سفرآس24

تور گرجستان

تور گرجستان ، این روزهای متقاضیان زیادی از ایران دارد . شهر های مختلفی وجود دارد در این کشور که این روزها مقصد گردشگری بسیاری از سراسر جهان است .

تور گرجستان
تور گرجستان

انعطاف پذیری روح گرجی و قیمت تور گرجستان جنبه های مورد علاقه من در سفر به آنجا را شکل می دهد. در طول تاریخ، این کشور کوچک همه چیز را از گاوچران گرفته تا شراب به جهان ارائه کرده است. این یکی از دوست داشتنی ترین کشورهایی است که در سفرهایم با آن روبرو شده ام.

همه چیز راجع به تور گرجستان

بیشتر وقت خود را در پایتخت گذراندم و تفلیس با جذابیت های ظریف مرا به خود جلب کرد. یکی از دلایل کلیدی گردشگری، موقعیت این کشور در رشته کوه های پایین قفقاز است. این بدان معنی است که پیاده روی زیادی (بهترین حالت در بهار و پاییز) و همچنین اسکی در ماه های زمستان وجود دارد.

اما فراتر از کوهها، که خیره کننده هستند، مردم گرجستان به طرز شگفت انگیزی از شما استقبال و مهمان نواز هستند. پس با رزرو یک تور گرجستان زمینی یا تور گرجستان ارزان می توانید به خوبی پیاده روی و مهمانی در خانه های محلی را تجربه کنید.

این کشور از سال ۲۰۰۸ به سرعت در حال توسعه گردشگری است. بنابراین این کشور برای تور گرجستان نوروز یا تور گرجستان تابستان مقصدی مقرون به صرفه است و زیرساخت های جاده های داخلی کمی ناهموار است. مسافرانی که پیاده یا با کوله پشتی سفر می کنند می توانند به راحتی با هزینه کم حرکت کنند.

اما همچنین گزینه های دنج و زیبا برای مسافرانی که به دنبال راحتی و فرهنگ هستند در این کشور وجود دارد. گزینه های عالی و گران قیمت زیادی نیز وجود دارد. جمهوری گرجستان بسیار جذاب است و من اکیداً توصیه می کنم که آن را به یک سفر آسیای مرکزی یا به عنوان یک مقصد مجزا به تنهایی امتحان کنید. برای مشاهده تاریخچه و حقایق سفر که باید قبل از رفتن بدانید به خواندن این مقاله ادامه دهید! یا به توصیه های راهنمای شهر گوش بدهید.

از شما سوال می شود که آیا گرجستان بخشی از خاورمیانه است یا نه؟ یا قیمت تور گرجستان یا تور گرجستان نوروز مناسب است؟ باید گفت که اینجا حال و هوای واقعی اروپایی است. بخشی از چیزی که سفر به این منطقه را بسیار جذاب می کند حجم زیادی از تاریخ موجود در یک منطقه جغرافیایی کوچک است.

قبل از سفر به این منطقه، نمی توان تصور کرد که جمهوری گرجستان چگونه است. این کشور که در حاشیه کوه های قفقاز واقع شده است. دارای فرهنگ هایی است که به اندازه توپوگرافی آن متفاوت است. این کشور زمانی که در جاده ابریشم واقع بود. محل تلاقی تمدن ها در طول هزاره ها بود. این موقعیت خاص به این معنی است که بسیاری بسته به درخواست شما گرجستان را بخشی از اروپا یا آسیا می دانند. اما حال و هوای واقعی اروپایی است.

شراب بخش بزرگی از فرهنگ گرجستان است و دلایل خوبی دارد که آن را در تور گرجستان نوروز یا تور گرجستان از ترکیه یا حتی تور گرجستان زمینی تجربه کنید. باستان شناسان قدیمی ترین آثار تولید شراب را در گرجستان کنونی پیدا کردند. قدمت تولید شراب به ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد.

حتی بیشتر از این، گرجی ها از فرآورده ای منحصر به فرد برای تولید شراب برخوردارند که حتی در فهرست میراث ناملموس یونسکو نیز ثبت شده است. این تاریخ در کنار تاریخ مذهبی مهم است. زیرا گرجی ها به میراث و میراث فرهنگی حفظ شده خود بسیار افتخار می کنند. مسیحیت در قرن اول به گرجستان آمد و اکنون گرجستان عمدتا ارتودوکس شرقی است. این کشور مملو از صومعه ها و کلیساها است. در حقیقت این پذیرش مسیحیت است که به دلیل همسویی بیشتر گرجستان با فرهنگ اروپایی در مقابل فرهنگ خاورمیانه پیرامون اسلام است.

تور گرجستان تفلیس

در حالی که تاریخ باستانی یک کشور در هر سفری نقش دارد، تاریخ اخیر نیز چنین است. برای کشورهایی که به تازگی به صلح رسیده اند، درک تاریخ اساسی از اهمیت بالایی برخوردار است. بازدیدکنندگان را عمیق تر به روان فرهنگ و مردم دعوت می کند. تنها با درک گذشته می توانید از چیزی که گرجستان را منحصر به فرد می کند لذت ببرید.

گرجستان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سابق بود. این کشور همچنین با ناآرامی های سیاسی و اجتماعی در طول دهه ۹۰ مواجه بود.

 پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی  گرجستان روابط نامطمئن و پیچیده ای با روسیه دارد. اکثر دولتهای بین المللی تشخیص می دهند که روسیه دو منطقه متعلق به گرجستان را اشغال کرده است. اوستیای جنوبی و آبخازیا. این یکی از موضوعات مورد مناقشه است.

زیرا این کشور در سال ۲۰۰۸ وارد جنگ با روسیه شده است. بنابراین برای مسافران مهم است که تاریخ را درک کنند، به ماهیت سیاسی این موضوع حساس باشند و در صورت برنامه ریزی سفر به هر نقطه، همیشه درباره ایمنی فعلی این دو منطقه مورد مناقشه تحقیق کنند. پس با رزرو یک تور گرجستان زمینی یا تور گرجستان ارزان می توانید به خوبی پیاده روی و مهمانی در خانه های محلی را تجربه کنید. اما به خاطر داشته باشید از قبل ایمنی را در این کشور و در مناطق مختلف آن بررسی کنید.

حقایقی درباره تور گرجستان تفلیس

تور گرجستان با قیمت عالی
تور گرجستان
  • واحد پول: لاری گرجستان (GEL) ( نرخ ارز فعلی )
  • برق: ۲۲۰V ، ۵۰Hz (پلاگین اروپایی)
  • فرودگاه های اصلی: تفلیس (TBS) ، باتومی (BUS)

آب: اگر تور گرجستان تابستان یا تور گرجستان از ترکیه رزرو کرده اید برای آب آشامیدنی مشکلی نخواهید داشت. در حالی که اکثر ادعا می کنند که به طور کلی در مراکز شهر ایمن است، اما می تواند در سراسر کشور بسیار متفاوت باشد. جالب اینجاست که آب معدنی گرجستان دارای رتبه بالا، خوشمزه و یک کالای صادراتی بزرگ است. خرید بطری در آنجا وجود دارد.

وضعیت اینترنت: وای فای بیداد می کند؛ در اکثر مهمانسراها و کافه ها موجود است. همچنین مرکز تفلیس دارای یک شبکه WiFi رایگان، TbilisiLovesYou است. برخی از مکانها حتی ممکن است دارای شبکه های فیبر نوری باشند. قیمت تور گرجستان بسیار مناسب است و وجود اینترنت در جای جای این کشور آن را به کشوری دوست داشتنی برای گردشگران تبیل کرده است.

سیم کارت محلی: این یک زبان ساده است و برای ترجمه زبان و موارد دیگر بسیار توصیه می شود. من در سراسر تفلیس ۴G  سریع و ارزان داشتم. هنگام ورود به تفلیس، تعداد انگشت شماری مغازه Magti وجود دارد (آن را در گوگل جستجو کنید یا از مهمانخانه خود بپرسید).

گذرنامه خود را بیاورید و با کمتر از ۱۰ دلار آمریکا می توانید سیم کارت و داده های سریع دریافت کنید. این سیمکارت در اکثر مناطق غیر کوهستانی کشور کار می کند. قیمت تور گرجستان به همراه این سیمکارت هزینه زیادی نخواهد داشت.

ویزا: آمریکایی ها، کانادایی ها و کسانی که گذرنامه اتحادیه اروپا دارند برای بازدید نیازی به ویزا ندارند و ممکن است تا یک سال در گرجستان بمانند. برای سایر کشورها، شرایط ویزای خود را بررسی کنید. ایران نیز نیازی به دریافت ویزای زمان بر ندارد و تنها یک مهر در پاسپورت هنگام ورود کافیست.

قیمت تور گرجستان بسیار مناسب است و سهولت رفت و آمد با ویزای آسان این کشور را جذاب تر کرده است.

زبان: گرجی ها به زبان گرجی صحبت می کنند که زبان منحصر به فرد خود است و الفبای خاص خود را دارد. اکثر مردم محلی به روسی نیز صحبت می کنند. زبان انگلیسی فقط در مناطق توریستی تفلیس و برخی از مناطق اسکی کوهی رایج است. با این حال صبور باشید، زیرا گرجی ها فرهنگ مهمان نوازی عمیقی دارند و برای برقراری ارتباط با شما همکاری خواهند کرد.

مسائل احتمالی: گرجستان یکی از امن ترین کشورهای اروپاست (به جز دو منطقه اشغالی). فساد در حال حاضر کم است و راه رفتن در آن امن است. اگر در تور گرجستان زمینی یا تور گرجستان ارزان در حال بازدید از کوه هستید هشدار می دهم که احتیاط کنید.

رقص و غذا در تور گرجستان تفلیس

اگر تور گرجستان نوروز یا تور گرجستان از ترکیه را رزرو کرده اید به یاد داشته باشید که جشنواره ها را نیز بررسی کنید. یک جشنواره بزرگ غذا و رقص هر سال در اواسط اکتبر در این کشور برگزار می شود. اطلاعات به زبان انگلیسی و فارسی درباره این جشنواره ممکن است کمیاب باشد.

اما اغلب می توانید تاریخ و زمان برنامه را در وب سایت گردشگری گرجستان پیدا کنید. من فقط با فیس بوک به هیئت گردشگری پیام دادم و برنامه را به زبان فارسی درخواست کردم و آنها یک برنامه برای من ارسال کردند. این یک رویداد فرهنگی عظیم است که تفلیس را برای چند روز فرا می گیرد و راهی عالی برای چشیدن طیف وسیعی از غذاها و مشاهده بازنمایی وسیع آهنگ و رقص گرجی است.

همچنین در جولای یک جشنواره جاز دریای سیاه در باتومی برگزار می شود. این جشنواره توشتوبا نام دارد و در اوایل آگوست یک برنامه فرهنگی است و جذاب و سرگرم کننده به نظر می رسد.

تور گرجستان نوروز و فرهنگ غذایی    

مردم گرجستان
مردم گرجستان

قیمت تور گرجستان و تور گرجستان با قطار بسیار مناسب است و تعجبی ندارد که شکم گردی در آن الویت داشته باشد. گرجی ها به غذاهای ملی خود بسیار افتخار می کنند و همچنین در روسیه و دیگر کشورها نیز محبوب است. واقعا هم خوشمزه است! آنها چندین غذای معروف دارند که می توانید در هر سطح قیمتی آنها را امتحان کنید. رستوران های خوب دارای منوهای فانتزی این غذاها خواهند بود.

اما بسیاری از نسخه های سریع غذای خیابانی نیز وجود دارد. این غذا بسیار مبتنی بر نان و پنیر است و سالاد و گوشت تازه نیز بسیار رایج است. غذا و شراب مقرون به صرفه است و بخش عمده ای از سفر به گرجستان است. آنها از مراسم غذا در کنار شراب لذت می برند! گیاهخواران می توانند راحت در این منطقه غذا بخورند بود زیرا نان و پنیر پایه اکثر غذاها هستند. این بهترین راهنمای غذایی است که من دیده ام و نام غذاها را به زبان گرجی نیز شامل می شود.

محل اقامت در تور گرجستان ارزان

یافتن مکانی در تور گرجستان تابستان یا تور گرجستان از ترکیه برای اقامت آسان و ارزان است. این کشور از مسائل مربوط به اواسط دهه ۲۰۰۰ به شدت عقب نشینی کرده است و با تمرکز گرجستان بر مهمان نوازی می توانید انتظار اقامت راحت در هر سطح قیمتی را داشته باشید.

من  برای اقامتم در تفلیس از سفر آس ۲۴ استفاده کردم و فوق العاده بود. من در شهر قدیمی مجاور اقامت داشتم و همه چیز دنج و مرتب بود. همچنین می توانید گزینه های ارزان را در این سایت یا دیگر سایت های بین المللی پیدا کنید. اینکه می خواهید در نزدیکی مرکز شهر، شهر قدیمی یا رودخانه اقامت داشته باشید ممکن است در برخی سایت های خاص اولین رزرو خود را تخفیف دریافت کنید.

تور گرجستان تفلیس یا تور گرجستان با قطار یک مقصد ارزان بسیار مناسب است. لاری گرجستان طی چند سال گذشته ارزش خود را از دست داد و آن را به مکانی مقرون به صرفه برای سفر تبدیل کرد. همه چیز قیمت متوسطی دارد و شراب و غذا معقول است، بنابراین می توانید اینجا خوب غذا بخورید. با بودجه متوسط ​​۳۰-۴۵ دلار آمریکا در روز برای یک فرد مجرد، کمی کمتر برای یک زن و شوهر می توانید برای این سفر برنامه ریزی کنید.

زوجین می توانند از حمل و نقل خصوصی و راهی مقرون به صرفه برای راحتی بیشتر سفر استفاده کنند. بودجه شما به احتمال زیاد در خارج از پایتخت کاهش می یابد. رانندگی گرجی امن ترین نیست. با بستن کمربند ایمنی، این کشور دارای بالاترین نرخ تصادفات رانندگی در منطقه است. مترو بین تعداد کمی از شهرستانها وجود دارد، در غیر این صورت مینی بوس وجود دارد.

تور گرجستان تفلیس برای بازدید امن است؟

تور گرجستان با قطار
تور گرجستان

در پی انقلاب رز ۲۰۰۸ گرجستان، این کشور امن و در حال رشد است. اداره پلیس فساد را پاکسازی کرد و بسیاری از گرجی ها به من اطمینان دادند که کشورشان برای مسافران انفرادی امن است. پس از اینکه هفته ها به صورت انفرادی در این کشور گشت و گذار داشتم باید بگویم با این گفته موافقم. بنابراین اگر تور گرجستان تابستان انفرادی یا تور گرجستان با قطار رزرو کرده اید نگران نباشید.

گفته می شود در تور گرجستان ارزان یا تور گرجستان با قطار مسافران هنگام بازدید از مناطق نزدیک مناطق تحت اشغال روسیه در گرجستان باید احتیاط کنند. همچنین، توصیه می کنم قبل از خروج بیمه مسافرتی خوبی انتخاب کنید. فراموش نکنید که برای سفر خود بیمه مسافرتی رزرو کنید.

یک بیمه نامه عالی در موارد اضطراری پزشکی، گم شدن یا دزدیده شدن وسایل، ورزشی ماجراجویی و موارد دیگر پوشش می دهد. پس با رزرو یک تور گرجستان زمینی یا تور گرجستان ارزان می توانید به خوبی پیاده روی و مهمانی در خانه های محلی را تجربه کنید اگر یک بیمه مطمئن را انتخاب کرده باشید.

بهترین کارها در تور گرجستان ارزان

  1. تماشای نمایی از شهر قدیمی تفلیس و رفتن به قلعه ناریکالا
  2. سرگردان در خیابان های شهر قدیمی تفلیس با دوربین در دست قدم بزنید
  3. صعود به پشت صومعه دیوید گارجا برای تماشای چشم اندازهای آذربایجان .
  4. خوردن چای در کافه ای به سبک پاریسی مشرف به رودخانه در شهر قدیمی.
  5. بازدید از مجسمه مادر گرجستان در شب و ملاقات با دوستان محلی.
  6. پذیرش پیشنهادات فراوان مهمان نوازی و دوستی واقعی از طرف گرجی ها.
  7. سفر به شهر تفلیس نیز پیشنهاد می شود. جذاب و یکی از نقاط مورد علاقه من در جهان است. شما می توانید هفته های زیادی را صرف گشت و گذار در شهر و استراحت در کافی شاپ های شگفت انگیز پراکنده در سراسر تفلیس بگذرانید.

تور گرجستان تفلیس و کارهای جذاب

قیمت تور گرجستان
تور گرجستان

در تور گرجستان تابستان یا تور گرجستان از ترکیه از قلعه ناریکالا دیدن کنید. این مکان بسیار زیبا است و بر روی شهر قدیمی ظاهر می شود. تراموا هوایی ساده ترین راه برای رسیدن به قلعه، شما را به مقصد می رساند و سپس می توانید به ویرانه ها برسید.

اقدامات ایمنی بسیار کمی وجود دارد، و شما می توانید از برخی مناطق آسیب پذیر بالا بروید بنابراین مواظب باشید. این منظره بسیار زیبا در بالای این قلعه است. مناظر این مکان در شب نیز خیره کننده است و تراموا ارزان است، بنابراین هر دو بار روز و شب را در نظر بگیرید.

در شهر قدیمی قدم بزنید. این قلب فعالیتهای گردشگری است و اکثر کلیساها و اماکن تاریخی همگی در منطقه ای قابل پیاده روی قرار دارند. شما به احتمال زیاد در شهر قدیمی یا در مجاورت آن خواهید ماند، بنابراین یک بعدازظهر را صرف کنید تا به سادگی در خیابان های عقب شهر قدم بزنید و لذت ببرید.

در در تور گرجستان ارزان یا تور گرجستان با قطار صعود به سمت مجسمه مادر گرجستان را تجربه کنید. این نماد گرجستان است و گرجی ها فقط او را دوست دارند. با پیاده روی در شهر قدیم به سمت این مجسمه نزدیک می شوید. سپس می توانید پشت تپه نزدیک آن را به سمت باغ های گیاه شناسی بالا بروید. این مکان از بهار تا پاییز بسیار زیبا است و بنظرم بهتر است شش یا هفت ساعت برای تماشا و وقت گذرانی در این مکان طول بکشد.

حمام های گوگردی را امتحان کنید. این در نزدیکی تقاطع اصلی در قسمت قدیمی شهر واقع شده است، منطقه Abanotubani نامیده می شود. و در ضلع جنوبی پل متخی قرار دارد. مردم محلی نیز دوست دارند این کار را در هوای سرد به عنوان یک فعالیت سرگرم کننده برای گرم شدن و لذت بردن از حضور در کنار یکدیگر انجام دهند.

در تور گرجستان ارزان یا تور گرجستان با قطار از بازار تازه تفلیس دیدن کنید. بسیاری از بازارها وجود دارد، اما اصلی ترین آن مکانی عالی برای گردش است و در کنار رودخانه، نزدیک دیدوب قرار دارد. بازار کک های شنبه را که به “بازار پل خشک” نیز معروف است از دست ندهید. این بازار به راحتی در نزدیکی رودخانه و در حدود ۱۵ دقیقه فراتر از(غرب) تقاطع اصلی متخی قابل مشاهده است. گشت و گذار در اشیای عتیقه پهن شده در پیاده رو سرگرم کننده است و آثار هنری زیادی نیز وجود دارد. حتی بچه ها ممکن است چیزهای عجیب و غریب ارائه دهند.

۴/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *