پاساژ مهتاب مشهد

5/5 - (1 امتیاز)

پاساژ مهتاب مشهد قسمت  کوچک‌شده از  میدان انقلاب تهران زیبا  است. این بازارچه سنتیِ و بسیار مهم  ۴طبقه است و  مرکز خرید و فروش انواع کتب تحصیلی در زمینه‌های مختلف است. خوب است بدانید پاساژ مهتاب حدود ۴۰ تا 45 سال قدمت دارد ، یکی از قدیمی‌ترین پاساژهای مشهد شمرده میشود.

ساخت پاساژ مهتاب مشهد به سال ۱۳۵۶ بر می‌گردد. در طول مدت این سال‌ها، بارها و بارها مغازه های  آن عوض شده است. به گفته قدیمی های این پاساژ این مکان برای مدتی بورس خیاطی بوده است  و بعد  از آن فروشگاه‌های کالای دندان‌پزشکی در این پاساژمشغول به کار شدند.

اگر چه ظاهر این پاساژ بسیار قدیمی است و شما را به مغازه های دوره ی پهلوی می برد  اما داخل پاساژ را  به‌صورت کامل بازسازی کرده‌اند. به دلیل  قرارگیری این پاساژ در مجاور خیابان دانشگاه و خیابان سعدی، به‌تدریج پاساژ مهتاب تبدیل به پاساژی برای خریدوفروش کتاب‌های درسی شده اند . امروزه اکثر دانشجویان و دانش‌آموزان برای تهیه کتاب‌های درسی و کمک‌آموزشی خود راهی پاساژ مهتاب مشهد بزرگ  می‌شوند. اگر به دنبال کتب دست دوم هستید سری به  طبقه منفی دوم پاساژ مهتاب مشهد بزنید.

می‌توانید انواع فروشگاه کتاب دست‌دوم را در این طبقه  پیدا کنید.

ساعت کاری

شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
3شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
4 شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
5 شنبه
شروع :08:30
پایان :20:00
جمعه
شروع :08:30
پایان :20:00

امکانات پاساژ مهتاب مشهد

پارکینگ
سرویس بهداشتی

اطلاعات تماس

سوالات متداول

در همه روز ها به جز ایام تعطیلات این مرکز باز است.
این پاساژ از چندین طبقه یا بلوک تشکیل شده است که در هر طبقه یا بلوک، انواع مغازه‌ها و فروشگاه‌ها قرار دارند.
پاساژ مهتاب واقع در مشهد، خیابان سعدی، بازارچه کتاب مهتاب است. شما می‌توانید از شنبه تا جمعه در ساعات 8:30 تا 20:00 از این مکان دیدن کنید. باغ خونی ، بوستان میرزا کوچک خان ، مقبره خواجه ربیع از مکان‌های دیدنی اطراف پاساژ مهتاب است که می‌توانید از آنها بازدید کنید.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی