همه آنچه که باید درباره حمل و نقل عمومی در آنتالیا بدانید.

0

اگر می خواهید درباره حمل و نقل عمومی در آنتالیا بدانید با این مقاله همراه باشید . با سفر به آنتالیا یکی از منحصر به فردترین تجربه های زندگی را تجربه خواهید کرد. در این روزها شرایط اقتصادی روز به روز سخت تر و پیچیده تر از گذشته می شود و شاید فکر کنید که دیگر نتوانید سفر خارجی به ترکیه و آنتالیا داشته باشید.

 اما اگر راه های صرفه جویی را یاد بگیرید قطعاً می توانید سفر به یاد ماندنی با کیفیت را تجربه کنید.

هنگامی که همه آنچه را از سفر به آنتالیا بدانید سفری  درست و برنامه ریزی شده را تجربه می کنید.

 در این مقاله من قصد دارم در رابطه با بهترین وسیله حمل و نقل عمومی در آنتالیا با شما دوستان صحبت کنم.

 بنابراین اگر عازم  سفر به آنتالیا هستید بهتر است این مقاله را تا انتها بخوانید تا با راه های سفری ساده آشنا شوید.

جهت رزرو تور آنتالیا می توانید از کارشناسان سفرآس 24 اطلاعات کسب کنید .

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

بهترین وسیله حمل و نقل عمومی در آنتالیا

در  ترکیه هم قیمت بنزین بسیار زیاد است و هزینه رفت و آمد با ماشین هایی کرایه ای و تاکسی نسبتاً بالا می باشد آنتالیا جزو شهرهای نسبتا کوچک ترکیه به حساب می‌آید که در حال حاضر مترو ندارد.

 اما به جرات می‌توان گفت که یک شبکه گسترده از مینی بوس و اتوبوس در این شهر وجود دارد که جای خالی مترو  را در آنتالیا پر کرده است و اهالی آنتالیا و گردشگران داخلی و خارجی آنتالیا معمولا با استفاده از مترو و اتوبوس رفت و آمد می کنند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !
حمل و نقل عمومی در سفر آنتالیا
حمل و نقل عمومی در سفر آنتالیا

 اگر شما با تور آنتالیا سفر می‌کنید ترانسفر  از فرودگاه به هتل و برعکس جز خدمات تور آنتالیا حساب می شود و شما نیازی به راهنمای پرداخت هزینه ندارید.

 اگر  از دفاتر مختلف گردشگری و توریستی در سطح شهر خریداری می کنید خودشان سرویس حمل و نقل دارد اگر شما تور رفتینگ را تهیه می کنند.

 شما را به رودخانه اصلی در انتالیا می‌برند و به هتل  باز می گرداند .معمولاً در تور  آنتالیا برای رفتن به مراکز خرید به وسایل حمل و نقل عمومی احتیاج دارید و اگر  با تور سفر نمی کنید بهتر است قبل از سفر تان با حمل و نقل عمومی در آنتالیا آشنا باشید و سفری کم هزینه را تجربه کنید  .

وسایل حمل و نقل عمومی در انتالیا

تاکسی

از مهم ترین وسایلی که در شهر زیبای آنتالیا وجود دارد و قیمتش گران است تاکسی هستند. معمولاً تاکسی ها از تاکسیمتر استفاده می کند قیمت کرایه ها با تاکسی متر بستگی به ترافیک دارد اگر ترافیک زیاد باشد قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

 از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح کرایه ها تا دو برابر بیشتر می‌شود اگر تعداد افراد  زیاد باشد کرایه تاکسی با وسایل دیگر تفاوت چندانی ندارد بهتر است برای اینکه آدرس را گم نکنید کارت آدرس را  هتلتان بگیرید که شماره تلفن هتل بر روی آن نوشته شده باشد تا هنگام گرفتن تاکسی آن را به تاکسی  نشان دهید و مشکلی نداشته باشید.

اتوبوس فرودگاه آنتالیا

هر روز دو خط اتوبوس به مبدا فرودگاه در حال حرکت  است و  خط ۶۰۰ و خط ۸۰۰ خط اصلی اتوبوس در آنتالیا هستند خط ۶۰۰ اتوبوس های اصلی آنتالیا هر یک ساعت یک بار به سمت فرودگاه حرکت می کند و خط  ۸۰۰ در منطقه لارا نیز  هر دو ساعت یکبار حرکت می کند.

اتوبوسهای شماره ۸۰۰ هر دو ساعت یک‌بار به فرودگاه رفت و برگشت می کند.

اتوبوس

در شهر زیبای آنتالیا شبکه گسترده ای از ایستگاه اتوبوس وجود دارد که دسترسی به مناطق مختلف راحت تر کرده است در هر مسیر اتوبوس  وجود دارد که با ترکیبی از حروف الفبا و عدد مشخص شده است و معمولاً بر روی مسیر روی شیشه جلو و عقب اتوبوس نوشته شده است.

کرایه اتوبوس را با کارت‌های مخصوص اتوبوس  پرداخت می‌کنند و رانندگان به هیچ عنوان پول نقد قبول نمی کنند در آنتالیا کارتهای اتوبوس آنتالیا را می‌توانید از سوپرمارکت و هایپرمارکت ها تهیه کنید و در همانجا ان  را شارژ کنید.

 اگر کارت  نداشتید می توانید از کارت بانکی استفاده کنید و از او بخواهید که با استفاده از کارت بانکی کرایه شما را پرداخت کند.

دلموش

در انتالیا  ون ها و مینی بوس های بسیار کوچک وجود دارند که در هر مسیری  می توانید آن را پیدا کنید معمولاً پشت شیشه جلوی ان  نامهای مسیرهای اصلی نوشته شده است.

نکته ای  که در دلموش ها وجود دارد این است که کرایه ها معمولاً به صورت نقد محاسبه می شوند و نیازی به کارت نیست بهتر است برای  سوار شدن به این ماشینها حتماً پول نقد همراهتان داشته باشید.

تراموا

هر نیم ساعت یک بار حرکت می کند  و از سال ۲۰۱۷ میلادی تاکنون کرایه آن 2 لیره  است و تقریباً در دورتادور شهر زیبای آنتالیا قرار دارد و شما را به مقصد می رساند  در تور آنتالیا شما می‌توانید برای کم شدن هزینه های احتمالی سفرتان از   تراموا استفاده کنید این وسیله نقلیه بسیار پر کاربرد است و  در کم ترین زمان شما را به مقد مورد نظرتان می رساند.

اتوبوس دریایی از آنتالیا به کمر

یکی از وسایل نقلیه ای که در آنتالیا قرار دارد و بسیار منحصر به فرد است  اتوبوس دریایی است این اتوبوس ها هر روز اسکله انتالیا  به کمر و برعکس در حال حرکت هستند.

 اتوبوس دریایی ها همانند کشتی های آنتالیا پرتعداد نیستند و فقط دوبار مسافر را جابه‌جا می‌کنند.

 ساعت حرکت از آنتالیا به کمر از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر است و ساعت حرکت از کمر به آن تا که از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر است.

 قیمت بلیط این مسیر در حال حاضر10 لیر است.

اگر به آنتالیا رفتید حتماً وسیله نقلیه را امتحان کنید در این وسیله نقلیه شما تجربه خاص و به یادماندنی را تجربه می کنید.

پرداخت هزینه وسایل حمل و نقل عمومی آنتالیا

نکته ای  در رابطه با استفاده از حمل و نقل عمومی آنتالیا وجود دارد این است که حتماً برای پرداخت هزینه حمل و نقل باید از کارت‌های مخصوص استفاده کنید.

 در کل جهان آن را با نام آنتالیا کارت می شناسند این کارت  را می توانید از سوپرمارکت های بزرگ و کوچک تهیه کنید که این کارت  از طریق وب سایت های مختلف وجود دارد اما اغلب ایرانیان به دلیل تحریم‌ها اینترنتی و غیر اینترنتی نمی‌توانند  آن را به صورت آنلاین و غیرحضوری تهیه کنند.

 آنتالیا کارت  در سه نوع مختلف تولید می شوند که تمامی آنها شکل شبیه به هم دارند و قیمت و امکانات و میزان شارژشان  با یکدیگر متفاوت است.

  آنتالیا کارت  در سه مدل  تولید می شود که تمامی آنها شکلی  شبیه هم دارند  قیمت و میزان شارژ با یکدیگر فرق میکند.

 آنتالیا کارت نوع یک مخصوص افرادی است که تخفیفاتی شامل حالشان می‌شود و تخفیفات دانش آموزی بازنشستگی معلمی کادر فرودگاه هستند و گردشگران نمی‌توانند آن را تهیه کنند.

 آنتالیا کارت نوع ۲ مخصوص افراد ناتوان و کم توان است و شامل کسانی می‌شود که سنان  از ۶۵ سال بیشتر باشد و یا از معلولیت جسمی رنج می برند.

انتالیا کارت نوع سه که برای گردشگران عزیز مناسب است بر اساس آخرین آمار گرفته شده قیمت آن 7 لیره  می باشد و می توانید با استفاده از کارتخوان را پرداخت کنید اگر از موارد گفته شده برای سفرتان در انتالیا استفاده کنید قطعا قیمت سفرتان پایین می اید و شما سفری دلچسب و ارزان قیمت را می توانید تجربه کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.