توضیحات سفر به شهر ازمیر ترکیه 1402

0

شهر ازمیر ترکیه از نظر تاریخی اسمیرنا نام دارد و کلان شهری در غرب ترکیه است. این شهر سومین شهر بزرگ ترکیه و همچنین یکی از بزرگترین بنادر آن می باشد.

این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان در مدیترانه است و در طول 5000 سال گذشته از اهمیت تاریخی تقریباً مستمری برخوردار بوده است. محل استقرار یونانی ها در این شهر با ظروف سفالی یافت شده مربوط به حدود 1000 قبل از میلاد به وضوح تایید می شود. به گفته هرودوت مورخ یونانی، شهر یونانی توسط آئولی ها تاسیس شد اما به زودی توسط یونیان تصرف شد.

این شهر توسط رومیان تصرف و توسط اسکندر مقدونی بازسازی شد. بعدها در قرن پانزدهم بخشی از امپراتوری عثمانی شد. بر این اساس ازمیر دارای تاریخ غنی برای بازدید بازدیدکنندگان است، از جمله تعدادی از مکانهای مهم باستان شناسی نیز می باشد.

شهر ازمیر ترکیه در دوران معاصر

دوران معاصر ازمیر

شهر ازمیر ترکیه مدرن، با خیابانها و ساختمانهای وسیع که از سال 1924 ساخته شده است. عمدتا در جلگه کوچک دلتای رودخانه گیدیز (ملز باستانی) در انتهای شرقی خلیج و در ارتفاعات و برآمدگیهای جنوبی واقع شده است. منطقه کوناک مرکز تجاری این شهر است.

در شهر ازمیر ترکیه محله های مسکونی شهر در کارانتینا و گوزلیالی در جنوب غربی و اشرفپاشا، در شمال بازار متمرکز شده است. در جنوب مرکز تجاری، کادیفکاله (کوه پاگوس) قرار دارد که ارگ قدیمی این شهر یا اسلان کاک بر روی آن ساخته شده است. در شمال قسمت بندر  شهر که اخیراً وسعت یافته است، صنعت رونق گرفته این در حالی که صنعت در حومه شهرها در امتداد خلیج به سمت شمال شرقی رونق دارد.

پس از جنگ جهانی دوم، شهر ازمیر ترکیه به سرعت رشد کرد تا حدی به دلیل موقعیت آن، که به عنوان محل مقر فرماندهی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی برای نیروهای زمینی در جنوب شرقی اروپا انتخاب شد. این دانشگاه همچنین دارای مدرسه تربیت معلم و دانشگاه اژه است که در سال 1955 تأسیس شد.

شهر ازمیر ترکیه پس از صنعت مشهور در استانبول به تولید صنایع غذایی ، سیمان ، پنبه و پارچه های پشمی و کارهای پتروشیمی و مهندسی شهرت دارد. سالانه یک نمایشگاه بزرگ تجاری بین المللی در آنجا برگزار می شود. صادرات شهر شامل محصولات کشاورزی از مناطق داخلی آن است. عمدتاتنباکو، انجیر، پنبه و سبزیجات و فرش و ابریشم را صادر می کند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

زلزله ازمیر ترکیه

زلزله ازمیر یکی از خبرهای داغ در سال 2020 بود که توسط گردشگران زیادی جست و جو شد. در این سال زمین لرزه ای در یونان و ترکیه رخ داد که منجر به مرگ و سیل شد. مرکز زمین شناسی آمریکا (USGS) اعلام کرد که این زمین لرزه 7 ریشتری مرکز این استان بوده است.

البته کشور اعلام کرد که زلزله ازمیر ترکیه 6.6 ریشتر بوده است. همچنین اعلام کرد که 20 نفر در این استان کشته و 786 نفر زخمی شده اند. این لرزش کم عمق باعث ایجاد یک سونامی کوچک شد که این شهر و ساموس را در برگرفت.

مقامات این شهر در زلزله ازمیر ترکیه یک منطقه چادر برای اسکان حدود 2 هزار نفر در طول شب ایجاد کردند زیرا مردم از پس لرزه های این زلزله وحشت داشتند و در شرایطی که ترس از فرو ریختن ساختمانهای بیشتر وجود داشت ترجیح دادند در این چادر اسکان داشته باشند.

USGS  اعلام کرد که زلزله ازمیر ترکیه در آتن و استانبول احساس شد. در عمق 10 کیلومتری زمین (6 مایل) رخ داد.اگرچه مقامات ترکیه می گویند که 16 کیلومتری زیر زمین بود. ترکیه و یونان هر دو روی خطوط گسل نشسته اند و زمین لرزه ها در این مکان رایج هستند.

در شهر ازمیر ترکیه، سومین شهر بزرگ این کشور  با نزدیک به سه میلیون نفر جمعیت، بسیاری از مردم پس از وقوع زلزله ازمیر ترکیه وحشت زده و ترسیده به خیابان ها هجوم آوردند. دست کم 20 ساختمان فرو ریخت.

به گزارش اورلا گرین بی بی سی در استانبول، ویدیوهایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که به نظر می رسد لحظه سقوط یک ساختمان چند طبقه را نشان می دهد. همچنین گزارش هایی مبنی بر جاری شدن سیل در شهر پس از بالا آمدن سطح دریا گزارش شده است و گفته می شود برخی ماهیگیران مفقود شدند.

آب و هوای ازمیر

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
آب و هوای ازمیر

آب و هوای ازمیر مانند دیگر شهرهای ساحلی ترکیه مدینترانه ای همراه با وزش بادهای موسمی می باشد. به دلیل وجود همین بادها در شهر ازمیر ترکیه احساس رطوبت هوا به سختی امکان پذیر است و این یکی از برتری های سفر به یک شهر ساحلی می باشد.

ماه اوت در سال بهترین زمان برای شنا و دیگر فعالیتهای آبی در شهر  ازمیر ترکیه است. این زمان از آب و هوای ازمیر با درجه حرارت 25.1 درجه سانتی گراد (77.2 ° F)، بارش باران افت می کند و فقط 0.5 میلی لیتر در روز احتمال بارش وجود دارد.

آب و هوای ازمیر در ژانویه

ماه ژانویه یا همان ماه اول زمستان آب و هوای ازمیر با متوسط دمای متغیر بین 5.9 درجه سانتی گراد (42.6 درجه فارنهایت) و 12.5 درجه سانتی گراد (54.5 ° F)می باشد. با میانگین دمای بالا 12.5 درجه سانتی گراد (54.5 درجه فارنهایت) و متوسط ​​دمای پایین 5.9 درجه سانتی گراد (42.6 درجه فارنهایت) سردترین ماه در این شهر، ژانویه است.

آب و هوای ازمیر در فوریه

ماه فوریه آخرین ماه زمستان، در در شهر ازمیر ترکیه یک ماه معتدل است و میانگین دما بین حداکثر 13.6 درجه سانتی گراد (56.5 درجه فارنهایت) و حداقل 6.2 درجه سانتی گراد (43.2 درجه فارنهایت) متغیر است. آب و هوای ازمیر متوسط ​​درجه حرارت بالا در فوریه نسبتاً مشابهماه ژانویه است و متوسط ​​13.6 درجه سانتی گراد (56.5 درجه فارنهایت)پیش بینی می شود.

شهر ازمیر ترکیه در ماه مارس

ماه مارس اولین ماه بهار، در شهر ازمیر ترکیه است. با درجه حرارت در محدوده متوسط ​​حداکثر 16.3 درجه سانتی گراد (61.3 درجه فارنهایت) و متوسط ​​پایین 7.8 درجه سانتی گراد (46 درجه فارنهایت. در ماه مارس، میانگین دمای بالا نسبتاً مشابه ماه فوریه است 

آب و هوا در آوریل

آوریل یک ماه بهار دلپذیر در شهر ازمیر ترکیه با میانگین دمای متوسط بین 11.3 درجه سانتی گراد (52.3 درجه فارنهایت) و 20.9 درجه سانتی گراد (69.6 ° F)است. در این شهر میانگین درجه حرارت بالا در آوریل به طور نسبی افزایش می یابد، از 16.3 درجه سانتی گراد (61.3 درجه فارنهایت) در ماه مارس به 20.9 درجه سانتی گراد (69.6 درجه فارنهایت.

آب و هوای ازمیر در ماههای دیگر

در ماه مه که یک ماه گرم در این شهر است بنابراین می توان با خیال راحت تور این شهر را رزرو کرد. ماه ژوئن یا ماه اول تابستان نیز یک آب و هوای گرمسیری منتظر گردشگران در شهر است که نمی توان از آن غافل شد. ماه ژوئیه یا همات ژوئن نیز از دیگر ماههای گرمسیری برای سفر به ازمیر ترکیه است.

ماه آگوست نیز آخرین ماه تابستان می تواند زمان و فرصت بسیار مناسبی برای سفر به این شهر باشد. به فصل پاییز می رسیم و عاشقان بارش باران و باد و آسمان کبود ماه اول پاییز سپتامبر است و درجه حرارت معتدل به سمت سردی در انتظار گردشگران فراری از گرما است. بعد از این ماه اکتبر و نوامبر و دسامبر بهترین ماهها برای سفر به شهر است.

در این ماهها شدت دما و رطوبت هوا به شدت کاهش می یابد و قدم زدن در حاشیه ساحل بسیار دلپذیرتر خواهد بود البته اگر قصد شنا و تفریحات آبی را دارید بهتر است در ماههای تابستان به این شهر سفر نمایید.

سفر به ازمیر

در سفر به ازمیر ترکیه از آگورا دیدن کنید. آگورا یک موزه در فضای باز است که در آن می توانید بقایای شهر باستانی اسمیرنا را تحسین کنید. آگورای باستانی که مربوط به قرن چهارم قبل از میلاد است، در سال 178 قبل از میلاد در اثر زلزله تخریب شد اما به سرعت توسط امپراتور روم مارکوس اورلیوس بازسازی شد. در موزه کنونی می توانید کانال های آبی ساخته شده توسط رومی ها را ببینید که هنوز در سلامت کامل کارایی دارند.

بخش بزرگی از این موزه به روی عموم بسته است زیرا حفاری ها و مرمت ها هنوز در حال انجام است، اما هنوز هم ارزش قدم زدن در آنجا را دارد، فقط اگر قدم زدن در موزه در سفر به ازمیر برنامه شماست در طبقه زیرین کلیسای قدیمی نیز قدم بزنید. قیمت بلیط ویزیت این موزه 12 لیر برای هر نفر (حدود 1،8 یورو) است.

در سفر به ازمیر از برج ساعت دیدن کنید. این مورد بخشی از دیدنی های کلاسیک شهر ازمیر ترکیه است. ما در سفر به ازمیر زیاد خوش شانس نبودیم زیرا در زمان بازدید از برج ساعت در حال بازسازی بود. این برج واقع در میدان کوناک، در سال 1901 توسط معمار فرانسوی ریموند چارلز پره ساخته شد.

آسانسور تاریخی شهر ازمیر ترکیه را در سفر به ازمیر فراموش نکنید. نام Asansör  یا همان آسانسور از نام فرانسوی گرفته شده است. دلیل انتخاب این نام برای بنای تاریخی ازمیر این است که در واقع شبیه به یک آسانسور است که به شما امکان می دهد بدون نیاز به تلاش زیاد برای عبور از  بالا بلندی های شهری و تفاوت ارتفاع، از خیابانی به خیابان دیگر عبور کنید.بازدید از بنای آسانسور رایگان است و از بالای آن می توان یکی از زیباترین چشم اندازهای شهر را مشاهده و عکاسی کنید.

ازمیر کجاست

ازمیر کجاست

در پاسخ به این سوال که ازمیر کجاست باید گفت امروزه شهر ازمیر ترکیه به عنوان غربی ترین شهر ترکیه شناخته می شود.  بخش بزرگی از مردم مسلمان هستند و مساجد در همه جای شهر یافت می شوند، اما وقتی در مرکز شهر قدم می زنید، لزوماً واضح به چشم نمی خورند. بسیاری از زنان حجاب ندارند، مشروب در بسیاری از تراس ها سرو می شود و ساکنان از نشستن در کنار دریا برای نوشیدن آبجو و خوردن تخمه آفتابگردان یا کوفته های برنجی (حتی در ماه رمضان) لذت می برند.

همچنین می توان در پاسخ به پرسش ازمیر کجاست گفت که این شهر جایی است که بازار کرمالتی در آن قرار دارد. بازار کرمالتی یکی از جذاب ترین مکان ها در این شهر است که قدم زدن در منطقه بازار را بسیاری از گردشگران لذت بخش توصیف کرده اند. مرکز عابر پیاده بازار این شهر واقعاً مکانی خیره کننده است.

همه فروشگاه ها خیره کننده هستند، افراد زیادی برای کنجکاوی به سمت بوها و طعم هایی که از هر طرف به مشام می سرسد می آیند. ما بیشمار بار در این پیچ و خم قدم زده ایم و گم شده ایم و هر بار که یک قهوه کوچک را مزه کردیم که دفعه بعد موفق به یافتن آن نمی شدیم. بنابراین بهترین توصیه من این است در بازار کرمالتی قدم بزنید و اگر قهوه ای را دیدید که دوست دارید آن را امتحان کنید. شاید دیگر هرگز آن را پیدا نکنید.

کاروانسرای قیزلار آغاسی کجاست؟

این کاروانسرا نیز یک بازار پویا و پر جنب و جوش است. کاروانسرای قیزلار آغاسی سرپوشیده در منطقه بازار واقع شده است اما ما آن را یک دیدنی تاریخی خاص می دانیم زیرا واقعاً یک مکان کاملاً منحصر به فرد است.

در واقع این ساختمان در اصل در سال 1744 ساخته شد. اگر به این منطقه می روید بهتر است سوغاتی های گران قیمت نخرید بلکه به خاطر زیبایی ساختمان و فضای حاکم بر آن به این مکان مراجعه نمایید. در طبقه همکف می توانید همه سوغاتهای کلاسیک عالی را پیدا کنید، اما اگر به طبقه بالا بروید می توانید از فروشندگان عتیقه و صنعتگران دیدن کنید. ما در این مکان چیزی نخریدیم، اما بازدید از آن بسیار جالب بود!

اسکله ها در ازمیر کجاست؟

در این شهر به اسکله ها بروید و قدم زدن در ساحلی صنعتی را تجربه کنید. این کار  به خودی خود یک فعالیت گردشگری نیست، اما اگر به ازمیر آمدید به شما توصیه می شود که در طول دریای اژه قدم بزنید. این شهر یک تفرجگاه توسعه داده شده است که بیش از کیلومترها اسکلت در آن ساخته شده است و مساحت زیادی از ساحل به این امر اختصاص داده شده است.

ما از آپارتمان خود به طور مرتب به اسکله مراجعه می کردیم و تنها 5 کیلومتری ما به اسکله “کردون” می رسید. در این پیاده روی به ندرت تنها خواهید بود. بین زوج های عاشق، گروه دوستانی که برای سرو نوشیدنی آمده اند، دونده ها، صدف فروشان و به ویژه ماهیگیران لذت خواهید برد و شما وقت ندارید کیلومترها را در طول اسکله طی کنید.

ازمیر برای زندگی

مهاجرت به ترکیه از دغدغه برخی ایرانیان است که برای کار یا تحصیل ناچار هستند یکی از شهرهای این کشور را انتخاب کنند. ازمیر برای زندگی بسیار ارزانتر از زندگی در استانبول است. بنابراین به مهاجران توصیه می شود برای داشتن یک زندگی آرام تر و ارزان به این شهر مهاجرت نمایند.

کرایه خانه و حتی خرید خانه و مایحتاج زندگی هزینه ای کمتر دارد و از این رو ازمیر برای زندگی روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

ازمیر یا استانبول

ازمیر یا استانبول

اینکه ازمیر یا استانبول را برای سفر انتخاب کنیم یکی از پرسش های متداول گردشگران در کشور ترکیه است. ناگفته نماند که ازمیر در مقابل استانبول برای تعطیلات توصیه می شود زیرا هزینه های نهایی کمتر و زیبایی هایی مشابه استانبول دارد. تورها و ماههای عسل زیادی توسط شهروندان ترکیه به مقصد ازمیر انجام شده است.

کدام شهر ارزان تر است؟ ازمیر یا استانبول ؟

ما در سفرآس 24 هزینه های رزرو بلیط هواپیما و قطار و هتل ها را در هر دو شهر استانبول و ازمیر در اختیار گردشگران قرار داده ایم تا بتوانند با یک مقایسه ساده تصمیم بگیرند که با چه قیمتی به کدام شهر سفر نمایند. اما قابل ذکر است که استانبول به دلیل موقعیت گردشگری و استراتژیک خود شهری گران قیمت تر محسوب می شود اما جاذبه های تفریحی و تارخی هر دو شهر مشابهت دارد. بنابراین از بین ازمیر یا استانبول برای اشخاصی که بودجه کمتری دارند ازمیر توصیه می شود.

ازمیر یا آنتالیا

مقایسه این دو شهر کار سختی نیست اینکه بگوییم ازمیر یا آنتالیا کدام بهتر است کمی خنده  دار به نظر می رسد. زیرا این یک انتخاب کاملا سلیقه ای است و در عین تفاوت قیمت زیادی که دارند باز هم نمی توان 100 در صد یکی را توصیه کرد. زیرا آنتالیا آب و هوایی کاملا متفاوت با شهر ازمیر ترکیه دارد. این کار دست مثل این است که جزیره کیش را با سواحل شمال مقایسه کنیم.

کدام شهر ارزانتر است؟ ازمیر یا آنتالیا ؟

اگر پاسخ به این سوال برایتان اهمیت زیادی دارد باید گفت از بین گزینه های ازمیر یا آنتالیا پاسخ ازمیر است. سفر به ازمیر مبلغی معادل با 54 دلار و سفر به ازمیر مبلغی معادل 44 دلار هزینه دارد. بنابراین آشکار است که اگر بودججه شما کم است بهتر است به ازمی ر سفر کرده و قید سفر به آنتالیا را بزنید.

دیدنی های شهر ازمیر ترکیه

دیدنی های شهر ازمیر ترکیه

از جمله نقاط دیدنی شهر می توان به بقایای قسمتی از آگورا و قنات های باستانی اشاره کرد. موزه باستان شناسی دارای مجموعه ای زیبا از آثار باستانی محلی است. ازمیر واقع در نزدیکی مکانهای باستانی معروف مانند افسس و پرگاموم و اقامتگاههای تفریحی متعدد، تجارت گردشگری می باشد.

ازمیر در یکی از مناطق پرجمعیت ترکیه واقع شده است. منطقه ساحلی شامل دره های آبی و حاصلخیز و جلگه های دلتای رودخانه های کوچوکرمندرس و گدیز است.

مسجد آبی ازمیر

مساجد زیادی در ازمیر وجود دارد که بسیاری از آنها ارزش دیدن را دارند. کسانی که در مرکز شهر هستند (در منطقه بازار و به سمت کوناک) برای یافتن مساجد مشکلی نخواهند داشت، اما اگر به شما توصیه دیگری برای دیدن مساجد کنیم شاید رفتن به مسجد فاتیح کامیی است که در شماره خیابان Birleşmiş Milletler واقع شده است. رنگ زیبا و چشم انداز چشمگیر پانورامای این مسجد از شهر ارزش بازدید دارد اما توقع دیدن از یک مسجد شبیه مسجد آبی استانبول را نداشته باشید.

موزه آتاتورک

موزه ای رایگان که به بنیانگذار جمهوری ترکیه اختصاص داده شده است. این شخص بود که سکولاریسم خود را به کشور و همچنین حق رای به زنان داد و الفبای عربی را با الفبای لاتین جایگزین کرد. موزه به خودی خود خوب نیست، اما با این وجود بسیار جالب است که درباره پدر بنیانگذار ترکیه مدرن بیشتر بدانید.

اسکله کوناک

این ساختمان گمرک سابق، که توسط آقای گوستاو ایفل طراحی شده بود، در ابتدا به بازار ماهی تبدیل شد و در سال های اخیر به یک اسکله بزرگ، فوق مدرن و تا حدودی شیک تبدیل شده است. در این مکان بازار کوناک نیز قرار دارد هرچند که قصد خرید ندارید اما بازدید از معماری این مکان ارزشمند است.

خوردنی ها در ازمیر

گوزلمهسیم یک مکان عالی برای تجربه عالی غذا خوردن است. مکانی عالی برای خوردن گوزلم است. این غذاهای خمیر بسیار نازک را می توان با هر چیزی پر کرد. در این رستوران کوچک، منو به شکل یک لیست بزرگ از مواد اولیه ارائه شده است و شما آنچه را که می خواهید در لیست خود قرار می دهید. این مکان بسیار خوب محصولات تازه را برای وعده غذایی ارائه می دهد و یک مکان خوب برای گیاهخواران نیز می باشد.

ماگرو یکی دیگر از مکان های خوب برای غذاهای دوست داشتنی است. ماگرو یک یک آدرس خوب برای غذاهای سالم تر و گیاهی (به طوری که فقط کباب نخورید) می باشد. آدرس این رستوران در خیابان آتاتورک کاداسی شماره 220 است. قیمت این رستوران نیز نسبتا مناسب است.

نتیجه گیری

ازمیر

 شهر ازمیر ترکیه یکی از مهمترین شهرهای این کشور به لحاظ سیاسی می باشد. اهمیت گردشگری استانبول و آنتالیا را ندارد اما یکی از کلان شهرهای مهم ترکیه محسوب می شود. سفر به ازمیر با وجود اینکه کلان شهری زیباست به مراتب ارزانتر از شهرهای مشابه ترکیه است و در این شهر نیز می توان همچون استانبول در سواحل و اسکله ها قدم زد، ماهیگیری کرد، به رستوران ها و کافه های شبانه رفت و از گردش در آن لذت برد.

تفریحات آبی در ازمیر نیز وجود دارند و البته کمی محدودتر از استانبول یا آنتالیا اما به هر حال در این شهر تفریحات آبی ارزانتر از دو شهر نامبرده شده می باشد. ازمیر زیبا و بسیار نزدیک به کشور توریستی یونان است. در غربی ترین نقطه ترکیه قرار دارد از این رو یک شهر مرزی محسوب می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت شما با یک سفر ارزان به ازمیر می توانید به کشور یونان در جوار این شهر نیز سفر کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

یونان کشوری کوچک است که بخش اعظم درآمد خود را از صنعت توریسم به دست می آورد پس شاید کنجکاو باشید ببینید که این کشور کوچک چه چیزی برای ارائه به گردشگران دارد. از ما در سایت رزرو تور و بلیط بخواهید تا بهترین زمان را برای سفر به ازمیر به شما اطلاع رسانی کنیم و بخواهید که راجع به کمترین قیمت ها در طول سال به شما اطلاعاتی مفید ارائه دهیم.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.