد از مردمان این سرزمین پیرو آیین مسیحیت هستند و در شهرهای مختلف کلیسا دارند. در حال حاضر مبلغان غربی بسیاری در این کشور مشغول فعالیت هستند و برای تبلیغ دین خود از روش خانه به خانه نیز استفاده می کنند.

برهما و هندوئیسم

برخی بر این باورند که برهما و هندوئیسم قدیمی ترین ادیان این منطقه است. وجود معابد قدیمی با سبک معماری برهمایی شاهدی بر این ادعاست. این دین که پیروان آن را مهاجران شبه قاره هند تشکیل می دهند طرفداران چندانی ندارد. برهمائیان از تبلیغ دین خود خودداری می کنند و آن را منحصر به قوم خود می دانند. 

سیک

دین سیک حاصل مهاجرت مردم هندوستان به کشور هزار معبد است. منطقه «پهورد» در بانکوک مرکز اصلی این دین کم طرفدار است.  پیروان این دین نیز چندان اهل تبلیغ نیستند، اما به دیگران اجازه ورود در مراسم مخصوص خود را می دهند.

کنفسیوس و تائو

از آنجا که شماری از مردم کشور تایلند از نژاد چینی هستند، حضور دین کنفسیوس در این سرزمین عجیب نیست. این آیین دارای اشتراکات زیادی با بودائیسم است، به طوریکه پیروان این دین خود را به نوعی بودایی می دانند. بزرگ ترین تفاوت این دو دین را می توان در شیوه دفن مردگان دانست. در حالی که بودائیان مردگان خود را می سوزانند، یپروان کنفسیوس آن ها را دفن می کنند.

بهائیت

بهائیت از دین های جدید  و کم طرفداری است که در سفر به تایلند با پیروان آن مواجه می شوید. پیروان این دین در شهر بانکوک و یاسوتان دارای مراکز فعالی هستند و  بیشتر سعی آن ها در جهت جذب تحصیل کردگان به دین خود است.  

زبان تای؛ زبانی پرقدمت با 65 میلیون گویشور

زبان تای از پر قدمت ترین زبان های شرق آسیا است که اکنون تایلندی ها آن را به عنوان زبان رسمی می شناسند. الفبای این زبان برگرفته از الفبای خمری و برهمایی است و از چپ به راست نوشته می شود. در این زبان ضمایر بنابر جنسیت افراد متفاوت است و افعال نیز بدون شناسه به کار می روند. البته در نقاط مختلف این سرزمین مانند هر سرزمین دیگری گویش های قومی نیز وجود دارد. زبان تای در مالزی نیز به کار می رود و مجموع گویشوران به حدود 60 تا 65 میلیون نفر می رسد.

 اگر چه زبان این کشور برای مسافران غیر قابل فهم است و حتی حفظ کردن جمله تایلند کجاست؟ نیز برای آن ها دشوار می نماید، اما جای نگرانی نیست. چرا که زبان انگلیسی در مدارس آموزش داده می شود و شما در مراکز خرید، رستوران ها و هتل های تایلند شاهد استفاده از زبان انگلیسی و سایر زبان های اروپایی خواهید بود.

نکته بسیار جالب این که در کشور تایلند پادشاه دارای زبانی مخصوص به خود است و برای سخن گفتن با او باید این زبان مخصوص را یاد گرفت. یادگیری زبان این کشور کمی دشوار است و شاید فرصتی برای این کار نداشته باشید. ضمن اینکه استفاده از زبان انگلیسی در  مراکز عمومی ضرورت یادگیری آن را کاهش می دهد. با این حال، بد نیست با چند جمله کاربردی آشنا باشید تا سفر راحت تری را تجربه کنید. 

برخی از واژه ها و جملات کاربردی برای مسافرت به تایلند

 • سلام: سا وات دی
 • بله: چَی
 • هتل: رونگرِم
 • تاکسی: تانِکِسی
 • ممنونم: کُپ کُون
 • سرویس بهداشتی کجاست؟: هونگنا یوتین ناین؟
 • قیمت این چقدر است؟: اَنی تَو رَی؟
 • تخفیف بدهید: پُم کا سُوان لود
 • مدل دیگرش را بدهید: تی نانگ با نون
 • دختران تایلند: سَو تای

کار راحت تر برای شما دانلود برنامه مترجم و جستجوی زبان تایلندی در گوگل پلی برای گوشی های اندروید و سیبچه برای گوشی های آیفون است.

فرهنگ و آداب و رسوم تایلندی

دختران تایلند

کنار سواحل تایلند در حال قدم زدن و لذت بردن از مناظر بکر  هستید. ناگاه فردی را می بینید که به شما لبخند می زند. شاید فکر کنید آشناست! با تعجبی که سعی می کنید آن را پنهان کنید و با لبخندی بر لب  به سمت او می روید و دست تان را دراز می کنید. او تعجب می کند و در حالی که کمی خم شده کف دست هایش را به هم می چسباند. از او می پرسید: شما مرا می شناسید؟ او می گوید: نه بله!

اگر پیش از سفر خود این مقاله را مطالعه کنید، هیچ گاه این رفتارها شما را متعجب نمی کند. چون پاسخ سوال تایلند کجاست؟ را به خوبی در یافته اید. تایلندی ها مانند هر مردمی آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند که مسافران باید با آن ها آشنا باشند. فرهنگ کشور تایلند برگرفته از کشورهای جنوب شرقی آسیا چون چین و هند و کامبوج است و پیوند عمیقی با مذهب دارد.

 از آنجا که بیش از نود در صد مردمان این کشور پیرو مذهب بودایی هستند بسیاری از آداب  و رسوم این کشور تحت تأثیر آموزه های این دین قرار گرفته است. مهم ترین آداب و رسوم و باید و نبایدهای این کشور را در ادامه خواهید خواند.

تایلندی ها به شما لبخند می زنند!

سفر به تایلند شما را با افرادی بسیار خوش خنده مواجه می سازد. خندیدن بدون هیچ دلیل خاصی یکی از اصلی ترین ویژگی های مردمان این کشور است. آن ها همیشه لبخند بر لب دارند، حتی وقتی که هیچ دلیلی برای آن نداشته باشند. این ویژگی تایلند را به سرزمین لبخندها معرف کرده است.

از تایلندی ها «نه» نمی شنوید!

تایلندی ها هیچ تمایلی به «نه گفتن» ندارند. «بله» در زبان آن ها «چای» و نزدیک ترین واژه به «نه« «مای چای» است. این یعنی تایلندی ها در نه گفتنشان هم از واژه بله استفاده می کنند. این ویژگی مردم بیشتر به فرهنگ متکثری که در آن پرورش یافته اند بر می گردد. در این کشور رک بودن و بروز احساسات نوعی بی ادبی محسوب می شود. 

به تایلندی ها دست ندهید!

مردم این کشور به یکدیگر دست نمی دهند و احوال پرسی آن ها با شیوه ای مخصوص و جالب است. آن ها هنگام سلام دو دست خود را به هم می چسبانند و سرخود را کمی خم می کنند. میزان بالا بردن دست ها در این حرکت بستگی به میزان احترام برای فرد مقابل دارد.

در تایلند پا روی پول نگذارید!

پول ملی کشور تایلند بات نام دارد و به یک دلیل خاص از تقدس برخوردار است. این دلیل خاص چاپ عکس پادشاه روی پول این کشور است. از آنجا که در این سرزمین پادشاه از قداست خاصی برخوردار است، پا گذاشتن روی پول یک کار  بی ادبانه و غیر قانونی تلقی می شود.

گردشگری در تایلند

اهالی پر و پا قرص سفر پیش از آنکه بپرسند تایلند کجاست؟ از جاذبه های آن سوال می کنند. ظرفیت های توریستی این کشور بسیار متنوع و متعدد است و آمیزه ای از عوامل طبیعی و انسانی را در بر می گیرد. جهانگردی جنسی، جهانگردی پزشکی، جهانگردی فیل و جهانگردی موای تای انواع جهانگردی در این کشور هستند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

جهانگردی پزشکی

تایلند با ایجاد بستری مناسب برای ارائه خدمات پزشکی، بسیاری از مسافرانش را با انگیزه های درمانی جذب کرده است. این امر سبب شده ویزیت های خارجی سهم بسیاری در اقتصاد این کشور داشته باشند. انتخاب این کشور برای تحصیل در رشته های پزشکی نیز علاقه مندان بسیاری را به کشور هزار معبد کشانده است.  

جهانگردی فیل

تایلند از تمام مواهب طبیعی خود جاذبه ای برای صنعت توریسم ساخته است. حتی از فیل های آسیایی که در طبیعت این کشور فراوان یافت می شوند. پیاده روی با فیل ها اکنون یکی از جذاب ترین تفریحات در سفر به تایلند است.  

جهانگردی ورزشی

موای تای نام ورزش ملی تایلند است و از نمادهای مهم این کشور نیز محسوب می شود. این ورزش رزمی در رینگ برگزار می شود و نوعی ورزش خشن به شمار می آید. دیدن این ورزش جذاب نیز جزء علاقه مندی های گردشگران است.

جهانگردی جنسی

کشور تایلند در جهانگردی جنسی رتبه اول را در جهان از آن خود کرده است.  این بخش از جهانگردی بیشتر زنان را مورد توجه قرار داده و با استفاده از جذابیت های آنان توانسته عامل مؤثری برای توریست پذیری ایجاد کند. برزیل، سریلانکا، کارستاریکا و کوبا از دیگر مقاصد گردشگری جنسی در جهان هستند. 

جاذبه های توریستی تایلند

جاهای دیدنی تایلند

جاذبه های توریستی کشور لبخندها بسیار متنوع است و از شرق تا غرب و شمال و جنوب آن را فرا گرفته. سواحل، معابد، پارک های ملی، بازارهای سنتی و مدرن و دخترانی دلبربا مهم ترین جاذبه هایی هستند که در دل قطب گردشگری جنوب شرق آسیا جای گرفته اند.   

سواحل تایلند

اگر از یک مسافر باتجربه بپرسید تایلند کجاست؟ به شما خواهد گفت جایی که بکرترین سواحل را دارد. سواحل یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی هستند که کشورهای نزدیک به دریا از آن برخوردارند. سرزمین لبخندها نیز به سبب موقعیت جغرافیایی خود فرصت قدم زدن در جذاب ترین سواحل دنیا را تقدیم مسافرانش می کند.  این سواحل گذشته از نمای زیبا به سبب برگزاری انواع تفریحات دریایی چون جت اسکی، موج سواری و غواصی جذاب هستند.

 ساحل آزادی در پوکت، ساحل مایابی در جزیره فی فی، ساحل فرا نانگ در کرابی، ساحل سانست در جزیره کوکرادان، ساحل شن های سفید در جزیره کوچانگ و ساحل چاونگ در جزیره کوسامویی از زیبا ترین سواحل این کشور محسوب می شوند.

معابد

قدمت یک کشور همواره با آثار باستانی آن نمایش داده می شود. در شهر هزار معبد بیشتر آثار باستانی در دسته معابد جای دارند. معابدی که گذشته از تقدس به سبب معماری شگفت، ناخودآگاه شما را جذب می کنند. البته معابد نوساز نیز در کشور تایلند کم نیست. معبد بودای لمیده، معبد سفید، وات چایواتانارام، وات آرون، معبد بودای زمردی، وات ماهات و معبد یک میلیون بطری از خوش نماترین و پربازدیدترین معابد این کشور هستند.

پارک ها و مناظر طبیعی

پارک های این کشور شامل مجموعه ای از فضاهای طبیعی خارق العاده هستند که درختان سرسبز و بلند قامت، آبشارها و حیوانات بامزه را در خود جای داده اند. در این پارک ها به معنای واقعی نفس می کشید و طبیعت را با تمام جود خود حس می کنید. کائو یای، کوانگ تونگ، خائو سوک  و موکوچانگ محبوب ترین پارک های ملی این کشور هستند. علاوه بر این شما با سفر به تایلند شاهد انواع فضاهای طبیعی جذاب به شکل کوهستان، آبشار و غیره  خواهید بود.

بازارها

تایلند کشوری است که بازارهای آن برای مسافران بسیار پرجاذبه هستند. خریدهای ارزان به ویژه در زمینه پوشاک، حضور برندهای معتبر، فضای لوکس و پر زرق و و برق و  تنوع اجناس، عوامل اصلی جذابیت این مراکز خرید به شمار می آیند. برای دسترسی راحت تر به خرید به فکر رزرو هتل های تایلند در نزدیکی بازارها باشید. بازارهای شناور بانکوک، بازار شبانه چیانگ مای و بازار آخر هفته چاتوچاک مهم ترین و معروف ترین بازارهای این کشور هستند.

دختران تایلند

پاسخ دیگری که در سوال تایلند کجاست؟ خواهید شنید، سرزمین جاذبه های جنسی است. پیش از این گفته شد که تایلند در صدر کشورهای دارای گردشگری جنسی قرار دارد. در این کشور دختران نقش یک جاذبه را بازی می کنند و با لبخند پذیرای  مسافران هستند. جذابیت این دختران سبب شده مک دونالد نیز به فکر استخدام آن ها برای جذب مشتری بیشتر باشد.

شهرهای توریستی تایلند

سفر به سرزمین لبخندها فرصت گردش در شهرهای توریستی  بسیاری را برای شما فراهم می کند. شهرهایی که نه تنها در کشور خود که در تمام جهان به جاذبه های گردشگری معروف و مشهور هستند. در ادامه مطلب سه شهر توریست پذیر کشور تایلند را معرفی خواهیم کرد.

بانکوک؛ شهر فرشته ها

بانکوک پایتخت تایلند و یکی از توریست پذیرترین شهرهای جهان است.  این شهر در نزدیکی خلیج قرار گرفته و از شهرهای ساحلی محسوب می شود. جایگاه بالای بانکوک در گردشگری سبب ایجاد انواع امکانات چون هتل های مجلل، مراکز خرید، ساختمان های عظیم و فرودگاه های مدرن در این شهر گردیده.

 در حال حاضر تور بانکوک به سبب جاذبه های متنوع توریستی به یکی از پرطرفدارترین تورهای جهان تبدیل شده است. هزینه های پایین زندگی و بازارهای ارزان نیز در محبوبیت این شهر تأثیر بسیاری داشته است. بهترین زمان برای سفر به شهر فرشته ها فصل زمستان است.

جاذبه های بانکوک

 • کاخ بزرگ
 • باغ وحش سافاری ورلد
 • بازار روی آب
 • مزرعه تمساح ها
 • گراند پلاس و وات پراکائو

پاتایا؛ شهر تفریحات شبانه

پاتایا از دیگر شهرای توریستی تایلند است که در ساحل شرقی این کشور واقع شده. این شهر در 165 کیلومتری بانکوک واقع شده و به اندازه همسایه خود قابلیت های مسافر پذیری دارد. عمده دلیل شهرت این منطقه وجود انواع کاباره ها و مناطق تفریحی شبانه  در وایکینگ استریت است. تورهای گردشگری پاتایا بسیار متنوع و شامل انواع تور جنگل، تور کروز، تور زیپلاین و تور بازار شناور می شوند. نوامبر تا فوریه بازار مسافرت به این شهر زیبا داغ است. در این زمان می توانید از  تفریحات سواحل تایلند نیز بهره مند شوید.

جاذبه های پاتایا

 • کوه بودا
 • جزیره مرجان
 • شو الکازار
 • آکواریوم و دنیای زیر آب
 • باغ استوایی
 • مینی سیام
 • باغ وحش ببرها

پوکت؛ بهشتی در دل آسیا

بسیاری از کسانی که می پرسند تایلند کجاست سوال بعد را اینگونه آغاز می کنند: پوکت در کجای این کشور قرار گرفته؟ پوکت از بزرگترین و زیباترین جزایر توریستی کشور تایلند است که در جنوب غربی این کشور واقع شده. این جزیره نیز از مقاصد توریست پذیر آسیاست که بازدید از آن برای اهالی سیر و سفر رهاوردهای بسیاری خواهد داشت. جاذبه هایی چون سواحل شنی، معابدی با معماری شگفت، تفریحات مهیج دریایی و مناطق بکر طبیعی به پوکت شهرتی جهانی بخشیده است. ماه های نوامبر تا آوریل بهترین زمان برای سفر به پوکت است.

جاذبه های پوکت

 • جزایر فی فی
 • جزیره فانگ انگا
 • مجسمه بودای بزرگ
 • پارک تفریحی فانتازیا
 • ساحل پاتونگ
 • پارک آب اسپلش جانگل

آشپزی به سبک تایلندی

غذاهای تایلند

اگر قصد سفر به تایلند را دارید باید با سبک آشپزی و غذاهای این منطقه کنار بیایید. مردمان تایلند اهل خوراک های سبک، معطر و تند هستند.  برنج اصلی ترین ماده غذایی در این کشور است که به روش های مختلفی طبخ می شود. خوراک های این کشور علاوه بر طعم و عطر بی نظیر خود به واسطه مواد رنگارنگ دارای جذابیت های بصری نیز هستند.

در این کشور هر چرنده و خزنده ای قابلیت تبدیل شدن به یک غذای خوشمزه را دارد. اگر چه مردمان لبخند به لب از موش و سوسک هم کباب می سازند، اما غذاهای لذیذ با شهرت جهانی نیز در این کشور کم نیست. طبق یک نظرسنجی در سال 2017 هفت غذای تایلندی در لیست غذاهای برتر جهان قرار گرفتند.

هفت غذای تایلندی با شهرت جهانی

 • تام یام گونگ
 • پد تایلندی
 • سوم تام
 • کاری ماسامان
 • کاری سبز
 • برنج سرخ شده
 • مو نام توک

رستوران های تایلند

یکی از مهم ترین خدمات یک مقصد توریستی برای مسافرانش ایجاد امکانات غذاخوری است. حجم مسافران کشور تایلند سبب احداث انواع رستوران های مجلل و ارزان قیمت در این سرزمین شده است. مکان های غذاخورری در این کشور در دسته های مختلفی جای می گیرند که با توجه به ذائقه و هزینه خود می توانید هر کدام از آن ها را انتخاب کنید. «بهترین رستوران های این کشور کدام اند؟» را می توان یکی از پر بسامدترین سوالات پس از سوال «تایلند کجاست؟» دانست. 

رستوران های لوکس

این رستوران ها با داشتن فضا و طراحی شیک و مجلل بیش از همه با نگاه شما ارتباط برقرار می کنند. البته منوی غذایی این رستوران ها نیز چیزی کم از دکوراسیون مجلل شان ندارد. سرو انواع غذاهای بین المللی توسط سرآشپزهای مطرح فاکتورهای دیگری هستند که پای شمار فراوانی از توریست ها را به این رستوران ها باز کرده است.

 • رستوران لو نورماندی  (بانکوک)
 • رستوران بنیها (بانکوک)
 • رستوران سیلک (پوکت)
 • رستوران دی پلی (پوکت)
 • رستوران کاپریس (پاتایا)
 • رستوران کافه د آمیس (پاتایا)

رستوران های ارزان قیمت

رستوران های ارزان قیمت در تمام دنیا وجود دارند. حتی در کشوری چون تایلند که ساختمان های لوکس و کاخ مانند آن را فرا گرفته است نیز می توانید این نوع رستوران ها را پیدا کنید. با انتخاب این رستوران ها می توانید سفر اقتصادی تری را تجربه کنید.

 • رستوران توک لای دی (بانکوک)
 • رستوران لی دیو (بانکوک)
 • رستوران فت بلی (پاتایا )
 • رستوران کاروان (پاتایا)

فست فود ها

فست فودها از خوراک های پرطرفدار و محبوبی هستند که با ذائقه اغلب مسافران سازگارند. طرفداران این نوع غذا در کشور تایلند رستوران های فوق العاده ای را در اختیار خواهند داشت.

 • کافه و فست فود راک می (چیانگ مای)
 • بیست برگر (چیانگ مای)
 • فست فود ایرانی کنج (پوکت)
 • گالری پیتزا (بانکوک)

رستوران های ایرانی

اگر علاقه ای به غذاهای این کشور ندارید، مسأله ای نیست! می توانید به سراغ رستوران های ایرانی بروید. حضور همیشگی توریست های ایرانی سبب برپایی انواع رستوران با سبک آشپزی ایرانی در این کشور شده است. 

 • رستوران گوگوش (پاتایا)
 • رستوران تهران (پاتایا)
 • رستوران سبلان (بانکوک)
 • رستوران پرسپولیس (بانکوک)

نکته جالب آنکه در بسیاری از رستوران های این کشور  دختران تایلند برای جذب مشتری بیشتر استخدام شده اند. 

مقدمات سفر به تایلند

ویزا تایلند

سفر به کشورهای خارجی دارای مقدماتی است که پیش از بستن چمدان باید از آن ها آگاه باشید. برخی از این مقدمات در تمام سفرهای خارجی مشترک و برخی دیگر مخصوص به مقاصدی خاص هستند. امروزه خدمات آنلاین سایت های گردشگری کار مسافران را چه در انتخاب مقصد و چه در شیوه انجام آن بسیارساده کرده است. بنابراین شما به راحتی و تنها با چند جستجوی ساده می توانید مقدمات سفر خود به کشور تایلند را فراهم کنید.

مهم ترین کارهایی که پیش از سفر خود و پس از پرسیدن سوال «تایلند کجاست؟» باید انجام دهید شامل موارد زیر می شود:

درخواست ویزا

نخستین مرحله از سفر شما درخواست ویزاست. برای درخواست ویزا باید مدارک خود را ارائه و هزینه خواسته شده را پرداخت کنید. این مدارک شامل اصل پاسپورت و کپی آن، نامه تمکن مالی، عکس، بلیط هواپیما و واچر هتل، کپی کارت ملی و شناسنامه می شود. ویزای شما به صورت فوری و معمولی قابل دریافت است و حداکثر پس از ده روز به شما تحویل داده می شود.

خرید بلیط

بلیط هواپیما را می توانید برای شهرهای مختلف کشور تایلند خریداری کنید. قیمت این بلیط با توجه به زمان پرواز، کلاس پروازی، نوع ایرلاین و مقصد متفاوت خواهد بود.  خنک شدن آب و هوا در این کشور مساوی است با افزایش تعداد گردشگران و افزایش تعداد گردشگران  یعنی بالا رفتن نرخ بلیط هواپیما.

شما می توانید بلیط خود را به صورت آنلاین و در کوتاه ترین زمان ممکن  در سایت های گردشگری خریداری کنید. با خرید بلیط چارتر در زمان نزدیک به پرواز سفر شما ارزان تر تمام می شود. بلیط لحظه آخری نیز در کاهش هزینه های سفر شما مؤثر خواهد بود. 

رزرو تور

از آنجا که تایلند یکی از قطب های توریستی در آسیاست و در ایران نیز طرفدران بسیاری دارد، تورهای این کشور در فصل های مختلف برگزار می شود. شما می توانید این تور را به مقصد یکی از شهرهای توریستی رزرو کنید و یا بازدید از چند شهر را در تور خود بگنجانید. حتی می توانید به رزرو یک تور تنها به قصد دیدن سواحل تایلند اقدام کنید. سفرآس 24 با سال ها تجربه در زمینه ارائه خدمات گردشگری انواع تور تایلند را با تضمین قیمت و کیفیت در دسترس مسافران قرار داده است.

رزرو هتل

پس از اینکه دانستید تایلند کجاست، حالا باید لیست بهترین هتل های آن را هم بدانید. وضعیت محل اقامت یکی از مهم ترین فاکتورهای تأثیر گذار روی کیفیت سفر شما خواهد بود. در این مورد نیز شما با توجه به سلیقه و هزینه خود انتخاب های مختلفی را پیش رو خواهید داشت. هنگام انتخاب هتل های تایلند به موقعیت مکانی آن نیز توجه داشته باشید. نزدیکی هتل به جاذبه های شهر سبب کاهش هزینه های رفت و آمد شما خواهد شد.  لیست زیر شماری از هتل های لاکچری و ارزان کشور تایلند را نشان می دهد.

هتل های لاکچری

 • هتل پولمن بانکوک جی (بانکوک)
 • هتل آماری واترگیت (بانکوک)
 • هتل ربیت ریزورت (پاتایا)
 • هتل مونترا (پاتایا)
 • هتل تارون بیچ ویلیج ریزورت (پوکت)
 • هتل حیات ریجنسی ریزورت (پوکت)

هتل های ارزان قیمت

 • هتل ایبیس پوکت پاتونگ (پوکت)
 • هتل اسپیرا پرایم پاتونگ (پوکت)
 • هتل میراکل سوئیت (پاتایا)
 • هتل ال کی لجند (پاتایا)
 • هتل داوین نانا (بانکوک)
 • هتل سیتی پوینت (بانکوک)

اگر درباره جزئیات سفر به تایلند  و رزرو تور سوالاتی در ذهن دارید، می توانید با کارشناسان ما در سایت سفرآس 24 تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. 

کشور هزار معبد در یک نگاه

 • از قطب های اصلی گردشگری در جنوب شرق آسیا
 • جایگاه اول جهان در گردشگری جنسی
 • موقعیت مکانی: جنوب شرق آسیا، شبه جزیره هندوچین
 • شهرهای توریستی: بانکوک، پاتایا، پوکت
 • آب و هوا: گرم و مرطوب
 • جمعیت: 69778000
 • پایتخت: بانکوک
 • مذهب: بودایی
 • واحد پول: بات (THB)

سخن پایانی

تایلند در یک نگاه

در این مقاله سعی کردیم پاسخ کاملی به سوال «تایلند کجاست؟» بدهیم.  خلاصه کلام اینکه اگر اهل سفرهای خارجی و گشت و گذار در مناطق بکر طبیعی هستید، تایلند در جنوب شرقی آسیا می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

در این کشور شهرهای توریستی بسیاری  وجود دارد که تجربه سفر به آن ها بسیار دوست داشتنی خواهد بود. در سفر خود می توانید از شهرهای توریستی بانکوک، پاتایا و پوکت که شهرهایی با شهرت جهانی هستند دیدن کنید. سواحل بکر، بازارهای مجلل، معابد بودایی با معماری شگفت و  متنوع ترین تفریحات دریایی جاذبه های پیش روی شما در کشور تایلند خواهد بود.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.