آشنایی کامل با گلدن ویزای امارات

0

چکیده : این روزها اخذ ویزای اقامتی امارات به‌شدت موردتوجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. ازآنجا‌که امارات کشوری توسعه‌یافته با پتانسیل رشد بالا است و از جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار است، می‌توان این حجم از محبوبیت برای اقامت در امارات را درک کرد.

این روزها اخذ ویزای اقامتی امارات به‌شدت موردتوجه متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. ازآنجا‌که امارات کشوری توسعه‌یافته با پتانسیل رشد بالا است و از جاذبه‌های فوق‌العاده‌ای برخوردار است، می‌توان این حجم از محبوبیت برای اقامت در امارات را درک کرد. این کشور مهاجرپذیر روش‌های مختلفی را برای اقامت اتباع خارجی در نظر گرفته است. باوجود شرایط ایده‌آل زندگی در این کشور، اخذ گلدن ویزای امارات بهترین راه برای اقامت طولانی‌مدت است و افرادی که شرایط اخذ ویزای طلایی امارات را داشته باشند می‌توانند به‌راحتی به این کشور مهاجرت کرده و اقامت ده ساله داشته باشند. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجع‌به گلدن ویزای امارات ارائه دهیم.

مزایای گلدن ویزای امارات

متقاضیان واجدشرایطی که بتوانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند، با اقامت طولانی‌مدت در این کشور به سود و منفعت بسیاری خواهند رسید. مزایای اخذ این ویزا با‌توجه‌به شرایطی که به‌واسطه آن اقامت امارات را دریافت کرده‌اند، تعیین می‌شود؛ اما در کل می‌توان گفت این نوع ویزای اقامتی مزایای بسیاری دارد و مادامی‌که متقاضیان مهاجرت، شرایط تعیین‌شده را داشته باشند، می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند. در ادامه به برخی از مزایای ویزای طلایی امارات اشاره می‌کنیم:

  • اولین مزیت این نوع ویزای طلایی، اقامت طولانی‌مدت در امارات متحده عربی است. باوجود اینکه امارات یک کشور مهاجر‌پذیر است، اجازه اقامت طولانی به اتباع خارجی را نمی‌دهد و یا این امکان به‌سختی فراهم می‌شود؛ بنابراین، می‌توان مزیت ویزای طلایی امارات را درک کرد.
  • صاحبین ویزای طلایی می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار یا قرارداد کاری در این کشور کار کنند. این ویژگی برای افراد متخصص و حرفه‌ای بسیارعالی است.
  • دارندگان گلدن ویزای امارات به اسپانسر یا کارفرمای اماراتی نیازی ندارند و در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود در این کشور استقلال بیشتری خواهند داشت. این افراد و خانواده‌هایشان می‌توانند از خدمات دولتی مختلف مانند خدمات آموزشی، خدمات بهداشتی و سایر خدمات شهری استفاده کنند.
  • این نوع ویزای اقامتی یک فرصت طلایی برای کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال بستری برای گسترش کسب‌و‌کار خود هستند. به‌علاوه اینکه هیچ مالیاتی بر سود سرمایه یا درآمد شخصی در این کشور وجود ندارد.
  • از سایر مزایای ویزای طلایی می‌توان به فرصت‌های تحصیلی ایده‌آل، اقامت برای افراد تحت تکفل، بازنشستگی برای متقاضیان و موارد دیگر اشاره کرد.

چه کسانی می‌توانند گلدن ویزای امارات را دریافت کنند؟

این نوع ویزای اقامتی براساس نوع اقامت، شغل و استعداد افراد ارائه می‌شود؛ بنابراین، افراد واجدشرایط برای اخذ ویزای طلایی، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، متخصصان ماهر، دانش‌آموزان ممتاز، بازنشستگان، سرمایه‌گذاران املاک و مستقلالات و استعدادهای برجسته تخصصی هستند. طبیعتا ورود افراد ماهر و متخصص بااستعداد در زمینه‌های مختلف و یا سرمایه‌گذارانی که سرمایه خود را وارد این کشور می‌کنند، برای توسعه و آبادانی امارات، مزایای بسیاری دارد؛ به‌همین‌خاطر، افراد واجدشرایط می‌توانند بدون الزامات ویزای سنتی، اقامت طولانی‌مدتی در این کشور داشته باشد.

پروسه گرفتن گلدن ویزای امارات

قبل از هر چیزی باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای طلایی امارات باید اطلاعات و آگاهی کاملی از شرایط آن داشته باشید. ممکن است شما جزو افراد واجدشرایط باشید، اما به‌دلیل اشتباهات کوچک در پروسه اخذ ویزا، درخواست شما رد شود. برای اخذ ویزا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید و در این حساب، اطلاعات هویتی و مدارک لازم را آپلود کنید. سپس باید در این مرحله تمام فرم‌های مربوطه را پر کنید. پس از آن، از شما خواسته می‌شود که یک ویدیوی دو دقیقه‌ای ضبط کرده و در سایت بارگذاری کنید. اگر در این مراحل، مشکلی وجود نداشته باشد، حدود یک ماه طول می‌کشد تا واجدشرایط بودن شما تأیید شود.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

بعد از دریافت تأییدیه اخذ ویزا باید شرایط اخذ آن را فراهم کنید. در این مرحله باید مدارک درخواستی اداره تعیین هویت و تابعیت را تکمیل کرده و ارسال کنید. حدود یک ماه بعد از ارسال این مدارک، ایمیل تأییدیه و نحوه گرفتن ویزای طلایی امارات را دریافت خواهید کرد. در این مرحله یک ویزای ۶ ماهه چندبار ورود به خاک امارات به شما داده می‌شود تا بتوانید در این مدت‌زمان به امارات سفر کرده و شرایط سرمایه‌گذاری و کسب‌و‌کار خود را بررسی کرده و برای اخذ ویزای طلایی اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ گلدن ویزای امارات

مدارک لازم برای دریافت ویزای طلایی امارات شامل کپی ویزای قبلی در صورت وجود، کپی پاسپورت معتبر از تمام صفحات دارای مهر و ویزا، عکس‌های رنگی جدید با سایز عکس پاسپورتی، مدارک اثبات صلاحیت، تمکن مالی، بیمه سلامت، گواهی ترخیص پلیس از کشور مبدا و مدارکی از این قبیل اشاره کرد. در نظر داشته باشید که ممکن است مقامات امارات متحده عربی مدارک اضافی دیگری را نیز از شما درخواست کنند. همچنین لازم است بدانید که زمان پردازش و درخواست ویزای طلایی حدود یک ماه است. درواقع، پس از حدود یک ماه یک تأییدیه الکترونیکی دریافت می‌کنید که اطلاعات مراحل بعدی مربوط به اخذ ویزا در آن درج شده است.

هزینه اخذ ویزای طلایی امارات

هزینه این ویزا با‌توجه‌به مدت‌زمان اعتبار آن تعیین می‌شود. به‌عنوان مثال برای ویزای طلایی ۵ ساله باید ۶۵۰ درهم هزینه کنید که ۱۵۰ درهم آن هزینه درخواست ویزا و باقی هم مربوط به هزینه صدور ویزا است. برای ویزای طلایی ۱۰ ساله امارات نیز باید ۱۱۵۰ درهم در اختیار داشته باشید که ۱۵۰ درهم صرف هزینه درخواست ویزا و هزار درهم نیز صرف صدور ویزا می‌شود.

جمع‌بندی

در این مطلب راجع‌به شرایط اخذ گلدن ویزای امارات صحبت کردیم و مراحل اخذ ویزای آن را موردبررسی قرار دادیم. دسته‌بندی‌های مختلفی برای اخذ ویزای طلایی امارات لحاظ‌‌‌ شده که شامل دسته سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، دانشجویان برجسته، متخصصان ماهر و بازنشستگان می‌شود. برای هر دسته، الزامات و معیارهای خاصی در نظر گرفته شده است. متقاضیان ویزای طلایی باید شرایط خاصی برای درخواست آن داشته باشند. متقاضیان واجدشرایط اخذ ویزای طلایی امارات می‌توانند بدون نیاز به الزامات اخذ ویزای سنتی یک اقامت طولانی‌مدت در این کشور داشته باشند و از مزایای فوق‌العاده آن بهره‌مند شوند. اگر شما نیز از متقاضیان اقامت در امارات هستید، می‌توانید یک موسسه حقوقی معتبر و متخصص را برای تکمیل آگاهی خود انتخاب کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.