توضیحات 0 تا 100 درباره فرودگاه مشهد

0

فرودگاه مشهد در ایران زمین به نام فرودگاه شهید هاشمی نژاد است که مساحت فرودگاه مشهد به وسعت 540 هکتار در قسمت جنوب شرق شهر مشهد واقع می باشد. در واقع اگر شما تور هوایی مشهد را رزرو کنید از این فرودگاه به مشهد وارد می شوید؛ مهمترین فاکتوری که از آن میتوان یاد کرد؛ فرودگاه، نوع هواپیما، نحوه اخذ بلیط، قیمت ها و کیفیت های گوناگون سفر هوایی نیز، می باشد.

بنابراین شما میتوانید با دنبال کردن مقاله، اطلاعات لازم را در رابطه با امکانات و شرایط فرودگاه ها را، کسب کنید و همه چیز را درباره فروگاه مشهد و امکانات آن دریافت کنید تا بتوانید با خیالی آسوده یک سفر راحت و سریع را، با پروازی آسان تجربه کنید؛ چه بسا که امکاناتی مانند قابل دردسترس بودن آسان امکانات مختلف، در این فرودگاه وجود دارد که سفری لذت بخش تر و ایمنی را، از ابتدا تا انتها، برای شما به ارمغان می آورد.

درباره فرودگاه مشهد

فرودگاه مشهد

فرودگاه مشهد بصورت باند کوچکی برای نظام نیرو هوایی در سال 1330، وجود داشت که چند سال یک بار پیشرفت های کوچی را داشت؛ به تدریج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پرسنل فرودگاه مشهد، با انگیزه انقلابی و شور و شوق خاصی، شروع به فعالیت کردند که در آن هنگام، فرودگاه مشهد وارد مرحله جدید و پیشرفته ای شد و پس از پایان هشت سال دفاع مقدس جنگ تحمیلی، فرودگاه مشهد به نام شهید هاشمی نژاد، نامگذاری شد و آن دوران، دوران اوج و سازندگی فرودگاه مشهد بود.

مزایای فرودگاه مشهد جهت فراغت

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

اگر قصد سفر داخلی و یا خارجی را دارید و مشکل خاصی برای انتخاب نوع سفر ندارید؛ میتوانید از یک سفر هوایی ایمن و فوری استفاده کنید؛ چراکه؛ میتوانید بدون هیچ دغدغه ای در کوتاه ترین زمان ممکن، به مقصد دلخواه خود برسید. همچنین وجو مزایا و امکانات مختلفی برای فرودگاه های مختلف و همچنین فرودگا مشهد میتواند؛ خالی از لطف نباشد و در کمک رسانی به شما، برای یک سفر خوب همه جانبه، موثر واقع شود. بنابراین جهت اطلاعات دقیق تر و بهتر، مواردی را، در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید؛ برای یک سفر راحت دلخواه خود، بهتر تصمیم گیری نمایید.

[irp posts=”5583″]

خدمات آسان با اخذ بلیط آنلاین

اگر شما قصد تجربه یک سفر هوایی را، با فرودگاه مشهد دارید؛ اما؛ به دلیل مشغله کاری، وقت رفتن به فرودگاه مشهد را ندارید تا بصورت حضورت جهت اخذ بلیط اقدام کنید؛ میتوانید؛ به راحتی در منزل خود و یا محل کارتان، با رفتن به سایت فرودگاه مشهد، لیست تمامی پروازها را چک کرده و بلیط مورد نظر خود را، بصورت آنلاین رزرو کنید؛ تا از دود و دم شهر بزرگ مشهد چند ساعتی را، دور مانده باشید و در وقت با ارزش خود نهایت صرفه جویی را، کرده باشید و به دور از ترافیک بلیط مودر نظر خود را، اوکی کنید.

موقعیت مکانی فرودگاه مشهد

 از آنجایی که موقعیت مکانی فرودگاه مشهد در جنوب شرق مشهد قرار گرفته است؛ شما میتوانید با خیالی آسوده و به آسانی از طریق واحد‌های دردسترس و مترو و… نیز، به آسانی از هر مبدائی، به مقصد فرودگاه مشهد، برسید.

امکانات فرودگاه

وجود امکانات رفاهی فرودگاه مشهد و همچنین فروشگاه های داخل و اطراف آن، این امکان را به شما میدهد که وسایل ضروری مورد نظر خود را، به راحتی در همان مکان، تهیه و خریداری کنید.

سفری ایمن با فرودگاه مشهد

از آنجایی دغدغه اغلب مردم برای یک سفر فوری، کاری و یا تفریحی، ایمنی و اسانی یک سفر می باشد؛ فرودگاه مشهد میتواند تجربه ای بی نظیر برای شما نیز، باشد. چراکه؛ یکی از کم خطر ترین راه های حمل و نقل می باشدو شما می توانید با ارامش تمام از سفر خود لذت ببرید.

 انواع ایرلاین های فرودگاه مشهد

ایرلاین های فرودگاه مشهد

وجود انواع ایرلاین های فعال، برای فرودگاه مشهد، این امکان را، برای شما فراهم می آورد تا هر نوع پروازی را با هر شرکتی که میخواهید تجربه کنید. بناربراین با توجه به اینکه دو نوع سفر داخلی و نیز خارجی وجود دارد؛ شما میتوانید برای هر یک از آنها، ایرلاین مخصوص خودش را، انتخاب کنید که در ادامه به مواردی اشاره میکنیم تا بتوانید با راهنمایی بیشتر، انتخاب بهتری داشته باشید.

ایرلاین های داخلی فرودگاه مشهد

ایرلاین هایی که در هم اکنون در فرودگاه مشهد، فعال می باشند؛ عبارت اند از؛ آتا، آسمان، وارش، معراج، قشم، کاسپین، کیش، ساها، سپهران، زاگرس، اپرتور، ماهان، ایران، پویا، ایر و… که شما، میتوانید؛ هر کدام از این موارد را، برای سفر داخلی خود استفاده کنید.

ایرلاین های خارجی فرودگاه

ایرلاین های فعال موجود برای سفر های خارجی فرودگاه مشهد، عبارت اند از؛ جزیره، کام ایر، فلای دبی، العربیه، عمان، قطر، ترکیه، عراقی، سان اکسپرس و کویت.

گمرک فرودگاه مشهد

گمرک یک فرودگاه، قوانین حمل و نقل وسال و چمدان شما را نیز، بیان میکند که قوانیین مخصوص خود شرا دارد و شما ملزم به رعایت آن نیز، می باشی. به مواردی برای نمونه قوانین گمرک نیز، میپردازیم.

  • برای سفر خارجی و داخلی و همچنین مسافران تور مشهد از تهران و تور مشهد از تبریز و همچنین دیگر مسافرین داخلی و خارجی میتوانند؛ وسایل شخصی خود را، به همراه میزان معین از وسایل مجاز دیگر را،به همراه خود ببرند که این مقادیر از قبل تعیین شده نیز، می باشد.
  • همچنین مسافر میتواند وسایل مورد نیاز و شخصی خود را، به همراه ببرد؛ اما؛ مشروط بر اینکه آن وسایل و کالاها نیز،

تجاری و بیزنسی محسوب نشود و تشخیص تجاری بودن یا نبودن کالا، بر عهده گمرک فرودگاه نیز، می باشد.

  • مسافران ملزم به پر کردن اظهار نامه نیز، می باشند؛ به این صورت که قبل از چک کردن وسایل توسط گمرک باید تمامی وسایل خود را، ذکر کنند و تحویل دهند چراکه؛ در صورت فراموشی و یا ذکر نکردن یک وسیله ای،اگر توسط گمرک شناسایی شود، قاچاق تلقی میشود.
  • البته اظهار نامه برای وسایل خاص می باشد؛ بنابراین؛ هنگامی که شما، وسیله ای خاصی ندارید؛ میتوانید؛ با انتخاب لاین خط سبز و قرمز، از لاین سبز بروید؛ به این منزله که شما نیازی به اظهار نامه ندارید.
  • همچنین اتباع و مسافرین خارجی مقیم ایران، میتوانند؛ وسایل خود را، در حد متعارف، در پایان تحصیل و یا کار خود، با ارائه مجوز و یا کارت بازرگانی همراه خود نیز، خارج کنند.

مقررات و قوانین جزئی فرودگاه مشهد و گمرک آن

مقررات فرودگاه مشهد

بهتر است بدانید که قوانین و شرایط دیگری نیز، در زمینه وسایل و انواع خوراکی ها، برای ورود و خروج سفرهای خارجی وجود دارد که بهتر است با آن آشنا شوید؛ هرچند که اگر قصد سفر هوایی شما، بیزنس و تجارت های غیر مجاز نباشد، با این دسته از قوانین و شرایط، به مشکل خاصی برخورد نخواهید کرد و میتوانید یک سفر فوق العاده راحتی را، امتحان کنید. در ادامه بهیک سری از شرایط حمل و نقل انواع خوراکی و وسایل نیز می پردازیم.

خوراکی ها در گمرک فرودگاه مشهد

در فرودگاه مشهد و یا سایر فرودگاه ها، برای حمل و نقل خوراکی ها، قوانینی وجود دارد که باید رعایت کنید؛ به عنوان مثال؛

خشکبار در گمرک

شما میتوانید به ازای هر گذرنامه، 10 کیلو گرم خشکبار و آجی نیز با خود، ببرید؛ بنابراین؛ یکی از راه هایی که میتوانید خشکبار بیشتری، با خود خارج کنید این است که؛ تا جایی امکان دارد؛ آجیل ها و خشکبار های را، پوست کنده و مغز آن را، با خود ببرید تا حجم و وزن کمتری را، بگیرد.

خاویار در گمرک

اما؛ در رابطه با خاویار، شما میتوانید به وزن 125 گرم خاویا را، همراه خود، ببرید.

اشیا در فرودگاه مشهد

همانطور که دریافتید حمل و خروج اشیاء مختلف در گمرک، شرایط و قوانین مخصوصی را، دارد که باید از آن اطلاع داشته باشید. پس در ادامه همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را، کسب نمایید.

نقره و طلا

حمل ظروف نقره برای هدیه و… تا وزن 3 کیلو مجاز است؛ اما؛ به شرطی که ظروف جزء اشیاء قیمتی و عتیقه تلقی نشود. همچنین هر فردی میتواند برای خروج طلا تا سقف 150 گرم را، نیز، حمل نماید.

حیوان خانگی

با حمل حبوان خانگی، ابتدا مسافر باید از شرایط مختلف و همچنین شرایط حمل حیوان، در کشور مقصد مطلع شود و همچنین با گرفتن مجوز از سازمان دامپزشکی و رعایت شرایط و ضوابط گمرک، میتواند؛ حیوان خانگی را، با خود خارج نماید.

حمل فرش

خروج فرش های قیمتی و ارزشمند از مرز ممنوع می باشد؛ اما؛ خروج فرش معمولی 20 متری برای مسافر مجاز می باشد و تعداد قطعات آن با همین متراژ، نیز، مهم نمی باشد و مسافران میتوانند با خود حمل کنند؛ اما؛  در نظر داشته باشید که برای مقاصدی زیارتی، مثل، عربستان، عراق و سوریه نیز، این امکان وجود ندارد.

بردن ریال ایرانی و ارز

طبق آخرین گزارشات خروج بلغ 10 هزار دلار و یا یا ارزهای دیگری معادل این نرخ، مجاز می باشد که با توجه به نوسانات مختلف و اهمیت این موضوع، شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر بصورت تلفنی، دقیق تر مطلع شوید.

[irp posts=”5565″]

عتیقه جات

خروج هر نوع وسیله، ابزار، نوشته، سنگ ها  و اشیاء قیمتی و عتیقه ممنوع می باشد. اما؛ برخی از انواع صوت ها و فیلم ها و همچنین قرآن ها، با وجود شرایطی مخصوص، مجاز می باشد.

حمل سلاح

خروج هر نوع اسلحه، مهمات، تجهیزات نظامی و انوان سلاح های سرد نیز، از کشور ممنوع می باشد.

فرودگاه مشهد کجاست؟

با توجه به اینکه فرودگاه هاشمی نژاد مشهد، جزء یکی از بهترین های فرودگاه های ایران نیز، می باشد؛ دارای امکانات فوق العاده و طرفداران زیادی نیز، می باشد که شاید شما نیز، تمایل داشته باشید که سفری را، با فرودگاه شهر مشهد، تجربه کنید و سفری تفریحی و یا کاری خاطره انگیزی را، به همراه دوستان و خانواده خود، داشته باشید. بنابرای؛ آدرس فرودگاه، مشهد، بولوار جمهوری اسلامی، انتهای بلوار فرودگاه، می باشد. تلفن فرودگاه مشهد: 05133400001

شماره های مهم و ضروری فرودگاه مشهد شهید هاشمی نژاد

وجود خدمات مهم و شماره های ضروری، ممکن است از مزایای یک فرودگاه به حساب بیاید؛ بنبراین لیستی از شماره های فرودگاه مشهد را، عنوان میکنیم؛ در در صورت لزوم بتوانید از این شماره ها، استفاده کنید.

اطلاعات پرواز: 33400020199

امانات: 33400543

آموزش فنون: 33400255

تاکسی فرودگاه مشهد: 33400253

فروشگاه شاهد: 33400230

گذرنامه: 33400074

گمرک: 33400221

پلیس فرودگاه: 33400070

بانک ملی: 33400080

تجربه ای خاطره انگیز با بهترین فرودگاه!

تلفن فرودگاه مشهد

با توجه به استقبال مردم از فرودگاه مشهد، این فرودگاه تبدیل به یکی از پر رفت و آمد ترین فرود گاه های کشور، تبدیل شده است و طرفداران و رضایت مندان زیادی را، به خود جلب کرده است؛ همچنین از جهت امکانات رفاهی و خدماتی، تقریبا بسیار عالی نیز، می باشد و میتواند سفری خوب را، با توجه به انتخاب افراد، خدمت آنان نیز، عرضه کند.

پس اگر شما نیز، مشتاق هستید تا سفر هوایی را، با یکی از بهترین فرودگاه ها تجربه کنید، می توانید؛ با خیالی آسوده از این فرودگاه دیدن کنید و بلیطه خود را بگیرید و یا حتی میتوانید از طریق سفرآس 24، اقدام نمایید و بصورت آنلاین بلیط مورد نظر خود را، برای خود و یا خانواده تان، رزرو کنید و پیشنهادی شگفت انگیز را، به عنوان هدیه به آنان بدهید تا بتوانید سفری خیال انگیز را، در آسمان ابری، زیبا و دیدنی را، تجربه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.