شرایط ویزای کار مهندسی در آلمان

0

1- بررسی کار در آلمان

کار در آلمان، با توجه به شرایط خوبی اقتصادی در این کشور باعث ارسال درخواست‌های بسیاری در سال برای مهاجرت به این کشور می‌شود. اینکه بهترین کار در آلمان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. بازار کار رشته‌هایی مثل بازار کار شیمی در آلمان یا بازار کار مهندسی برق در آلمان با حضور در بهترین کارخانه‌ها و موسسات تولیدی مواد بهداشتی دارویی و صنعتی، همیشه پر رونق بوده و هست و روش خوبی برای به دست آوردن تجربه‌های به روز محسوب می‌شود. کسانی که به بیشتر به میزان درآمد توجه دارند بد نیست بدانند که کار در بازار کار معماری در آلمان متوسط حقوقی بیش از متوسط جامعه دارد و این امر نوید زندگی مرفه و راحت با استانداردهای جهانی را به ایشان می‌دهد. استفاده از کاریابی در آلمان می‌تواند یافتن شغل در این کشور 85 میلیون نفری را آسان‌تر می‌کند.

2- بهترین کار در آلمان

طبق اعلام مراجع قانونی و بررسی‌های انجام شده کشور آلمان علیرغم داشتن برخی از بهترین دانشگاه های دنیا کماکان نیاز شدیدی به افراد تحصیل کرده و مجرب یا افرادی که مدارک فنی حرفه‌ای معتبر اخذ کرده‌اند دارد. همیشه فرصت‌های کاری خوب و مطلوبی برای نیروی کار ماهر خارجی جهت کار در آلمان وجود دارد. در این مقاله شناخت بهترین کار در آلمان با بررسی آماری متوسط حقوق شاغلین و نیاز کشور آلمان بررسی شده است.

3- بهترین کار در آلمان از نظر نیاز این کشور

سالانه لیستی از نیازمندی‌های هر کشور به متخصصین خارجی توسط دولت آن کشور منتشر می‌گردد. این لیست توسط مراجع قانونی مرتبط در کشور آلمان نیز منتشر می‌شود و متخصصین رشته‌های ذکر شده در این لیست مسیری ساده‌تر در مهاجرت برای کار در آلمان خواهند داشت. طبق آخرین آمارهای اعلامی، نیاز قابل توجهی برای متخصصین در مشاغل زیر برای کار در آلمان وجود دارد:

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
 • پزشکان
 • پرستاران
 • مهندسان
 • دانشمندان مخصوصا دانشمندان علوم کامپیوتر
 • دانشمندان در زمینه های STEM (علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات)
 • کارمندان مهدکودک
 • رانندگان برای کار در آلمان در شرکت های باربری و مؤسسات شهری
 • سرآشپزها
 • متخصصان صنایع غذایی (قصاب ها، نانواها)
 • کارگران کشاورزی (کارگران برداشت)

4- بهترین کار در آلمان از نظر درآمد

پیشرفت صنعتی و اجتماعی کشوری مثل آلمان، همواره راه‌های پیشرفت و تعالی را برای متقاضیان کار در آلمان را ایجاد می‌کند. فرصت‌های شغلی داخلی و بین‌المللی، سطح رفاه اقتصادی مناسب در کنار ساعت کاری مطلوب و امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار بالا، سالانه متقاضیان بسیاری را به این کشور هدایت می‌کند.

شرکت‌های آلمانی تأکید زیادی بر آموزش و توسعه توانمندی‌های کارکنان خود دارند و معمولا پایبند به ایجاد تعادل بین زندگی و کار در آلمان هستند تا شرایط بهتری را برای زندگی نیروی کار شاغل ایجاد نمایند.

5- بازار کار مهندسی در آلمان

همانطور که گفتیم مهندسی یکی از بهترین موقعیت‌ها برای یافتن کار در آلمان است و این کشور نیاز مبرمی به مهندسان آموزش دیده و خبره دارد. بازار کار مهندسی در آلمان بسیار خوب است. بر اساس برخی برآوردهای آماری از هر 50 مهندس در کشور آلمان تنها یک نفر بیکار است.

بد نیست بدانید که سالانه حدود 40000 دانشجو در رشته‌های مهندسی در آلمان فارغ التحصیل می‌شوند و به گفته مراجع معتبر این تعداد هنوز کمتر از تعداد مهندسانی است که هر سال بازنشسته می‌شوند. این بدان معناست که کارفرمایان فعال در بازار کار مهندسی در آلمان فعالانه به دنبال مهندسین آموزش دیده برای پر کردن موقعیت‌های شغلی خالی خود در زمینه های مختلفی مانند فناوری پزشکی، اتوماسیون و انرژی‌های تجدیدپذیر هستند.

دانشجویان بین‌المللی به راحتی با ایجاد ارتباط با شرکای صنعتی دانشگاه ها در حین تحصیل می‌توانند برای آینده شغلی پیدا کنند. مهندسان خارجی متقاضی کار در بازار کار مهندسی آلمان نیز به آسانی با استفاده از

Euro Engineer Jobs یا روزنامه‌های بزرگ آلمان مانند فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ به فهرست‌های شغلی آنلاین دسترسی دارند.

6- کاریابی در آلمان

استفاده از آژانس های کاریابی در آلمان بسیار مفید و کارآمد است. آژانس های کاریابی در آلمان به عنوان نمایندگان کارجویان عمل کرده ومراحل جستجو و یافتن کار را برای کارجو مخصوصا کارجویان خارجی آسان و بی دردسر می‌کنند.

آژانس های کاریابی در آلمان معمولا با یکی از دو عنوان آژانس استخدام عمومی یا آژانس استخدام متخصص کار می‌کنند که این امر بستگی به تعداد صنایعی دارد که آزانس مربوطه در آنها به کار مشغول است. به طور کلی آژانس های استخدام عمومی در مقایسه با آژانس های استخدام متخصص در رشته های بیشتری تخصص داشته و فعال‌تر هستند. در ادامه سه تا از بهترین موسسات کاریابی در آلمان را معرفی کرده‌ایم:

فهرست آژانس های استخدام آلمان [خارجی و محلی]

آژانس‌های کاریابی متعددی در آلمان وجود دارد، اما این مقاله بهترین آژانس‌های استخدام را ارائه می‌کند و همچنین اطلاعات مربوط به آژانس‌های استخدام فهرست‌شده را در این مقاله پیوست می‌کنیم. لطفا توجه داشته باشید که این لیست از تحقیقات کاملی که توسط ما انجام شده است به دست آمده است.

7- بهترین آژانس‌های کاریابی در آلمان

در این قسمت مختصری درباره‌ی سه تا از بهترین آژانس‌های کاریابی در آلمان ارائه خوتهیم کرد:

 • شرکت بین المللی استخدام (International Recruitment Company یا IRC)

شرکت بین المللی استخدام (IRC) یکی از بهترین آژانس‌های کاریابی در آلمان در شهر مونیخ در سال 2007 تأسیس گردیده است. IRC با استفاده از جمعی از بهترین متخصصان کاریابی در آلمان جستجوی کار را مخصوصا برای خارجی‌ها آسان‌تر می‌کند.

 • شرکت خدمات کِلی (Kelly Services)

آژانس کاریابی کِلی در سال 1946 توسط ویلیام راسل کلی تاسیس شد و یکی از بهترین آژانس‌های کاریابی در آلمان محسوب می‌شود. متقاضیان برای برخورداری از خدمات این شرکت باید یک حساب کاربری در سایت این شرکت ایجاد نموده تا از طبقه‌بندی‌های انجام شده برای مشاغل مختلف، مکان آنها و انواع قراردادها مطلع شوند.

 • Approach People Recruitment

Approach People یک آژانس بین المللی است که در زمینه‌ی کاریابی در آلمان و سایر کشورهای مختلف اروپایی مانند انگلستان، اسپانیا، هلند، فرانسه و سوئیس مشغول به کار است. دفتر بازاریابی و امور مالی این شرکت در کشور آلمان در شهر برلین واقع شده است.

9- بازار کار مهندسی برق در آلمان

در کشوری مثل آلمان که از نظر صنعتی همیشه در بالاترین رتبه‌های دنیا قرار دارد، مهندسان رشته‌های فنی جایگاه خوبی از نظر اقتصادی و شرایط کار در آلمان برخوردار هستند. بد نیست بدانید که طبق آمارهای اعلامی توسط Verband der Elektrotechnik Elektronik Informationstechnik (انجمن برق، الکترونیک و فناوری اطلاعات (VDE)) که از تحقیقات انجام شده با همراهی موسسه تحقیقات اقتصادی کلن به دست آمده است، طی ده سال آینده، بیش از 100000 مهندس الکترونیک جوان در آلمان مورد نیاز خواهد بود. تنها در سال 2018، مراکز صنعتی فعال این کشور در بازار کار مهندسی برق در آلمان حدود 10900 مهندس برق و الکترونیک جدید را فقط برای جایگزینی با بازنشستگان این حوزه استخدام کرده‌اند.

10- بازار کار معماری در آلمان

آلمان دارای مجموعه‌ای از سبک‌های معماری جذاب، با سازه‌های شاخص شهری، کلیساها، قلعه‌های «دیزنی» و خانه‌های تاریخی روستایی است. از معروفترین معماران آلمانی می تولن از والتر گروپیوس، گوتفرید بوهم و مکس دادلر نام برد.

برلین به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار مهندسی معماری، سالانه میزبان ورکشاپ ها و نمایشگاه های متعددی در  این زمینه است که در کنار سطح بالاتر درآمد کار در بازار کار معماری در آلمان، فرصت خوبی برای افزایش و به روز آوری اطلاعات مهندسین به شمار می‌رود.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.