خانه ملک مشهد

امتیاز بدهید post

خانه ملک مشهد، علاوه بر معماری بی‌نظیر و سنتی‌اش، آثار فرهنگی خیره کننده‌ بسیاری را در دل خودش جای داده است. یکی از خاص ترین اثار فرهنگی مشهد خانه ملک است.

 خانه ملک مشهد واقع شده و به‌عنوان یکی از مکان‌های گردشگری مشهور در دهه‌های گذشته شناخته شده است و  دارای تاریخچه‌ای پر از اهمیت است.

خانه ملک به دوران اواخر قاجاریه بازمی‌گردد و در آن زمان حاج حسین ملک، یکی از ثروتمندترین اشخاص کشور بود. در سال ۱۲۸۴، او از تهران به مشهد رفت و با به دست آوردن تمامی اموال پدری اش، ثروت زیادی را به دست آورد. اما بعد از مدتی، او تصمیم گرفت تا در سال ۱۳۵۱ تمامی اموال خود را به امور خیریه اختصاص دهد. او در آرامگاه امام رضا علیه السلام دفن شد.

خانه ملک مشهد تاریخی که با طراحی بسیار زیبا و جذاب خود توجه بسیاری را به خود جلب کرده، تلفیقی از معماری سنتی و اروپایی را به تصویر می‌کشد. با ساختار دو طبقه، خانه ملک مشهد بر سطح ۶۰۰ متری بنا شده و در زمین به وسعت حدود ۱۶۵۹ متر مربع قرار دارد. ترکیب خانه ملک مشهد از معماری سنتی ایرانی و عناصر مدرن، نشان‌دهنده‌ی هنر و تخصص معماران این آثار است که باعث ایجاد یک اثر فرهنگی و معماری بی‌نظیر شده است.

ساعت کاری

شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
3شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
4 شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
5 شنبه
شروع :08:00
پایان :18:00
جمعه
شروع :08:00
پایان :18:00

امکانات خانه ملک مشهد

دسترسی ویلچر
سرویس بهداشتی
پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

خانه تاریخی ملک مشهد در ضلع شرقی خیابان امام خمینی، بین امام خمینی 32 و پاسداران، روبروی ادراه دارایی (سه راه دارایی) واقع شده است.
بازدید از این خانه برای عموم آزاد است و همه روزه می توان از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر از خانه تاریخی ملک بازدید کرد.
انواع کارگاه هایی که در کلاس های خانه ملک در مشهد برگزار می شود شامل بافت فرش و گلیم، سفال سازی، سوزن دوزی، معرق و منبت، میناتور و تذهیب و. . . است.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی