مشهد مال کجاست؟ آدرس، امکانات و کلی اطلاعات

0

مشهد مال: اگر کمی به سالهای گذشته و چیزی بیش از دهه نود بازگردیم زمینی در حاشیه خیام بلوار سجاد همیشه برای رهگذران خودنمایی می کرد. در واقع این زمین نبش چهار راه یک زمین بایرن بود و در باغ باغ بسیار بزرگ بود که نمایی از پاییز زمستان و بهار زیبا را به نمایش می‌گذاشت شاید یکی از زیباترین مناطق شهر بود.

در واقع منطقه ای بکر بود که در قلب شهر و بهترین نقطه آن واقع شده بود تا از آلودگی هوا جلوگیری نماید. به هر حال هر چه که بود عمر زیادی نداشت و در اوایل سال ۹۰ دستخوش تغییرات بسیار زیادی شد که رفته‌رفته نمای کنونی شهر را دگرگون کرده است. در پاسخ به این سوال که مشهد مال کجاست و صاحب مشهد مال کیست باید گفت از سال ۹۰ تا  سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ سال است که می‌گذرد اما همچنان این پروژه در حال ساخت است و درواقع مراحل نهایی ساخت و تکمیل را طی می کند.

شاید یکی از بزرگترین ساختمان های شهر همین مجموعه باشد. این مجموعه در واقع جایگزینی از برای شهرک پدیده که ساخت آن متوقف شد. به همان بزرگی به همان وسعت و با همان امکانات و تنوع خدمات اما این بار در مرکز شهر و در بهترین نقطه که می‌توان از آن یاد کرد یعنی بلوار سجاد مشهد! بله آدرس مشهد مال مشهد درست نبش چهارراه سجاد و خیام است.

صاحب مشهد مال کیست ؟

مشهد مال

اما واقعا مشهد مال کجاست و چه امکاناتی دارد؟ مشهد مال بزرگ و وسیع در واقع مجتمعی شامل یک هتل پنج ستاره و دیگر مجتمع های مکمل است که با همکاری شرکت‌های هتل اسلامی دبی با نام روتانا و طراحی یک فرد کانادایی بر حسب مجتمع‌های آمریکای شمالی ساخته شده است. جالب است بدانید که ساخت و ساز مجتمعی به این بزرگی که چیزی حدود ۸  هکتار می باشد بر عهده یک نفر نبوده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

برای ساخت فیلم احمق و واقع آستان قدس رضوی همکاری‌های لازم را انجام داده است و زمین وقتی را در اختیار دیگران قرار داده علاوه بر آستان قدس بانک آینده یا تاتلیس از دیگر سرمایه‌گذاران برای انجام این پروژه به کمک شرکت هایی از دبی و کانادا بوده است.  در واقع با این توضیح در می یابیم که صاحب مشهد مال شخصی تنها نمی باشد و این مجتمع به چندین ارگان تعلق دارد. در برخی از سایت ها نیز عنوان شده است که مالکیت مشهد مال به بانک آینده تعلق دارد و اینکه به علی انصاری واگذرا شده است دروغ محض می باشد. در واقع واژه مشهد مال علی انصاری هیچ ارتباطی به یک دیگر ندارند.

در مشهد مال چه خبر است؟

مشهد مال دارای سینما های متعدد با بهترین کیفیت و به روز ترین تجهیزات و راحت ترین صندلی ها برای تماشای فیلم ها می باشد. همانطور که می‌دانید مشهد در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا بهترین نماها را در کل خاورمیانه از آن خود کند و در این امر نیز بسیار موفق بوده است تا جایی که رشته‌هایی مانند آرمیتاژ و غیره دارای سینماهای بسیار تخصصی برای کودکان هنرمندان و سینما های vip می باشند که شما در تور مشهد از کرمانشاه می توانید از آنان دیدن کنید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

مشهد مالی تلاش خود را کرده است از این قاعده مستثنا نباشد و حتی کیفیت برتر را نسبت به دیگر مال های سطح شهر از آن خود کند. در سال 1399 بود که مشهد مال افتتاح شد. همچنین در حال حاضر مشهد مال فروش غرفه های خود را آغاز کرده است.

سینماهای لاکچری

علاوه بر سینماهای لاکچری مشهد مار دارای برای خرید میباشد و تعداد این مجتمع ها بسیار زیاد است. در کنار این مجتمع ها برای خرید پارک ها نیز در فضای داخلی ساختمان روی ایوان‌ها و پشت بام ها طراحی شده است. فضای سبزی که برای جلوگیری از آفتاب در تابستان و پوششی برای گرمادرزمستان طراحی شده است تا بتوان از فضای کافی شاپ ها و رستوران ها در فضای سبز لذت برد.

درباره در طراحی و معماری مشهد تمام تعاون به کار گرفته شده است تا برترین ساختمان در کل شهر مشهد و یا حتی ایران ساخته شود. شاید نتوان آن را با ایران مال در تهران مقایسه کرد اما به شما می‌گویم دست کمی از آن نیز ندارد.  به هر حال هر دو از بزرگترین مجتمع های تجاری کشور هستند که به واسطه همکاری چند قرآن با یکدیگر ساخته شده است و بد نیست از آن بازدید کنیم. آدرس مشهد مال مشهد درست نبش چهارراه سجاد و خیام است.

فودکروت ها

 فست فودها و رستورانها فودکورت ها در مشهد مال یکی از جاذبه ها برای جوانان و شکم گردان است که نمی‌توان از آن به راحتی چشم پوشی کرد. مرکز آن تمام مواردی که ذکر شد مجتمع های اداری نیز اضافه شده اند تا کاری بسیار راحت و دوست داشتنی را به وجود بیاورد.

حال تصور کنید وقتی به محیط کارتان مراجعه می کنید کودک خود را نیز بیاورید تا به شهربازی مراجعه کنند و یا ساعاتی را بعد از کار را به بازی در شهربازی اختصاص دهید. بله مشهد مال دارای یک مجتمع برای بازی‌های جوانان و کودکان می باشد و این بسیار دوست داشتنی است. در سال 1399 بود که مشهد مال افتتاح شد. همچنین در حال حاضر مشهد مال فروش غرفه های خود را آغاز کرده است.

هتل پنج ستاره

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 با توجه به اینکه عنوان کردیم مشهد مال دارای هتل پنج ستاره است، بد نیست راجع به استاندارد هتل های پنج ستاره نیز بیشتر بدانیم. به این وسیله در میابیم که این مجتمع چه مواردی را در ساخت رعایت کرده است. همچنین پیش از این عنوان کردیم که در واقع صاحب مشهد مال شخصی تنها نمی باشد و این مجتمع به چندین ارگان تعلق دارد.

هتل های پنج ستاره املاکی هستند که از طریق خدمات شخصی ، طیف وسیعی از امکانات رفاهی و اقامتی پیچیده ، بالاترین سطح تجمل را به مهمانان خود ارائه می دهند. اگرچه هیچ سیستم استانداردی برای رتبه بندی هتل ها وجود ندارد ، اما املاک با ارائه تجربیاتی که حتی از بالاترین انتظارات برای راحتی، دکوراسیون و لوکس برآورده می شود یا فراتر می رود، دارای پنج ستاره می شوند. آدرس مشهد مال مشهد و هتل پنج ستاره آن درست نبش چهارراه سجاد و خیام است. همچنین در حال حاضر مشهد مال فروش غرفه های خود را آغاز کرده است.

معیارهای هتل 5 ستاره مشهد مال

هتل مشهد مال

اگرچه یک هتل لوکس ممکن است دارای ویژگی های متعدد هتل پنج ستاره باشد، اما یک هتل پنج ستاره واقعی باید تمام این معیارها را برآورده کند: کارکنان هتل پنج ستاره باید مودب، مراقب، محتاط باشند و بتوانند نیازهای مهمانان را پیش بینی کنند. روی هم رفته، برتری بی عیب و نقص انتظار از هتل مشهد مال است.

 • کارکنان مستقل دربان حداقل 16 ساعت در روز در دسترس هستند.
 • نسبت کارکنان به اتاق بالا-در حالت ایده آل بالای 2.5
 • کارکنان چند زبانه
 • پذیرش 24 ساعته، سرویس اتاق، پارکینگ، ساقی، دربان
 • تعطیلی شبانه
 • ارتباط آسان با کارکنان هتل – حتی از طریق متن یا برنامه
 • نظافت منزل روزانه که در صورت درخواست در هر زمان در دسترس است
 • خشکشویی، اتوکشی، خشکشویی و پرداخت کفش
 • آسانسورهای مهمان از آسانسورهای کارکنان جدا می شوند
 • انبار چمدان که در آن کیف ها از دید مهمان خارج است
 • رستوران (های) ناهار خوری خوب و یک سالن و/یا بار مستقل
 • ترانسفر و ماشین اجرایی یا خانگی
 • گزینه های مراقبت از کودک
 • امکانات 5 ستاره در اتاق
 • گاوصندوق برقی
 • کیسه های لباسشویی
 • آینه تمام قد با نورپردازی
 • تلویزیون صفحه تخت با برنامه های بین المللی
 • مینی بار انبار شده
 • منتخب روزنامه های روزانه
 • وای فای
 • نورپردازی ویژه شب
 • حداقل چهار نوع درمان آبگرم
 • پریزهای لوازم الکترونیکی شخصی ، به ویژه دوشاخه USB اضافی
 • راحتی 5 ستاره
 • اتاقهای مهمان باید شیک و جذاب باشند – مخصوصاً تختخواب (در حالت ایده آل، یک تخت فوم مموری با ورق های شمارش نخ بالا وجود دارد)
 • منوی بالش
 • روپوش، دمپایی، لوازم بهداشتی لوکس و حوله های کرکی بزرگ
 • روشنایی شب در مناطق پیاده روی و حمام
 • تختخواب کنار استخر، چتر، لوسیون، آب یخ، خدمه و خدمات غذا و نوشیدنی

آدرس مشهد مال مشهد و هتل پنج ستاره آن درست نبش چهارراه سجاد و خیام است. در سال 1399 بود که مشهد مال افتتاح شد. و حال با من همراه باشید تا ببینیم این هتل چه امکاناتی دارد. با توجه به اینکه هتل های بیشتری به دنبال کیفیت پنج ستاره هستند، ما انتظار داریم که بهترین هتل ها استانداردهای لوکس را ارتقا دهند. در اینجا چیزی است که به زودی برای همه هتل های پنج ستاره استاندارد می شود:

 • دسترسی از راه دور به نور اتاق، آب و هوا و “مزاحم نشوید”
 • دستگاه های قهوه ساز ارتقا یافته است
 • ویژگی های تلویزیون هوشمند با دسترسی به سرویس های پخش جریانی
 • قفل درها با بلوتوث

چه کسی به هتل ها 5 ستاره می دهد؟

هیچ استاندارد جهانی برای رتبه بندی هتل ها وجود ندارد. شرایطی مانند لوکس/لوکس، درجه یک/سوپریر، کلاس توریستی/استاندارد و کلاس بودجه/اکونومی بیشتر به عنوان انواع هتل پذیرفته می شوند، نه استانداردهای هتل. در آمریکای شمالی، رتبه بندی هتل های AAA از 1 تا 5 الماس است. (موبیل) راهنمای سفر فوربس تنها رتبه 4- و 5 ستاره هتل ها.

در اروپا، اتحادیه Hotelstars دارای رتبه بندی استاندارد ستاره هتل برای ملک های بیش از 15 کشور است. سوئیس از hotelleriesuisse استفاده می کند که سطح خاصی از خدمات، زیرساخت ها و تجهیزات با کیفیت را تأیید می کند. انگلستان از رتبه بندی 1 تا 5 ستاره انجمن خودرو (AA) استفاده می کند. بسیاری از کشورها قوانین دیگری برای تعیین معیارهای رتبه بندی هتل دارند.

در نیوزلند، Qualmark، بخشی از گردشگری نیوزلند، هتل ها را از 1 تا 5 ستاره طبقه بندی می کند. در استرالیا، باشگاه های اتومبیل (NRMA ، RACV ، RACQ ، RAC ، RAA و RACT) به هتل ها رتبه بندی ستاره ای اعطا کرده اند که شامل بازخورد مهمان است. رتبه بندی ها اکنون توسط شورای صنعت گردشگری استرالیا (ATIC) مدیریت می شود. در فیلیپین، وزارت گردشگری استانداردهای رتبه بندی هتل ها را با سیستمی که دارای ویژگی های بین 1 تا 5 ستاره است، حفظ می کند.

علاوه بر رعایت معیارهای فوق، همه هتل های پنج ستاره اتحاد باید رضایت بالایی از میهمانان در سایت های بررسی و از طریق بازخوردی که مستقیماً به ما ارائه می شود ، داشته باشند. همچنین پیش از این عنوان کردیم که در واقع صاحب مشهد مال شخصی تنها نمی باشد و این مجتمع به چندین ارگان تعلق دارد.

در سال 1399 بود که مشهد مال افتتاح شد. در برخی از سایت ها نیز عنوان شده است که مالکیت مشهد مال به بانک آینده تعلق دارد و اینکه به علی انصاری واگذرا شده است دروغ محض می باشد. در واقع واژه مشهد مال علی انصاری هیچ ارتباطی به یک دیگر ندارند.

معماری مشهد مال چگونه است

معماری مشهد مال

توضیحات متن توسط معماران ارائه شده است. مشهد مال یک مجموعه چند منظوره است که در خط اول ساختمانها با آدرس مشهد مال مشهد درست نبش چهارراه سجاد و خیام است که اگر در تور مشهد از تهران به این مکان بخواهید سر بزنید به راحتی آن را پیدا خواهید کرد.

این منطقه، که تا همین اواخر به دلیل ساختمانهای صنعتی متعدد و فاقد اعتبار بود، در حال حاضر در حال تبدیل شدن به یک منطقه تجاری مدرن است. نیروی محرکه اصلی در تغییر این منطقه، ساخت چندین مجتمع تجاری است که توسط معماران برجسته کانادایی در امتداد خیابان سجاد و خیام طراحی شده اند.

مشهد مال شامل دو بلوک 13 طبقه است که توسط گذرگاه های شیشه ای به هم متصل شده اند. ترکیب حجمی دو قسمتی در طراحی ساختمانها منعکس شده است: نمای ساختمان که نزدیک خیابان اصلی قرار دارد با صفحات کامپوزیت آلومینیومی بدون رنگ پوشانده شده است، در حالی که ساختمان خواهر آن با صفحاتی با روکش طلایی رنگ روبرو شده است. علاوه بر استفاده از مصالح چشمگیر، نمای مجتمع از انواع نقوش زینتی که ویژگی SPEECH هستند استفاده می کند.

فریم های پنجره های مربع شکل – که به لطف خطوط برجسته اضافی، به درگاه های چشم انداز شباهت دارند – یک الگوی هندسی غیرمعمول را تشکیل می دهند که قسمت بیشتری از ساختمان ها را پوشش می دهد.جابجایی محور درگاه ها نسبت به محور پنجره ها باعث تغییر نور و سایه در نمای ساختمان می شود و باعث ایجاد غشای متحرک و زنده می شود. در سال 1399 بود که مشهد مال افتتاح شد. همچنین در حال حاضر مشهد مال فروش غرفه های خود را آغاز کرده است.

تم نمای ساختمان دو بار تغییر می کند: دو طبقه پایین و دو طبقه بالای ساختمانها دارای طراحی متفاوتی هستند. قسمت پایینی هر ساختمان عمدتا شیشه ای است و بنظر می رسد که ساختمانها بالای سطح زمین شناور هستند. طبقات بالا با داشتن دیافراگم بلندتر از پنجره نمای اصلی متفاوت است، قسمتهای بالایی آن نیز به سه شیشه باریک تقسیم شده است.

آدرس مشهد مال مشهد و هتل پنج ستاره آن همانطور که سفرآس 24 گفته شد؛ درست نبش چهارراه سجاد و خیام است. در باره مالکیت این مجتمع نیز باید گفت که در برخی از سایت ها نیز عنوان شده است که مالکیت مشهد مال به بانک آینده تعلق دارد و اینکه به علی انصاری واگذرا شده است دروغ محض می باشد. در واقع واژه مشهد مال علی انصاری هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند.

4.1/5 - (8 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.