جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول

جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول
0

 ترکیه یکی از مقاصد خارجی برای همه به حساب می آید. در این مطلب میخواهیم شما را با مراکز مهم و دیدنی برای جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول آشنا کنیم برای اطلاعات بیشتر متن زیر را بخوانید  تا در تور به استانبول به کودک دلبند شما خوش بگذرد. جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول بسیار زیاد هستند.

لیست جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول:

  • مرکز خرید آکوآ فلوریا (Aqua Florya)
  • تم پارک اسفانبول (Isfanbul)
  • موزه اسباب‌بازی استانبول (Kadikuy)
  • موزه رحمی کوچ
  • آکواریوم استانبول
  • مینیاتورک (Miniaturk)

مرکز خرید آکوآ فلوریا (Aqua Florya) یکی از زیبا ترین جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول

قسمتی از این مرکز خرید مخصوص بازی های هیجان انگیز برای کودکان می باشد. در این مرکز خرید والدین می توانند علاوه بر گشتن در میان فروشگاه های متفاوت از جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول استفاده کنند و اوقات خوبی را برای فرزندانشان به وجود بیاورند. و می توانند فرزندانتان در این مرکز خرید انواع بازی هایی مثل هاکی روی یخ بسکتبال را استفاده کنند و از سرگرمی ها لذت ببرند. هاکی روی یخ از بخش های جالب این مجموعه است.

یکی از خاص ترین بخشها واقعیت مجازی است که بازدیدکنندگان محترم می‌توانند با گذاشتن هدست‌های مخصوص به دنیای سه بعدی وارد شود و هیجان ترن هوایی را تجربه کند در این مرکز خرید سینما و آکواریوم وجود دارد که می‌تواند برای کودکان جذاب باشد. جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول یکی از جاذبه های دیدنی استانبول به حساب می آید ساعت کاری مرکز خرید ۱۰صبح تا۱۰شب است.  دانستن ادرس جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول به زیبایی های سفر شما اضافه می کند.

آدرس مرکز خرید آکوآ فلوریا: استانبول، باکرکوی، شنلیک کوی، خیابان یشیلکوی هالکالی

تم پارک اسفانبول (Isfanbul) از منحصر به فرد ترین جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول

جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول
جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول
این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

یکی از مراکز خرید که بسیار خاص است  تم پارک اسفانبول است.  بیشتر افراد این را با نام ویا لند می‌شناسند و یکی از جاهای دیدنی برای بچه ها است.

ماجراجویی سالن نمایش مزرعه بازی برج کوچک از مواردی هستند که می‌توانید در این مرکز خرید تجربه کنید. خانواده ها در بازدید می توانند از سواری های هیجان انگیز ترن هوایی در این پارک لذت ببرند. ترن هوایی یکی از بازی‌های خاصی است که در استانبول وجود دارد و در واقع استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای تفریحی ترکیه به حساب می آید.

 در این شهر بازی می توانید بازی های هیجان انگیزی را تجربه کنید و می تواند محل مناسب برای کودکان تان باشد اگر میخواهید سفر ماجراجویانه داشته باشید می توانید با قایق‌های ۹ نفره رفتینگ بر روی رودخانه خروشان این مجموعه بروید و سفری خاص را برای خود و کودکتان رقم بزنید. جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول واقعا منحصر به فرد هستند.

هزینه بلیط روزانه پارک مصنوعی  اسفانبول برای بزرگسالان 169 لیر و برای کودکان 4 تا 14 سال 159 لیر است.

بلیط پارک جنگلی برای بازدیدکنندگان 4 سال به بالا 30 لیر و برای بازدیدکنندگان بالای 4 سال، 25 لیر است و بلیط سافاری برای بازدیدکنندگان 4 سال و بالاتر 25 لیر هزینه دارد. کودکان زیر 3 سال می‌توانند به صورت رایگان به این پارک وارد شوند.

ساعت کاری شهربازی اسفانبول: 11 صبح تا 8 بعد از ظهر است

آدرس شهربازی اسفانبول: استانبول، محله یاشیلپینار، خیابان شهید متین کایا، پلاک 11

موزه اسباب‌بازی استانبول (Kadikuy) از قشنگ ترین جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول

جالب است بدانید در مقطعی از تاریخ موزه اسباب بازی استانبول یکی از مغازه های مهم اسباب بازی فروشی بود که انواع اسباب بازی و عروسک های کلاسیک ترکی را در آن می فروختند. مغازه در محله گزتپه استانبول قرار گرفته است و به مرور زمان به موزه تبدیل شده است.

 جالب است بدانید که در اینجا چهار هزار اسباب بازی و عروسک وجود دارد که بسیار دیدنی هستند و جز عتیقه‌جات به حساب می‌آید و قدمت آن به قرن های پیش برمیگردد.

موزه اسباب بازی در استانبول در سال ۲۰۰۵ بازگشایی شد اما اکثر عروسک و اسباب بازی های آن مربوط به سال ۱۷۰۰ هستند و شخصی به نام سونای آکین از ۲۰ کشور مختلف آن را جمع کرده است.  لیست جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول را می توانید در سایت های مختلف گردشگری پیدا کنید.

 در بخشی از ان  قطارها نمایش داده شده اند که نمایان گر  انقلاب صنعتی و رنسانس هستند حتی بازدید از ان  می‌تواند بزرگسالان هم به وجد بیاورد و امروز از جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول برای بچه ها به حساب می آید.

 اگر به استانبول رفتید بازدید از این موزه زیبا را فراموش نکنید. بلیط برای بزرگسالان: 40 لیر، قیمت بلیط برای کودکان 3 سال به بالا، دانش آموزان، معلمان و شهروندان بالای 65 سال: 25 لیر

ساعت کاری موزه اسباب بازی استانبول: سه شنبه تا یکشنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر (دوشنبه ها بسته است)

آدرس موزه اسباب بازی استانبول: استانبول، گزتپه، خیابان دکتر زکی زرن، پلاک 15

موزه رحمی کوچ

یکی از موزه هایی که بسیار خاص است و در شمال منطقه شاخ طلایی استانبول قرار دارد و مجموعه نمایشگاهی عظیمی از تاریخ ترکیه را به نمایش گذاشته است موزه رحمی کوچ است. 

می گویند این موزه مربوط به حمل و نقل ارتباطات و صنعت کشور است و ماشین های قدیمی هواپیماهای مختلف را نشان  می دهد که یک زیردریایی در این منطقه وجود دارد و شما می توانید یک افلاک نما را در موزه رحمی کوچ ببینید.

 بچه ها می توانند با  وارد شدن به کابین هواپیما و آزمایش های علمی تجربه علمی و مفرح را داشته باشند. این موزه  که در محله ها سکوی قرار گرفته است متمرکز بر یک موضوع خاص نیست و انواع سازه های مختلف را می توانید ببینید و یکی از تفریحات خاص برای کودکان به حساب می آید بازدید از ان برای بزرگسالان هم بسیار مهیج است.

هزینه ورودی 30 لیر ترکیه است.ساعت کاری موزه رحمی کوچ: همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت 10 صبح تا 17:30 بعد از ظهر

آدرس موزه رحمی کوچ: استانبول، بی اوگلو، محله پیری پاشا، خیابان هاسکوی، پلاک 5

آکواریوم استانبول

یکی از تفریحاتی که برای بچه ها بسیار منحصر به فرد است آکواریوم استانبول است. این مجموعه بیشتر از ۳۵۰۰ جانور دریایی و خشکی را در دل خود جای داده و کلکسیون غنی و متنوع از آبزیان منطقه ۱۶ را در بر دارد.

 این آکواریوم بخش‌های مختلفی را به نمایش گذاشته است و در آن می‌توانید نمایشگاه مختلفی از آبزیان دریای را مشاهده کنید. ۱۷ بخش مختلف در این آکواریوم وجود دارد که مربوط به دریا های مختلف مثل اقیانوس آرام و دریای سیاه است.

آکواریوم محدود به آسیا نیست و در آن فرهنگ جغرافیایی به صورت فیلم و تصاویر گرافیکی برای لذت بیشتر تبدیل شده است. امکان غواصی در کنار کوسه ها وجود دارد و یکی از تفریحات ارزشمند برای جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول به حساب می‌آید که البته وجود این آکواریوم باعث شد است ترکیه به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شود و طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

قیمت بلیط با تخفیف برای کودکان 2 تا 12 ساله، دانش آموزان، معلمان و شهروندان بالای 65 سال 270 لیر است. برای کودکان زیر 2 سال، ورود به آکواریوم رایگان است.

ساعت کاری آکواریوم استانبول: 10 صبح تا 8 بعد از ظهر

آدرس آکواریوم استانبول: استانبول، شنلیک کوی، خیابان یشیل کوی هالکالی، پلاک 93

مینیاتورک (Miniaturk)

در مینیاتورک شما می توانید تمام نمادهای دیدنی ترکیه را در یک مجموعه از نزدیک تماشا کنید. در محوطه باغ مینیاتورک بیش از 100 ساختمان با جزئیات چشمگیر در مقیاس 1:25 قرار گرفته است. نمادهای ترکیه شامل مسجد آبی و فرودگاه بین المللی آتاتورک به همراه پایانه‌ها، باند فرودگاه‌ها و تاکسی هواپیماهای مسافربری ترکیش ایرلاینز در آن دیده می‌شود.

 این پارک در ساحل شمال شرقی گلدن هورن قرار گرفته است  و دنیایی مینیاتوری ساخته شده از ۱۳۴ مدل از معماری‌های فعلی و تاریخی ترکیه با نسبت ابعاد ۱ به ۲۵ است.

 بناهایی از دوران سلجوقی، عثمانی و ترکیه معاصر همه در این پارک قابل دیدن هستند.در کنار مینیاتورک پارکینگ خودرو، رستوران، کافه، فروشگاه خرید سوغاتی، زمین بازی کودکان، قطار کودکان، زمین تخته شطرنج  و… مخصوص کودکان طراحی شده است. جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول واقعا تماشایی هستند بهتر است از همه ان ها دیدن کنید.

 از خاص ‌ترین مدل‌های این پارک، آرامگاه هالیکارناسوس است که در ۲۵۰۰ سال قبل ساخته شده بود اما اکنون فقط خرابه‌ای از آن باقی مانده است. این آرامگاه از عجایب هفتگانه‌ جهان به شمار می اید  و بخشی از آن هنوز در موزه‌ی انگلیس قرار دارد. مینیاتورک نیز یکی از بهترین جاهای دیدنی برای بچه ها در استانبول برای بچه ها است که در این لیست قرار می‌گیرد. می توانید همرا کودکتان از این موزه دیدن کنید و به تاریخ تمدن ترکیه پی ببرید. بهای بلیط ورودی مینیاتورک: 50 لیر

ساعت کاری مینیاتورک: هر روز 9 صبح تا 7 بعد از ظهر

آدرس مینیاتورک: استانبول، بی اوگلو، اورنکتپه، خیابان ایمراهور

4.3/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.