معرفی مکان های تاریخی آنتالیا ، تاریخ گردی در آنتالیا

مکان های تاریخی آنتالیا
0

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آنتالیا در کشور ترکیه از جمله شهرهایی است، که در کنار تفریحات آبی بی نظیری که دارد، طبیعت بکری هم دیده می‌شود؛ در کنار همه این ها گنجینه‌ای غنی از بناهای تاریخی متعدد است به همین دلیل برای آشنایی بیشتر شما با این شهر تاریخی به سراغ بناهای بی نظیر رفتیم و هر کدام را برای شما به تفکیک توضیح خواهیم داد.

مطالبی که در این صفحه می بینید مکان های تاریخی آنتالیا هستند که موزه ها و مکان های باستانی دیگر که همه در کنار هم هستند باعث شده است تا اطلاعات شما را در رابطه با تاریخ و تمدن آنتالیا بالا برود.

جهت رزرو تور آنتالیا می توانید از کارشناسان سفرآس 24 اطلاعات کسب کنید .


اگر شما علاقه مند به این بنا های تاریخی و بی نظیر هستید حتما این متن را تا انتها مطالعه بفرمایید.از جمله مکان های تاریخی آنتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• شهر باستانی کال ایچی
• دروازه هادریان
• اسکله قدیمی آنتالیا
• مسجد ییولی
• مناره شکسته آسپندوس
• پرگه
• موزه آنتالیا
• موزه مینی سیتی آنتالیا
• موزه و خانه آتاتورک
• حمام رومی انتالیا
• مسجد تکلی محمد پاشا

بعد از استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای کشور ترکیه آنتالیا است.این شهر هم به دلیل داشتن آب و هوای بی نظیر در کنار تاریخ و تمدن غنی که دارد بسیار گردشگری است.
در فصل تابستان قدم زدن در این سواحل بسیار شگفت انگیز است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

شهر باستانی کاله ایچی، شهری سرشار از تمدن

کاله ایچی در زبان ترکی به معنی داخل قلعه می باشد و به معنی همان بافت تاریخی خودمان را می دهد.
یکی از محبوب‌ترین مکان های تاریخی آنتالیا همین شهر زیبا می باشد.
آنتالیا بافتی شبیه به شهر کاشان و یزد دارد که خانه های آن قدیمی هستند کوچه های آن در همان تاریخ و تمدن پیش جا مانده است. کوچه های این شهر زیبا، سنگفرش شده پیچ در پیچ و باریک هستند، که قدم زدن در آن ها شما را بسیار شگفت‌زده می‌کند و در دل تاریخ می برد.

مکان های تاریخی آنتالیا
مکان های تاریخی آنتالیا
این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در این شهر دیوارهای سنگی و خانه های قدیمی بسیار زیبا در کنار هم به صورت ردیف وجود دارد، در این شهر زیبا کافه های مختلفی وجود دارد که می توانید در آن ها استراحت کنید.
شما می توانید در این کافه ها ساعت ها بشینید و قهوه ترک و… را نوش جان کنید و غذاهای محلی میل کنید.

اگر هم دنبال خیابان خلوت تر هستید ترجیح می دهید جای آرامی را درون فضای تاریخی پیدا کنید؛ بهتر است به خیابان کلین و سالار هم بروید.
بعضی از خیابان های کالجی رستوران ها و کافه های مرکزی متعددی را برای خوردن غذاهای نزدیک ترکی و تست غذاهای خوشمزه وجود دارد، در بافت تاریخی مطمئنا لذت تجربه بی نظیر را خواهید داشت.

آدرس شهر باستانی کاله ایچی

برای رفتن به خانه زیبا باید ابتدا به سمت منطقه کاله کاپیسی بروید و در آنجا وارد کوچه اوزون کارچی شوید قلعه را میبینید که به برج ساعت معروف است.
این کوچه بسیار بزرگ مکان های تاریخی متعددی را در خود جای داده است البته برای رسیدن به این منطقه می توانید از وسایل عمومی هم استفاده کنید.

دروازه هادریان، دروازه ای زیبا در دل تاریخ

معنی لغوی این دروازه به معنی صد دروازه می باشد. دروازه در سال ۱۳۰ قبل از میلاد برای بزرگداشت و به افتخار ورود امپراتوری روم واریانوس معروف شد.
این دروازه در اصل دارای دو طبقه است که امروزه فقط طبقه اول از آن باقی مانده و معماری این دروازه به شکل ستاره در کنار یکدیگر می باشد که تمامی سرستون های آن به شکل رومی هستند که این بنا در اواسط دوبرجه بلند قرار گرفته است که برج سمت راست در زمان بیزانس ساخته شده است.

آدرس دروازه هادریان

دروازه هادریان در مرکز شهر آنتالیا در بلوار آتاتورک قرار دارد. برای دسترسی به دروازه هم می‌توان پیاده و با قدم زدن در منطقه باستانی کالیچی به آن برسید و هم می‌توان از تراموا استفاده کنید.

اسکله قدیمی آنتالیا، اسکه ای رمز الود

اسکله ای بسیار قدیمی است که دور تا دور آن را سه راه های متعدد پوشاندند.
تاریخ ساخت ان در زمان سلجوقی برمی گردد این اسکله از مکان های گردشگری آنتالیا است و تمام تور های قایقی آن از طریق این اسکله شروع به فعالیت می کند.

بعضی از کافه مغازه و رستوران هایش دارای کافه رستوران و مغازه های متعدد است که گردشگران می توانند در انجا انواع غذاهای محلی را تست کنند.
قهوه های بسیار لذیذ ترکی همراه با باقلوا های معروف استانبول و غذاهای محلی دیگر در کنار ساحل در غروب و همچنین قایق‌های کوچک بسیار لذت بخش است.

آدرس اسکله قدیمی آنتالیا

بندر قدیمی آنتالیا در محله کالیچی در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد.

مسجد ییولی مناره، خاص ترین مسجد انتالیا

مسجد ییولی مناره هم در این شهر قرار گرفته است و تاریخ ساخت ان به سال ۱۳۲۰ بر می گردد و به همین دلیل است که یکی از قدیمی ترین مساجد آنتالیا به حساب می آید .
از آنجایی که این مسجد به دستور علاءالدین کی قباد ساخته شد آن را مسجد علاءالدین هم می شناسند و معماری این مسجد به شکل مستطیل است.
این مسجد از خشت ساخته شده و در معماری آن جزینات بسیار زیادی به کار نرفته است. مناره یک بنای استوانه شکل کاملا جدا کننده ای دارد که در قسمت شرقی مسجد واقع شده است در ترکی به معنای ساختار شیاری است.

آدرس مسجدییولی مناره

مسجد علاالدین که به مسجد ییولی مناره نیز شهرت دارد، یکی از مساجد برجسته و از آثار تاریخی آنتالیا است که در امتداد خیابان جمهوری در نزدیکی دروازه‌ی ورودی قدیمی شهر در کالیچی قرار گرفته است.

منارشکسته، دیدنی ترین جای تاریخی آنتالیا

این اثر تاریخی که امروزه آن را به منار شکسته می شناسند از چالشی ترین مکان های تاریخی آنتالیا است.

تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است.
این بنا اول از همه به شکل یک ستون بود که بعدها این در قرن هفتم به کلیسای مریم مقدس تبدیل شد. این کلیسا به شکل روم شرقی است و بعد از حمله اعراب این کلیسا آسیب دید و آن را بازسازی کرد.

در دوره حکومت سلجوقی این بنا به مسجد هم تبدیل شد ومناره شکسته در کنار این بنا به صورت کامل ساخته شد.
بعد از شکست سلجوقیان این مسجد دوباره به کلیسا تبدیل شد.
آتش سوزی که در سال ۱۹۹۶ اتفاق افتاد به صورت کامل این مناره را تخریب کرد و قسمت بالایی این مناره که چوبی بود در آتش سوخت.
تاریخ پر فراز و نشیب آنتالیا باعث شد مناره سختی های زیادی را به جان بخرد.

آدرس منارشکسته

در یکی از خیابان های کالجی قرار دارد و بسیار سر راست است.

آسپندوس، قلعه خوشبختی

این اسم ممکن است شما را به یاد فیلم های روم باستان بیاندازد و تئاتر از جذاب‌ترین یادگاری های تاریخی به جا مانده امپراطوری روم است.
که پادشاه شهر برای ساخت این آمفی تئاتر مسابقه ای گذاشت و جایزه آن ازدواج با دختر پادشاه بود.
در نهایت معماری این مکان با موفقیت انجام شد و به ازدواج با دختر پادشاه ختم شد.

این قلعه یکی از زیباترین مکان های تاریخی آنتالیا است و معماری بنا به شکل نیم دایره بزرگ باشد؛ که داخل آن از بالا تا پایین به شکل ستون ساخته شده است و زیبایی آن را دو چندان نموده است.
جایگاه امپراطور و اطرافیان او هم از بقیه مردم عادی به شکل جداگانه ساخته شده است.
امروزه میزبان جشنواره های مختلف نمایشی و موسیقی با ظرفیت ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر شده است و معمولا همایش های هنری و تاریخی در این مکان برگزار می گردد.

آدرس آسپندوس

این شهر در شرق شهر آنتالیا قرار گرفته است و از این شهر تا آسپندوس 40 کیلومتر فاصله دارد. وسیله نقلیه خاصی به این مکان نمی رود. اما تاکسی هایی وجود دارد که فقط مقصدشان اسپندوس است می توانید از آن ها کمک بگیرید و با استفاده از آن ها به این شهر زیبا برسید.

پرگه، شگفت انگیز ترین مکان تاریخی

برای کسانی که به تاریخ کشورهای مختلف علاقه مند هستند این شهر باستانی جزو بهترین مکان هایی است که می توانید در در تاریخ سفر کنید با شکل های عجیب و غریب ستون های بسیار بزرگ با دارا بودن سرستون های زیبا در کنار دیوارهای بلند که بعضی از آنها تخریب شده‌اند اما گردشگران زیادی از ان دیدن می کنند.

از دوره هلنی یعنی زمانی که یونانی ها در دنیا حکومت می کردند به جا مانده است.
در آن دوره پرگا از شهری باشکوه و بسیار مجلل بود و مجسمه زنان در میان خرابه هایی که به جا مانده است نشانه از جایگاه ویژه زنان در امور اداری می دهد.

آدرس پرگه

شهر پرگه از جمله شهرهای قدیمی است که در18 کیلومتری آنتالیا واقع شده است.

موزه باستان شناسی آنتالیا، زیبا ترین موزه آنتالیا

برای کسانی که اهل تاریخ و موزه گردی هستند این مکان هم می‌تواند به کشف اطلاعات تاریخی بسیار گسترده‌ای منجر می شود.
موزه آنتالیا بیشتر از ۱۳ تالار دارد که هر کدام از آنها به خوبی تاریخ مناطق مختلف را به شما نشان می‌دهد.
در تالارهای مختلف موزه حدود ۵ هزار اثر تاریخی وجود دارد.

آدرس موزه باستان شناسی آنتالیا

محله کنیالتی، خیابان موراتپاشا، موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه مینی سیتی آنتالیا

در موزه مینی سیتی آنتالیا دیدنی های متعددی وجود دارد که هرکدام با دیگری متفاوت است در حقیقت تمام ترکیه می توان به یک جا در این موزه جلوی چشمانشان بیاید.
ماکت هایی که به صورت مینیاتوری ساخته شده اند آثار تاریخی متعددی را به نمایش می‌گذارد. این موزه در فضای باز برپا شده است و همانند باغ موزه هنر ایرانی است.

آدرس موزه مینی سیتی آنتالیا

موزه مینی سیتی در محله ارپسویو ، بلوار دوملوپینار در کنار آکواریوم آنتالیا قرار دارد و بیش از 85 ماکت را در خود جای داده است.


موزه و خانه آتاتورک

خانه آتاتورک مردی که بر روی تاریخ ترکیه تاثیر بسیار زیادی گذاشته بود؛ از جمله خانه های بسیار معروف ترکیه ای می باشد و در آنتالیا به موزه بسیار بسیار تبدیل شده است که شامل لوازم شخصی از مصرف آتاتورک عکس های مرتبط با آن است.

آدرس موزه و خانه آتاتورک

این موزه در خیابان ایشیکلار، از محله مراد پاشا آلانیا واقع شده است.

مسجد تکلی محمد پاشا، مسجدی پر رنگ و لعاب

اگر دید و بازدید از مکان های تاریخی و مذهبی برای شما خوشایند است ، این مسجد گزینه بسیار خوبی برای شما است.
این مسجد را به احترام محمد پاشا که صدر اعظم وقت بود ساختند.
مسجد محمد پاشا ظاهری کاملاً ساده دارد در آن هیچگونه نقش و نگار وجود ندارد. از دیدنی های این مسجد می توان به کتیبه هایی که از جنس کاشی هستند و…. اشاره کرد .

آدرس مسجد تکلی محمد پاشا

مسجد تکلی پاشا در فاصله 3 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته که به راحتی با تاکسی های موجود در شهر در عرض 10 دقیقه می توانید به آن جا برسید.

حمام رومی آنتالیا، حمامی قدیمی اما مجلل در آنتالیا

رومی های باستان اهمیت خیلی زیادی به حمام می دادند حمام های رومی شکل ویژه داشتند .
این بنا در قرن سوم میلادی ساخته شد .
این حمام در قرن ششم میلادی در آتش بسیار وسیعی سوخت و بعد از آن هیچگاه به شکوه جلال قبلش برنگشت.
دسترسی به این گرمابه بسیار آسان است و همانطور که گفته شد این مکان در فاصله کمی از ساحل کنیالتی قرار دارد.

آدرس حمام رومی آنتالیا

این حمام در خیابان لیمان منطقه جذاب سیده در خلیج سلیمه قرار گرفته شده است

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.