سفربه زیباترین شهرهای ایران مشهد،کیش،قشم،اصفهان شیراز و یزد

سفر به مشهد
0

سفر به زیبا ترین شهر های ایران مشهد. در این مقاله همراه من باشید تا شما را به شهرهای مورد علاقه‌ام ببرم و  سفری دلچسب را برایتان رقم بزنم. در واقع با سفر به این شهرها جسم و روحتان حس و حال خاصی می‌گیرد و می‌فهمید که در ایران چه شهرهای منحصر به فردی برای گردش وجود دارد.

 سفر من به زیبا ترین شهر های ایران در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به ان سفر کردم شهرهای( مشهد، کیش، قشم، اصفهان، شیراز و یزد)بودند که هر کدام از آنها حس و حال بی‌نظیری را برای من ایجاد کردند.

مشهد شهر زعفران و گلاب

سفر یه مشهد
سفر یه مشهد

سفر به مشهد قطب گردشگری ایران است و  همه ما بارها و بارها اسمش را شنیده‌ایم و هر سال ممکن است حال و هوای مشهد به سرمان بزند. مشهد شهر زعفران و گلاب است و آن را با حرم امام رضا علیه السلام می‌شناسند. اولین شهری که من به آن پا گذاشتم و با زدن واکسن تصمیم گرفتم راهی آن مسافرت دور و دراز شوم مشهد مقدس بود.

 به راستی که قرار گرفتن در حرم امام رضا حس و حالم را تازه کرد و من در طول مدت سفرم در هتل سه ستاره ذاکر اقامت گزیدم. این هتل قطعاً خدمات بی‌نظیری برای من ارائه داد و تجربه سفرم را چندین برابر کرد. مشهد زیباترین شهر خراسان رضوی است و از آثار تاریخی و طبیعی‌اش هرچه که بگویم کم گفته ام.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 فصلی که من پا به شهر مشهد گذاشتم فصل آبان بود با قطار از ملایر به مشهد رفتم و تمام مدت زمانی که در راه بودم به درختان رنگارنگ پاییز چشم دوخته بودم واقعاً دیدن آن همه زیبایی خالی از لطف نیست.

 مشهد زیباترین شهر خراسان رضوی همچون نگینی در چشمان من می‌درخشید. هنگامی که با قطار به مشهد رسیدم اولین کاری که کردم این بود که به هتل  رفتم و دوش گرفتم و سپس به حرم امام رضا رفتم. آن شب زیبا را هیچ وقت از یاد نمی‌برم. آن شب من تا زمانی که نقاره‌ها به صدا در می‌آمدند در حرم و  در صحن غدیر بودم و مشغول عبادت و قرآن خواندن بودم.

 قرار گرفتن در میان آن همه زیبایی واقعاً منحصر به فرد است. مشهد زیباترین شهری است که من با پوست و استخوانم آن را لمس کردم. اگر شما هم همانند من به دنبال حس معنوی هستید حتماً به مشهد مقدس سر بزنید و جسم و روحتان را طراوت ببخشید مشهد زیباترین شهر ایران است.

تور مشهد یکی از بهترین تور های ایران است .

در سفرم به مشهد تنها از حرم مطهر رضوی بازدید نکردم بلکه به آرامگاه فردوسی و آرامگاه استاد بزرگ شجریان هم سری زدم و واقعاً قرار گرفتن در میان ارامگاه شاعر نام آشنا ایرانی من را به فکر برد.

 این روز زیبا و دل‌انگیز را اصلاً فراموش نمی‌کنم. خراسان رضوی شهری پرشور و نشاط است که حس امید و زنده ماندن در آن موج می‌زند. حسی که من در این شهر تجربه کردم وصف ناپذیر است. اگر به مشهد رفتید بازدید از ارامگاه فردوسی و آرامگاه شجریان را فراموش نکنید.

کیش عروس خلیج فارس کیش زیبا

 سفر به کیش تصمیمی که گرفتم این بود که در فصل پاییز و ماه آذر به کیش سفر کنم و تجربه سفرم به کیش را با جون و دل برای شما بیان کنم. به راستی که کیش خوش آب و هواترین جزیره‌ای است که من تاکنون به آن سفر کرده‌ام.

 محل زندگی من یعنی بروجرد آب و هوای بسیار سردی دارد و این سردی و خشکی هوا از آبان ماه شروع می‌شود و تا فروردین ماه ادامه پیدا می‌کند. هنگامی که در ماه آذر به کیش سفر کردم با آب و هوای خاص مواجه شدم که این آب و هوا من را مات و مبهوت خودش کرد.

 من در سوئیت یکی از اقوام اقامت کردم  ولی روز و شب‌ها بیرون بودم و مشغول تفریح و خوشگذرانی بودم. قرار گرفتن در سواحل کیش حس و حال متفاوت را در من ایجاد کرد. کیش با آن همه زیبایی‌اش من را غرق در خودش کرد. جزیره کیش جزیره زیبایی‌هاست اگر به کیش سفر کردید حتماً حتماً بازدید از کشتی یونانی را در برنامه‌تان قرار دهید و این گونه از لحظات سفرتان لذت ببرید.

تور کیش یکی از مناسب ترین تور های ایران است .

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 بالن سواری بر فراز خلیج فارس حس رهایی و آزادی را به شما می‌دهد من در طول سفرم به کیش چندین بار سوار بر بالن شدم و از تک تک لحظات سفرم لذت بردم.

قشم محل زندگی خون گرمترین مردم جهان جزیره قشم

سفر به قشم
سفر به قشم

 از جزایری که بعد از سفر به کیش ترجیح دادم آنجا را هم ببینم سفر به قشم بود. جزیره قشم زیبایی‌های منحصر به فردی دارد و اگر شما هم همانند من از دیدن طبیعت بکر و دست نخورده لذت می‌برید قشم را انتخاب کنید. در بدو ورودم به قشم در خیابان‌هایش قدم زدم و با موسیقی محلی که اکثراً سازهای کوبه‌ای بودند روبرو شدم. دره ستارگان حس و حال تماشایی را در من ایجاد کرد و من با دیدن آن دره هیچ چیزی جز خالق این جهان فکر نمی‌کردم.

یکی از پر طرفدار ترین تور های ایران تور قشم است .

 الحق که نقاش چیره دست طبیعت این مکان را با جون و دل طراحی کرده است و من چقدر خوشحالم که این مکان زیبا در ایران خودمان قرار دارد و هر وقت که اراده کنم می‌توانم آن را از نزدیک با پوست و استخوانم لمس کنم. جزیره قشم آب و هوای شرجی و گرمی دارد. اما آذر ماه که من به این جزیره سفر کردم جز خنکی هوا و حس و حالش چیزی را احساس نکردم و پیشنهاد می‌کنم که شما هم حتماً سری به آنها بزنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جزایر ناز قشم
 • جزیره‌ی هنگام قشم
 • دره‌ی ستارگان قشم
 • جنگل‌های حرا قشم
 • تنگه‌ی چاهکوه قشم
 • غار خربس قشم
 • قلعه‌ پرتغالی‌های قشم
 • دشت بوخو
 • غار نمکدان قشم
 • قلعه نادری قشم

شیراز شهر شراب‌های ناب و درجه یک

 در نوروز ۱۴۰۱ به همراه خانواده‌ام عازم شهر شعر و ادب و شراب شدیم. سفر به شیراز بزرگ زیبایی‌های منحصر به فردی دارد من به همراه خانواده‌ام در ابتدای کار به تخت جمشید رفتم تخت جمشید من را مات و مبهوت خودش کرد. خاص‌ترین شهر جهان از نظر من همین شیراز است.

 از حافظ و سعدی  که بگذریم تخت جمشید همچون نگینی در الماس می‌درخشد. شیراز آنقدر زیبایی دارد که هر چقدر از زیبایی‌های آن بگویم کم گفته‌اند. شیراز بزرگ‌ترین شهر جهان است جز زیبایی چیزی ندارد. خانه زینت الملک قوام یکی از زیباترین و مشهورترین خانه‌ها در شیراز است که هر ساله گردشگران بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند.

 قدمت این خانه به دوران قاجار برمی‌گردد و در واقع با استفاده از راهروی زمینی به هم وصل می‌شود بازدید از خانه زینت الملک واقعاً دیدنی است. من در هنگام بازدیدم از خانه زینت الملک با زیبایی‌های بی‌نظیر روبرو شدم. خانه زینت الملک شیراز در خیابان لطفعلی خان زند در منطقه ۸ شهرداری قرار گرفته است. مسیر دسترسی خانه زینت الملک بسیار سرراست بود.

خانه زینت الملک قوام یکی از زیباترین و مشهورترین خانه‌ها در شیراز است که هر ساله گردشگران بسیار زیادی از آن دیدن می‌کنند. قدمت این خانه به دوران قاجار برمی‌گردد و در واقع با استفاده از راهروی زمینی به هم وصل می‌شود بازدید از خانه زینت الملک واقعاً دیدنیست.

 هنگامی که در کوچه پس کوچه‌های شیراز قدم می‌گذاشتم خنده مردمان قدیمی که در کوچه و پس کوچه‌ها زندگی می‌کردند در گوشم نجوا می‌شد.

یکی از پر رفت و آمد ترین تور ها تور شیراز است .

 من ۱۰ روز به اتفاق خانواده‌ام در شیراز اقامت کردم در این ۱۰ روز هیچ مکانی تکراری ندیدم هر روز با مکان جدید آشنا می‌شدم از جمله مکان‌های دیدنی شیراز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سعدیه
 • حافظیه
 • آرامگاه شاهچراغ
 • آرامگاه خواجوی کرمانی
 • آرامگاه محمدبن خفیف شیرازی
 • باغ ارم
 • باغ دلگشا
 • باغ نارنجستان قوام
 • باغ جهان نما
 • باغ جنت
 • باغ عفیف آباد
 • باغ ملی
 • ارگ کریم خان
 • دروازه قرآن
 • عمارت شاپوری
 • خانه زینت ‌الملوک
 • مسجد جامع عتیق
 • مسجد نصیر الملک
 • مسجد وکیل
 • بازار وکیل
 • حمام وکیل

اصفهان شهر گزهای خوشمزه

سفر به اصفهان
سفر به اصفهان

یکی از شهرهایی که لذت دیدنش با هیچ چیزی وصف نمی شود سفر به اصفهان است. اصفهان یکی از معدود شهرهای جهان است که زیبایی‌های بی‌نظیری در آن وجود دارد. در بدو ورودم به اصفهان اولین جایی که چشمانم را به خود جذب کرد و من ترجیح دادم که ساعت‌ها در کنار آنجا بنشینم زاینده رود بود.

 زاینده رود زیبایی‌های منحصر به فردی دارد همانند نگینی در شهر اصفهان می‌درخشد و گردشگران داخلی و خارجی در کنار زاینده رود در حال تردد بودند که حس و حال بی‌نظیری را ایجاد کرده بود.

 درشکه سواری در میدان نقش جهان یکی از خاص‌ترین تفریحات من در سفرم به اصفهان بود که واقعاً حس و حالم را عجیب کرده بود و من تصمیم گرفتم در آنجا لباس محلی صفویه را کرایه کنم و سوار بر درشکه دور تا دور نقش جهان زیبا را بگردم. عکس‌های زیادی در نقش جهان گرفتم.

یکی از خوشمزه ترین تور ها تور اصفهان است

به مدت سه روز در اصفهان بودم. در فصل اردیبهشت ماه اصفهان دیدنی است اگر شما هم قصد دارید به اصفهان سفر کنید به شما دوستان عزیزم و خوانندگان محترم پیشنهاد می‌کنم که حتماً در ماه اردیبهشت به اصفهان بروید. از جمله جاهای دیدنی که من در زمان سفرم به اصفهان به آنجا سر زدم، می‌توانم به موارد زیر اشاره کنم:

 • مجموعه میدان نقش جهان …
 • محله جلفا و کلیسای وانک …
 • پارک ناژوان اصفهان …
 • عمارت هشت بهشت اصفهان …
 • خانه مشروطه اصفهان …
 • دهکده توریستی چادگان …
 • خانه ملاباشی اصفهان …
 • مسجد شیخ لطف‌ الله

یزد شهر بادگیر های زیبا و محکم و بادوام

آخرین مقصد که من در تورهای سفری‌ام ترجیح دادم انتخاب کنم یزد بود. بعد از سفر به یزد تصمیم گرفتم در همان ماه اردیبهشت به یزد زیبا سفر کنم. یزد یکی از زیباترین و خاص‌ترین شهرهای جهان است که زیبایی‌های منحصر به فردی دارد و در واقع در یزد با فضای منحصر به فرد و زیبایی‌ها و دیدنی‌های خاصی روبرو می‌شوید.

 یزد دیدنی‌های بسیار زیادی دارد به راستی که قرار گرفتن در میان مردم یزد حس و حالتان را عوض می‌کند. طی تحقیقاتی که کردم یزد یکی از کلان شهرهای بسیار مهم ایران است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است شهر یزد یکی از قطب‌های بسیار دیدنی است و نخستین صندوق امانات جهان 1700سال پیش در یزد بنا شده است.

واژه‌هایی که در مدارک تاریخی مربوط به پیش از اسلام، ماد و پارت و نیز پیش از ورود آریایی‌ها تا دوران کنونی به یزد  مختص داده شده‌است عبارتند از:

الف: ایز – ایزاطیخه – ایزدیس – ایساتیس – ایستخای

ک: کت – کتروا – کته – کث – کثه – که – کهثه

گ: گث – گبست

د: دارالسیاده – دارالشیعه – دارالمؤمنین – دارالعلم – دارالعباده

ی: یزجی – یزد – یزدان شهر – یزدان گرد – یست – یسدی – یسن – یکس

یزد در دوران قاجار نقش را حفظ کرد. محمد تقی خان بافقی از سال ۱۳۱۶ بر یزد حاکم بود و در مقام خود باقی ماند بعد از مرگ او چندین نفر به حکومت رسیدند و فرزندانش حقیقتاً به عمران و آبادی شهر کمک کردند.

یکی از هوادار ترین تور ها به دلیل باد گیر های زیبا تور یزد است .

 معمولاً کافه‌هایی که در یزد هستند به روی پشت بوم‌های یزد واقع شده‌اند. پشت بوم‌های یزد سرشار از زیبایی‌های منحصر به فردی هستند هنگامی که در پشت بوم‌های یزد قرار می‌گرفتم انگار که به ستاره‌ها نزدیک بودم و می‌توانستم ستاره‌ها را بچینم واقعاً شب‌های یزد بی‌نظیر است. اگر شما هم همانند من به یزد سفر داشته اید لطفاً نظراتتان را با ما در اشتراک بگذارید.

 از جمله جاهای دیدنی که در یزد می توانید از آنها دیدن کنید و من با چشمان خودم همه آنها را دیده‌ام و حس و حالتان را عوض می کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 امیرچخماق ، یادگاری دوران تیموریان

باغ دولت آباد ، از بهترین مکان‌ های دیدنی یزد در بهار

 آتشکده ورهرام ، شعله ای ۱۵۰۰ ساله

ساباط های یزد ، مهربانی معماری کویر

4.7/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.