باغ خونی مشهد

4.7/5 - (4 امتیاز)

باغ خونی  مشهد از باغ های مشهور است که فاصله زیادی هم با حرم امام رضا ندارد از این باغ تا  حرم امام رضا حدود ۱۵۰۰ متر فاصله هست.

اگر قصد رفتن به مشهد را دارید بهتر است به این  باغ  تاریخی هم سر بزنید و روایت متعدد در رابطه با نامگذاری این باغ عنوان شده است.

 یکی از ان ها  رویدادهای سیاسی بوده است که در زمان به توپ بستن حرم امام رضا علیه السلام از این باغ شلیک انجام شده است به همین دلیل نام این باغ را با خونی نام نهادند.

 مالک اصلی این باغ فردی به نام حاج محمد مهدی تاجر  قندهاری بوده است؛ قدمت ساخت این باغ به سال ۱۲۴۸ می رسد ولی تغییرات زیادی بر روی آن انجام شده است بعد از انقلاب باغ خونی در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت و اینکه تغییرات  بسیار زیادی بر روی آن انجام شد.

همان طور که گفته شد تاریخچه  این باغ دوره قاجار برمی‌گردد و مساحت آن بالغ بر ۶۵۰۰ متر مربع است.

دو ساختمان آن به‌صورت کامل تخریب شده است و  این باغ از جمله باغاتی است که با وجود اجرای طرح های توسعه شهری و عمرانی همچنان توانسته است  پابرجا باقی بماند.

 باغ خونی مشهد به عنوان باغ  ایرانی شناخته شده است بازدید از آن برای عموم رایگان است و در تمامی ساعت می توانید به آن مراجعه کنید حتما در سفرتان به مشهد مقدس، بازدید از باغ خونی را در برنامه تان قرار دهید.

ساعت کاری

شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
3شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
4 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
5 شنبه
شروع :00:00
پایان :00:00
جمعه
شروع :00:00
پایان :00:00

امکانات باغ خونی مشهد

پارکینگ
سرویس بهداشتی

اطلاعات تماس

سوالات متداول

گشت و گذار از بناهای قدیمی و تاریخی ایران به بلیط ورودی نیاز ندارند باغ خونی هم از این قاعده مستثنا نیست و گشت درون آن هیچگونه هزینه ای به همراه ندارد.
اردیبهشت و آبان از بهترین زمانهای بازدید از این باغ بسیار زیبا است.
فاصله این باغ تا حرم امام رضا چیزی حدود یک و نیم کیلومتر است.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی