صفر تا صد حمل خودرو با قطار

حمل خودرو با قطار
0

یکی از خدمات منحصر به فرد خطوط ریلی، حمل خودرو با قطار است.  فکرش را بکنید که سوار قطار شده اید و تا خود مقصد  استراحت کرده اید و زمانی که به مقصد مشخص می رسید خسته  از رانندگی نخواهید بود و خیلی راحت می توانید با خودرو خودتان در خیابان های شهر مقصد تردد کنید.

اگر از رانندگی در جاده خسته هستید یا نگران مصرف بنزین  می باشید، می توانید با خیال راحت با قطار سفر کنید. زیرا قطارها امکان حمل ماشین را هم دارند.

حمل خودرو با قطار یکی از بهترین روش ها برای منتقل کردن خودرو  از شهری به شهر دیگر است. امروزه تقریبا تمام شهر های ایران که دارای ایستگاه قطار هستند از خدمات حمل خودرو با قطار برخوردار هستند. برای این که  شما بتوانید خودروتان را منتقل کنید باید با شرایط حمل خودرو با قطار اشنا باشید.

برای حمل خودرو با قطار چه کاری باید انجام دهید؟

اگر قصد حمل خودرو با قطار را به یک شهر مشخص دارید، باید ابتدا بلیط تهیه کنید. همانطور که برای سفر خود با قطار بلیط خریداری کرده اید برای حمل ماشین هم نیازمند تهیه بلیط هستید.

حمل  خودرو با قطار تقریباً در تمامی مسیرهای ریلی در کل کشور انجام می شود و هزینه حمل ماشین بستگی به مسافت و قطار انتخاب شده دارد.

خریدو تهیه بلیط حمل خودرو همانند بلیط معمولی قطار است. برای خرید بلیط خودرو به صورت آنلاین هم می توانید اقدام کنید. در واقع خرید اینترنتی بلیط حمل خودرو با استفاده از قطار همانند سایر خرید های اینترنتی است  که می‌توانند دردسر شما را در زمان خرید کم کند و نیازمند رفت و آمد های اضافه نیست.

 شرایط حمل موتورسیکلت با استفاده از قطار هم مهیا است. قوانین و مقررات در رابطه با موتورسیکلت همانند خودرو می باشد تنها قیمت حمل موتورسیکلت با قطار متفاوت است. همانطور که انتظارش را دارید هزینه حمل موتورسیکلت نسبت به خودرو کمتر است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

شرایط تحویل دادن خودرو در مبدا در حمل خودرو با قطار

 

اگر می خواهید خودرو خود را با قطار به دیگر استان یا شهری که مد نظرتان هست بفرستید باید در بازه زمانی ۸ صبح حداکثر سه ساعت مانده به ساعت حرکت قطار، بلیط آن را خریداری کنید و در زمان تحویل دادن خودرو باید مدارک شناسایی مالک و کارت مالکیت خودرو و …  را به همراه داشته باشید.
 علاوه بر ان  لازم است حق بیمه خودرو را هم به شرکت ریلی پرداخت کنید. حق بیمه خودرو درصدی از ارزش خودرو است که به صورت جداگانه برای تان محاسبه می شود.

نکته دیگر این است که اگر خودرو شما در زمان تحویل معیوب شده باشد شرکت ریلی ان را قبول نخواهد کرد، هنگام تحویل خودرو به انبار شرکت ریلی حتماً باید موجودی بنزین در باک خودرویتان یک سوم باشد.

 چنانچه خودرویتان از نوع گذر موقت باشد در صورت حمل خودرو بلیط برای تان صادر  خواهد شد که زمان مجوز عبور آن به پایان نرسیده باشد. اگر هم ماشین شما هنوز پلاک نشده است باید برگه فروش را به همراه خود داشته باشید.

 برای ماشین ها شش رقم پایانی شماره شاسی خودرو به جای پلاک تحویل گرفته می شود. قبل از آن که اقدام به خرید کنید حتماً قسمت قوانین و مقررات حمل خودرو با استفاده از قطار را مطالعه کنید. اگر ارتفاع خودروتان ۱۵۸ سانتی متر و عرض آن از ۱۸۰ سانتیمتر بیشتر باشد انبار خودروتان را تحویل نخواهد گرفت.

اگر وسیله ای به جز زاپاس و جک در خودرویتان هست شرکت در قبال حفظ آنها هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت. به همین دلیل در زمان پذیرش، خودرو شما کاملا بررسی می‌شود تا هیچگونه بار اضافی و وسیله‌ای در آن قرار نگرفته باشد.

 توجه کنید که برای رعایت ایمنی سر باتری از آن جدا خواهد شد و در مقصد به آن نصب می شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 اگر خودرویی که قرار است حمل شود متعلق به یک نهاد و سازمان است و اصطلاحا  شخصی نیست، داشتن معرفی نامه از ان  سازمان برای شما ضروری است. برای خودروهای صفر کیلومتر که شماره ندارند ۶ رقم آخر شماره شاسی به جای پلاک درج می شود لازم است برگه فروش حتما تحویل داده شود.

شرایط تحویل گرفتن خودرو در مقصد

حالا که بعد از طی کردن مسیر با استفاده از قطار به مقصد رسیده اید  باید خودروتان را در مقصد تحویل بگیرید. فقط باید یک سری نکات را به خاطر داشته باشید که بعد از رسیدن، آنها را رعایت کنید یکی از نکات در زمان تحویل خودرو این است که شما  ۲۴ ساعت فرصت دارید  تا خودروتان را از باربری ریلی تحویل  گیرید.

 در زمان تحویل باید کارت شناسایی معتبر و کارت ماشین همراهتان باشد. اگر زمان حضور شما برای خودرو از ۲۴ساعت گذر کند هزینه توقف و انبارداری را باید پرداخت کنید.

 هزینه نگهداری خودرو بعد از ۲۴ ساعت اول تا شش روز روزانه  مبلغ کمتری هست و در زمانی که وارد روز هفتم می شوید مبلغ به ازای هر روز دو برابر خواهد شد. خودرو را فقط شخصی میتواند تحویل  بگیرد که در بارنامه به عنوان تحویل گیرنده معرفی شده است.

 در غیر این صورت خودرو تحویل داده نخواهد شد. طبیعتاً فرد معرفی شده برای تحویل گرفتن خودرو باید مدرک معتبر و کارت شناسایی همراه خود داشته باشد.

جبران خسارت در حمل خودرو با قطار

 

درصورتی که شرکت ریلی در زمان تحویل خودرو در مقصد تا ۲۴ ساعته تاخیر  داشته باشد باید ۵۰ درصد از بهای بلیت را برگرداند.

اگر  خودرو در  مقصد تحویل داده نشود ۱۰۰ درصد بهای بلیت به متقاضی برگردانده  می شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 اگر این اتفاق برای شما هم افتاد ماشین در زمان موعد  به مقصد مورد نظرتان نرسید حتما باید برای دریافت خسارت اقدام نمایید.

برای اینکه خسارت دریافت کنید هم باید با به همراه داشتن کارت شناسایی معتبر و ویزیت چاپ شده به یک از نمایندگی های فروش بلیط قطار مراجعه کنید.

چند نکته مهم و کاربردی درباره حمل خودرو با استفاده از خطوط ریلی

صاحب خودرو صفر کیلومتر در صورت پلاک نشدن هنگام تحویل حتماً باید برگه خرید خودرو را در دست داشته باشند.

 ماشین های تصادفی یا خودرو هایی که صدمه دیدن اجازه ورود و جابجایی با استفاده از قطار را نخواهند داشت.

 اگر ماشین به یک سازمان و ارگان تعلق دارد باید حتماً برگه ی معرفی آن سازمان ارائه شود. در صورتی که ماشین جزو خودروهای گذر موقت باشد در صورت تاریخ و مجوز عبور می تواند با استفاده از قطار هم جابجا شود.

اگر خودروی شما به هر دلیلی به موقع به مقصد نرسد  شما این اجازه را دارید که ۵۰ درصد از هزینه را به صورت کامل پس بگیرید.

برای  لغو بلیط در فاصله ۱۲ روز قبل تا ۳ ساعت قبل از حرکت ۷۰ درصد از بهای بلیط آن را به شما پس می دهند و ۳۰ درصد را بابت جریمه برمی دارند.

 پس از رسیدن به مقصد شما تنها ۲۴ ساعت زمان دارید تا خودروتان را از پارکینگ راه آهن دریافت کنید. اگر که بیشتر از ۲۴ ساعت خودرو شما در پارکینگ بماند شامل هزینه های پارکینگ می شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

هاستل چیست؟

ساعت حرکت درج شده برای بلیط حمل خودرو آخرین زمان پذیرش خودرو جهت اعزام از مبدا حرکت است و شروع پذیرش از ساعت ۸ صبح روز حرکت قطار هست. مسافران باید خودرو را در ساعات اداری و ترجیحاً در همان ساعات ابتدایی روز تحویل ایستگاه دهند. اگر حرکت قطار در ساعات اولیه صبح است باید خودرو خود را روز قبل از حرکت تحویل ایستگاه بدهید.

 موضوع دوم ارائه مدارک شناسایی و مشخصات مالک است که ترجیحاً سند یا کارت مالکت ضروری است. اگر قرار است خودروی شما از ایستگاه تهران عبور کند باید بلیط حمل خودرو در مسیر دوم را با یک روز با تاخیر خریداری کنید به عنوان مثال اگر در مسیر تبریز -کرمان هستید.

 اگر قطار از تبریز به تهران در بامداد روز دوشنبه حرکت کند و به تهران برسد، باید بلیط تهران کرمان را برای روز سه شنبه تهیه کنید.

 تا یکسری محدودیت‌های ایستگاه برای تان کم تر شود. برای دستیابی به سطح ایمنی بالاتر میزان بنزین موجود در باک خودروهای بنزینی در زمان تحویل نباید بیشتر از یک سوم حجم باک باشد.

اگر خودرو های گازی فاقد تایید باشند ممنوع است که   بارگیری شوند.  صاحبان خودروها موظف هستند هر گونه نقص یا آسیب دیدگی قبلی را به اطلاع مسئولین برسانند و آنها هماهنگی‌ها و همکاری های لازم را در این جهت به عمل بیاورند تا در مقصد با مشکل روبرو نشوند.

 مسئولان ایستگاه قبل از سوار  کردن خودرو وضعیت بدنی آن روز کامل مورد بررسی قرار می‌دهند و از  ماشین عکسبرداری می‌کنند این کار به شما این اطمینان را خواهد داد که هیچ گونه آسیب فیزیکی در حین سفر برای خودرو تان به وجود نمی اید.

 لازم است باتری خودرو کاملا سالم باشد تا در زمان رسیدن  به راحتی بتوانید آن را به پارکینگ منتقل کنید.

شرایط استرداد بلیط حمل خودرو با قطار

برخی از افراد بعد از تهیه کردن بلیط ممکن است بنا به دلایلی  بلیط حمل خودرو خود را مرجوع کنند. از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت ۹۰ درصد نرخ بلیط برگشت داده می شود و  از ساعت ۱۲ روز قبل از حرکت تا سه ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد از قیمت بلیط  برگرداننده می‌شود.

از دو  ساعت مانده به حرکت ۵۰ درصد بهای بلیط برگردانده خواهد شد بعد از حرکت هزینه بلیط حمل خودرو به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.