سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم

سفر به زیبا ترین جزایر ایران
0

سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم سفر به جزیره کیش بسیار رایج شده است، این جزیره جز جزایر شیک و مدرن است و سواحل فوق العاده‌ای دارد. در واقع سفر کردن به کیش جز گزینه‌های ایده آلی برای جایگزین کردن سفرهای خارجی محسوب می‌شود که البته هزینه آن به مراتب پایین‌تر است تور کیش به صورت زمینی و هوایی قابل اجرا است.

 برای اینکه با این جزیره زیبا بیشتر آشنا شوید و اگر قصد سفر به جزیره کیش  را دارید بهتر است تا انتهای این مقاله همراه با ما باشید تا شما را با تمام زیر و بم این جزیره  دوست داشتنی آشنا کنیم. مسافرت به جزیره کیش بسیار راحت شده است و مانند زمان های گذشته زمان بر و سخت  نیست.

همانطور که گفتیم می‌خواهیم شما را با تمام جزئیات این جزیره آشنا کنیم به همین دلیل معرفی کیش را از تاریخ آن شروع می‌کنیم. کتاب‌های تاریخی متعددی در رابطه با جزیره کیش وجود دارد.

جزیره کیش از دوره هخامنشیان بخشی از ایران بوده است و با گسترش اسلام خلفای اموی بر این جزیره تسلط بیشتری پیدا کردند در دوره حکومت آل بویه جزیره کیش به تسلط ایرانیان درآمد و در زمان سلجوقیان این جزیره به بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس تبدیل شد.

 جزیره کیش همانند جزیره هرمز مدت‌ها به دست پرتغالی‌ها افتاده بود تا اینکه امام قلی‌خان سپهسالار  شاه عباس صفوی، همه جزایر خلیج فارس را با هم آزاد کرد از آن زمان تاکنون کیش جز ایران بوده است .

در آغاز حکومت محمدرضا شاه پهلوی کیش به عنوان مرکزی برای صید ماهی و تجارت مروارید در خلیج فارس شناخته می‌شد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 بعد از وارد کردن مروارید از ژاپن رونق این منطقه به لحاظ دست یافتن به مروارید از دست داده شد. در دوره محمدرضا شاه پتانسیل گردشگری کیش کشف شد و مشاوران ایرانی و آمریکایی متعددی این جزیره را به دلیل دارا بودن زیبایی‌هایش سواحل و آب‌های کریستالی به یک مرکز توریستی تبدیل کردند.

 در آن زمان حکومت تمام سرمایه‌گذاری‌اش را بر روی این جزیره رقم زد و بدین ترتیب زیرساخت‌های مدرن از جمله فرودگاه   بین‌المللی هتل و اقامتگاه‌های سلطنتی در این جزیره ساخته شد در سال ۱۳۶۱ کیش اولین منطقه آزاد اقتصادی شناخته شد و در حال حاضر رونق اقتصادی این جزیره بر پایه تجارت و گردشگری است.

جغرافیای کیش

سفر به زیباترین جزایر ایران
سفر به زیباترین جزایر ایران

  سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم یکی از ۲۱ جزیره ایرانی است که در خلیج فارس قرار دارد هیچ رودخانه‌ای دائمی در این جزیره قرار نگرفته است و آب آن از منابع آب شیرین زیرزمینی تامین می‌گردد.

آب و هوا کیش

آب و هوای کیش معمولاً گرم و مرطوب است میانگین دمای آن به ۲۶ درجه می‌رسد بارندگی در این جزیره اندک است و فقط در ماه‌های زمستان بارش پراکنده‌ای در آن دیده می‌شود.  سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم

 بهترین زمان سفر به کیش

فصل زمستان بهترین زمان سفر  به جزیره کیش  است؛ زیرا در این فصل هوای این منطقه معتدل بهاری می‌باشد و از تفریحات آبی و شنا کردن در این منطقه می‌توانید لذت ببرید و از طرف دیگر گرمای آزاردهنده و شرجی خبری نیست در راهنمای سفر به کیش این فصل بهترین زمان سفر بوده است.

 آب و هوای جزیره کیش گرم و مرطوب است و میزان بارندگی آن زیاد نیست و معمولاً به شکل رگبار در پاییز و زمستان خود را نشان می‌دهد .

معمولاً دمای کیش در طول سال میان ۲۱ تا ۳۳ درجه است و میانگین دمای سالانه آن ۲۷ درجه می‌باشد بهار کیش تقریباً تا اواسط اردیبهشت هوای خوب و معتدلی را تجربه می‌کند در تابستان کیش به سرزمین خورشید تبدیل می‌شود و با همدست شدن دریا آب و هوای بسیار شرجی را پدید می‌آورند باران و رگبار پاییز هوای جزیره را خنک‌تر می‌کند و زمستان با رگبار شب‌های سرد و روزهای معتدل خود را نشان می‌دهند.

 ارزان‌ترین زمان سفر به کیش

 اگرچه زمستان مناسب ترین زمان سفر به جزیره کیش است اما قطعاً ارزان‌ترین زمان سفر نیست از آنجایی که همیشه در فصل‌های کم سفر استقبال از جزیره کم می‌شود هواپیماها و هتل‌ها سعی می‌کنند پیشنهادات ویژه‌ای را به مسافران ارائه دهند که بتوانند از سفر استفاده کنند.

 حمل و نقل در کیش

   سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم رفت و آمد به جزیره کیش از طریق هوایی به واسطه فرودگاه بین‌المللی کیش انجام می‌شود و به صورت دریایی به واسطه بندر کیش صورت می‌پذیرد.

 اغلب تورهای کیش مسافران را با هواپیما به این جزیره می‌رسانند اگر نخواهید با تور  به جزیره سفر داشته باشید می‌توانید از سایت سفرآس 24 بلیط هواپیمای کیش را تهیه کنید.

فرودگاه بین المللی کیش

سفر به زیباترین جزایر ایران
سفر به زیباترین جزایر ایران

 در ۷ آبان ۱۳۵۶ فرودگاه کیش با فرود اولین هواپیمای مسافربری در این فرودگاه و با حضور سران حکومت پهلوی و سرمایه گذارانی که داخلی و خارجی بودند، انجام شد. پروازها به صورت شبانه در فرودگاه آغاز شد فرودگاه کیش دارای ۲ ترمینال است یکی از آنها ویژه پروازهای داخلی است و دیگری ویژه پروازهای خارجی می باشد.

 تاکسی

 در این جزیره کوچک گردشگران و ساکنان آن به واسطه اتوبوس و مترو جابجا نمی شوند. از این رو تاکسی مهمترین وسیله نقلیه در این جزیره است.  تاکسی های که اغلب خودروهایی با کیفیت و گران قیمتی هستند که در دو رنگ زرد و سفید دیده می شود تاکسی های زرد رنگ تاکسی های خطی هستند و سفید رنگ معمولاً برای تاکسی دربستی و تلفنی از آنها استفاده می کنند.

 اجاره خودرو بدون راننده

 کسانی که عاشق خودروهای گران‌قیمت و لوکس هستند کیش همانند یک بهشت برای این افراد است با رونق گردشگری در این جزیره شرکتهای اجاره خودرو در کیش شروع به فعالیت کردند  و خودروهای وارداتی را در بازه های قیمتی مختلف به گردشگران کرایه میدهند برای کسانی که با هواپیما به کیش سفر کرده اند و خودروی شخصی همراه شان  نیست به راحتی می‌توانند در این شهر خودرو کرایه کنند و خودشان در این جزیره رانندگی کنند

 مینی بوس

   سفر به زیباترین جزایر ایران کیش و قشم یکی از راهنمایی سفر به این جزیره و استفاده از حمل و نقل بین شهری مینی بوس ها هستند در جزیره تاکسی ها آنقدر راحت در دسترس هستند که کمتر نیاز به رفت و آمد مینی بوس می شود مینی بوس رانی در این جزیره وجود دارد  که خط اول برای ۱۳ ایستگاه است و  دو ایستگاه مسافران را به هر نقطه‌ای از این جزیره می رساند.

راهنمای سفر به کیش و جاذبه های تاریخی کیش

 با سفر به این جزیره می توانید به سواحل خلیج فارس سر زده و از تماشای این دریا لذت ببرید. مراکز خرید این جزیره بسیار معروف هستند و خیلی از افراد به قصد خرید به این جزیره سفر می کنند.دیدن یادگاری های تاریخی در این جزیره شگفت انگیز است. بازدید از جاذبه‌های تاریخی یک امر مهم است که در سفرتان به جزیره حتماً باید آنها را ببینید بناها و اماکن تاریخی متعددی در طول تاریخ در این جزیره ساخته شدند و آثار به جامانده فرصت خوبی به شما می‌دهد تا بتوانید این جزیره را مشاهده کنید.

جزیره کیش به عنوان مقصدی لوکس در ایران شناخته می شود. این جزیره امکانات متنوع و مناسب در سطوح مختلف برای گردشگران دارد. همچنین تفریحات جذاب و هیجان انگیز آبی در این جزیره در دسترس هستند.

 درخت سبز کیش

سفر به زیباترین جزایر ایران
سفر به زیباترین جزایر ایران

 درخت سبز از آرامش بخش ترین جاذبه های تاریخی این جزیره است که می‌تواند در فهرست جاذبه های طبیعی آن هم قرار بگیرد.  این درخت ۵۰۰ سال قدمت دارد و در میان بومیان حرمت بسیار زیادی دارد که پارچه های رنگارنگ در گوشه و کنار درخت به چشم می‌خورد که نشان از اعتقاد مردم محلی به درخت است. عده ای  بر این باورند تمامی حاجات آنها را برآورده می کند این درخت با شمایل عجیب و غریب در این جزیره رشد کرده است و نشانه های آن به جای اینکه در زمین فرو برود سر از خاک بیرون آورده است و همانند یک از درخت خارق‌العاده شده است .

آدرس: بلوار المپیک، خیابان درخت سبز، پارک درخت سبز

آب انبار کیش

 اب انبار دوقلوی کیش از جاذبه‌های تاریخی این جزیره است که بنای آن به روش معماری شهر یزد بسیار شباهت دارد در ساختار این دو بنا از پنج بادگیر استفاده شده است و تصور کنید که در کوچه پس کوچه های یزد قدم گذاشته اید.

باید بدانید که ساخت این بنا به دوره معاصر برمیگردد و حدوداً در ۷۲ سال قبل ساخته شده است.

 این بنا روی آب انبار قدیمی بنا شد و در گذشته از آن برای ذخیره کردن آب و خنک کردن دمای آب به واسطه بادگیر ها اندازه گیری می کردند اما امروزه کاربردی ندارد و تنها یک بنای مدرنیته است آنچه امروز در این بنا قابل توجه است معماری منحصر به فرد در بافت این جزیره است .

آدرس: شمال جزیره کیش، خیابان درخت سبز

خانه اعیانی کیش

 خانه اعیانی از جاذبه‌های تاریخی کیش است  که در شهر حریره قرار گرفته است شهر حریره قدمت  ۸ ساله دارد و اکنون بسیاری از قسمت‌های آن برای بازدید کردن در دسترس است این خانه از تماشایی ترین قسمت های شهر باستانی است. این بنا شامل دو خانه شمالی و جنوبی است که قسمت شمالی آن دارای مساحت بیشتری از کشف کاشی های ستاره ای است.

این است که نشان می‌دهد در آن زمانی خانه غار نشینان  بوده است.  همچنین بازمانده های صفحه های ورودی و خرابه های این کالا در نقش دیگری است که ثروتمندان ساکن این بنا بودند کارگاه های صنعتی حمام مسجد بندرگاه قنات آب انبار از دیگر قسمت‌های شهر باستانی حریره است 

آدرس: شمال جزیره کیش، نزدیک مجموعه ورزشی المپیک، خیابان کرانه، شهر باستانی حریره

سفر به خاص ترین جزیره ایران قشم بزرگ

سفر به زیباترین جزایر ایران
سفر به زیباترین جزایر ایران

سفر به قشم نه تنها شما را با فرهنگ و آداب و رسوم قدیمی این خطه از سرزمین ما آشنا می‌کند بلکه اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با اماکن دیدنی مراکز خرید اقامتگاه ها و بازارهای بسیار ویژه و شگفت انگیز این منطقه به شما می دهد.

 ما در این مقاله قصد داریم شما را با شهر زیبای قشم پ  آشنا کنیم پس با ما همراه باشید  . طبیعت تماشای این جزیره باعث جذب گردشگران متعددی از گوشه و کنار دنیا شده است.  مواهب طبیعی و خاص خواص این منطقه سبک زندگی متفاوت آداب و رسوم خاص مردمان این خطه کشور مانند قشم به خوبی توانسته است  هویتی مستقل و جداگانه داشته باشد و به منطقه ای متمایز تبدیل شود و یکی از مهمترین دلایل خرید تور قشم گردد. سفر به قشم راه های مختلفی دارد.

 موقعیت مکانی قشم

همانطور که می‌دانید جزیره زیبای قشم از شگفتی‌های قسمت  جنوبی کشور است این جزیره در شمال به بندرعباس در  سمت شرق و جنوب قرار دارد و  به ترتیب به جزیره لارک و هنگام ختم می شود. جزیره های ابوموسی و تنب بزرگ در همسایگی جنوب غربی این جزیره قرار دارد و بزرگترین جزیره تنگه هرمز را احاطه کرده‌اند.

 آب و هوای قشم

 قشم جزو مناطق گرم و خشک کشور است اما رطوبت هوا در این جزیره بسیار بالا است میانگین دمای سالانه در این جزیره لوزون ۲۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است و متوسط حداکثر و حداقل تمام ترتیب ۳۶ و ۱۸ درجه سانتیگراد اندازه گیری شده است.

 همانطور که انتظار می رود جزیره قشم تابستانهای بسیار گرم را پشت سر می‌گذارد و حداکثر دما در این جزیره ۴۶ درجه می رسد. میانگین دمای ۱۶ درجه می رسد و هوا در این زمان بسیار متعادل و مناسب برای سفر است با توجه به دمای ثبت شده به واسطه سایتهای هواشناسی با اطمینان می توانیم بگوییم که دمای هوای قشم در مرداد و شهریور جز گرمترین میزان دما در این جزیره و در ماه‌های دی و بهمن سر ترین میزان حداقل بوده است.

 بهترین زمان برای سفر به قشم

با توجه به نکاتی که گفته شد در قسمت آب و هوای این جزیره بهترین زمان خرید تور قشم و سفر به قشم بدون هیچ تردیدی فصل پاییز و زمستان است. البته اگر آب و هوای گرم و خشک که این جزیره برای شما آزاردهنده نیست می‌توانید بهار و تابستان آن را هم تجربه کنید و توجه کنید که فصل بهار به خصوص در زمان تعطیلات پیک مسافر در این جزیره است و جز فصول بسیار پر تردد به حساب می‌آید و هزینه بلیط هواپیما قشم  و  اقامت در این جزیره به مراتب بالا خواهد بود.

 جاهای دیدنی و گردشگری قشم

 اماکن دیدنی قشم بسیار زیاد هستند که برای بازدید از همه آنها باید هفته‌ها در آن وقت بگذرانید اما از آنجایی که چنین کاری امکان پذیر نیست و اکثر گردشگران زمان محدودی دارند نمی‌توان از تمامی آنها بازدید کنند باید زمان اندک خود را به نحو احسن مورد استفاده قرار دهند تا از تمامی جاذبه های آن دیدن کنند در این بخش از مقاله ما می‌خواهیم به معرفی بخش های بسیار جذاب این منطقه به بپردازیم تا در زمان سفر به این جزیره دچار سردرگمی نشوید.

 اماکن تاریخی قشم

سفر به زیباترین جزایر ایران
سفر به زیباترین جزایر ایران

 از گورستان های باستانی گرفته تا آب انبار ها و نمایشگاه ها در این جزیره بخش وسیعی از منطقه باستانی جنوب کشور را در خود جای می‌دهد.

 برخی از اماکن تاریخی این جزیره عبارت هستند از:

 • نیایشگاه های زرتشتیان
 • مدرسه تاریخی ۳۰۰ ساله
 • تپه تاریخی کولغان قشم
 • مقبره مقدس
 • قلعه پرتغالی‌ها
 • آب انبار
 • قبرستان رمکان
 • گورستان لافت کهنه

 اماکن طبیعی قشم

 سواحل درخشان و نقره ای دره های بسیار اسرارآمیز کارهای شگفت انگیز جنگل های خوش منظره تنگه های جذاب و منحصر به فرد از جاذبه های بسیار دیدنی و تماشایی این جزیره هستند که هر گردشگری با بازدید از این مناطق به وجود می‌آید و سفر به قشم تا ابد در ذهنش به عنوان خاطره به یادگار می مانند.

اماکن طبیعی قشم از لحاظ تعدد و گوناگونی شباهتی به دیگر نقاط کشورمان ندارد از این رو شاید بتوان جزیره قشم را کلکسیونی از زیباترین مناظر طبیعی گردشگری کشورمان بدانیم.

 بازدید از کلیه اماکن  طبیعی در این جزیره مدت زمان زیادی احتیاج دارد اما در مدت کوتاه اقامت خود می توانید از  برخی از جاذبه‌های محبوبی همچون:

 • دره ستارگان
 • دره تندیس قشم
 • قرستان  گوران قشم
 • جزیره هنگام
 • جزیره هرمز
 • دره سکوت
 • معدن خاک سرخ

دیگر جاها دیدن کنید.

 اماکن تفریحی قشم

 چنانچه تصور دارید که دیدنی های فراوان قشم صرفاً در جاذبه های تاریخی و طبیعی قرار گرفتند باید بگویم که کاملا در اشتباه هستید.

در  این جزیره بسیار دلنشین برای سرگرم کردن گردشگران اماکن تفریحی متعددی را هم در خود جای داده است.  برخی از این مکان ها تفریحی صددرصد گردشگران را عاشق خود می کنند تفریحاتی همچون ماهیگیری سافاری از جمله تفریحات بسیار پرهیجان در این جزیره هستند که در مجتمع تفریحی و گردشگری هامون قشم می توانید آنها را تجربه کنید.

 چگونه به جزیره قشم سفر کنیم؟

 هواپیما

 سفر به جزیره قشم به واسطه زمین و تنها با قطار انجام می‌شد اما امروزه به لطف وجود فرودگاه این جزیره سفر هوایی به آن هم امکان پذیر شده است. قشم جزو راحت ترین وضعیت راههای دسترسی به این جزیره ای دل انگیز است.

 با هزینه چندانی اندکی  می‌توانید به واسطه ایرلاین های مختلفی همچون تابان ایران ایرتور ماهان ایران ایر و قشم ایر خود را به آن برسانید کافی است به یک آژانس گردشگری قابل اعتماد همچون سفر اس 24 مراجعه کنید تا بتوانید بدون دغدغه و آرامش خاطر سفر بی نظیر را تجربه کنید.

 قطار

اگر در تهران سکونت میکنید به راحتی با رزرو کردن بلیط قطار تهران قشم میتوانید به این جزیره دسترسی پیدا کنید دسترسی به قشم در دیگر شهرهای کشورمان از خطوط راه آهن است به همین منوال انجام می‌شود.

 البته قطار شما را به قلب جزیره قشم نخواهد برد  شما در بندرعباس پیاده می شود و با استفاده از قایق های شناور مسافربری حدوداً یک ساعت به قشم می رسید

 خودرو

 اگر به سفرهای جاده‌ای علاقه‌مند هستند چمدان هایتان را ببندید و راهی سفری طولانی شود در هر جایی کشورمان که باشید برای دسترسی به این جزیره ابتدا خود را به بندرعباس زیبا برسانید بعد از رسیدن به بندرعباس باید مسیر حدود ۷۰ کیلومتر را پشت سر بگذارید و وارد بندرعباس شوید.

مسیر بندرعباس قشم را در مدت زمان ۲۰ دقیقه فکر کنید تا به این جزیره شگفت انگیز برسید فاصله و مدت زمان سفر هوایی از تهران حدود ۶۱ کیلومتر است که معادل ۹۰ دقیقه هوایی می شود و فاصله و مدت زمان سفر زمینی با استفاده از قطار از تهران به قشم ۱۳۳۳ کیلومتر است که معادل ۱۸ تا ۲۷ سفر زمینی می شود بهتر است با توجه به شرایطی که دارید هر کدام از این وسایل حمل و نقل را انتخاب کنید.

حمل و نقل عمومی در قشم

 به دلیل وسعت بسیار زیاد این جزیره فاصله میان اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری آن معمولا زیاد است و برای طی کردن این مساحت  حتما باید از وسایل حمل و نقل عمومی یا خودرویتان استفاده کنید متاسفانه هنوز سیستم حمل و نقل پیشرفته همچون مترو یا بی ار تی  در این جزیره راه‌اندازی نشده است و برای گشت و گذار باید از تاکسی خودرو یا و استفاده کنید از بهترین گزینه هایی که برای رفت و آمد در این جزیره مورد استفاده قرار می‌گیرد تا کسی ها هستند که شما را به راحتی به فرودگاه مراکز خرید مراکز تفریحی و جذاب های گردشگری می رساند و شما را به کل مناطق شهر دسترسی می دهند.

 متاسفانه نرخ تاکسی های قشم اندکی گران است و امکان دارد بخش قابل توجهی از بودجه سفرتان  به این مورد اختصاص داده شود. اجاره خودرو در قشم از مزایای بسیار زیادی برخوردار است چنانچه دوست دارید در فرصت و با کمالِ آرامش از تمام لحظات سفرتان لذت ببرید و وقت زیادی را در جاده سپری کنید بی‌تردید بهترین گزینه اجاره کردن خودرو است که کافیست به یکی از نمایندگی‌های اجاره خودرو در قشم روی و با ارائه دادن کارت ملی و گواهینامه و اندکی پول خودرو  را تحویل بگیرید.

 لذت سفر به این جزیره با اجاره کردن دو چندان می‌شود. اگر شما به همراه دوستان و خانواده تان به سفر رفته اید می‌توانید در جمع دوستان تان قرار بگیرند و هر یک را اجاره کنید و در طول سفر از از یک وسیله حمل و نقل اقتصادی بهره مند شوید و در کنار خانواده تان باشید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.