سفر یک روزه به جنگل سراوان رشت

جنگل سراوان رشت
0

یکی از سفرهایی که من انجام دادم و از ان لذت بردم سفر  به جنگل سراوان رشت بود. جنگل سراوان همانند نقاشی های دوران کودکیم جلوی چشمانم می درخشید. اگر می خواهید به بهشت برین قدم بگذارید حتما سری به جنگل سراوان بزنید به راستی که قرار گرفتن درخت های یک اندازه و یکدست در کنار هم فضای منحصر به فرد را به وجود آورده است.

 جنگل سراوان یکی از بهترین سفرهایی بود که من انجام دادم. جنگل سراوان رشت نزدیک پنج هزار هکتار وسعت دارد و قدمتش آنقدر زیاد است که هر چقدر قدمت آن بگویم کم گفته ام. جمعیت درختان آن به گفته محلی ها از کشور کرواسی بیشتر است. جنگل سراوان رشت دارای ۷۶۸۲ کیلومتر است که برای تبدیل شدن به پارک جنگلی جدا شده است البته این به معنای تغییر بافت و تحریف بافت نبوده است بلکه تغییرات زیادی انجام شد که این جنگل به جنگل امروزی تبدیل شده است.

 جنگل سراوان رشت جنگلی است که واقعا زیباست دیدنی های بسیاری برای تماشا دارد. بعضی از درختان که من در این جنگل دیدم انسان ها با دستان خودشان در جنگل کاشته بودند.

اطلاعات کامل جنگل سراوان رشت

جنگل سراوان رشت
جنگل سراوان رشت

 جنگل سراوان رشت زیبایی‌های خاص خودش را دارد و جاذبه های منحصر به فردی را در خود جای داده است. در فاصله ۱۷ کیلومتری پارک سراوان روستایی به همین نام سراوان وجود دارد که چشمانتان را خیره می‌کند. این روستا با شالیزار هایش همانند موجودی سبز در مقابل چشمانم می درخشید .

 پارک جنگلی سراوان از جاهای دیدنی رشت است که من هر چقدر در آن جست و جو میکردم زیبایی های بیشتری می دیدم. این جنگل در کنار دریای رشت که آبی رنگ است جلوه ای بی نظیر پیدا کرده است. هنگامی که در اطراف آن قدم می زنید با دشتی پر رونق و سرسبز آشنا می شوید.

 خوشبختانه به لطف مردم بافرهنگ و باشعور هیچگونه تخریبی در این جنگل‌ها صورت نگرفته و برخلاف مراکز دیگر واقعا تمیز سالم است مسیر دسترسی به پارک سراوان بسیار راحت و سر راست بود اگر از سمت رشت حرکت کنید در جاده رشت بعد از حدود نیم ساعت و ۴۵ دقیقه رانندگی به مسیر ورودی فاز دوم پارک می‌رسید.

 فاز دوم پارک بسیار دیدنی است جنگل سراوان رشت از جاهای دیدنی رشت است که جاذبه های منحصر به فردی را دارد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 انواع درختانی که در این جنگل زیبا با چشم دیدم کاج و سرو هستند. کاج و سرو همگی از درختانی هستند که به صورت تخصصی کاشته شده اند. پارک جنگلی سرشار از تنوع بود. اصلاً یکی از دلایلی که به سراوان سفر کردم دیدن گونه های مختلف گیاهان و درختان بود که نظیرشان را در دنیا پیدا نکردم.

اطلاعات کامل درمورد اماکن تفریحی و دیدنی شهر رشت.

 اگر همانند من اهل طبیعت گردی باشید شما هم از دیدن این درختان به وجد می‌آیید. درختان بیدمشک، پت، آلوچه جنگلی، توسکا، بید، بلوط انجیری در گوشه کنار این محدوده به چشم می خورد. اگر اولین بار است که می خواهید به منطقه طبیعت گردی سفر کنید به شما پیشنهاد می کنم که در اولین قدم سراوان را انتخاب کنید.

 در سراوان زیبایی های منحصر به فردی از تنوع زیستی و جانوری مشاهده می‌کنید که واقعا دیدنی است برایم جالب بود که سراوان واقعا تمیز بود حتی به هرکجا پا گذاشته ام با تمام هزینه‌های بسیاری روبرو شدم. پارک جنگلی سراوان یکی از زیباترین پارک هایی است که من دیده ام. خوابیدن در محیطی سرسبز و خنک و آرام و تمیز واقعا ستودنی است من تصمیم گرفتم صبح زود در سراوان باشم هوای مه آلود و گرگ و میش سراوان نصیبم شد و واقعا زیبا بود. من در فصل اردیبهشت به این منطقه سفر کردم بدون آنکه ذره ای رطوبت احساس کنم.

 فقط محو دیدنی های سراوان زیبا با جاذبه های بی شمار آن شدم. من به دلیل اینکه آدم ریسک پذیری نیستم تصمیم گرفتم که از محیط جنگل به تنهایی دور نشوم اگر شما ریسک پذیر هستید به شما پیشنهاد می کنم که اصلاً این کار را به تنهایی انجام ندهید در این جنگل ممکن است خطراتی شما را تهدید کند.

 به دلیل اینکه من آدم اهل طبیعت گردی و عکاسی هستم دیدن دریاچه سراوان زیبایی سفرم را چندین برابر کرد فرقی نمیکند که چه فصلی مهمان جنگل سراوان رشت باشید ولی مطمئنم هر وقت به این جنگل قدم بگذارید به زیبایی هایش پی می برید.

دریاچه سبز رنگ سراوان

از طبیعت و از چشم اندازهای طبیعی و درختان سر به فلک کشیده این جنگل که بگذریم با رودخانه و دریاچه خروشان در جنگل های بکر روبرو می‌شویم که جذابیت‌ های زیادی دارند و یکی از خواستنی ترین جذابیت‌های سروان به شمار می‌آید.

 سراسر استان گیلان جنگل های فراوان و سرسبزی دارد اما این جنگل حقیقتا با جنگل های دیگر فرق می‌کند و به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است در سفر به دریاچه سراوان زیبایی های بیشماری را میبینید که همه آنها در کنار هم پدیده نایاب را به وجود آوردند.

 پوشش سبز روی دریاچه مرداب سراوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گیلان است که واقعا منحصر به فرد می باشد. دریاچه و پارک جنگلی سراوان رشت واقعا دیدنی هستند از نگاه من زیباترین قسمت رشت جنگل و دریاچه سراوان است. اگر اهل طبیعت گردی هستید حتما در سفرتان از این دریاچه سبز رنگ و منحصر به فرد دیدن کنید.

 من تصمیم گرفتم از همان صبح زود از مرداب سراوان رشت دیدن کنم این مرداب بسیار منحصر به فرد است . دریاچه سراوان در قسمت چپ ورودی یک پارک جنگلی سراوان قرار گرفته است و از مناطق منحصر به فرد در شهرستان رشت است که بسیار دیدنی است.

 برای رفتن به این دریاچه باید به پارک جنگلی سراوان که در کیلومتر ۱۷ اتوبان رشت قزوین قرار گرفته است بروید. این پارک محدوده وسیعی از جنگل را به خود اختصاص داده است و واقعا دیدنی است. فاصله تهران تا پارک جنگلی حدود ۳۰ کیلومتر است.

جنگل سراوان رشت کجاست؟

جنگل سراوان رشت
جنگل سراوان رشت

شاید برای شما سوال پیش بیاید که جنگل سراوان رشت کجاست؟ من از تهران راهی جنگل زیبا شده بودم برای رفتن به پارک جنگلی از سمت تهران باید از سمت خروجی غربی پایتخت اتوبان بگذریم فاصله دریاچه ورودی آن تا فاصله مرکز این دریاچه زیاد نیست در سر پارک جنگلی سراوان تابلو های مختلفی برای راهنمایی شما قرار گرفته شده اند یکی از بخش های سراوان دیدن این جاده زیبا بود. آدرس جنگل سراوان رشت بسیار سرراست است.

آدرس جنگل سراوان رشت: رشت کیلومتر ۱۷ اتوبان رشت ضلع غربی اتوبان.

 تلفن پارک جنگلی سراوان رشت: ۳۴۵۱ ۲۵۰۳

 آن زمان که من به دیدن این پارک زیبا رفتم هزینه ای که برای هر ماشین پرداخت کردم هزار تومان بود و جالب است که بدانید ساعت کار پارک جنگلی در تمام روز های هفته به صورت ۲۴ ساعت است.

جنگل سراوان رشت بر روی نقشه

ادرس پارک جنگلی سراوان رشت بر روی نقشه به راحتی پیدا می شود.

تفریحات من در پارک جنگلی سراوان

 دریاچه سراوان مناظر طبیعی منحصر به فردی دارد. من به دلیل اینکه عاشق قایق سواری هستم تصمیم گرفتم اولین تفریحی که انجام دهم قایق سواری باشد. به راستی که قایق سواری در جنگلی سرسبز و رودخانه های این منطقه بسیار منحصر به فرد و بی نظیر است. هنگامی که من وارد این قایق شدم کاملا سرپوشیده بود، مه بود و فضایی کاملا رویایی را به وجود آورده بود.

عکسهای جنگل سراوان رشت نشان دهنده زیبایی های خاص این منطقه هستند.

 این جنگل واقعا خاص است و زیبایی های منحصر به فردی دارد در طول سال‌های اخیر امکانات تفریحی بسیار زیادی در جنگل سراوان رشت ایجاد شدند که واقعا بر محبوب شدن این منطقه افزوده است. باشگاه پینگ پنگ جنگلی یکی از باشگاه‌های بسیار زیبایی است که از آن نهایت استفاده را بردم اگر شما همانند من به بازی پینگ پنگ علاقه دارید می‌توانید در این جنگل مدتی خودتان را به این بازی پر هیجان دعوت کنید.

از دیگر تفریحاتی که در پارک جنگلی سراوان وجود دارد و من از آنها به مدت کمی استفاده کردم ولی خاطره هایش در خاطرم به یادگار مانده است بازی تیراندازی است که واقعاً انرژی من را تخلیه کرد.

عکسهای جنگل سراوان رشت بیانگر جلال و عظمت این خطه از کشورمان هستند.

 بهترین زمان سفر به دریاچه سراوان

جنگل سراوان رشت
جنگل سراوان رشت

بهترین زمان سفر به دریاچه سراوان از نگاه من فصل بهار و پاییز است. دریاچه سراوان جز زیباترین جاهای دیدنی رشت است که در تمام روزهای سال خودنمایی می‌کند و شما در هر زمانی از سال می توانید به این دریاچه سفر کنید.

من فصل بهار را برای دیدن این دریاچه و جنگل اطرافش انتخاب کرده بودم اما دوست دارم بار دیگر در فصل پاییز به این منطقه سفر کنم در واقع در فصل پاییز و زیبایی های زیادی وجود دارد قرار گرفتن در میان جنگل های زرد و نارنجی و رنگارنگ به راستی که روح آدم را جلا می بخشد اگر علاقه مند به فصل پاییز هستید می‌توانید ماه آبان و اواخر مهر را برای بازیدید از این مکان زیبا انتخاب کنید. عکسهای جنگل سراوان رشت زیبایی کامل را به تصویر نمی کشند و حتما بازدید از این خطه کشور را در برنامه تان قرار دهید.

5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.