سفر به کانادا

سفر به کانادا
0

جستجوی کار در کانادا

قبل از سفر به کانادا در مورد بازار کار کانادا اطلاعات کسب کنید. باید به مدرک و مهارت های شما در کانادا نیاز داشته باشند. باید شغلی که الان دارید در کانادا نیز وجود داشته باشد. آیا این شغل قانونی است و چگونه می توانید در زمینه ی تخصصی خود کار پیدا کنید؟

در کانادا شغل ها و صنایع گوناگونی وجود دارد. پیدا کردن شغل مدت زمانی طول میکشد، اما این کشور بین مهاجران معروف است زیرا فرصت های کاری بسیاری دارد. رشد بعضی از بخش ها از جمله صنعت، تکنولوژی اطلاعات، تامین مالی، گردشگری، و فرهنگ بسیار زیاد بوده است.

رزومه ی خود را آماده کنید. بسیاری از شرکت های کانادایی علاوه بر درخواست کار، رزومه ی شما را نیز بررسی می کنند. شاید لازم باشد در مورد مهارت های خود توضیح دهید . می توانید برای پیدا کردن شغل با مرکز خدمات اجتماعی کانادا تماس بگیرید. می توانید تبلیغات روزنامه و یا وب سایت های شغلی را بررسی کنید. باید با مهارت های مصاحبه ی شغلی آشنا شده، و زبان انگلیسی و زبان فرانسه را تقویت کنید. برای کار کردن در کانادا، شماره ی بیمه ی تامین اجتماعی ضروری است.

نکات مفید درباره ی کار در کانادا

بازار کار بر اساس صنایع مختلفی است همچون اقتصاد، جنگلداری، معدن، ساخت و ساز، ارتباطات از راه دور، تکنولوژی ، گردشگری، و شیلات. دولت کانادا برای جذب مهاجران بیشتر شغل های زیادی ایجاد کرده است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

تورنتو یکی از شهرهای محبوب مهاجرین است. در این شهر مشاغل و صنایع گوناگونی وجود دارد. برخی از بخش ها از جمله صنعت، تکنولوژی اطلاعات، تامین مالی، گردشگری، و فرهنگ در این شهر رو به رشد هستند. تورنتو با همکاری کنسرسیوم نمایندگی های ارائه ی خدمات به متخصصان آموزش دیده بین المللی یک برنامه ی مربیگری برای متخصصان مهاجر توسعه داده است. برنامه بر شغل هایی همچون مهندسی، حسابداری، تامین مالی، معامله، مدیریت منابع انسانی و امکانات تمرکز می کند.

در کلگری برنامه هایی همچون ارائه ی خدمات به مهاجرین کلگری ارائه می شود. این برنامه شامل ارائه ی خدمات به مهاجرین، مخصوصا بانوان متخصص است. نمایندگی سیستم ارزیابی حرفه ای و مرکز زبان برای کمک به مهاجرین دارد که کارگاه هایی در مورد برنامه ریزی شغلی، استراتژی های جستجوی شغل، نوشتن رزومه، و … توسعه داده است. MAPLE 2.0 یکی دیگر از پروژه های ملی برای کارفرمایان و متخصصان است که با همکاری یکدیگر فرصت های شغلی مهاجران در منطقه را بیشتر می کنند.

کار دانشجویی در کانادا

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

اگر دانشجوی بین المللی بوده و مجوز کار ندارید، می توانید تحت شرایط زیر در کمپ کار کنید:

دانشجوی تمام وقت موسسه ی آموزشی خصوصی یا دولتی بوده (باید حداقل 50 درصد از بودجه ی موسسه از کمک های دولتی تامین شود و مدرک موسسه معتبر باشد) و مجوز تحصیلی شما معتبر باشد.

تحت شرایط زیر می توانید خارج از کمپ کار کنید:

دانشجوی تمام وقت موسسه ی دانشگاهی دولتی یا خصوصی معتبر. باید مجوز کار داشته باشید. در طول فصول آموزش نمی توانید بیش از 20 ساعت در هفته کار کنید. در طول تعطیلات، می توانید تمام وقت کار کنید.

اگر 18-35 ساله هستید و کشور شما با کانادا قرارداد دارد، می توانید در این کشور و از طریق برنامه ی تجربه کانادایی کار کنید. کار کردن در کانادا به تجربه ی کاری شما کمک می کند. هم چنین می توانید شبکه ای از روابط تجاری برای آینده توسعه داده و پس از فارغ التحصیلی در کانادا بمانید. برخی برنامه ها اجازه ی اشتغال را برای دانشجویان بین المللی و همسر آنها صادر می کنند.

تحصیل در کانادا

برای ادامه ی تحصیل در کانادا نیاز به ویزای تحصیلی دارید. مجوز تحصیلی را افسر مهاجرت صادر کرده و می توانید پس از رفتن به کانادا در برنامه ی آموزش عمومی دانشگاهی و یا آموزش حرفه ای شرکت کنید. باید مشخص کنید که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه، کالج، یا دیگر موسسات آموزشی معتبر دارید.

می توانید ویزای اقامت را همزمان با مجوز تحصیل دریافت کنید. اما، اگر برنامه کمتر از 6 ماه باشد نیازی به مجوز تحصیلی ندارید. باید قبل از درخواست مجوز به عنوان دانشجو پذیرفته شده باشید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

برای دریافت مجوز تحصیلی افسر مهاجرت را متقاعد کنید که پس از پایان تحصیل، کانادا را ترک خواهید کرد. هم چنین باید ثابت کنید که موسسه ی بین المللی در کانادا شما را به عنوان دانشجو پذیرفته و پول کافی برای پرداخت هزینه ی تحصیل خود، رفع نیازهای روزانه، و افراد خانواده خود دارید. باید سلامت اخلاقی و معاینات پزشکی شما تایید شود. باید مدارک لازم را در اختیار افسر ویزا قرار داده تا درخواست شما را بررسی کند.

فرم درخواست ویزا را به دقت پر کنید. 2 عکس پاسپورت از خود و متقاضیان همراه، پاسپورت معتبر هر متقاضی، کپی صفحه ی اطلاعات شخصی پاسپورت، اصل نامه ی پذیرش و کپی آن از موسسه ی آموزشی کانادا، جایی که درخواست داده اید، را ارسال کنید. اگر قرار است در کبک درس بخوانید به گواهی انتخاب کبک نیاز دارید.

هم چنین باید تایید شود که پول کافی برای یک سال اول تحصیل را دارید حتی اگر شهریه ی آموزشی را پرداخت کرده باشید. باید رسید بانکی 3 ماه گذشته را ارسال کنید.

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا

انتخاب دانشگاه در کانادا

باید حداقل 8 ماه قبل از مهاجرت به کانادا اقدام کنید. دانشگاه های کانادا معمولا درخواست ها را از نوامبر تا آوریل بررسی می کنند. فایل کامل را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید.

شهریه ی دانشگاه ها متفاوت است. برای دادن درخواست، نیاز به مدرک لیسانس و یا مدارک معادل دارید. برخی دانشگاه ها دانش انگلیسی شما را از طریق تست هایی همچون آیلتس و تافل بررسی می کنند.

شهریه دانشگاه های کانادا توسط دولت تامین می شود اما برنامه های ارائه شده در هر ایالت و منطقه به صورت مستقل مدیریت می شود. دیپلم این دانشگاه ها بر اساس سیستم آمریکایی است که باعث می شود این دانشجویان در سطح بین المللی معتبر بوده و بتوانند به راحتی تحصیلات خود را ادامه دهند.

مشهورترین دانشگاه های کانادا عبارتند از دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه کبک، دانشگاه واترلو، دانشگاه مک مستر، دانشگاه وسترن آنتاریو، دانشگاه کلگری.

اطلاعات مفید: دانشجویان خارجی با ارائه ی مدرک حرفه ای کانادا و تجربه ی کاری در کانادا می توانند درخواست اقامت دائم بدهند.

مسکن در کانادا

نوع خانه ی مورد نظر خود را مشخص کنید. می توانید خانه و آپارتمان های اجاره ای را در تبلیغات روزنامه ها یا وب سایت های خدمات اجاره ای پیدا کنید.

در کانادا خانه را معمولا اول ماه یا 15 هر ماه اجاره می کنند. در تمام طول سال می توانید خانه پیدا کنید، اما باید کامیون باری و یا کارگرهای باربری را از قبل رزرو کنید.

قبل از امضا قرارداد اجاره خانه ، قرارداد را به خوبی مطالعه کنید.

باید سابقه ی اعتباری خوبی در کانادا ایجاد کنید. بانک های کانادایی بر اساس سابقه ی اعتباری به شما وام می دهند. اگر قصد اجاره ی خانه دارید، موجر بررسی می کند که آیا می توانید اجاره را پرداخت کنید یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آژانس مالی مصرف کنندگان کانادا مراجعه کنید.

مقررات اجاره خانه در کانادا

موجر ممکن است از شما درخواست وثیقه پولی برای اجاره ی خانه داشته باشد. موجر این مبلغ را نگه داشته و در صورت آسیب به خانه از شما کسر می کند. این مبلغ معمولا معادل اجاره ی ۱ ماه است. اگر به خانه آسیب نزنید کل مبلغ به شما بازگردانده می شود. اما در برخی ایالت های کانادا درخواست وثیقه ی مالی از مستاجر غیر قانونی است. اگر می خواهید با قوانین منطقه یا استان مورد نظر خود آشنا شوید با دولت منطقه ای یا دولت ایالتی تماس بگیرید. هم چنین می توانید خانه ی خود را بیمه کنید.

خرید خانه یا آپارتمان در کانادا

می توانید برای خرید خانه یا آپارتمان با بنگاه معاملات املاک تماس گرفته یا به وب سایت های معاملات املاک سر بزنید. اما خرید خانه بسیار گران است که دلیل آن هزینه ی بنگاه املاک، وکیل یا سر دفتر اسناد رسمی و دیگر هزینه های خرید خانه است. البته باید مالیات سالانه، بیمه ی خانه، هزینه های رجیستری، دیگر مالیات های مرتبط با خرید خانه، و هزینه ی تعمیر و نگهداری، سیستم گرمایشی، برق، آب، و فاضلاب را نیز در نظر بگیرید.

می توانید برای خرید خانه در کانادا کمک مالی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آژانس درآمد کانادا مراجعه کنید.

هزینه اجاره خانه در کانادا

در ایالت آلبرتا قیمت خانه ارزان است. قیمت متوسط خرید خانه در کلگری ۳۸ تا ۴۸ درصد کمتر از خرید خانه در دیگر شهرهای اصلی کاناداست که تقریبا معادل ۲۲۲۸۶۰ دلار کاناداست. و هزینه ی اجاره ی خانه در کلگری ۱۱۱۳ دلار در ماه در سال ۲۰۱۲ بوده است.

در ونکوور، هزینه ی املاک بین ۳۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ دلار متغیر است. و هرینه ی اجاره بین ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار در ماه است. اجاره ی خانه ی ۲ خوابه معمولا ۱۱۶۹ دلار کاناداست.

هزینه ی اجاره ی خانه ی یک خوابه در تورنتو حداقل ۸۵۰ دلار در ماه است. اگر خانه ای نزدیک به مرکز شهر می خواهید، هزینه ی شما بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار خواهد بود. هزینه ی اجاره ی آپارتمان لوکس حدودا چند هزار دلار در ماه خواهد بود.

مراقبت های بهداشتی در کانادا

آیا بیمه ی سلامت در کانادا ضروری است

ممکن است هنگام اقامت در کانادا نیاز به معاینه پزشکی داشته باشید. معاینه، به تشخیص افراد مبتلا به بیماری های عفونی غیر واگیر کمک می کند. باید ۳۰ روز پس از ورود به کانادا با مقامات بهداشتی منطقه تماس بگیرید. ممکن است نیاز باشد همانند شهروندان کانادا خود را بیمه کنید. این سیستم اطمینان می دهد که تمامی شهروندان کانادا به خدمات بهداشتی دسترسی دارند.

برنامه ی سلامت از چندین طرح منطقه ای و ایالتی مراقبت های بهداشتی با ویژگی های مشترک تشکیل شده است. با بیمه ی سلامت بیشتر هزینه های درمانی را دولت پرداخت می کند؛ فقط کافی است کارت بیمه را به بیمارستان یا درمانگاه نشان دهید. اما بیمه ی سلامت در استان های مختلف متفاوت است و نمی توانید از یک بیمه در دیگر استان ها استفاده کنید. در این صورت لازم است که از بیمه ی خصوصی موقتی استفاده کنید. می توانید اسناد درخواست بیمه سلامت را از دکتر، بیمارستان، داروخانه، و یا موسسه ی حمایت از مهاجرین دریافت کرده، یا فرم را از وب سایت وزارت بهداشت دانلود کنید.

هنگام درخواست بیمه باید اسناد هویتی از جمله شناسنامه، پاسپورت و یا کارت اقامت دائم را نشان دهید. کارت بیمه حاوی اطلاعات شخصی از جمله نام، آدرس، روز تولد و جنسیت می باشد. باید کارت بیمه را هنگام مراجعه به بیمارستان یا کلینیک به همراه داشته باشید. در برخی استان ها فقط بزرگسالان کارت بیمه ی سلامت دریافت می کنند که در این کارت اطلاعات تمامی اعضای خانواده ثبت شده است، اما در دیگر استان ها تمامی اعضای خانواده کارت مخصوص به خود دارند.

اطلاعات مفید درباره ی کارت بیمه در کانادا

باید همیشه کارت را به همراه داشته باشید. کارت را گم نکرده و به دیگران قرض ندهید، که در این صورت از مزایای آن محروم شده، مجرم شناخته شده، و ممکن است از کانادا اخراج شوید. در صورت مفقود شدن کارت باید هزینه ی المثنی را پرداخت کنید.

بیمه ی خصوصی سلامت در کانادا

ممکن است دریافت کارت بیمه ی سلامت مدتی طول بکشد. می توانید در این مدت و در روزهای اول ورود به کانادا از بیمه ی خصوصی استفاده کنید.

بیمه ی خصوصی سلامت خدمات دندانپزشکی، دارو، عینک، بیمارستان خصوصی را پوشش داده که برخی از این موارد در بیمه ی دولتی پوشش داده نمی شوند. برخی کارفرمایان شما را بیمه سلامت می کنند که باید با معیارها و شرایط آن آشنا شوید.

همچنین بخوانید : حواله دلار کانادا

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.