استانبول شهر رویایی خاورمیانه ؛ جاهای تاریخی استانبول

جاهای تاریخی استانبول
0

استانبول در طول تاریخ یکی از مهمترین مراکز تجاری و سیاسی دنیا بوده است و به نوعی آن را قلب امپراتوری عثمانی می‌دانند. این شهر که محلی از تلاقی غرب و شرق و قاره اروپا و آسیا است جز معروف ترین مقاصد گردشگری در کشور ترکیه می باشد.

 اگرچه اکثر گردشگران از  بازار ها و مساجد این شهر بازدید می‌کنند اما بخش آسیایی استانبول جاذبه های زیادی را به نمایش می گذارد.

جهت بازدید از جاهای تاریخی استانبول می توانید از سفرآس 24، تور استانبول با قیمت تضمینی رزرو فرمایید.

 در فصل های مختلف هم برخی از مکانهای تاریخی استانبول به نوعی فراخوان آب و هوا و رویداد می‌دهند و توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. از جاهای تاریخی استانبول می توان به بناهای متعددی اشاره کرد. همچنین در کنار اینها مکانهای تاریخی متعددی هم در استانبول وجود دارد که همگی جذاب هستند.

مسجد ایاصوفیه مهم ترین بنای گردشگری ترکیه

مسجد ایاصوفیه
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 در میان همه این ها ایاصوفیه از معروف ترین جاهای تاریخی استانبول است که قدمتی دیرینه دارد.

 در سفر به استانبول هرگز این مسجد را از دست ندهید. مسجد ایاصوفیه در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است و مدت هزار سال کلیسای امپراتور روم شرقی بوده است اما بعد از آن در قرن پانزدهم به واسطه یک معمار عثمانی به نام سینان به یک مسجد باشکوه در میان جاهای  تاریخی استانبول تبدیل شد.

مسجد سلطان احمد، مسجد ابی استانبول

مسجد سلطان احمد یک بنای باشکوه و  مشهور در میان جاهای دیدنی استانبول است. این مسجد مکانی زیبا در بین جاذبه های دیدنی استانبول است و به دلیل کاشی های آبی و تزیین بی نظیر آن که به رنگ آبی است مشهور شده است.

 مسجد آبی با قدمت  بالغ بر ۴۰۰ سال جزء دیگر جاهای تاریخی استانبول است  که این مسجد هم در نزدیکی ایاصوفیه قرار گرفته است.

آب انبار تاریخی باسیلیکا،اب انبار زیبای استانبول

آب انبار تاریخی باسیلیکا

بعد از دیدن مسجد آبی بهتر است به سمت آب انبار تاریخی باسیلیکا بروید این مکان همگی از مکانهای تاریخی استانبول است که بسیار جذاب است.

 این آب انبار کاملا نزدیک به هم این دو مسجد است و زمان ساخت آن مرتبط با امپراتوری بیزانس می باشد دقیقا زمانی که به استانبول قسطنطنیه گفته می شد.

سرستون های خاص و کاملاً طرح دار در این آب انبار قرار دارد که جلوه و عظمت آن را چندین برابر کرده است به همین دلیل به آن قصر وارونه هم می‌گویند و به دلیل قرار گرفتن ستون ها در این آب انبار آن را به یکی از زیباترین مکان های تاریخی استانبول تبدیل کرده است.

قصر توپکاپی، قصری رویایی در استانبول

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

قصر توپکاپی از   جاهای تاریخی استانبول است که با آب انبار باسیلیکا  فاصله زیادی ندارد این مکان هم جز مکان های تاریخی استانبول میباشد که چشم انداز بسیار زیبا و حیرت انگیزی دارد که در میان آنها می توان به تنگه تاریخی بسفر و مکان های دیگر اشاره کرد. تمامی این جاذبه های دیدنی در قسمت اروپایی استانبول قرار گرفته است و شما می توانید در برنامه سفرتان به این شهر روز های اول و دوم را به این مکان ها اختصاص دهید و از دیدن آنها به وجد بیاید.

کاخ دلما باغچه، کاخی مهم در استانبول

کاخ دلما باغچه

بخش مکان های تاریخی استانبول تنها به قسمت اروپایی ختم می شود و در قسمت آسیایی هم دست کمی از آن بخش ندارد.

 کاخ دلما باغچه استانبول جز کاخ های به جا مانده از زمان عثمانی ها هست این کاخ بعد از توپکاپی محل مناسبی برای اقامت پادشاهان زمان خود بوده است و قرار گرفتن اسکله بشیکتاش که در نزدیکی این کاخ دسترسی خوبی برای آن فراهم کرده است.

روملی حصار، قلعه ای در دل تاریخ استانبول زیبا

از دیگر قلعه های معروف استانبول هست که در ساحل روملی و تنگه بسفر قرار گرفته است و می توان بعد از دیدن دلما باغچه به سمت روملی حصار بروید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

 این تنگه بسفر شهر استانبول را به دوقسمت آسیایی و اروپایی تبدیل کرده است و مسیر اتصال برای رسیدن به دریای مرمره و دریای سیاه می باشد.

برج گالاتا، بلندترین برج قدیمی استانبول

برج گالاتا

برج گالاتا و اطراف آن یکی از مکان های تاریخی استانبول است که دیدن آن حسابی شما را شگفت زده می‌کند هر چقدر می خواهیم می توانیم در خیابان های استانبول به چرخید و از فروشگاه ها و کالاهای هنری دست ساز به وجد بیاید.

 گالاتا تاریخی بالغ بر ۷۰۰ سال دارد و ارتفاع این برج به ۶۷ متر می‌رسد که البته زمان ساخت آن به امپراتوری روم شرقی برمی‌گردد و جز بلندترین برج های آن زمان بوده است.

 گشت و گذار در کوچه پس کوچه های اطراف برج گالاتا خاطرات خوبی را برای شما به وجود می آورد.

جزایر پرنس، مهم ترین جزایر استانبول

اگر به دنبال استراحت و آرامش بی نظیری هستید بهتر است به  یکی دیگر از مکان های تاریخی استانبول بروید در میان همه اینها جزایر پرنس که به آن جزایر سه گانه هم گفته می شود مجموعه از جزیره ها هستند که گرد هم آمدند و تنها از میان این نوع جزیره چهار جزیره قابل رویت است که محبوبیت خاصی هم در بین گردشگران پیدا کردند رفت و آمد در این جزیره با هرگونه وسیله نقلیه موتوری کاملاً ممنوع است و طبیعت آن به صورت کامل دست نخورده است. این جزیره به سبک اروپایی ساخته شده است و یک مکان تاریخی و دیدنی تبدیل شده است.

بازار بزرگ استانبول از جاذبه های استانبول

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول یکی از جاهای تاریخی استانبول است که طرفداران بی‌شماری پیداکرده است و می‌توان گفت در تمامی فصول سال می توان از ان دیدن کنید.

به  مسافران و حتی مردان محلی که پیشنهاد می‌شود در زمان سفر به این شهر تاریخی دیدن  بازار بزرگ استانبول را از دست ندهند این بازار در سال ۱۴۵۵ به دستور سلطان محمد فاتح بنا شد و بعد از آن در سال‌های بعد به مرور آن را با گسترش  دادند این بازار تمام راه های تودرتو و سرپوشیده را در خود جای داده است و یکی از بهترین انتخاب ها برای آشنا شدن با آداب و رسوم و مردمان شهر است.

کلیسای چورا، قلب مسیحیت استانبول

کلیسای چورا میراث به جا مانده از زمان بیزانس هست که به یکی از جاهای تاریخی استانبول تبدیل شده است و بعد از وارد شدن اسلام به این شهر در این کلیسا ابهت  خود را می‌توان گفت تقریباً از دست داد ولی تاریخ آن ارزشمند است این کلیسا گنبدی شکل  است که و در نزدیکی مسجد سلطان احمد قرار گرفته است.

مسجد رستم پاشا، از مهم ترین مساجد استانبول

مسجد رستم پاشا

این مسجد هم از مکان های تاریخی استانبول به حساب می آید  

که این  اثر بی نظیر در کشور استانبول به دستور رستم پاشا و باز هم به واسطه معمار هنرمند و حرفه ای به نام سینان ساخته شد. سینان از موقعیت این مسجد استفاده کرد و در زیربنای آن دوکان های متعددی قرار داد که  زیبایی چشمگیر نظرتان را بسیار جلب  می‌کند. کاشی کاری مسجد و شکل ستون های آن از ویژگی های دیگر مسجد رستم پاشا می باشد.

موزه هنر مدرن استانبول

اگر بر روی کاخ توپکاپی ایستاده باشید ساختمان بلند و ارزشمندی را خواهید دید که نظرتان را جلب می‌کند این ساختمان مرتبط با موضوع موزه هنرهای مدرن است که یکی دیگر از جاهای تاریخی استانبول می باشد که اطلاعات گردآوری شده در این موزه می تواند تمامی سوالات شما در رابطه با هنر های به جا مانده در ترکیه و آداب و رسوم آنها پاسخ دهد این اثر کاملا متفاوت است و در خود نمایشگاه کتابخانه کافه فروشگاه سینما گالری های متعدد را جا داده است.

خیابان استقلال و میدان تقسیم،میدان رویایی

خیابان استقلال و میدان تقسیم

خیابان استقلال و میدان تقسیم از دیگر جاهای تاریخی استانبول هستند که گذشتن از آن می تواند نظر شما را جلب کند این خیابان تاریخی مملو از فروشگاه های کوچک و بزرگ رستوران کافه گالری هست که برای گذران وقت تان می توانید در این خیابون قدم بزنید و سرحال و پرانرژی شوید.

مسجد سلیمانیه، یادگاری سلطان سلیمان

این مسجد زیبا که در سال ۱۵۵۲ ۱۵۵۷ بنا شد یکی از مساجد بسیار زیبای استانبول هست که به دستور سلطان سلیمان اول ساخته شد و در لیست  مکان های تاریخی استانبول قرار گرفته است.

تنگه بسفر مهم ترین تنگه جهان

تنگه بسفر مهم ترین تنگه جهان

این تنگه دقیقاً همانند یک پل در میان دریای سیاه و دریای مرمره قرار گرفته است و استانبول را در دو سوی این تنگه قرار می دهد این منطقه طبیعی بسیار زیبا و شگفت انگیزی را برای ترکیه رقم زده است علاوه بر زیبایی های طبیعی می توانید از روی این پل رستوران ها کافه ها و مساجد زیبای استانبول را مشاهده کنید.

مسجد فاتح استانبول

مسجد فاتح استانبول دقیقاً همانند یک کلیسای قدیمی در این شهر سر  بر آورده است که آن هم به دست معمار سینان ساخته شد و ترکیب یک معماری بسیار خاص اروپایی آسیایی هست این مسجد مجموعه بزرگ می باشد که به واسطه ادیان مختلف گسترش پیدا کرده است از بخش‌های این مسجد می توان به بیمارستان شفا خانه آسایشگاه مکتب حمام فروشگاه آشپزخانه کاروانسرا اشاره کرد.

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول

موزه باستان شناسی استانبول بدون شک یکی از ارزشمند ترین موزه های باستانی در جهان است این موزه بزرگ به سه بخش اهمیت تبدیل شده است که می توان به موزه شرق باستان موزه باستان شناسی و موزه هنرهای اسلامی در آن اشاره دارد.

موزه پرا استانبول

یکی از غنی ترین و حیرت انگیز ترین موزه های شهر استانبول است که مجموعه دیدنی و زیبا از نقاشی های قدیمی از این موزه در سال ۲۰۰۵ به صورت رسمی افتتاح شد و از آن زمان تا به امروز مورد بازدید گردشگران و بازدیدکنندگان متعددی قرار گرفته است.

ساختمان آن متعلق به هتل بریستول می باشد که بعد از بازسازی این ساختمان و تجهیز کردن آن با کاربری موزه ترکیب بسیار جالب و زیبایی به وجود آمد و در کنار معماری سنتی و تاریخی و بناهای مدرن ترکیب حیرت انگیز به ویژگی های منحصر به فرد این موزه افزوده است .  

برج دختر، برجی متفاوت در شهر استانبول

برج دختر

از دیگر جاهای تاریخی استانبول می‌توان به این برج زیبا برج دختر می‌گویند اشاره کرد برج دختر از زیبا ترین آثاری است که به عنوان نماد ترکیه از آن یاد می شود برج دختر در تنگه بسفر قرار گرفته است و برای دیدن آن باید بر  قایق سوار شوید و برای منطقه بروید.

 در واقع جزیره مشهوری هست که با پیشینه تاریخی و طولانی در زمان امپراطوری امپراطوری روم باستان محل کنترل بازرگانی و گمرک و به عنوان یک فانوس دریایی از آن یاد می‌شود.

 برج دختر ساختمان کوچکی است که برای یکی از جزایر قرار گرفته است بدنه این برج از بتن ساخته شده  است که برج دختر ۲۳ متر ارتفاع دارد و قدمت ان  حدود هزار سال پیش و در زمان حکومت بیزانس ها برمی گردد و در طول دوره‌های مختلف به ان عناوین متعددی دادند که امروزه آن را به عنوان برج دختر می شناسند.

 در این برج مکان های خاطره انگیز و جذاب قابل رویت هستند و شما می توانید برای صرف  ناهار شام و یا حتی صبحانه به آنجا بروید. جاهای دیدنی استانبول  بسیار معروف هستند و این موارد تنها بخش کوچکی از مکان های گردشگری هستند.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.