راهنمای سفر زمینی به ارمنستان از تبریز

0

ارمنستان برای ایرانیان از جمله کشورهایی است که بدون اخذ ویزا می‌توان به آن سفر کرد. از اینرو همواره در لیست کشورهای خارجی برای سفر و گردش در میان ما به‌شمار می‌رود. این کشور از همسایگان مرزی شمال‌غربی ایران است که مرز مشترکی به طول 44 کیلومتر با کشور ما دارد.

نکته جالب توجه در مورد مرز میان ایران و ارمنستان، رود ارس است که خط مرزی جاری میان این دو کشور محسوب می‌شود. همانطور که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم برای ورود به کشور ارمنستان نیاز به ویزا ندارید و تنها با داشتن پاسپورت می‌توانید به این کشور زیبا سفر کنید. برای سفر زمینی به این کشور در هر قسمت نقشه ایران که باشید ابتدا باید خود را به شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی برسانید. در ادامه مقاله نحوه سفر زمینی به کشور ارمنستان را با خودرو شخصی برای شما بازگو خواهیم کرد.

تنها پایانه مرزی رسمی ایران و ارمنستان مرز نوردوز است که در شهرستان جلفا و شمال‌ استان آذربایجان شرقی قرار دارد. این مرز یکی از شاهراه‌های اصلی میان ایران و ارمنستان است و به دلیل وجود بازارچه مرزی و منطقه خوش آب‌هوای مسافران بسیار زیادی تنها برای گردش و تفریح به این محدوده مراجعه می‌کنند.

پس از رسیدن به تبریز شما تا مرز نوردوز 132 کیلومتر فاصله خواهید داشت که این مقدار در حدود سه ساعت مسافت زمانی است. قبل از مراجعه به مرز می‌توانید به گردش و بازدید از جاهای دیدنی تبریز بپردازید که اقامت و سپری کردن یک روز در این شهر خالی از لطف نخواهد بود. اگر علاقه‌مند به رزرو هتل در این شهر هستید می‌توانید اقامتگاه‌های بسیار خوبی را با امکانات و خدمات متفاوت انتخاب کنید و با رزرو آن از قبل به استراحت و گشت و گذار در شهر بپردازید.

اگر قصد ادامه سفر از تبریز تا ایروان را با خودروی شخصی خود دارید، می‌توانید خودروی خود را از قبل کاپوتاژ کرده و با گذر از مرز و پرداخت عوارض خروج به ایروان برسید. مسیر پایانه مرزی تا ایروان یک مسیر بسیار زیبا با طبیعت بکر است که رانندگی در آن از جمله تجربه‌های بینظیر و ماجراجوبانه این سفر خواهد بود. توجه داشته باشید که این مسیر مملو از پیچ و خم و جاده‌های کوهستانی است.

بعد از چک شدن پاسپورت‌ها مسیر زیبای هفت ساعته نوردوز تا ایروان یکی از عجیب‌ترین مناظر پیش‌روی شما خواهد بود. دقت داشته باشید که باک بنزین خودروی خود را در ایران پر کنید تا در مسیر جاده ایروان و کشور ارمنستان با مشکل مواجه نشوید البته لازم به ذکر است که پس از گذر از مرز، شما با جایگاه سوخت و مراکز خرید زیای مواجه خواهید بود.

اولین شهر پس از گذر از مرز نوردوز شهر آگاراک است که دقیقا در کنار رود ارس قرار گرفته است. در این شهر امکاناتی مانند: اقامتگاه، سوپرمارکت، بیمارستان، بانک، رستوران و کافی‌شاپ، جایگاه سوخت گاز، پارکینگ و غیره وجود دارد. چنانچه اگر موفق به تهیه لوازم مورد نیاز خود در داخل کشور نبودید با یک توقف کوتاه در این شهر می‌توانید مایحتاج ضروری خود را تهیه کرده و سفر خود را در کشور ارمنستان آغاز کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.