پارک ملت مشهد؛ نوید یک روز تفریحی فوق العاده

پارک ملت مشهد

یکی از بزرگ­ترین و پرقدمت ترین پارک های کشور پارک ملت مشهد است که در لیست بهترین مجموعه های تفریحی این شهر قرار گرفته است. این پارک ملت مشهد در سال 1342 به بهره برداری رسیده و اکنون به یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین پارک های مشهد بدل شده است. پارک ملت مشهد با داشتن یک شهربازی بزرگ و مجهز توانسته نام خود را به عنوان یکی از فوق­ العاده ترین مراکز تفریحی مشهد ثبت کند.

مشهد؛ مقصدی تفریحی

مشهد بیش از همه به عنوان شهری زیارتی شناخته می شود. این شهر مرکز استان خراسان رضوی است و در شمال شرقی کشور واقع شده است. مشهد یکی از پربازدیدترین مقاصد گردشگری ایران است که همه روزه از سراسر کشور مسافر دارد. با توجه به این امر وجود امکانات رفاهی و تفریحی یکی از ضرورت های این شهر است.

به همین سبب در سال های اخیر امکانات بسیار مطلوبی برای این شهر فراهم شده که رفاه بیشتری را نصیب  مسافران کرده است. از انواع هتل هایی که از بهترین  اقامتگاه های کشور محسوب می شوند تا رستوران هایی که با کیفیت ترین غذاها را ارائه می دهند و مراکز خریدی که با محصولاتی متنوع در جای جای این شهر دیده می شوند.

حالا شما با هر انگیزه ای تصمیم به سفر داشته باشید می توانید روی شهر مشهد حساب کنید. این شهر همه جوره فرصتی را برای مسافران خود فراهم کرده. یکی از مهم ترین امکاناتی که اکنون در این شهر خواهید دید وجود مجموعه های تفریحی است. مسافران با هی انگیزه ای که سفر خود را پی گرفته باشند از تفریح غافل نیستند. مشهد اکنون از نظر تفریحی به امکاناتی مجهز است که خود دلایل کافی برای شروع یک سفر تفریحی هستند.

جالب است بدانید این شهر مذهبی و زیارتی مجهزترین شهر کشور از نظر پارک­ های آبی است. در این شهر چهار پارک آبی مجهز وجود دارد که با فراهم آوردن انواع بازی ها یک سفر شاد را تقدیم گردشگران می کنند.

به جز این، مشهد در جای جای خود دارای پارک هایی بزرگ است که برای تفریحات خانوادگی مناسب ترین مکان هستند. مسافران این شهر باید بدانند که یکی از بزرگ ترین پارک های کشور در این شهر وجود دارد. پارک ملت مشهد یک پارک دلباز با امکانات متعدد است که می تواند یک روز تفریحی فوق العاده را به گردشگران مشهد نوید دهد.

پارک ملت مشهد؛ انتخابی فوق­ العاده برای گردش

پارک ملت مشهد یکی از قدیمی ترین پارک های مشهد است که در غرب این شهر واقع شده. طراحی این پارک کار دو مهندس انگیسی است که سعی داشته اند یک مجموعه به سبک پارک های انگلستان بسازند. بعدها ساخت این پارک به مهندسان ایرانی واگذار شد. این پارک 720 هزار متر مربع معادل 72 هکتار مساحت دارد که آن را به یکی از بزرگ ترین پارک های ایران بدل کرده است.

این پارک ملت مشهد  با انواع امکانات و جاذبه ها چون دریاچه،  زمین های ورزشی، مکان مخصوص بانوان، امکانات غذا و نوشیدنی یکی از مجهزترین و دیدنی ترین مجموعه های تفریحی کشور نیز محسوب می شود.

آنچه بیش از پیش سبب محبوبیت پارک ملت مشهد به خصوص نزد جوانان شده شهربازی مجهز و بزرگ آن است. یکی دیگر از مراکزی که در آن زمینه تفریح برای گردشگران فراهم است مراکز خرید هستند. مرکز خرید آرمان مشهد یکی از بازارهای خوب مشهد با چنین خصوصیاتی است.

طبیعتی ناب در بوستان ملت

زندگی در شهرهایی شلوغ که هر روز ما را در ساختمان های بلند حبس می کند بیش از پیش ما را نیازمند حضور در طبیعت کرده است. ما با حضور در طبیعت در واقع به یکی از نیازهای اساسی خود پاسخ می دهیم و انرژی از دست رفته خود را بر می گردانیم. پارک ملت مشهد یکی از فوق العاده ترین مکان ها برای استفاده از طبیعتی دوست داشتنی است.

درختان سر به فلک کشیده که پرندگان زیبا را روی شاخه های خود نشانده­ اند و پوشش گیاهی وسیع می تواند شما را با حسی خوشایند روبرو کند. آب و هوای مطبوع و مطلوب این پارک به سبب این فضای سرسبز سبب شده افراد زیادی پارک ملت مشهد را برای قدم زدن و ورزش انتخاب کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.