شرایط خرید خانه در کانادا

شرایط خرید خانه در کانادا
0

در سال های اخیر کشور کانادا به دلیل امکانات و امنیت سرمایه گذاری، یکی از بهترین کشور ها از دید مهاجران بوده است. در این بین، امنیت سرمایه گذاری در ملک در کانادا و همچین نرخ رشدی که این نوع از سرمایه در کشور کانادا داشته است باعث شده که بسیاری از سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بازار ملک کانادا ترغیب شوند. و نکته حائز اهمیت این است که امکان خرید خانه در کانادا برای مهاجران و گاها حتی افرادی که اقامت کانادا را ندارند فراهم است. ما در این مقاله به تفصیل به بررسی شرایط خرید خانه در کانادا خواهیم پرداخت.

بر اساس قوانین خرید خانه در کانادا لازم است بدانید که از طریق خرید ملک در کانادا چه به صورت مسکونی چه به صورت تجاری امکان اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا را تحت هیچ شرایطی نخواهید داشت اما خریداران خارجی برای سرمایه گذاری می توانند املاک مسکونی، آپارتمان، املاک ویلایی، املاک تجاری را خریداری کرده و حتی برای خرید ملک از مؤسسات مالی کانادا وام دریافت کنند. متقاضیان خرید خانه غیر کانادایی می توانند تا 65 درصد قیمت قیمت ملک در کانادا وام دریافت کنند اما باید حداقل 35 درصد از قیمت خانه را به عنوان پیش پرداخت در ابتدا به صاحب خانه پرداخت کنند، البته بانک های خارجی امکان ارائه وام مسکن به متقاضیان خارجی را در کانادا ندارند. شرایط خرید خانه در کانادا به خصوص با دریافت وام برای متقاضیان خارجی به شرایط و مدارک خاصی امکانپذیر است که حتما لازم است پیش از اقدام باید این موارد را با وکلای رسمی مهاجرت به کانادا بررسی و سپس اقدام کنید.

شرایط خرید ملک تجاری در کانادا

متقاضیانی که قصد خرید ملک تجاری در کانادا را دارند می توانند املاک تجاری را برای خرید انتخاب کنند اما باید این نکته را در نر بگیرید که قوانین خرید خانه و ملک مسکونی در کانادا و قوانین خرید ملک تجاری در کانادا متفاوت است. املاک تجاری با هدف ایجاد جریان درآمد منظم خریداری شده و شامل ساختمان های اداری، سوئیت های اجاره ای، انبار و… می شود. برای خرید یک ملک تجاری باید در هر مرحله دقت لازم را داشته باشید و جزئیات حقوقی بیشتری در مقایسه با خرید ملک مسکونی وجود دارد و باید برای آینده کاری ملک تجاری و هزینه های آن برنامه ریزی داشته باشید زیرا املاک تجاری ملزم به فعالیت و پرداخت مالیات هستند. افرادی که ملک تجاری در کانادا خریداری می کنند در صورتی که شرایط و مدارک لازم برای اقامت کارآفرینی و سرمایه در کانادا را داشته باشند می توانند برای اخذ اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا از این طریق اقدام کنند و از ملک تجاری خود استفاده کنند.

نکاتی در مورد خرید خانه در کانادا

باید بدانید که اکثر متقاضیان خرید خانه در کانادا با استفاده از وام‌های بانکی اقدام به این کار می‌کنند. دریافت کنندگان وام از بانک‌ها باید اقساط را براساس دوره‌ای که  هر بانک با توجه به سیاست هایش تعیین کرده بپردازند. در نتیجه بخشی از درآمد شما اگر ساکن کانادا باشید) صرف پس دادن بدهی به بانک می‌شود. بهتر است که در میزان وام دریافتی دقت داشته باشید تا بیش از ۳۰ درصد از درآمد ماهیانه صرف بازپرداخت آن نشود در غیر این صورت برای پرداخت سایر هزینه‌ها با مشکل روبرو خواهید شد.

اکثر کارفرمایان در کانادا حقوق کارکنان را به حساب بانکی  واریز کرده و این به خودی خود اعتباری برای شما جهت درافت تسهیلات مسکن است. پس بهتر است از این روش پرداخت به عنوان موقعیتی مناسب برای سرمایه‌گذاری در بانک و پس انداز برای دریافت وام  و خرید خانه استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که پول خود را در حساب‌های  TFSAپس انداز کنید چون دارندگان این نوع از حساب‌های بانکی اگر قصد خرید خانه برای اولین بار را داشته باشند از پرداخت مالیات، معاف می‌شوند

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

برای دریافت وام مسکن، در مورد این که کدام موسسه یا بانک سود کمتری دریافت می‌کند تحقیق کنید. بدین منظور می‌توانید از واسطه‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. این واسطه‌ها شما را به موسسات پرداخت‌کننده وام معرفی می‌کنند و موسسه نیز اجرت وساطت آن‌ها را پرداخت می‌کند. این موسسات مبلغ وام را .به حساب فروشنده واریز می‌کنند

پیشنهاد می‌شود که در زمان خرید خانه در کانادا با پرداخت مبلغی به کارشناس یا وکیل از او بخواهید که خانه مورد نظر را بررسی کرده تا از سالم بودن بخش‌های مختلف آن مطمئن شوید.

در کانادا معمولا در مراحل پایانی خرید خانه از وکیل استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌شود که برای انجام معاملات .حتما از وکیل مشاوره بگیری.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.