واچرهتل یا ووچر هتل چیست ؟!

ووچر هتل
0

اگر به سفررفتن عادت دارید، معمولا  کلمات زیادی سر و کار خواهید داشت و معمولاً آنها را درک نمی کنید و معنی انها را نمی دانید.

یکی از آن کلمات ناشناخته ای که ممکن است متوجه نشده باشید، کلمه “ووچر هتل” یا “واچر هتل” است این کلمه، یک کلمه بسیار خاص متعلق به سفر است.

اگر مدام در حال سفر هستید حتما نام ووچر هتل را تا کنون بارها شنیده اید. ووچر هتل به معنای تاییدیه رزرو اتاق است و اطلاعاتی مثل تعداد مهمانان اسم مهمانان تاریخ ورود و خروج و اطلاعاتی درباره خود هتل بر روی آن وجود دارد.

 این تاییدیه نشان می‌دهد که به صورت کامل هزینه هتل را پرداخت کرده اید. اگر بخواهیم خیلی ساده تر و روان تر بگوییم هنگامی که شما اتاقی را در هتل رزرو می کنید و هزینه آن را به صورت مجازی و آنلاین می پردازید رسیدی به شما داده می‌شود این رسید همان ووچر هتل است که می توانید از روش های مختلف آن را دریافت کنید.

 نکته ای که باید به آن در هنگام گرفتن واچر دقت کنید این است که نام واچر با نامی که در پاسپورت وجود دارد باید یکسان باشد اگر یکسان نباشد مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد. در واقع  واچر به عنوان رسید به مسافر پرداخت می شود. مسافر با ارائه واچر مشخص میکند که هزینه هتل یا هواپیما را پرداخت کرده است یا خیر.

در  اصلاح صنعت گردشگری و هتلداری واچر به معنای تاییدیه  و رسید خرید از سوی ارائه دهندگان است و واچر  ها معمولاً به پست الکترونیکی و تلفن همراه فرد ارسال می شوند. هر بلیط مربوط به سفری که شما خریداری می کنید مثل بلیط اتوبوس هواپیما قطار رسید و دارای یک شماره شناسه و فاکتور است که به آن شماره واچر  می گویند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 یکی از قسمت هایی که در واچر بسیار مهم  محسوب می‌شود شماره واچر است که نشان دهنده رزرو هتل و …است. شماره واچر  مهم ترین قسمت در برگه واچر است که برای پیگیری وضعیت هتل یا هواپیما استفاده میشود.

از طریق شماره واچر  می توانید از رزرو هتل یا هواپیما  مطلع شوید. فقط کافیست وارد وب سایت هتل یا ایرلاین مربوطه شوید و در آن جا وضعیت پرواز تان را مشاهده کنید.

 برای پیگیری واچر می توانید به سایت های مربوطه بروید و بعد از وارد کردن کد ملیتان  واچر پرواز یا هتل را چاپ کنید با استفاده از شماره بلیط و کد ملی می توانید ساعت پرواز و ساعت ورود و خروجتان به هتل را ببینید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 شاید در واچر  هواپیما با شماره  رفرنس که عبارتی انگلیسی است  برخورد کنید. بلیط هواپیما برای همه مسافرانی که در لاین مخصوصی هستند شماره یکسانی دارد. شماره رفرنس معمولاً به صورت ۵ کاراکتری است که شامل حروف و اعداد انگلیسی است.

 پس از خرید بلیط این شماره برای شما ایمیل می شود و از این طریق می توانید نسبت به پرداخت صحیح بلیط اطمینان حاصل کنید. در صورت هرگونه مشکلی می توانید  سریعا ان را پیگیری نمایید و پروازتان را چک کنید. امروزه با به وجود آمدن اینترنت بسیاری از کارها به صورت اینترنتی  شده است. یکی از کارهایی که به روند بهتر شدن کیفیت هتل و هواپیما و بهبود سفر ها کمک کرده است واچر  است.

واچر هواپیما چیست؟

ووچر هتل
ووچر هتل

واچر بلیط در حقیقت رسید یا بلیطی است که بعد  از خرید برای شما ارسال می گردد. با ارائه این رسید، شما می توانید در فرودگاه، کارت پروازتان را دریافت کنید.

نحوه دریافت ووچر هتل

به وب سایت هتل مورد علاقه خود بروید و بخش « رزرو واچر » را جستجو کنید. اگر هتل مورد علاقه خود را در ذهن ندارید، هتل ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. اگر  در هتلتان بخشی به عنوان واچر بود ان را انتخاب کنید و سپس مشخصات خود را پر کنید؛ هر فردی را که می‌خواهید با او  در سفر همراه شوید را به  فهرست واچر سفرتان اضافه کنید.

 با توجه به نوع اقامتتان واچر را  انتخاب کنید و مشخصات کارت خود را وارد کنید. پس از پرداخت، سیستم یک واچر هتل ایجاد می کند که به عنوان رسید خدمات درخواستی و نحوه رزرو عمل می کند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

البته قبل از رزرو، امکانات و نوع هتل را تایید کنید. برخی از هتل ها فقط برای بزرگسالان هستند، بنابراین ورود کودکان زیر 16 سال را ممنوع می کنند.

واچر سندی است که حاوی تمام اطلاعات مربوط به رزرو شما است. برای مثال تمام اطلاعات مربوطه به هتل، اپراتور تور مشهد یا خدمات حمل و نقل در یک مکان مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که همه چیز در روز رزرو هتل  به خوبی اجرا می شود.

واچر شامل اطلاعاتی مانند نام مهمان، تاریخ ورود، مدت اقامت و اتاق رزرو شده است. موارد دیگر ممکن است شامل نوع هتل اقامتی و نوع خدمات رزرو شده باشد.با نفوذ اینترنت در همه جای دنیا، دریافت واچر هتل آسان شده  است.

واچر هتل به معنای تایید رزرو اتاق در هتل است و اطلاعاتی مانند نام مهمان، تاریخ ورود و خروج و اطلاعات هتل و نوع اتاق ها و خدمات است. این مدرکی است که نشان می دهد مهمان به طور کامل هزینه اتاق را پرداخت کرده است یا خیر.

اگر بخواهیم ساده تر توضیح دهیم، زمانی که شما به صورت آنلاین اتاقی در هتل رزرو می کنید و هزینه را با استفاده از اینترنت پرداخت می کنید، رسید پرداخت برای شما ارسال می شود. این رسید همان ووچر هتل است که از راه های مختلف قابل دریافت است.

 به عنوان مثال می توانید واچر هتل را مستقیماً از پذیرش هتل دریافت کنید یا می توانید آن را به صورت آنلاین از وب سایت هتل  خود دریافت کنید.

نکته قابل توجه این است که اطلاعات این رسید باید دقیقاً مطابق با پاسپورت شما باشد. هنگامی که این رسید را دریافت کردید، باید آن را به موقع به پذیرش هتل ارسال کنید زیرا این رسید گواهی رزرو شما است.در برخی از کشورهای عضو شینگن، برای دریافت ویزا، ابتدا باید رسید رزرو را ارسال کنید.

مزایای ووچر هتل

  • تاییدیه این است  که شما هتل را رزرو کرده اید.
  • این یک تأییدیه الزام آور بین هتل و بازدیدکننده است که نوع خدمات، شماره اتاق، نام بازدیدکننده و تاریخ ورود را با جزئیات مشخص می کند و  نرخ لغو را کاهش می دهد
  • پس از اتمام فرآیند رزرو و پرداخت، همه چیز برای سفر آماده می شود.
  • شما نمی توانید برنامه های جایگزین داشته باشید، که نرخ لغو را کاهش می دهد.
  • با استفاده از ووچر هتل می توانید برای هر گردش یا سفر در یک دوره زمانی برنامه ریزی کنید.
  • هنگامی که هزینه کوپن هتل را پرداخت می کنید، به شما زمان می دهد تا برای سایر فعالیت ها یا مکان هایی که در تعطیلات باید بروید برنامه ریزی کنید.

چه زمانی واچر ها و برنامه های خود را دریافت خواهیم کرد؟

72 ساعت قبل از تاریخ ورود به هتل می توانید ان را دریافت کنید.

هنگام دریافت ووچر هتل  چه کاری باید انجام دهیم؟

هنگامی که سند سفرتان را دریافت می کنید، لطفاً آنها را به دقت بررسی کنید. به احتمال زیاد همه عالی خواهند بود و در این صورت، لطفاً آنها را چاپ کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.