فرودگاه بین المللی کرمانشاه

فرودگاه بین المللی کرمانشاه
0

فرودگاه بین المللی کرمانشاه در فهرست فرودگاه بسیار مهم و بزرگ کشور قرار گرفته است.در ادامه با ما همراه باشید هم تاریخچه این فرودگاه را مورد بررسی قرار بدهیم و امکانات این فرودگاه را به شما توضیح دهیم.

قصد داریم شما را با یکی از فرودگاه های بین المللی که در غرب کشور پهناور ایران قرار گرفته است آشنا کنیم. فرودگاه بین المللی کرمانشاه را به عنوان فرودگاه اشرفی اصفهانی میشناسند. فرودگاه بین المللی کرمانشاه روی نقشه به راحتی پیدا می شود.

 تاریخچه فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 طرح اولیه ساخت فرودگاه بین المللی کرمانشاه که به آن فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی گفته می شود متعلق به سال ۱۳۵۰ می باشد. با این که این فرودگاه در سالهای دور شروع به فعالیت کرد اما بعد از ۲۴ سال و دقیقاً در سال ۱۳۷۴ بعد از سال های پی در پی ساخت و ساز در قسمتهای مختلف آن شروع شد و بالاخره به شکل فرودگاه امروزی درآمد و به بهره برداری رسید.

 با این که سال های بسیار زیادی بین ساخت و افتتاح شدن این فرودگاه وجود داشت اما این فرودگاه در طی ده سال یعنی در سال  به۱۳۸۴ یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور تبدیل شد. با دیدن عکس فرودگاه بین المللی کرمانشاه به قسمت های مختلف این فرودگاه پی می برید.

 نام و تلفن فرودگاه کرمانشاه فرودگاه  بین‌المللی اشرفی اصفهانی است و معمولا مردم آن را به فرودگاه کرمانشاه می شناسند. این فرودگاه بر اساس آماری که به دست آمده است به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه در دنیا به حساب می آید و آن طور که تاکید شد فرودگاه بین المللی کرمانشاه در حال حاضر یکی از مهم ترین فرودگاه های ناحیه غرب است که به صورت میانگین در هفته حدود ۱۴۰ پرواز در آن انجام می‌شود. فرودگاه بین المللی کرمانشاه روی نقشه همچون نگینی می درخشد.

وسعت پارکینگ این  فرودگاه به ۳۸ هزار و ۲۰۰ مترمربع رسیده است. این فرودگاه در شمال شرقی شهر کرمانشاه در کنار بزرگراه کرمانشاه به تهران واقع شده است. فرودگاه بین المللی کرمانشاه دارای طرح ترافیک متعادل از نظر هوایی است و اینکه با توجه به تعداد پروازهای آن به عنوان مهمترین فرودگاه در منطقه غرب شناسایی شده است به موقعیت مرکزی خود را هموار کرده است.

 این فرودگاه با توجه به موقعیت اش قسمت بزرگی از نیاز های حمل و نقل هوایی را در خطه غربی را از بین برده است. این فرودگاه زائران عتبات عالیات را در کشور عراق از طریق دروازه های هوایی خود حمل و نقل می کند. کمی قبل تر در رابطه با این فرودگاه توضیحات دادیم و بهتر است بدانید که این فرودگاه به صورت میانگین ۱۴۰ پرواز انجام می دهد و همین تعداد پرواز باعث شده است که این فرودگاه جز فرودگاه مهم کشور قرار بگیرد.

 با توجه به موقعیتی که این فرودگاه در منطقه دارد آمار پروازهای در پی جابجا شدن مسافران در فرودگاه بین المللی کرمانشاه افزایش پیدا کرده است و نسبت سیر صعودی دارد به طور میانگین می‌توان گفت در شش ماه اول سال در سال ۱۳۹۶ فرودگاه حدوداً ۳۰۰۰ و پرواز داخلی و خارجی را انجام داده است.  این عدد نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۵رشد ۴۵ درصدی داشته است و هر ساله به این رشد اضافه شده است.

اطلاعات کامل در مورد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد

این فرودگاه به یک فرودگاه بین‌المللی تبدیل شده است در سال ۱۳۹۶ در رابطه با جمعیت مسافران در شش ماهه اول باید بگوییم که حدود ۳۰۰ هزار مسافر داخلی و خارجی از این فرودگاه جابجا شدند.

با توجه به این آمار که روند صعودی دارد و نشان می‌دهد که این فرودگاه اهمیت بین المللی دارد و برخلاف بیشتر فرودگاه‌های کشور این فرودگاه به یکی از مراکز بسیار مهم در غرب کشور تبدیل شده است،  به همین دلیل مسئولان کرمانشاهی و سازمان هواپیمایی کشور برای توسعه این فرودگاه و بالا بردن ظرفیت این فرودگاه اقدامات بسیار مهمی را برای ارتقا و پیشرفت این فرودگاه انجام می دهند.

 با توجه به جدیدترین برنامه برآوردهای سازمان هواپیمایی کشور میزان اعتبار مورد نیاز برای توسعه فرودگاه بین المللی کرمانشاه معادل با چند میلیارد تومان است.

 فاصله هوایی فرودگاه بین المللی کرمانشاه به مقصد تهران برابر با ۴۲۶ کیلومتر می باشد که در واقع معادله یک ساعت و ۲۲ دقیقه است.

 در این ناحیه بهتر است بگویم که بیشتر از سه و نیم میلیون نفر از این فرودگاه جابجا شده اند. این فرودگاه در میدان امام خمینی کرمانشاه قرار دارد امکانات بسیار گسترده ای را برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته است.

اطلاعات فرودگاه بین المللی کرمانشاه

فرودگاه بین المللی کرمانشاه
فرودگاه بین المللی کرمانشاه

نام فرودگاه بین المللی کرمانشاه: Kermanshah Airport

کد یاتا: KSH

کد ایکائو: OICC

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۳۱۱ متر

ترمینال ها: ۲ ترمینال مجزا

وب سایت رسمی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

ترمینال های فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 فرودگاه بین المللی کرمانشاه ۲۲ ترمینال دارد که هرکدام در بخش مخصوص و ویژه پرواز مشغول هستند. یکی از این ترمینالها که مرتبط با پروازهای خارجی و بین‌المللی است و دیگر ترمینال ها بین المللی تازه تر و نوسازی می باشد و مخصوص پروازهای داخلی فرودگاه می باشد.

 راه های دسترسی به فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 برای اینکه به این فرودگاه خود را برسانید بهتر است با استفاده از اتوبوس و تاکسی به سمت فرودگاه بروید. این فرودگاه در فاصله ۶ کیلومتری از مرکز شهر کرمانشاه واقع شده است که در کمترین زمان می‌توانید خود را به آن برسانید. برای رفتن به فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی باید، وارد بزرگراه شهید کشوری شده و از خروجی فرودگاه بین‌المللی، از این بزرگراه خارج شوید. این مسیر، تنها راه رسیدن به فرودگاه شهید اشرفی است.

مسیرهای پروازی فرودگاه

هواپیمایی کاسپین : فرودگاه مهرآباد تهران

هواپیمایی ایران ایر : فرودگاه مهرآباد تهران

هواپیمایی ایر تور : فرودگاه مشهد

هواپیمایی آسمان : فرودگاه شیراز، فرودگاه تهران ، فرودگاه بندر عباس

هواپیمایی آتا : فرودگاه مهرآباد تهران

هواپیمایی زاگرس : فرودگاه مشهد ، فرودگاه کیش

هواپیمایی قشم : فرودگاه بندرعباس ، تهران

هواپیمایی کیش : فرودگاه مهرآباد تهران

هواپیمایی ساها : فرودگاه مهرآباد تهران ، فرودگاه عسلویه

هواپیمایی پارس : فرودگاه شیراز

اطلاعات تماس فرودگاه

آدرس : کرمانشاه، بلوار شهید کشوری، فرودگاه کرمانشاه

تلفن خانه : 34245305 – 083

نمابر : 34240004 – 083

اطلاعات پرواز : 199

اطلاعات پرواز از خارج شهر کرمانشاه :  31492199 – 083

سایت فرودگاه : kermanshah.airport.ir

کد یاتا : KSH

کد ایکائو : OICC

نوع فرودگاه : عمومی

ارتفاع از سطح دریا : ۱۳۱۱ متر

ترمینال ها : ۲ ترمینال مجزا

امکانات فرودگاه کرمانشاه

فرودگاه بین المللی کرمانشاه
فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 امکانات بسیار خوبی همچون:

  • اینترنت
  • ساختمان آتش نشانی و ایمنی
  • ساختمان عمومی فنی پاویون
  • تحویل چمدان
  • بخش اشیای گمشده
  • اتاق سیگار
  • نمازخانه

دارد. علاوه بر این امکانات خدمات دیگری هم برای رفاه حال مشتریان عرضه می گردد که در ادامه به آنها را به اختصار توضیح دهیم.

 پارکینگ فرودگاه کرمانشاه

یکی از  امکاناتی که ارائه می شود می توان به پارکینگ فرودگاه اشاره کرد که به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به مسافران است.

 در این پارکینگ حدود ۷۵۰ اتومبیل جا می شود و حدود ۳۸۰ اتومبیل می توانند از  پارکینگ استفاده کنند. هزینه پارکینگ فرودگاه تنها شامل هزینه ورودی است.

 غرفه های  تجاری در فرودگاه کرمانشاه

 غرفه و فروشگاه تجاری در این فرودگاه وجود دارد. این فرودگاه دارای غرفه های وسیله بهداشتی و غذایی است و انواع غذا ها را  در اختیار مسافران قرار می دهد. غرفه های این فرودگاه امکان خرید انواع سوغات و صنایع دستی را فراهم می کند.

 دفتر تاکسیرانی فرودگاه بین المللی کرمانشاه

 در دفتر تاکسیرانی فرودگاه انواع تاکسی ها قرار گرفته اند. این دفتر به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به مسافران است و ساعت کاری مشخصی برای آنها وجود ندارد.

امکانات پزشکی

از مهم ترین امکانات ارائه شده در فرودگاه می توان به امکانات پزشکی این فرودگاه اشاره کرد. در این فرودگاه کادر پزشکی وجود دارند که خدمات پزشکی را برای همه مسافران در صورت نیاز ارائه می دهند. این کادر نیز 24 ساعته آماده خدمت رسانی به مسافران نیز می باشند.

خدمات سی آی پی

 از امکانات دیگری که برای فرودگاه می توان در نظر گرفت می توان  به کتابخانه حمل چمدان انتقال مسافران سالن پرواز پذیرایی از مسافران و دیگر چیز ها  اشاره نمود که جزو خدمات سی ای پی فرودگاه به حساب می‌آیند و تنها به  افراد ویژه مسافران خاص تعلق می گیرد.

بسته بندی بار

ممکن است هر فردی در چمدان خود، وسایلی مانند ادکلن، شامپو، مواد آرایشی و… داشته باشد که شاید به درستی بسته بندی نشده باشند. در فرودگاه کرمانشاه، قبل از شروع پرواز مسافران را مجبور به بسته بندی بار می کنند. همچنین غرفه ای در فرودگاه وجود دارد که می توانید با پرداخت مبلغی ناچیز، وسایل خود را به صورت حرفه ای بسته بندی کنید.

 فاصله فرودگاه تا هتل های کرمانشاه

 هتل پارسیان کرمانشاه

هتل پارسیان کرمانشاه در نزدیکی  بلوار شهید کشوری قرار گرفته است با اقامت در این هتل می توانید در کمتر از ۱۰ دقیقه  به ماشینتان دسترسی پیدا کنید.

 هتل سینا کرمانشاه

 از دیگر هتل های نزدیک این فرودگاه  هتل سینا کرمانشاه است که در بلوار جمهوری اسلامی قرار گرفته است.

 هتل آزادگان کرمانشاه

 فاصله  هتل آزادگان کرمانشاه تا فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی در کرمانشاه حدوداً چند دقیقه با ماشین است. عکس فرودگاه بین المللی کرمانشاه از تمام قسمت های این فرودگاه موجود است.

 هتل جمشید کرمانشاه

 ازهتل های نزدیک به این فرودگاه هتل جمشید کرمانشاه است. هتل چهار ستاره جمشید کرمانشاه واقع در بلوار خوش آب و هوای طاق بستان در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد  و جهت ارتقا سطح کیفی خدمات در سال ۱۳۹۵ مورد بازسازی قرار گرفته است.

ساختمان هتل در ۲ طبقه بنا و دارای ۴۰ باب اتاق با امکانات رفاهی مناسب می‌باشد. از ویژگی های این مجموعه می‌توان به قرارگیری آن در نزدیکی دیدنی ترین جاذبه تاریخی کرمانشاه، طاق بستان و دریاچه آن و دسترسی آسان به سایر اماکن دیدنی از جمله بام کرمانشاه، شکارگاه خسرو پرویز و امام زاده ابراهیم اشاره کرد. آدرس فرودگاه بین المللی کرمانشاه را می توانید از بومیان کرمانشاه بپرسید.

شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه اشرفی اصفهانی

ایران ایر، کاسپین، قشم ایر، زاگرس و ماهان از مهم‌ترین ایرلاین‌های ایران محسوب می‌شوند که در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی فعالیت می‌کنند.

این شرکت‌ها همه روزه درحال جابه جایی مسافران از مقصد و مبداهای مختلف هستند. از دیگر شرکت‌های هواپیمایی فعال در این فرودگاه می‌توان به ایران آسمان و ایران ایرتور اشاره کرد.

در فرودگاه بین المللی اشرفی اصفهانی امکان خرید حضوری وجود دارد شما می توانید با خیال آسوده چمدان هایتان را ببندید و در این فرودگاه به صورت حضوری بلیط را  خریداری کنید. آدرس فرودگاه بین المللی کرمانشاه بسیار سر راست است. اگر ادرس این فرودگاه را بلد نیستید بهتر است آدرس فرودگاه بین المللی کرمانشاه را از اپلیکیشن های مختلف پیدا کنید.

3/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.