اطلاعات کامل رزرو بلیط هواپیما استانبول 1403

0

اگر مایل هستید سفری بی نظیر در نزدیکی ایران داشته باشید، خرید بلیط هواپیما استانبول بهترین گزینه ی موجود است! شهر استانبول تاریخی غنی دارد و تا قبل از سال 1923 میلادی و تاسیس جمهوری ترکیه پایتخت این کشور بوده است.

معماری خاص این شهر مربوط به دوره ی عثمانی است و تلفیقی از دو سبک کلاسیک و مدرنیته را به نمایش می گذارد. بنابراین دور از انتظار نیست که این شهر زیبا سومین شهر توریستی دنیا باشد! علاوه بر این بزرگترین شهر جهان است که در دو قاره (آسیا و اروپا) قرار دارد. با رزرو بلیط هواپیما استانبول شانس دیدن این منطقه ی بی همتا را برای خودتان مهیا کنید.

مختصری درباره استانبول

مختصری از شهر استانبول

این شهر تا کنون جنگ های مختلفی را از سر گذرانده و حکومت های قدرتمند تاریخ مانند روم، یونان، ایران و عثمانی بر آن سلطه داشته اند. شواهد از قدمت 8000 ساله ی این شهر سخن می گوید. در سال 1923 کمال آتاتورک ترکیه ی نوین را پایه گذاری کرد و پایتخت این کشور به آنکارا منتقل شد.

در حال حاضر جمعیت این شهر به علت مهاجرت رو به افزایش است. با این وجود تمامی اقدامات لازم برای آسایش ساکنان شهر در نظر گرفته شده است. شهر بی نظیر استانبول ارزش جهانی بالایی دارد؛ چرا که سبک های مختلف معماری در آن وجود دارد. جالب اینجاست با این تفاوت ها شهر از ظاهری یکپارچه و متحد برخوردار است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

زیبایی های این شهر تمام نشدنی است! پیشنهاد می دهم بلیط هواپیما استانبول را رزرو کنید و چند روزی در این شهر شگفت انگیز به گشت و گذار بپردازید.

آنچه در استانبول زیبا خواهید دید

همیشه قسمتی از هویت هر منطقه به واسطه ی توریست هایی که به آن سفر می کنند شکل می گیرد. این شهر تاریخی زیبا هم از این قاعده مستثنی نیست. صدای مرغ های دریایی، ساحل های بی همتا، جاذبه های منحصر به فردی نظیر کاخ توپکاپی، و کاخ دولما باغچه سبب شده سالیانه بالغ بر 23 میلیون نفر به این شهر سفر کنند.

خرید بلیط هواپیما استانبول به شما فرصت می دهد شگفتی های این قدمت چندین هزارساله را ببینید. کلیساهای بیزانس، کاخ های عثمانی، برج های ونیزی، قنات های رومی، ساختمان های مدرن، و میدان های معاصر، نیز شهر استانبول را به مجموعه ای هنری تبدیل کرده اند. گفتنی است کلیسای ایاصوفیه، از نمادهای این شهر بوده که در سال 573 احداث شد و تا امروز سه بار بازسازی شده است.

بهترین زمان برای سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

هر فصل این شهر زیبایی خاص خودش را دارد. تابستان ها معمولا گرم هستند و درجه رطوبت هوا به بیشترین مقدار خود می رسد. زمستان ها سرد است و حجم زیادی از مه این شهر را در بر می گیرد؛ و پاییز استانبول هر روحیه ی شاعرانه ای را به سوی خودش فرا می خواند! اگر بخواهیم به جمع بندی درستی برسیم، تابستان بیشترین تعداد توریست و تور استانبول را دارد و پس از آن بهار و شب کریسمس پرازدحام ترین زمان ها در سال هستند.

چطور بهترین بلیط هواپیما استانبول را پیدا کنیم؟

برای انتخاب بهترین گزینه، ایرلاین های مختلفی که به این شهر پرواز دارند را بررسی کنید. با توجه به خدماتی که این شرکت های هواپیمایی ارائه می دهند، و دیگر مواردی که خودتان باید فیلتر کنید (نوع سفر، انتخاب زمان و مبدا، و کلاس پرواز)، می توانید مناسب ترین پرواز را رزرو نمایید.

بلیط لحظه آخری استانبول هم از گزینه هایی است که پس از بررسی امکانات و شرایط پروازها، سفر به نسبت ارزان تری به شما پیشکش می کند. در حال حاضر ایرلاین های مختلفی از جمله ماهان ایر، ایران ایر تور، آسمان، پگاسوس ایرلاینز، ترکیش ایرلاینز، قشم ایر، معراج، زاگرس، الامارات، قطر ایر ویز، تابان ایر، آتا، به این شهر پرواز دارند.

قیمت بلیط هواپیما به چه عواملی بستگی دارد

بلیط ارزان استانبول

برای خرید بلیط هواپیمای مناسب پیشنهاد می دهم امکانات هر پرواز را بررسی کرده و در شرایط یکسان با هم مقایسه نمایید. بهتر است بدانید بلیط ارزان استانبول الزاما بهترین گزینه نیست.

میزان درخواست شهر مبدا برای پرواز مذکور، مسیر انتخابی هواپیما، شرکت هوایی ارائه دهنده ی بلیط، و کلاس پرواز (بیزنس یا اکونومی) از عواملی هستند که در تعیین قیمت بلیط هواپیما استانبول بسیار موثرند.

در نهایت برای کمتر شدن هزینه ی سفر، بلیط لحظه آخری استانبول را پیشنهاد می دهم. البته در نظر داشته باشید که با این گزینه، دست شما برای انتخاب صندلی هواپیما باز نخواهد بود.

بلیط چارتر

گاهی پیش می آید که تمام بلیط های یک پرواز به فروش نمی رسد و خالی بودن صندلی ها به ضرر شرکت هواپیمایی است. در این شرایط بلیط ها با تخفیف چشمگیری فروخته می شوند. این یک معامله ی برد_برد بین ایرلاین و مسافر محسوب می شود!

در عین حال بهتر است بدانیدکه قیمت بلیط چارتر توسط خود شرکت هواپیمایی تعیین می شود و ممکن است از شرکت های مختلف قیمت های متفاوتی دریافت کنید. در خرید بلیط لحظه آخری استانبول دقت نمایید که باید کاملا مهیای سفر باشید. چرا که ممکن است فقط چند ساعت وقت تا پرواز باقی مانده باشد. به علاوه، این نوع بلیط غیر قابل استرداد است و در صورتی که پرواز خود را لغو کنید، هیچ مبلغی به شما بازگردانده نمی شود.

در نظر داشته باشید که نیازی نیست بلیط هواپیما استانبول را به صورت رفت و برگشت تهیه نمایید. بلیط هواپیما برای سفر به استانبول را می توانید از شهرهای بزرگی مثل مشهد، تهران، شیراز و اصفهان خریداری کنید.

فرودگاه های استانبول

فرودگاه استانبول

دو فرودگاه آتاتورک و صبیحه گوکچن دو فرودگاه اصلی این شهر هستند. از میان این دو، فرودگاه آتاتورک بزرگتر بوده و خدمات حمل و نقل زمینی بهتری دارد. علاوه بر این دو فرودگاه بسیار بزرگی در بخش شمالی منطقه ی آرناووت کوی شهر، با نام فرودگاه استانبول احداث شده است. این فرودگاه تا سال 2030 به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل می شود و قابلیت جابجایی 200 میلیون مسافر را در سال خواهد داشت.

سفر با قطار به شگفت انگیز ترین شهر ترکیه

سفر همیشه از دغدغه های شیرین زندگی بوده است. هزینه های سفر به استانبول در این روزها گاهی بیشتر از مقدار پیش بینی شده می گردد. در چنین شرایطی پیشنهاد می دهم سفرهای زمینی را جایگزین بلیط هواپیما استانبول نمایید. این امر هزینه های سفر را به شدت کاهش می دهد. بلیط قطار استانبول از گزینه هایی است که می توانید با انتخاب آن، سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

در ادامه دو روش برای سفر با قطار رزرو بلیط ارزان استانبول را شرح می دهم.

بهتر است از هر شهری که در آن سکونت دارید به تهران بروید و سپس ادامه ی سفر را بر اساس یکی از دو مسیر گفته شده طی کنید.

مسیر تهران به آنکارا و شهر استانبول

در این مسیر ابتدا با قطارهای ناوگان ریلی ایران از تهران تا ایستگاه وان بروید. سپس از طریق دریاچه ی وان با کشتی به بندر تات وان، و از آن جا با قطارهای چهار تخته ی ترک به سمت آنکارا حرکت کنید.

تا اینجا می توانم ورود شما را به پایتخت ترکیه خوشامد بگویم!

قطاری که شما را از آنکارا به استانبول می برد دو بار در روز حرکت می کند. در این قسمت از سفر هیجان انگیزتان نزدیک به 4.5 ساعت در مسیر هستید و می توانید از زیبایی های آن لذت ببرید. در سفر با گروه های دوستانه بهتر است با خرید بلیط قطار استانبول لذت سفر گروهی را به جاذبه های مسیر اضافه کنید.

مسیر تهران به تبریز و شهر وان ترکیه

در این روش بهتر است از تهران به استان تبریز و از آن جا به شهر وان ترکیه بروید. قطار تبریز به وان فقط یک بار در هفته حرکت می کند.

در ایستگاه سلماس برای چک کردن گذرنامه توقف خواهید داشت و بعد از مهر شدن پاسپورت به سفر ادامه می دهید.

بعد از رسیدن به ایستگاه وان ترکیه بایستی با اتوبوس یا کشتی به شهر تاتوان و از آنجا طی 24 ساعت به آنکارا سفر کنید. بدیهی است مسیر طولانی تری در پیش خواهید داشت. با این وجود زیبایی های مسیر خستگی سفر را از تن شما بیرون می برد.

از آنکارا در 4.5 ساعت با قطار به استانبول می رسید.

هزینه بلیط قطار از تهران به استانبول چقدر است؟

قیمت بلیط قطار استانبول بر حسب یورو محاسبه می شود. بنابراین با تغییر ارزش یورو، این مقدار هم عوض می شود.

در مورد سفر به استانبول این نکته را در نظر داشته باشید که زمان برای شما گزینه ی مهمی است، بهترین گزینه رزرو بلیط هواپیما استانبول خواهد بود. در صورتی که محدودیت زمانی ندارید و سفر شما گروهی است، پیشنهاد می دهم بلیط قطار بخرید! و لذت این تجربه ی به یاد ماندنی را به خودتان هدیه دهید.

سفر زمینی با اتوبوس به شهر زیبای استانبول

بلیط اتوبوس استانبول

بعضی گردشگران علاقه ی زیادی به سفر جاده ای و چالش های آن دارند. علاوه بر این، سفر با اتوبوس خرید بلیط ارزان استانبول و کاهش چشم گیر هزینه های سفر را به همراه خودش دارد.

بایستی بلیط اتوبوس استانبول را از تهران بخرید. با این وجود، می توانید با زمان بندی درست در یکی از ایستگاه های بین راه (از تهران تا تبریز، و سپس از تبریز تا ترکیه) به هم سفرهای خود بپیوندید.

در حال حاضر هشت شرکت اتوبوسرانی در این مسیر فعالیت می کنند. این اتوبوس ها در هفت روز هفته به سمت استانبول حرکت می کنند. قطعا مبلغ بلیط در سفر جاده ای به مراتب کمتر از هزینه ی پرواز و قطار خواهد بود. شما می توانید  بلیط اتوبوس استانبول را از تعاونی های گیتى پیمای ایران، سیر و سفر ایران، آذرآهو، همسفر، دیدار سیر گیتی، سیما سفر، عصر ایران، و ایران پیام نو خریداری نمایید.

مسیر جاده ای تهران تا استانبول

در تهران به یکی از دو پایانه ی غرب یا بیهقی بروید و سفر خود را شروع نمایید. در طی مسیر از شهرهای کرج، قزوین، زنجان می گذرید و سپس به تبریز خواهید رسید. از شهر زیبای تبریز راهی مرز بازرگان می شوید و بعد از انجام امور گمرکی می توانید از مرز عبور کنید.

با ادامه ی مسیر در کشور ترکیه به شهر تاریخی استانبول و مقصد نهایی خود می رسید. این سفر جاده ای در مجموع 4252 کیلومتر تخمین زده شده که 29 تا 30 ساعت طول می کشد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط اتوبوس تهران-استانبول

از جمله عوامل موثر بر قیمت بلیط اتوبوس ، امکاناتی است که تعاونی مربوطه در اختیار مسافران قرار می دهد. پیشنهاد می دهم بلیط اتوبوس استانبول را به صورت اینترنتی بخرید تا امکان مقایسه ی قیمت، امکانات، و نحوه ی سرویس دهی شرکت های مختلف را داشته باشید. لازم به ذکر است اتوبوس های وی آی پی به علت خدماتی که ارائه می دهند، هزینه ی بیشتری دارند.

حرف آخر

آنچه از متن بر می آید این است که با سفری امن و هیجان انگیز رو به رو خواهید بود. در سفر هوایی، بلیط هواپیما استانبول هزینه ی بیشتری برای شما در بر دارد و سفرهای زمینی، زمان بیشتری را از شما می طلبد. با مقایسه ی نکات مثبتی که هر کدام از این سفرها در اختیار شما قرار می دهد، بهترین گزینه را برای این سفر پر خاطره انتخاب کنید. 

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.