اخذ اقامت یونان چگونه است و چقدر زمان نیاز دارد؟

اخذ اقامت یونان
0

یونان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت برای شهروندان ایرانی است. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و در قلمرو آن، تمام قوانین قانونی اتحادیه اروپا برای افراد و شرکت ها اعمال می‌شود. تابعیت یونان اجازه می‌دهد تا از تمام امتیازات برای ساکنان اتحادیه اروپا از جمله آزادی رفت و آمد، امکان انجام تجارت در هر کشور اتحادیه اروپا و غیره برخوردار شوند. یکی از شرایط کلیدی برای اخذ تابعیت در یونان، اجازه اقامت است. با استفاده از این سند، شما این فرصت را دارید که خیلی سریعتر، آسان‌تر و ارزان‌تر از راه‌های دیگر تابعیت خود را بگیرید.

نحوه دریافت اجازه اقامت یونان

۱. ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاری

طبق برنامه گلدن ویزای یونان، اتباع خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در املاک ملی، اجازه اقامت یونان را دریافت کنند. مجوز اقامت مزایای بسیاری را به دارندگان خود ارائه می‌دهد: امکان بازدید از یونان حتی در زمان محدودیت‌های سفر و سفر در سراسر کشورهای حوزه شینگن بدون ویزا، اقامت نامحدود در یونان و حق دریافت شهروندی اروپایی در آینده. ویزای طلایی یونان یکی از مطلوب‌ترین شرایط را به سرمایه گذاران خارجی در میان برنامه‌های مشابه اروپایی ارائه می‌دهد. مهمتر از همه، این برنامه به سرمایه‌گذاری کمتری نسبت به سایر برنامه‌های اروپایی نیاز دارد.

به منظور اخذ اقامت تحت شرایط مساعد، سرمایه‌گذاران می‌توانند در اقتصاد یونان سرمایه‌گذاری کنند، املاک و مستغلات بخرند یا اجاره بلندمدت بگیرند. خرید املاک راحت‌تر و سودآورتر است، زیرا مبلغ سرمایه‌گذاری تنها ۲۵۰۰۰۰ یورو است، در حالی که حداقل آستانه سرمایه‌گذاری در اقتصاد ۴۰۰۰۰۰ یورو است.

چرا ویزای طلایی یونان مزیت بیشتری دارد؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

برنامه‌های مشابهی توسط کشورهای مختلف اروپایی مانند اسپانیا، پرتغال، لتونی یا مالت ارائه می‌شود، اما شرایط در آنجا سخت‌تر است. در این کشورها، حداقل آستانه سرمایه‌گذاری به میزان قابل توجهی بالاتر است. ما معتقدیم که مجوز اقامت اروپا برای دریافت در یونان به دلایل زیر سودآورتر است:

  • مقدار کم سرمایه‌گذاری

برای شرکت در یک برنامه، باید ملکی به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ یورو خریداری کنید که کمترین مبلغ در بین کشورهای اروپایی است. برای مثال حداقل مبلغ مورد نیاز در اسپانیا ۵۰۰۰۰۰ یورو و در مالت ۳۳۰۰۰۰ یورو است. با این حال، در یونان می‌توانید چندین خانه، آپارتمان یا ملک تجاری را با این مبلغ خریداری کنید.

  • ملک مقرون‌به‌صرفه

یونان دارای قیمت نسبتاً پایینی در املاک اروپایی است. در حالی که قیمت ملک در آتن حدود ۱۷۰۰ یورو در مترمربع است، قیمت‌ها در مادرید از ۳۰۰۰ یورو در متر مربع و در مالت از ۵۰۰۰ یورو در مترمربع شروع می‌شود.

  • خرید ملک از راه دور

با توجه به همه‌گیری، یونان شرایط مشارکت را ساده‌تر کرده است: اکنون می‌توان ملک را خرید و برای اجازه اقامت به صورت آنلاین و بدون نیاز به بازدید از این کشور درخواست داد. این کشور فقط برای انگشت‌نگاری نیاز به بازدید دارد که سرمایه‌گذار می‌تواند ظرف یک سال از تاریخ خرید انجام دهد. به طور متوسط ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا اجازه اقامت دریافت شود.

  • سرمایه‌گذاری‌ها باعث ایجاد درآمد می‌شود

یونان یک کشور توریستی است، بنابراین یک سرمایه‌گذار می‌تواند با اجاره املاک، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری را ایجاد کند. برای دریافت رسمی درآمد از ملک و پرداخت قبوض نگهداری، سرمایه‌گذار باید یک حساب بانکی یونانی باز کند.

  • اجازه اقامت برای کل خانواده

یونان اجازه می‌دهد تا نه تنها سرمایه‌گذار بلکه اعضای نزدیک خانواده آنها نیز مجوز اقامت دریافت کنند.

  • اجازه اقامت با امکان اخذ تابعیت

سرمایه‌گذار اجازه اقامت را در طول عمر خود حفظ می‌کند، مشروط بر اینکه ملک را نفروخته باشد. پس از ۷ سال می‌توان برای شهروندی یونان اقدام کرد.

  • نیازی به اقامت دائم در یونان نیست

برای حفظ اجازه اقامت، سرمایه گذار مجبور نیست سال‌ها به یونان بیاید، برخلاف اسپانیا یا پرتغال که سرمایه‌گذار باید هر سال حداقل یک هفته در این کشور بماند.

  • عدم محدودیت در نوع ملک

به عنوان سرمایه‌گذاری، می‌توانید ملکی در یونان در یک مرکز توریستی و همچنین در جزایر بیرونی خریداری کنید. همچنین مهم نیست که ملک جدید، در حال ساخت یا نیاز به بازسازی باشد.

۲. اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مجوز شخص مستقل مالی، یا به اختصار FIP برای کسانی در دسترس است که می‌توانند نشان دهند که در حین زندگی در این کشور دارای ابزار لازم برای حمایت مالی از خود هستند. این مجوز به مدت دو سال معتبر است و به شرطی که دارنده همچنان شرایط مالی را برآورده کند، می‌تواند به طور نامحدود تمدید شود.

متقاضی باید شخصاً در اداره کنسولی یونان حاضر شود و برای ویزای بلندمدت که ۱۲ ماه اعتبار دارد و ظرف ۱۰ روز پس از درخواست صادر می‌شود، درخواست دهد. این “ویزای D” نامیده می‌شود و این روش شامل مصاحبه نیز می‌شود. پس از اعطای ویزای D، متقاضی می‌تواند وارد کشور شود و درخواست خود را برای مجوز اقامت در وزارت مهاجرت ادامه دهد. در طول این فرآیند، متقاضیان باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهند.

پس از درخواست، دارنده تاییدیه ارسال را دریافت می‌کند که به آن “گواهی آبی” می‌گویند. این به طور خودکار به متقاضی حق ورود و خروج از یونان و همچنین اقامت در این کشور تا زمان صدور کارت نهایی را می‌دهد. کارت مجوز معمولاً ظرف یک تا دو ماه از روز درخواست تحویل داده می‌شود.

چه کسانی واجد شرایط مجوز شخص مستقل مالی هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای FIP، متقاضیان باید شرایط درآمد کافی را که برای متقاضی اصلی ۲۰۰۰ یورو در ماه تعیین شده است، برآورده کنند. این میزان برای همسر ۲۰ درصد و برای هر فرزند ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. شرط خودکفایی مالی می‌تواند توسط هر یک از اعضای خانواده یا به طور جمعی توسط همه اعضای خانواده برآورده شود. اثبات وجوه کافی را می‌توان از طریق طرح بازنشستگی خارجی، حساب بانکی، اسناد مالکیت، قراردادهای اجاره و شواهدی مبنی بر سایر منابع قانونی درآمد به دست آورد. فرد یا افراد باید بتوانند نشان دهند که در زمان زندگی در یونان نیازی به کار ندارند.

مدت زمان اقامت از طریق تمکن مالی یونان

به عنوان پیش نیاز برای صدور مجوز اقامت تمکن مالی یونان، شما باید ویزای تایپ D را اخذ کنید. برای دریافت این ویزا می‌توانید درخواست خود را همراه با مدارک لازم به سفارت یونان ارائه دهید. ویزای تایپ D یک ساله است و بررسی و صدور آن معمولا ۲ ماه و در بدترین حالت ۴ ماه طول می‌کشد. بعد از ورود به یونان باید سریعاً برای مجوز اقامت خود از طریق تمکن مالی اقدام کنید که اعتبار آن ۲ سال خواهد بود. پروسه تمکن مالی یونان می‌تواند پیچیده باشد، بنابراین النورا همراه شما است تا تمامی مراحل اخذ اقامت یونان از طریق خود حمایتی به درستی و با موفقیت انجام شود.

تخصص النورا

النورا، دپارتمانی است که توسط کارشناسان حقوقی واجد شرایط که در زمینه قانون مهاجرت آموزش دیده‌اند، تشکیل شده است. هر روز در النورا بر روی این درخواست‌های اخذ اقامت یونان، کار می‌کنند و این اشتیاق آنهاست. چیزی که دنبال می‌کنند این است که بتوانند شادی و رضایت یک فرآیند مهاجرتی موفق را ارائه دهند. آنها می‌خواهند به شما در رسیدن به اهداف و رویاهای خود کمک کنند. شما می‌توانید اطلاعات بیشتر را در وب‌سایت مشاهده کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.