تور مشهد

رزرو تور مشهد در سایت سفرآس ۲۴ یکی از بهترین اتفاقات زندگی ات را رقم خواهد زد. سفر به شهری با متنوع ترین جاذبه های زیارتی، تفریحی و تجاری، اقامت در بهترین هتل ها و استفاده از بهترین خدمات رفاهی و تفریحی تنها بخشی از خاطرات سفر تو خواهد بود. بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل، ترنسفر استقبال و انواع خدمات با ماست

ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۷۴۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۶۴۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۹۰۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۸۸۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۷۸۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۴۴۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۳,۳۴۰,۰۰۰ تومان
تور مشهد
تور مشهد
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۵,۱۹۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۳,۹۱۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۰۷۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۷۹۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۹۳۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۶۵۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۷۳۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان
تور مشهد
تور مشهد
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۸۳۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۰۸۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۸۵۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

تماس تلفنی
تماس تلفنی
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

تماس تلفنی
تماس تلفنی
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۵,۲۵۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۴,۰۸۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۱۳۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۹۶۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۹۹۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۸۲۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۷۹۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۶۲۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۵,۰۷۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۳,۷۶۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۹۵۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۲,۶۴۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۸۱۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۲,۶۱۰,۰۰۰ تومان
شروع قیمت زمینی از : ۱,۳۰۰,۰۰۰ تومان
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۵,۵۴۰,۰۰۰ تومان
تماس تلفنی
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۴,۴۲۰,۰۰۰ تومان
تماس تلفنی
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۲۸۰,۰۰۰ تومان
تماس تلفنی
ستاره هتل

تضمین بهترین قیمت

شروع قیمت هوایی از : ۳,۰۸۰,۰۰۰ تومان
تماس تلفنی

سوالات متداول تور مشهد

برای رزرو تور مشهد در سفرآس ۲۴ از تهران شما میتوانید از طریق سامانه اینترنتی سفر اس  نسبت به رزرو و تهیه بلیت اقدام کنید. تور مشهد از تهران یکی از تورهای بسیار باکیفیت سفر است  که جز  تورهای باکیفیت سفر آس ۲۴ محسوب می‌شود و این تور  از ۲ شب و ۳ روز شروع می شود و تا هر زمانی که بخواهید میتوانید مدت اقامت تان را تغییر دهید.

‌وقتی می گوییم بهترین تور مشهد را برایتان  آرزو می کنیم یعنی کاملترین تور را برای این کار انتخاب کردیم؛ خرید تور مشهد همراه با بلیط رفت و برگشت انجام می شود که با توجه به سلیقه شما متفاوت خواهد شد. بلیط های قطار و اتوبوس معمولا به صورت وی آی پی انتخاب می‌شوند بلیط هواپیما هم در نوع خود بی‌نظیر برگزار  میشود.

 در کنار بلیط برخی از هتل ها خدماتی را دارند که می‌توان به ترانسفر فرودگاهی  و راه آهن و ترمینال اشاره کرد که در تور به  شما اضافه می گردد اقامت در بهترین هتل های مشهد معمولاً همراه با صرف صبحانه رایگان انجام میشود؛ اما اگر می خواهید از خدمات ناهار و شام هم بهره مند شوید  می توانید موضوع را به آژانس اطلاع دهید تا در تور  شما لحاظ شود. مشهد گردی هم می‌تواند در کنار همه این ها باعث به وجود آوردن تجربه شیرین و بی نظیر برای شما در مشهد باشد که همراه با راهنمای محلی و بسیار مجرب و برنامه‌ریزی دقیق و کامل انجام می گیرد .

در رابطه با این موضوع سعی کنید ان  را حتماً با پشتیبانان مطرح کنید؛ سعی کنید درک متقابل از شرایط به وجود آمده داشته باشید و منطقی با موضوع برخورد کنید. ما در سفرآس۲۴ به دنبال رضایت شما هستیم . 

گام اول را با انتخاب مبدأ خود بردارید. در هر نقطه از ایران که باشید، مطمئناً یک تور متناسب با خود را پیدا خواهید کرد. شهرهای مختلف کشور مبادی رزرو تور مشهد هستند. از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب! سپس در گام دوم یک اقامتگاه متناسب با سلیقه و بودجه خود انتخاب کنید. لیستی از متنوع ترین هتل ها پیش روی شماست. 

از هتل های پنج ستاره ای که با طراحی لوکس و امکانات فراوان به شکل یک جاذبه توریستی ظاهر شده اند تا خانه مسافرهایی ارزان قیمت که  با کمترین بودجه ها قابل تنظیم هستند.

کدام اقامتگاه متناسب سلیقه و بودجه من است؟ پاسخ به این سوال در اطلاعاتی است که از هر هتل در اختیار شما قرار گرفته. ما اطلاعات تک تک اقامتگاه های مشهد را در سایت خود منتشر کرده ایم تا شما انتخابی دقیق داشته باشید. هتل های کنار حرم، هتل های بیرون شهر، هتل های محدوده ترافیک و هتل های بنا شده در مناطق خوش آب و هوا، همه در لیست انتخاب شما قرار دارند.  

بلیط شما رزرو شده است. البته با انتخاب خود شما به صورت معمولی، لحظه آخری و یا ارزان قیمت. می توانید سایت را به دنبال بلیط لحظه آخری یا ارزان قیمت جستجو کنید و سفر خود را با قیمتی تخفیف خوره شروع نمایید. اینجا همه چیز به انتخاب مسافران است. با خیالی راحت تصمیم بگیرید که سفر خود را با چه کیفیتی دنبال کنید. 

پرواز و سریع ترین راه تا مشهد یا قطار و لذت بردن از مناظری جذاب در راه. نگران زمان سفر نباشید! تورهای مشهد در تمام فصل ها برگزار می شوند و خدمات آنلاین دسترسی به رزرو آنها را در هر ساعتی از شبانه روز فراهم آورده است. ما پشتیبانی از مسافران خود را تا رسیدن به مقصد و حتی در طول اقامت تضمین می کنیم.

مشهد همچنین خراسان، منطقه و قلمرو تاریخی برزگی است. شامل قلمرو وسیعی است که هم اکنون در شمال شرقی ایران واقع است. با جنوب ترکمنستان و شمال افغانستان هم مرز است. منطقه تاریخی در امتداد شمالی، از آمو دریا (رودخانه آکسوس) به سمت غرب تا دریای خزر و در امتداد جنوب، از حواشی بیابان های مرکزی ایران به سمت شرق تا کوههای مرکز افغانستان گسترش یافته است. 

تور مشهد

جغرافی دانان عرب حتی از گسترش آن تا مرزهای هند در گذشته صحبت کردند. هرچند از دوره ریاست جمهوری خاتمی استان خراسان به سه استان تقسیم شد اما از گذشته تا به امروز اغلب مشهد مرکز این استان وسیع بوده است. 

بنابراین با رزرو تور مشهد لحظه آخری در واقع به فرهنگی غنی دست یافته اید که دیدن از آن بسیار مفید است. هرچند این روزها اغلب مسافران این شهر را با تور مشهد هتل درویشی یا تور مشهد هتل پنج ستاره می شناسند اما عمق فرهنگ با تجمل این هتل قابل درک نیست.  

این شهر بخشی از امپراتوری هخامنشی بود. امپراتوری اشکانی بود که خراسان اول را نام گذاری کرد. با این حال، توسط ساسانیان (در اوایل قرن ۳ م ) امپراتوری خود را به چهار قسمت سازمان یافته تقسیم کرد. 

خراسان به معنای واقعی کلمه “سرزمین خورشید” پس از پیروزی اعراب در ۶۵۱-۶۵۲ م، شناخته شد. در ابتدا اعراب از این منطقه به عنوان مقر حکومت استفاده می کردند، اما به زودی مستعمرات بزرگی از اعراب به ویژه در اطراف مرو به آنجا نقل مکان کردند و ترکیبی از فرهنگ های اسلامی و شرقی ایران به وجود آمد. 

پس در تور مشهد با قطار یا تور مشهد ارزان یا تور مشهد هوایی یا تور مشهد زمینی به دنبال آتشگاهها و در کنار مساجد و اماکن اسلامی نیز باشید. 

قومیت در مشهد

قومیت های مشهد
قومیت های مشهد

با بازدید از آثار تاریخی این شهر در تور مشهد لحظه آخری در می یابد که : مشهد، در نتیجه تاریخ پریشانی که تجربه کرده است و حملات بی وقفه کشورها و قوم های مختلف، از طیف وسیعی از گروه های قومی برخوردار است: ترکمن ها در شمال غربی؛ کردهای اطراف بجنورد و قوچان؛ تیمارس و جمشادیس (چهار ایمک) در شرق، که برخی از آنها هنوز کوچ نشین هستند. 

جنوب غربی، īeydarīs ؛ و جنوب شرقی بلوچ. ارتفاعات جنوب محل زندگی ساکنین قومیت ایرانی است. در اینجا و آنجا بربری هایی با اصالت مغولی، عرب، رومی و چند یهودی در شهرها یافت می شوند. بزرگترین خوشه سکونتگاه ها و کشت در اطراف شهر مشهد در شمال غربی، شامل شهرهای مهم قوچان، شیروان و بجنورد است. 

تور هوایی مشهد را رزرو کنید تا دریابید که قومیت ها و ادیان مختلف در این شهر در جوار یک دیگر با صلح زندگی می کنند.

 زبانهایی که در مشهد و خراسان صحبت می شود شامل تعدادی زبان ترکی و هند و ایرانی است .بی شک در تور مشهد هتل پنج ستاره یا تور مشهد هتل قصر طلایی یا تور مشهد هتل درویشی نمی توان به راحتی شاهد گفت و گو به این زبان ها بود. 

و باید روش دیگری برای اقامت و مشاهده زبان ها بیابید که در این مقاله به دلیل حجم بالای متن مجاز به عنوان آنها نیستیم.

جغرافیای مشهد

در جغرافیای فیزیکی خود، قسمت شمالی خراسان ایران شامل دو محدوده موازی است: امتداد شرقی کوه های البرز و یال مستقل، کوپت داغ. سنگهای آهکی و سنگهای آذرین و دگرگونی غالب هستند. 

جقرافیای مشهد
جغرافیای مشهد

قله ها شامل کوه هزار مسجد (۱۰،۳۲۱ فوت (۳،۱۴۶ متر)) و کوه بینالود (۳۲۶۱ متر). یک صحرای بزرگ نمکی، دشت کوار، با مرداب های روان مانند، از غرب وارد خراسان می شود. تپه های شنی گسترده هستند. 

واحه های زیادی وجود دارد، بزرگ و شلوغ در شمال، اما کوچک و منزوی در جنوب. پس در تور مشهد با قطار یا تور مشهد ارزان یا تور مشهد هوایی به بیابان گردی و رصد ستاره ها و تورهای بیابانی نیز توجه نمایید.

ارتفاعات جنوبی که به کوهستان معروف هستند، قله هایی به ارتفاع ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ پا (۲۱۰۰-۲۷۰۰ متر) دارند. آب و هوا در تابستان سرد و در زمستان سرد است. شمال و شمال غرب دارای بارندگی کافی برای علفزارها و جنگل های درختکاری توسکا، بلوط، ارس و ممرز است. 

جنوب دارای پوشش گیاهی کمی است. تنها رودخانه های دائمی خراسان، اترک، کال ماره، رود شیر و کشاف رود هستند که همگی در مسیرهای پایین خود کمابیش شور هستند. اگر با تور هوایی مشهد یا تور مشهد هوایی لحظه آخری به اینجا سفر می کنید این رودخانه ها از فراز آسمان قابل مشاهده است.

محصولات مشهد

خراسان مدرن ایران عمدتاً مرکز کشاورزی است و میوه، غلات، پنبه، تنباکو، گیاهان روغنی، زعفران و مقداری ابریشم تولید می کند. دام فراوان است؛ پشم، پوست بره و موی بز صادر می شود و طیور نیز پرورش داده می شود. محصولات معدنی شامل فیروزه، نمک، آهن، مس، سرب، روی، کروم، منیزیت و زغال سنگ است. 

سیمان، غذاهای فرآوری شده، پنبه خالص، پشم خرد شده، شکر، داروها، علوفه حیوانات و منسوجات محصولات تولیدی هستند. صنایع دستی شامل جواهرات، فرش و گلیم، خز، عروسک، ظروف شیشه ای و پارچه دستباف است. 

راه آهن و جاده ها مشهد، شهری پررونق را با پایتخت ایران، تهران پیوند می دهد .بنابراین می توان تور مشهد هتل درویشی را با قطار نیز تجربه کرد.

مقبره فردوسی

مقبره فردوسی در توس واقع شده است. پس تور مشهد هوایی لحظه آخری را شاید بتوان تنها برای دیدار از این مقبره رزرو کرد. فردوسی به عنوان نجات دهنده زبان ما فارسی شناخته شده است. هم اکنون نیز لهجه خراسانی شبیه ترین گویش به فارسی اصیل و آنچه در شاهنامه است می باشد. 

مقبره فردوسی
مقبره فردوسی

چند قرن پس از حمله اعراب، در میان جرم و جنایت ناشی در جنگ فارسی به تدریج در حال محو شدن بود. فردوسی برای احیای زبان، شعر و حماسه را برگزید. اگرچه، پیش از او، شاعران دیگری بودند که سعی می کردند از طریق شعر برای زبان مبارزه کنند، اما او کسی بود که سی سال تلاش کرد تا بنیان زبان را کلمه به کلمه تقویت کند. 

همانطور که خود او می گفت: من در این سی سال رنج زیادی کشیده ام، من با بیت خود زبان را زنده کرده ام. در تور مشهد از تبریز یا تور مشهد از اصفهان یا تور مشهد از قم یا تور مشهد از بوشهر یا هر شهر دیگری الزامی است که مکان دفن این شاعر بزرگ سری بزنید.

او با به کار بردن تاریخ و طیف گسترده ای از اسطوره ها، افسانه ها و حماسه ها، شاهکار شعری به نام شاهنامه سرود. که خواندن آن پس از صدها سال هنوز بسیار لذت بخش است و از این گذشته، میراثی کاملاً مستند از تاریخ، ادبیات و در واقع فرهنگ این ملت. محل دفن او در مجاورت توس، شهری نزدیک به مشهد، بنایی کاملاً شایسته و باشکوه است. 

جایی که می توان غیرت و اشتیاق قابل مقایسه با خود کتاب را احساس کرد. این آرامگاه توسط معمار و طراح برجسته ایرانی، هوشنگ سیحون طراحی شده است. مقبره های خیابان سینا، کمال الملک و نادرشاه افشار نیز نمونه های دیگری از طرح های برجسته وی هستند. در تور مشهد هتل درویشی یا تور مشهد ارزان یا تور مشهد هوایی دیدن از این بنای تاریخی و زیبا را از دست ندهید.

مقبره در طول تاریخ

گفته شده است که از آنجا که فردوسی شیعه بود، دفن او در قبرستان مسلمانان ممنوع بود و ترجیحاً در باغ خود او دفن شده بود و پس از مدتی مقبره ای بر روی قبر او ساخته شد. با این حال، این مقبره چندین بار تخریب و بازسازی شد. 

سرانجام، در سال ۱۹۳۴ رضاشاه دستور داد تا بنای جدیدی برای آرامگاه فردوسی برای ” جشن هزاره فردوسی ” طراحی شود. ساختمانی بر اساس یکی از طرح های کریم بهزاد و با الهام از معماری پاسارگاد. به دلیل خرابی، ساختمان نیاز به مرمت داشت و در سال ۱۹۶۸، هوشنگ سیحون اندازه و طراحی این اتاقک دفن قابل توجه نهایی را تغییر داد.

موزه توس

موزه توس
موزه توس

نما از سنگ مرمر و ستونها به سبک معماری هخامنشی تزئین شده است. همچنین برخی از خوشنویسی از اشعار شاهنامه بر روی آنها وجود دارد. این محوطه در وسط فضای سبز ۶۰۰۰ متر مربعی قرار دارد که همچنین خانه موزه توس و همچنین کتابخانه است. موزه توس، که توسط  هوشنگ سیحون نیز طراحی شده است، شامل قسمت های مختلف با آثار مختلف به نمایش درآمده است. 

یک قسمت به گلدان ها، سکه ها و مصنوعات دیگر اختصاص دارد که باستان شناسان در مجاورت توس کشف کرده اند. در بخش دیگری، به منظور ایجاد حس بهتر از دوران، تجهیزات اسب سواری باستانی، مانند سپر، چماق، تیر و کمان و آلات موسیقی میدان جنگ به نمایش گذاشته شده است. 

همچنین برخی از اسکریپت های دست نویس تاریخی شاهنامه و همچنین نقاشی و فرش با الهام از داستانهای کتاب در نمایش وجود دارد. با رزرو یک تور مشهد هتل پنج ستاره می توانید از هتل بخواهید شما را به این موزه برساند.

مقبره نادرشاه

مقبره فرمانروای ایرانی در تور مشهد قابل بازدید است. نادر شاه با نام اصلی نادرقلی بیگ، نیز نامیده می شود. طهماسب قلی خان متولد ۱۶۸۸ اکتبر ۲۲، و مرگ ژوئن ۱۷۴۷ می باشد. نادر قلی بیگ در قبیله ترک افشار، که به شاهان صفوی وفادار بود، شروع مبهمی داشت. 

مقبره نادر شاه
مقبره نادر شاه

نادر پس از خدمت تحت فرماندهی محلی، گروهی از سارقان را تشکیل داد و رهبری کرد و قدرت رهبری را نشان داد. در سال ۱۷۲۶ به عنوان رئیس این گروه راهزنان، او ۵۰۰۰ پیرو را در حمایت از شاه صفوی رهبری کرد. شاه طهماسب که به دنبال بازپس گیری تاج و تخت بود و پدرش چهار سال پیش از دست داده بود، به غاصب غلامزایی افغان متوصل شد.

 نادر نیروهای نظامی ایران را اصلاح کرد و در یک سری پیروزی های درخشان، افغانهای قیلزایی را کاملاً شکست داد و پس از آن شاه طهماسب را به تخت پادشاهی ایران بازگرداند. در تور مشهد از تبریز یا تور مشهد از اصفهان یا تور مشهد از قم یا تور مشهد از بوشهر یا هر شهر دیگری الزامی است که مکان دفن این شاه بزرگ سری بزنید.

نقش مشهد در پشتوانه بانک مرکزی

ضعف آشکار امپراتوری مغول، نادیرشاه را برای غارت به دشتهای شمال هند دعوت کرد.نادر سپس به ترکان عثمانی که مناطق مجاور آذربایجان و عراق را اشغال کرده بودند حمله کرد و آنها را هلاک کرد. در همین حال، طهماسب عجولانه به ترک ها حمله کرده بود در حالی که نادر در حال سرکوب شورش در خراسان  بود. 

نادر که از این موضوع عصبانی شده بود، با عجله به عقب برگشت، شاه طهماسب را برکنار کرد. پسر نوزاد او را بر تخت نشست و خود را نایب السلطنه اعلام کرد. نادر پس از شکست ترکان در عراق، انتقام خود را با اخراج کامل آنها از ایران گرفت. 

سپس با تهدید روسیه به جنگ، آن کشور را مجبور کرد از دریای خزر دست بردارد. نادر در ایران در سال ۱۷۳۶ شاه عباس سوم (که پسر شاه طهماسب دوم نامیده می شد) را از قدرت برکنار کرد و خود بر تخت پادشاهی ایران نشست و عنوان نادرشاه را به خود اختصاص داد. 

حمله او به هند باعث شد از هندو ها غنیمت جنگیو جواهرات کوه نور را بگیرد که هم اکنون پشتوانه بانک مرکزی ایران است. در تور مشهد از شیراز یا تور مشهد از اهواز یا تور مشهد از تهران یا تور مشهد از بوشهر یا هر شهر دیگری الزامی است که مکان دفن این شاه بزرگ سری بزنید.

اقدامات نادرشاه از مشهد

اقدامات نادر شاه
اقدامات نادر شاه

وی با تشکیل نیروی دریایی توانست نه تنها بحرین را بلکه عمان را تسخیر نماید. در فوریه ۱۷۳۹، پس از تصرف چندین شهر ازامپراتوری مغول در شمال هند، او علیه ارتش اصلی مغول حرکت کرد. او در نبرد با هند نیز پیروز شد و وارد دهلی شد و با غنایم افسانه ای گسترده ای به ایران بازگشت. 

از جمله این غنایم تخت طاووس والماس کوه نور است. سپس به ازبک ها در اطراف شهرهای بخارا و خیوا حمله کرد. امپراتوری او به دورترین گسترش خود رسیده بود و با گستره سرزمینی امپراتوریهای ایران باستان رقابت می کرد.

در سال ۱۷۴۱، پس از اینکه سوءقصد به وی ناکام ماند، نادرشاه به پسر بزرگ خود مشکوک شد و او را کور کرد. او همچنین تلاش کرد تا جمعیت عمدتاً شیعیان ایران، اسلام سنی مذهب را بپذیرند. در سال ۱۷۴۳ نادرشاه دوباره به ترکان عثمانی حمله کرد، اما شورش ها در ایران او را مجبور به آتش بس کرد. 

او در اسرع وقت خصومت ها را با ترک ها تجدید کرد و پیروزی بزرگی بر آنها در نزدیکی ایروان به دست آورد. صلح در سال ۱۷۴۶ منعقد شد.

نادرشاه اگرچه به عنوان یک سرباز و ژنرال بسیار درخشان بود، اما استعداد چندانی در دولتمردی یا اداره نداشت و ایران در سالهای پایانی سلطنت وی کاملاً خسته شد. ده ها هزار نفر در مبارزات نظامی بی وقفه او جان باختند و اقدامات مالیات گیران او اقتصاد کشور را خراب کرد. 

نادرشاه همیشه خشن و بی رحم بود، اما با بالا رفتن سن این ویژگی ها بیشتر نمایان شد. رفتارهای مشکوک و ظالمانه دمدمی مزاج او همچنان در حال افزایش بود و هر جا که می رفت افراد را شکنجه و اعدام می کرد. 

نتیجه این شد که شورش پس از شورش علیه او رخ داد. سرانجام او در تلاش برای سرکوب قیام در خراسان توسط نیروهای خودی ترور شد. منافع نادرشاه جنگ و فتح بود. یک بار، وقتی مطلع شد که در بهشت جنگی وجود ندارد، او اظهار داشت: “پس چگونه می توان آنجا لذت برد؟ آیا در تور مشهد مقدس یا تور مشهد زمینی و یا تور مشهد هوایی بازدید از مقبره این شخص بزرگ ارزش ندارد؟

سوغات مشهد چیست؟

سفر به مشهد فضای خاصی را برای زائران تداعی می کند که اطراف حرم را دیده اند. مشهد مرکز استان با تنوع زیاد محصولات، کالاها و صنایع است که در همه مراکز خرید موجود است. 

خوشبختانه در همه مغازه های مشهد مواد بسیار متنوعی وجود دارد و هرکسی می تواند برای هر سلیقه و سنی همه چیز را خریداری کند. پس در تور مشهد از تهران یا تور مشهد از شیراز یا تور مشهد از اهواز یا تور مشهد مقدس از هر شهر دیگری می توان سوغاتی خاص و محلی همان منطقه را یافت.  

بهترین سوغات مشهد به شرح زیر است که حتی در لابی هتل های پنج ستاره یافت می شوند اگر تور مشهد هتل قصر طلایی یا تور مشهد هتل درویشی را رزرو می کنید خرید این سوغاتی ها بسیار آسان است:

 • قامفوت
 • زرشک
 • آجیل
 • جیلی بیلی
 • فیروزه
 • شیرینی و آب نبات
 • عطرسازی
 • مهر و سجاده نماز
 • تسبیح
 • زعفران، طلای قرمز

زعفران

“زعفران” با ارزش ترین سوغات مشهد است. این محصول یکی از ارزشمندترین محصولات کشاورزی ایران است که بیشتر آن در خراسان تولید می شود. این محصول در مناطق مرکزی و جنوبی خراسان کشت می شود. 

زعفران
زعفران

مشهد به عنوان مرکز بسته بندی و صادرات این محصولات ارائه دهنده زعفران در مدل ها و قیمت های مختلف است. پس در تور مشهد هوایی لحظه آخری یا تور مشهد ارزان خرید این کالای گران بها و ارزشمند را فراموش نکنید.

“زعفران” گلی است با گلبرگهای بنفش و کلاله قرمز که از کلاله خشک شده آن استفاده می شود. رنگ زیبا، عطرهای جادویی، طعم فوق العاده “زعفران” آن را برای استفاده در غذا مناسب کرده و همچنین در صنعت رنگ، نساجی و چرم نیز مورد استفاده قرار می گیرد. 

البته در تور مشهد لحظه آخری می توان آن را ارزانتر خریداری کرد. زعفران مطلوب دارای رنگ قرمز تیره است و اگر در آب قرار گیرد، رنگ آن دیر از بین می رود. این محصول به اشکال مختلف درشت (نی)، خوب (گل)، دسته (با ریشه) عرضه می شود که محبوب ترین آنها شکل نی است. زعفران دارای خواص دارویی است که برخی از آنها به شرح زیر است:

 • درمان افسردگی
 • کلسترول و چربی خون را کنترل می کند
 • خنده آور
 • بهبود حافظه
 • افت فشار خون
 • جوان سازی پوست
 • سلولهای ضد سرطان

زرشک

شما می توانید زرشک را از اکثر فروشگاه های زعفران خریداری کنید. زائران این دو محصول را با هم خریداری می کنند. زرشک محصولات کشاورزی خراسان جنوبی است و بهترین آن را می توانید در مشهد مقدس بیابید. 

زرشک
زرشک

دو نوع رایج زرشک مدل اناری و پفکی (مخصوص مهمانی های خاص) است. زرشک علاوه بر استفاده در غذاهای ایرانی دارای خواص درمانی به شرح زیر است: یکی از اصیل ترین غذاهای ایرانی برنج با زرشک است و محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. این نوع غذا حاوی زرشک و زعفران در کنار هم است و طعم فوق العاده ای دارد.

 • انطباق عروقی
 • تسکین درد کیسه صفرا
 • افزایش اشتها
 • افزایش ایمنی بدن در برابر بیماریهای عفونی

فیروزه، نگین گرانبها

با شنیدن نام فیروزه، ویترین هایی را به خاطر می آوریم که با انگشترها و جواهرات سنگ قیمتی مزین شده اند و هر کسی را به خود جلب می کند. معروفترین معادن فیروزه در استان خراسان واقع شده است. مشهد مقدس، یکی از مراکز فیروزه تراشی در جهان است. 

فیروزه نیشابور
فیروزه نیشابور

زیرا تعداد زیادی فیروزه از سایر نقاط جهان برای برش به مشهد ارسال می شود. در بسیاری از روایات نقل شده، مخصوصاً قرار دادن حلقه فیروزه ای برای مردان توصیه می شود. در عصر پادشاهان، کوروش و داریوش فیروزه به پادشاهان دیگر هدیه داده شد. اروپایی ها از آن به عنوان هدیه ای فراموش نشدنی یاد کرده اند. مهمترین خواص درمانی این سنگ به شرح زیر است:

 • تقویت چشم
 • درمان بیماریهای تنفسی
 • درمان بیماریهای روانی
 • یکی از مهمترین موارد استفاده از فیروزه دفع چشم بد و محافظت در برابر نیروهای منفی است.
 • سنگ فیروزه نماد عشق، دوستی، شانس، صلح است.

یکی دیگر از خواص سنگ فیروزه افزایش اعتماد به نفس است. نیشابور معادن بهترین سنگهای فیروزه ای است که رنگ آبی عمیق و سفتی بالایی دارد. این دارای ناخالصی، رنگ پریدگی و افزایش کیفیت پایین رنگ سبز است. برش فیروزه معمولاً به شکل کابوچان، دانه های مهره و فانتزی است.

آجیل

در بین تنوع مغازه ها، دیدن آنها مغازه های آجیل و ادویه وسوسه انگیز است. حاوی ظروف مملو از گیاهان و ادویه ها و دانه های رنگی مختلف است. آلو، میوه های خشک، نخود و کشمش، گردو، پسته و سایر موارد است. 

آجیل و میوه های خشک، در جمعیت ایرانی به ویژه مشهد از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به دلیل داشتن مواد مغذی و پروتئینی برای همه سنین توصیه می شود. آجیل خراسان حاوی نخود، کشمش، بادام، فندق و پسته، انواع دانه ها، بادام هندی و آسیاب شده، انجیر خشک، هلو، زردآلو، عناب، میوه، آلو و میوه های خشک می باشد.

آب نبات و شیرینی

آب نبات کریستال های زیبایی هستند که از تبلور آب و شکر به دست می آیند. آنها به ۲ شکل در دسترس هستند: شاخه های آب نبات برای تزئین مراسم هفت سین و مراسم ازدواج و آب نبات چوبی برای مصرف خوراکی. 

آب نبات بسیار مغذی و شاد است و در درمان دردهای شکمی موثر است. آب نبات با طعم زعفران، دارچین، زیره، لیمو، گل رز، نعناع، آویشن در مغازه های اطراف حرم دیده می شود. شیرینی و برخی آبنبات های عرضه شدن در نزدیکی حرم دارای طعم های مختلفی مانند آجیل، کاکائو، نارگیل، هل، گلاب و زعفران است.

مهر، سجاده و تسبیح

فضای روحانی حرم مطهر بر روحیه بیشتر مغازه های اطراف تأثیر گذاشته است و ما می توانیم از آنجا مهر، سجاده و تسبیح بخریم. اکثر زائران برای تقدیس مهر، تسبیح و سجاده نماز خریدند. مهر اغلب دارای اشکال و اندازه های مختلف است. 

تسبیح در همه ادیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و شما می توانید انواع مختلف آن را با مواد مختلف تهیه کنید. مانند شاه مسعود، انواع مختلف عقیق، افسون کننده، فیروزه ای، کهربا که بسیار زیبا هستند.

جیلی بیلی

شکلات جیلی جیلی
شکلات جیلی جیلی

شکلات های رنگی با رنگ ها و سلیقه های مختلف در مشهد تولید می شود. به دلیل تنوع رنگ و طعم، آنها برای بچه ها و حتی بزرگسالان جذاب هستند. از شکلاتهایی شبیه لوبیا می توان به عنوان یک خوراک مغذی و پروتئینی استفاده کرد زیرا گفته می شود با غزروف مرغ ساخته شده است.

عطرها

در مشهد می توانید انواع مختلفی از عطرها مانند سل، گل پرتقال ترش، گلهای یخی، یاسمن، عطرهای میوه ای و گل خولان دریایی را بیابید. بهترین آنها عطر حرم، محمد و یاسمن هستند. البته عنوان شدهاست بوی این عطرها کمی تند است و خیلی دیر از بین می رود. اگر با تور هوایی مشهد تور هوایی مشهد سفر کرده اید مطمئن باشید بوی این عطرها می تواند یک هواپیما را فرا گیرد.

گردشگری سلامت در مشهد

گردشگری پزشکی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک صنعت چند میلیارد دلاری در سراسر جهان است. ایران یکی از کشورهایی است که روند رو به رشدی را در این زمینه شاهد بوده است.

در سال‌های اخیر، امکان سفر به ایران و به‌ویژه مشهد برای خدمات بهداشتی و درمانی برای بسیاری از افراد در دسترس قرار گرفته است که از طرق مختلف تور مشهد از آنها بهره می‌برند. دلایلی که بیماران برای درمان به مشهد سفر می کنند متفاوت است، یکی از مهم ترین عوامل هزینه کم درمان است.

مزایای گردشگری پزشکی در مشهد

انتخاب مشهد به عنوان مقصد گردشگری پزشکی مزایای زیادی دارد، از درمان های مقرون به صرفه و خدمات با کیفیت بالا به مشتریان گرفته تا طیف گسترده ای از جاذبه های گردشگری در این شهر. بسیاری از جراحان مجرب و ماهر و همچنین ارائه دهندگان خدمات حرفه ای زمینه را برای درمان های با کیفیت بالا فراهم می کنند.

چرا گردشگران پزشکی به مشهد می آیند؟

مشهد دومین شهر بزرگ ایران است که زمانی یک شهر ترانزیتی مهم در مسیر جاده ابریشم بوده است. همچنین به عنوان خانه بزرگ‌ترین زیارتگاه مذهبی ایران شناخته می‌شود و به دلایل زیادی از جمله جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و مذهبی، تعداد زیاد بیمارستان‌های دولتی و خصوصی مجهز به تجهیزات تشخیصی و پزشکی، به‌عنوان قطب پزشکی و مقصد محبوب گردشگران پزشکی محسوب می‌شود.

امکانات پزشکی و همچنین پزشکان و کادر پزشکی مجرب و خوشنام و کیفیت خدمات از عواملی است که تور مشهد را برای مصارف پزشکی مناسب میکند!

درمان‌هایی که در مشهد با کشورهای پیشرفته برای گردشگری سلامت ارائه می‌شود قابل مقایسه است و دارای متخصصین ارتوپدی، جراحی زیبایی و درمان‌های دندان‌پزشکی با قیمت‌های بسیار پایین‌تر از سایر کشورها است. تخمین زده می شود که با سفر به مشهد بیماران تا ۵۰ درصد میتوانند پول بیشتری پس انداز کنند.

نتیجه گیری     

چرا باید تور مشهد با قطار یا تور مشهد ارزان یا تور مشهد هوایی یا تور مشهد زمینی رزرو کنیم؟ بارها گفته شده است که اینجا دیار جنگ آوری و حفاظت از ایران در برابر حملات بی وقفه دشمنان بوده است. تا حدی که یک دروازه این شهر برای رفع این فتنه ها برای همیشه بسته شد. 

این دروازه در کوچه نوغان هنوز وجود دارد و می توان از آن بازدید کرد. سفر به این شهر مساوی بازدید از تاریخ هزار ساله ایران است از زمان زرتشتیان تا کنون. شما می توانید به قنات قصبه خراسان سفر کنید جایی که به ثبت جهانی یونسکو رسیده است. 

در دوران هخامنشیان ساخته شده است. به شهر کوچک در نزدیکی همین قنات بروید و ببینید که کلان شهر دوره هخامنشیان چگونه بوده است. به هر حال مشهد علاوه بر حرم مطهر امام رضا دیدنی های زیادی دارد که نمی توان بی تفاوت از آنها عبور کرد


۴.۵/۵ - (۱۶ امتیاز)

سایر تورهای سفرآس 24

سفرآس 24 مجری تور های داخلی و خارجی است. تور های داخلی شامل مشهد ، شیراز ، اصفهان ، یزد ، قشم و کیش … و تور های خارجی به هر نقطه از دنیا که بخواهید .

انتخاب تور مناسب برای سفر به شهر های مختلف ایران و جهان بهترین گزینه برای سفر می باشد . علاوه بر قیمت مناسب تورها ، پشتیبانی مسافر خیال وی را از سفر خود راحت میکند. با ما همراه باشید .

2 پاسخ

  1. روزتون بخیر
   تور مشهد به صورت حداقل ۲ شب و ۳ روز هست . شما می تونید مدت اقامت خودتون رو به هر میزان شب و روز تعیین کنید ، سفرآس هتل های مختلفی رو جهت اقامت پیشنهاد میکند . برای همه بودجه ها و همه سلیقه ها .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *