مشهد قطب گردشگری زیارتی ؟!

پارک ملت مشهد
0

مشهد قطب گردشگری زیارتی در ایران است و همین امر سبب شده بسیاری از افراد تور مشهد را تنها توری زیارتی بدانند. تور مشهد در حال حاضر اگر چه عنوان تور زیارتی را با خود یدک می کشد، اما فرصت های بسیار متنوعی از تفریح تا خرید و گردش را نیز در خود جای داده است.

مشهد یکی از مهم ترین قطب های گردشگری در ایران است که همواره در دسته پر مخاطب ترین مقاصد مسافرتی ایران جای داشته. این شهر اکنون با حدود سی میلیون گردشگر در سال عنوان پر بازدیدترین شهر کشور را از آن خود کرده است. درست است که مشهد شهری زیارتی است و اغلب مسافران با انگیزه زیارت وارد آن می شوند، اما این شهر برنامه های متنوعی برای مسافران خود در نظر گرفته است.

از تفریح در انواع مجموعه های ورزشی مجهز تا بازدید از انواع جاذبه های طبیعی و تاریخی. این فرصت ها سبب شده اند اکنون مشهد به شهری زیارتی – سیاحتی بدل شود که سفر به آن سفری چند بعدی محسوب می شود. در ادامه با فرصت های نهفته در تور مشهد آشنا خواهید شد.

غفلت از تفریحات مشهد موجب پشیمانی است

مشهد را با هر انگیزه ای که انتخاب کرده اید از تفریحات آن غافل نشوید. این شهر در حال حاضر از مجهزترین شهرهای کشور از نظر تجهیزات تفریحی است. تا چند دهه قبل تفریح در این شهر معنای چندانی نداشت. شما نهایتاً باید در چند پارک و بازار اطراف حرم قدم می زدید و چند عکس یادگاری نیز می انداختید. اما اکنون تفریح در مشهد به یک داستان مهیج تبدیل شده است. کلان شهر مشهد اکنون به عنوان مجهزترین شهر کشور از نظر تعداد پارک های آبی شناخته می شود.

همین امر کافی است تا این شهر را به یک مقصد فوق العاده تفریحی تبدیل کند. این شهر همچنین دارای یکی از بزرگ ترین و مجهزترین شهربازی های کشور است که با انواع آیتم های جذاب و مهیج در دسترس مسافران قرار دارد. انواع پارک و مجموعه های تفریحی روز به روز جای جای این شهر را احاطه می کنند و هر روز مسافران از فرصت های جدیدی برای تفریح در این شهر برخوردار می شوند. با این تفاسیر تور مشهد یکی از فرصت های ناب برای انجام تفریحاتی مهیج و شاد است. تفریحات تور مشهد از تبریز یکی از بهترین قسمت های مسافران این تور جذاب است.

برای رزرو تور مشهد ارزان قیمت از کرمانشاه هم اکنون می توانید به سایت سفر آس ۲۴ مراجعه و از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

بازدید از مناطق سیاحتی را فرموش نکنید

مکان های زیبای طبیعی همواره برای مسافران جذاب هستند. آب و هوای خوش و مناظر شگفت انگیز و چشم نواز می تواند مسافران را راهی این مناطق کند. در مشهد نیز مناطق طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانید برای رقم زدن خاطراتی خوش به آن ها سر بزنید.  یک روز تفریحی شاد در کنار خانواده در این مکان ها می تواند مشهد را تبدیل به جایگاهی برای بهترین خاطرات شما کند. در اطراف شهر مشهد انواع روستاها و ییلاق های دیدنی وجود دارد که بازدید از آن ها شما را شگفت زده خواهد کرد. دشت ارغوان، دهکده ییلاقی شاندیز، منطقه ییلاقی طرقبه، غار مغان  و دره آل از مهم ترین مناطق دیدنی در تور مشهد هستند.

بناهای تاریخی مشهد منتظر شما هستند

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

بناهای تاریخی در هر شهری تنها برای باستان شناسان و تاریخ دانان جذاب نیستند. مسافران زیادی هستند که بازدید از این بناها را در برنامه های مسافرتی خود می گنجانند. مشهد با توجه به قدمت خود انواع بناهای تاریخی و سنتی را در خود جای داده که دیدن آن ها بسیار لذت بخش است. نکته ای که باید در مورد بناهای تاریخی این شهر بدانید این است که بسیاری از آن ها در لیست جاذبه های زیارتی نیز ثبت شده اند.

در واقع در این شهر انواع مسجد، آرامگاه و مقبره و امامزاده وجود دارد که از دوران کهن به یادگار مانده اند. این بناها با حفظ معماری اصیل ایرانی سهم بزرگی در حفظ فرهنگ و تمدن این سرزمین داشته اند. با بازدید از این مکان ها می توانید با این فرهنگ و تمدن آشنا شوید.

بهترین تور مشهد از کرمانشاه را همین الان در سفرآس۲۴ رزرو کنید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.