چه نکاتی را برای اجاره ویلا استخردار باید در نظر گرفت؟

0

اجاره ویلا استخردار برای یک تعطیلات طولانی یا ساختن آخر هفته‌ای رویایی، از بهترین پیشنهادهاست. این ویلاها معمولا در خوش آب و هواترین مناطق ساخته شده‌اند و در کنار استخر، فضای آفتاب گرفتن، محوطه‌های سبز، اتاق‌های تجهیز شده و فضای کافی برای اقامت‌تان را نیز دارند. با تمام این ویژگی‌های وسوسه انگیز، برای انتخاب ویلاهای استخردار باید به چند نکته مهم توجه کنیم. برای اطلاع از این موضوعات مهم به سراغ سایت اتاقک رفتیم. اتاقک با مجموعه‌ای کامل از اقامتگاه‌ها، ویلاها و… می‌تواند دغدغه اجاره ویلا را به حداقل برساند. در اینجا به نقل از اتاقک، نکات مهم در اجاره ویلای استخردار را برایتان شرح داده‌ایم.

معماری استخر در مقاصد گوناگون

اگر قصد اجاره ویلای استخردار را دارید، نخست باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید اقامت‌تان در کدام ییلاق یا شهر باشد. مثلا اگر بخواهید شمال بروید و در کنار سر زدن به جاهای دیدنی رامسر تجربه اجاره ویلا را هم داشته باشید، انتخاب‌هایتان نسبت به کسی که می‌خواهد در اطراف تهران، ویلا اجاره کند، متفاوت خواهد بود.

در شهرهای شمالی، توجه به جایگاهی که استخر در آن ساخته شده، مهم است. مثلا باید دقت کنید که درختان زیادی اطراف استخر نباشد. چرا که از درختان انبوه، برگ، شاخ درخت و گاهی فضولات پرندگان به داخل استخر می‌ریزد و آب را آلوده می‌کند.

از سوی دیگر ویلاهای شمال که به دریا نزدیک هستند باید با ارتفاعی از سطح زمین ساخته شوند. این نکته کمک می‌کند در صورت طوفانی یا مواج بودن دریا، آب به داخل استخر نیاید و امکان استفاده از آن برقرار باشد.

حالا اگر قصد اجاره ویلا استخردار اطراف تهران را دارید، جهت استخر و آفتاب‌گیر بودن آن برایتان مهم‌تر خواهد بود. چرا که ییلاقات تهران حتی تابستان‌ها هم چند درجه از بقیه قسمت‌های شهر خنک‌تر هستند. در نتیجه، تابش آفتاب می‌تواند کمک کند تا آب گرمای مطبوعی داشته باشد و ضمنا به صورت طبیعی ضد عفونی شود.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

توجه به اندازه استخر

در زمان رزرو ویلای استخردار باید اندازه استخر را با توجه به تعداد افرادی که قرار است از آن استفاده کنند، در نظر بگیرید. استخر برخی ویلاها بسیار کوچک است و برای شنا مناسب نیست. این استخرها بیشتر در کودکان و کسانی که می‌خواهند فقط آفتاب بگیرند، می‌تواند جذاب باشد. از سوی دیگر استخرهای خیلی بزرگ برای جمعیت کم کارایی زیادی ندارند.

دمای آب استخر

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

آسایش حرارتی نقش بسیار مهمی در لذت بردن از شنا در استخر دارد. اگر آب خیلی سرد یا گرم باشد، نمی‌توانید از آن استفاده کنید. برای حل این موضوع در زمان رزرو ویلا، حتما به توضیحات توجه کنید و مطمئن شوید که استخر مجهز به ارائه آب گرم و سرد به صورت همزمان باشد. ضمنا اگر در توضیحات ویلا به چهارفصل بودن استخر اشاره شده باشد، یعنی این استخر تجهیزات بهینه کردن دمای آب دارد و دمای آن عالی خواهد بود.

محل قرار گرفتن استخر

موقع رزرو ویلا به محل قرار گرفتن استخر نسبت به ساختمان ویلا توجه کنید. بعضی استخرها در زیرزمین هستند و در نتیجه نور و دید خوبی ندارند. برخی دیگر پشت ساختمان هستند و اگر فرزند کوچکی داشته باشید، نمی‌توانید از داخل ویلا آنها را ببینید و مراقب‌شان باشد. بهترین استخرها آنهایی هستند که روبروی  ویلا  با نمایی از درختان، کوه و باغ ساخته شده‌اند. بی‌شک در این استخرها بیشتر از شنا کردن لذت می‌برید و اوقاتی خوش خواهید داشت. به همین سبب حتما پیش از قطعی کردن رزرو ویلا، جایگاه استخر را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه چیز همان طور است که می‌خواهید.

روباز یا سرپوشیده بودن استخر

انتخاب بین استخر سرپوشیده یا روباز کاملا به شرایط و حال و هوای شما بستگی دارد. مثلا اگر پوست حساس به آفتاب دارید، نمی‌توانید در روز از استخر استفاده کنید. از سوی دیگر اگر دوست دارید تجربه شنا در هوای آزاد را داشته باشید، انتخاب استخر سرپوشیده، برایتان خیلی مناسب نخواهد بود. در زمان انتخاب ویلا، شرایط استخر را با همسفران خود بررسی کنید تا همه بتوانند از امکانات آن استفاده کنند.

تجهیزات جانبی استخر

در زمان رزرو ویلا باید درباره دیگر امکانات آنجا نیز اطلاعات کافی را به دست آورید. مثلا اینکه ویلا چند تا دوش دارد؟ آیا جکوزی دارد یا نه؟ و اینکه میزبان در ویلا سشوار گذاشته یا باید با خودتان این وسیله را ببرید؟ پاسخ به این سوال‌ها را خیلی دقیق پیگیری کنید و مطمئن باشید که مهم هستند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

توجه به عمق استخر

اگر فرزند کوچک دارید یا خودتان شنا بلد نیستید، عمق استخر را نیز بررسی کنید. استخرهای بزرگ و خیلی عمیق بیشتر برای کسانی که می‌خواهند حسابی شنا کنند جذابند. اما اگر بخواهید آب بازی کنید یا از تابش آفتاب لذت ببرید، این استخرها برایتان کاربرد کمتری دارند. با توجه به نیازتان استخرها را انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی نباشید.

بررسی ایمنی استخر

از کف و دیواره استخر گرفته تا شبکه آبرسانی، باید با ایمنی کامل طراحی و اجرا شده باشند. علاوه بر این، در استخرها، سیستم برق کشی و تصفیه آب نیز بسیار اهمیت دارد و باید در بالاترین سطح امنیت قرار داشته باشند. از آنجا که شما نمی‌توانید از راه دور از این موضوعات مطلع شوید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از سایت‌های معتبر اجاره ویلا استخردار را انجام دهید. چرا که اگر یک مهمان مشکلی را در استخر گزارش کند یا صدمه‌ای ببیند، این موضوع توسط وب سایت پیگیری خواهد شد. از سوی دیگر چنین گزارش‌هایی، ویلا را از لیست سایت حذف می‌کند. به همین دلیل با رزرو آنلاین ویلا می‌توانید مطمئن شوید که اقامتگاهی مناسب را انتخاب کرده‌اید.

بهداشت و تمیزی استخر

میزبان موظف است ویلا را تمیز و با تمام تجهیزاتی که ذکر شده است به شما تحویل بدهد. تمیز کردن و ضد عفونی شدن آب استخر و محوطه‌های اطراف آن نیز باید قبل از ورود شما انجام شده باشد. برای آنکه بتوانید ویلایی مناسب و تمیز انتخاب کنید، نظرات دیگران را بخوانید و یا از گزینه‌های پیشنهادی وب سایت‌ها استفاده کنید تا خیال‌تان بابت بهداشت استخر راحت باشد.

قیمت ویلای استخردار

پس از بررسی‌ها حالا وقت انتخاب است. بی شک قیمت ویلا از ابعاد مهمی است که می‌تواند در تصمیم‌گیری‌تان نقش داشته باشد. در تعیین قیمت اجاره ویلاها، متراژ ویلا، امکانات، دسترسی‌ها و موارد دیگر به دقت بررسی شده و در ارزیابی نهایی اثر دارد. به همین دلیل اگر ویلایی برای شما گران است، می‌توانید ویلاهای کوچکتر یا دنج‌تر را انتخاب کنید. با این روش از ویلاهای استخردار لذت می‌برید و ضمنا مطابق با بودجه مورد نظرتان، هزینه خواهید کرد.

اگر قصد رزرو ویلا دارید و می‌خواهید به لیست بهترین گزینه‌ها دسترسی داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم سایت اتاقک را ببینید. در این سایت برای هر سلیقه و بودجه، در مقاصد گوناگون، ویلاهایی ارائه شده است. اینجا می‌توانید با قیمت عالی، بهترین ویلاهای شمال، کردان، سهیلیه و… را رزرو و از زمان و بودجه خود بهترین استفاده را کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.