روستای اخلمد مشهد

امتیاز بدهید post

در نزدیکی شهر مشهد، در قلب سلسله‌کوه‌های بینالود و با گذر از شهرستان چناران روستای اخملد واقع شده، روستای زیبای اخلمد را می‌توان یکی از جواهرات گردشگری استان خراسان توصیف کرد. با حدود ۸۵ کیلومتر فاصله از مشهد و تنها ۲۴ کیلومتر از شهرستان چناران.

این روستا محلی است که طبیعت بکر و آرامش فراوانی را به مسافران ارائه می‌دهد.اخلمد دارای یک تاریخ باستانی طولانی و چند هزار ساله است و ترکیبی از درختان میوه، گل‌های زیبا، و باغ‌های پرآوازه را در خود جای داده است. از جمله ویژگی‌های برجسته این منطقه می‌توان به درختان سیب و آبشارهای بلندش اشاره کرد که به عنوان نمادهای اصلی این منطقه معروف هستند.

تاریخ روستای اخلمد

در طول تاریخ، اخلمد به یک محل پناهگاه مردم در مواجهه با حملات اعراب تبدیل شده است. مردم این منطقه در زمان خطر به یکدیگر می‌گفتند: “خاد آمد، خالد آمد”، که به مرور زمان به نام اخلمد تبدیل شد.با وجود ارتفاعات بالا و برف‌پوشیده کوه‌های بینالود، مناطقی چون دره‌ها و ییلاقات زیبای اخلمد طی تاریخ به وجود آمده‌اند که از طبیعتی استثنایی برخوردارند.

به علاوه، وجود غارهایی با ارتفاع‌ها و ابعاد متفاوت که تنها توسط خزیدن از ورودی‌هایشان قابل دسترسی هستند، جزء جاذبه‌های گردشگری این منطقه محسوب می‌شوند.بدین ترتیب، اخلمد به عنوان یک مقصد گردشگری و طبیعتگردی منحصر به فرد با تاریخچه طولانی و مناظر طبیعی خیره‌کننده خود، مورد توجه گردشگران و مسافران زیادی قرار دارد.

ساعت کاری

شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
3شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
4 شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
5 شنبه
شروع :12:59
پایان :23:59
جمعه
شروع :12:59
پایان :23:59

امکانات روستای اخلمد مشهد

پارکینگ

اطلاعات تماس

سوالات متداول

روستای اخلمد که نزدیک به چناران واقع ‌شده است، چشم ‌انداز بی ‌نظیری به کوه‌ های بینالود دارد و به ‌طور دقیق می‌ توان گفت که در شمال شرق ایران واقع شده است.
فاصله مشهد تا اخلمد در حدود ۶۰ کیلومتر است و این روستا در شمال غربی این شهر قرار دارد.
آبشار اخلمد، دره اجنه، کوه‌های اخلمد و چشمه‌های جوشان اطراف این روستا از معروف‌ترین جاذبه‌های روستای اخلمد هستند.
بهترین زمان از نظر آب و هوایی برای بازدید از روستای اخلمد از اواسط بهار تا اوایل پاییز است.

لینک های مرتبط

نظرات و تجربه مسافران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تکمیلی