کیش جاذبه مذهبی هم دارد؟

جاذبه مذهبی کیش
0

جاذبه مذهبی کیش ؟ اصلا کیش جاذبه مذهبی دارد ؟ جواب : بلی دارد .  کیش یک مقصد سیاحتی و تفریحی محسوب می شود و تور کیش نیز اغلب به انگیزه گردش و تفریح رزرو می شود. در این شهر می توانید شاهد جاذبه های بسیاری باشید و از فرصت های بسیاری برای گردش و تفریح برخوردار باشید. این فرصت های بی شمار سبب شده اند آمار رزرو تورکیش بسیار بالا باشد و کیش بتواند جایگزین خوبی برای سفرهای خارجی قرار بگیرد. این شهر در سال حدود سه میلیون گردشگر دارد که بخشی از آنان را غیر ایرانی ها تشکیل می دهند.

مسافران این شهر اغلب کیش را به سبب وجود انواع جاذبه های سیاحتی و تفریحی به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند. با این وجود جاذبه های مذهبی در کیش نیز می توانند برای مسافران قابل توجه باشند. در اغلب شهرهای ایران با جاذبه های مذهبی که اغلب به شکل مسجد جلوه گر شده اند روبرو هستیم. در کیش نیز این مساجد هستند که جاذبه های مذهبی را تشکیل می دهند. جاذبه مذهبی کیش فقط با مساجد آن ختم میگردد .

این مساجد را از نظر اینکه دارای معماری خاص عصر ساخته شده خود هستند می توان به عنوان جاذبه های تاریخی و سنتی نیز قلمداد کرد. درکیش مساجد بسیاری وجود دارد که با معماری اصیل در دسته جاذبه های کیش قرار گرفته است. در این نوشته قصد معرفی مساجد شهر کیش را  به عنوان جاذبه های زیارتی این جزیره داریم.

مسجد ماشه کیش، مسجد قاجاری جزیره

مسجد ماشه کیش از مهم ترین مساجد این جزیره با سبک معماری خاص است. قرار گرفتن این مسجد در محله ماشه کیش سبب نامگذاری آن به مسجد ماشه شده است. بنای این مسجد مربوط به زمان حکومت قاجار است و در سال 1285 به دستور شخصی به نام عبدالحسین نور ساخته شده است. این مسجد سبک خاص معماری دوران قاجار را به خوبی نشان می دهد.

ساختمان این بنا از گل ساخته شده و بسیار خاص و دیدنی است. این مسجد همه ساله مورد بازدید بسیاری از مسافران تور کیش قرار می گیرد. از نظر موقعیت، این مسجد در فاصله ای کوتاه از ساحل خلیج فارس قرار دارد و به بسیاری از جاذبه های مهم شهر نزدیک است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مسجد جامع نور کیش؛ جاذبه مذهبی کیش

مسجد جامع نور کیش
مسجد جامع نور کیش

مسجد جامع نور کیش یکی دیگر از جاذبه های مذهبی در این جزیره است که به عنوان بزرگ ترین مسجد جامع اهل تسنن شناخته می شود. ساخت  این مسجد از سال 1356 شروع و در سال 1358 به اتمام رسید.  بنای این مسجد بسیار زیبا  دیدنی است و با اینکه مربوط به دوران معاصر است برای علاقه مندان به فضاهای سنتی نیز جذاب واقع شده. این مسجد یک مناره دارد و معماری آن تلفیقی از سبک ایرانی و اسلامی است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در این مسجد علاوه بر برگزاری نماز جماعت، انواع کلاس های آموزشی و قرآنی نیز برگزار می شود. اغلب حاضران در این مسجد از اهالی تسنن هستند. این مسجد در منطقه میر مهنای کیش واقع شده است.

مسجد خاتم الانبیاء کیش؛ مسجدی کهن با ساختمانی زیبا

مسجد خاتم الانبیاء کیش از کهن ترین مساجد این جزیره است که در محله سفین قرار گرفته است. این مسجد نیز مخصوص اهل تسنن است اما حضور اهالی تشیع نیز در آن بلامانع است. در این مسجد تمام مراسمات مذهبی و نماز جماعت برگزار می شود. بنای این مسجد از آجر ساخته شده و دارای ساختمانی زیبا است. دو مناره رو به خلیج فارس به این مسجد جلوه خاصی بخشیده است. در تور کیش می توانید به بسیاری از جاذبه های مذهبی کیش سر بزنید.

مسجد کیش
مسجد کیش

مسجدی بر روی آب های خلیج فارس

درکیش همه چیز را به شکلی متفاوت و خاص تجربه می کنید. از اقامتگاه ها تا تفریحات و مراکز خرید. در این شهر حتی مساجد نیز خاص و متمایز هستند. قرار است درکیش مسجدی بر روی آب ساخته شود که قطعاً گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب خواهد کرد. این مسجد اولین مسجد ساخته شده بر روی آب در ایران است. پروژه ساخت این مسجد از سال 1396 کلید خورده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

بنای این مسجد به صورت دو طبقه در سواحل غربی کیش ساخته می شود و نقشی چون ستاره ای 12 پر را بر روی آب های زلال به وجود خواهد آورد. قطعاً این مسجد به یکی از پربازدیدترین جاذبه های مذهبی کیش تبدیل خواهد شد.

جاذبه مذهبی کیش را بررسی کردیم اما باید در نظر داشته باشید که کیش با توجه به اینکه رویکرد مسافران آن بیشتر تفریحی است ، تفریحات آبی و کلا تفرج گاههای ـن مورد استقبال بیشتر قرار می گیرد .

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.