دریاچه الیمالات مازندران بهشت گمشده ایران

دریاچه الیمالات مازندران
0

به سمت هر کدام از ابشار  هایی که در ایران هستند بروید،  طبیعتی در مقابل تان ظاهر می‌شود که نمی توان زیبایی های آن را وصف کرد.

زیبایی های  آبی رنگ از کناره های صخره ها با شکوه و عظمت بی‌نظیری پیش روی شما خواهد آمد  که از دریاچه های بسیار دیدنی کشور دریاچه الیمالات می باشد.

 این دریاچه تماشایی زیبایی وصف نشدنی دارد. سرسبزی جنگل سکوت و وصف ناپذیر این دریاچه در کنار شکوه آسمان و خنکی آب شما را حیرت زده خواهد کرد.

عکس دریاچه الیمالات مازندران تما م زیبایی های ان را به رخ می کشاند. آدرس دریاچه الیمالات مازندران بسیار سر راست است.

برای پیدا کردن آدرس دریاچه الیمالات مازندران می توانید از نقشه کمک بگیرید. آدرس دریاچه الیمالات مازندران را می توانید از افراد بومی ان منطقه پرس و جو کنید.

 معرفی دریاچه الیمالات مازندران

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 دریاچه الیمالات  از مکان های دیدنی نور به حساب می‌آید که در مسیر چمستان قرار گرفته است.

 نور در شمال کشور در کنار دریای خزر است و می‌توان گفت به نوعی با هم هم مرز هستند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

شهر چمستان که یکی از بهترین نقاط برای سفر می باشد زیبایی خاصی دارد.

 دریاچه الیمالات به دلیل قرار گرفتن در بین جنگل ها فضایی استوایی را پدید آورده است.

 بخشی از مسیری که به این دریاچه می رسد دارای درختان سر به فلک کشیده هستند که منظره را دل انگیز تر کرده است دریاچه الیمالات یکی از مکان های  دیدنی زمستانی است.

 رود  لاویج هم از مناطق دیدنی و پر گردشگر چمستان به حساب می‌آید که از میان کوه ها سر برافراشته است و هر ساله گردشگران متعددی را به سمت خود می کشاند.

 طبیعت زیبای اطراف دریاچه الیمالات با درختانی که نزدیک ساحل هستند زیبایی آن را دو چندان کرده است و پدیدآورنده چشم اندازی بی نظیر خارج شده اند. عکس دریاچه الیمالات مازندران بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

 دریاچه الیمالات  مازندران کجاست؟

دریاچه الیمالات از جاذبه های گردشگری استان مازندران است که در مسیر نور به چمستان قرار گرفته است فاصله این دریاچه تا جاده اصلی حدود ۳ کیلومتر می باشد.

در عکس دریاچه الیمالات مازندران شما می توانید زیبایی های ان را ببنید اما بهتر است ان را از نزدیک مشاهده کنید.

 دسترسی به دریاچه الیمالات مازندران

 برای دسترسی به این دریاچه باید در مسیر جنگل  قرار بگیرید بعد از طی کردن حدود ۸ کیلومتر به یک دریاچه فرعی نزدیک می شوید اگر از مسیر نور به سمت دریاچه راهی شده‌اید و مستقیم از تهران قصد رفتن به دریاچه را دارید باید از سمت جاده هراز به سمت آمل و کمربندی آمل وارد چمستان شوید و از آنجا به سمت نور به حرکت درایید و  بعد از حدود ۴۰ دقیقه وارد  مسیر فرعی دریاچه الیمالات می شوید.

 تفریحات دریاچه الیمالات مازندران

 گردش گاه دریاچه الیمالات مازندران  در میان جنگل قرار گرفته است از آنجا که وقتی وارد می شوید دقیقاً همه چیز رنگ و بوی آرامش و تفریحی را دارد.

 حتی نگاه کردن به منظره و قایقرانی برای شما حیرت انگیز تر از هر جای دیگری خواهد بود بعد از اینکه خودرویتان را پارک کردید بعد از سپری کردن ۵ دقیقه پیاده از سمت بلندی به سمت دریاچه هدایت می شوید.

 پلی زیبا در آنجا قرار گرفته است که مسیر را به هم وصل می کند زیر این پل رودی  کاملاً پر آب قرار گرفته است.

 بعد از پشت سر گذاشتن آن به سنگ های زیبای کنار دریاچه نزدیک می شوید برای کسانی که به ماهیگیری علاقمند هستند خبر خوب این است که در این مکان ماهی های قزل آلا و آمور هم زندگی می کند.

 البته به دلیل اینکه اکثر مردم این منطقه ماهی های قرمز عید شان را در آن می اندازند میتوان تعداد قابل توجهی از این مدل ماهی را هم مشاهده کنید.

طبیعت گردی قایق سواری دوچرخه سواری عکاسی پیک نیک از جمله تفریحاتی اند  که در میان این دریاچه قابل اجرا هستند.

 امکانات دریاچه الیمالات مازندران

 خوشبختانه امکانات رفاهی متعددی همچون سرویس بهداشتی شهربازی های کوچک آلاچیق فروشگاه پارکینگ رستوران برای رفاه حال گردشگران قرار گرفته است و اگر به ماهیگیری قایقرانی علاقمند هستید  بهتر است که تجهیزاتی را با خود همراه داشته باشید  تا در این مکان بی نظیر ساعات خوشی را پشت سر بگذارد و اگر  به دنبال قایق سواری در روی این دریاچه و تماشا کردن زیبایی‌های هستید تا مدتها در ذهنتان نقش می بندد.

 بهترین زمان بازدید از دریاچه الیمالات مازندران

 برای بازدید از این دریاچه می توان بر روی تمامی فصول حساب کنید. البته پاییز و زمستان و زیبایی های خاص خودش را دارد و بهار و تابستان هم فصل بی نظیر برای بازدید از این دریاچه است با این وجود پاییز یکی از زیباترین فصل هایی است که می توانید به سمت دریاچه الیمالات سفر کنید و از تماشای زیبایی های طبیعی لذت ببرید.

 نکات بازدید از دریاچه الیمالات مازندران

 برای وارد شدن به بستر این دریاچه با خودروی شخصی و چه به صورت پیاده هستند باید یک مبلغ را پرداخت کنید و این مبلغ برای سال ۱۴۰۱ حدود ۱۲ هزار تومان بوده است و از ساعت ۱۰ این مجموعه تعطیل می شود.

هوای این منطقه در فصل گرم مخصوصاً خیلی شرجی است حتماً این موارد را مد نظر قرار دهید انتهای مسیر به دریاچه ارومیه از ۲ تا ۳ کیلومتر خاکی دارد.

 طبیعت تنها منبع زیست جانداران و همچنین انسان ها هست سعی کنید زباله بر روی  زمین نریزید و  صدمه به درختان و حیوانات نزنید و از هرگونه آسیبی به پیکر طبیعت جلوگیری کنید و در حفظ آن نهایت تلاش تان را داشته باشید.

موقعیت الیمالات چگونه است

 توضیحاتی که در وصف الیمالات  است  مطمئناً به فکر رفتن به این منطقه باصفا هستید بهتر است جزئیات بیشتری در رابطه با زیبایی های آن بدانید علت این که این مکان گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند طبیعت بکر و دست نخورده آن است.

 بعد از رفتن به این دریاچه تمام تلاشتان را کنید تا هیچ گونه آسیبی به طبیعت آن وارد نشود و زیبایی و پابرجا بماند رفتن به برخی از نقاط این دریاچه و همچنین طبیعت اطراف آن سخت و دشوار از اگر آمادگی کافی و تجهیزات کافی را ندارید  و به سمت دریاچه حرکت نکنید ولی در قسمت های ابتدایی دریاچه عمق کمتر را شاهد خواهید بود و محل بهتری برای شنا و ماهیگیری می باشد .

بیشتر افراد می توانند با عبور از این جاده به دریاچه برسند یکی از ناب ترین کارهایی که در بستر دریاچه میتوانید انجام دهید ماهیگیری است .

ماهی های لذیذ و تازه که حاصل دسترنج خودتان است را به عنوان ماهی کباب میتوانید میل  کنید و لذت ببرید.

قایق سواری در الیمالات

اگر به دریاچه الیمالات رفته‌اید بدون قایق سواری نباید این منطقه زیبا را ترک کنید.

 قایق سواری یک از تفریحات  بی نظیری است  که در دریاچه الیمالات انجام می‌شود این دریاچه به قطر بزرگ است که قایق سواری در آن می تواند لذت  بخش باشد.

 سواری بر روی قایق های موتوری یا قایق هایی که به صورت پله ای هستند تجربه بی نظیر را برای شما رقم می زند.

 و از خنکی هوا و تماشای جلوه‌های بی‌نظیر طبیعت می توانید لذتی وصف نشدنی را داشته باشید.

 قایقهای تندری  که معمولاً ظرفیت ۲ تا ۴ نفره را دارند به شکل قو طراحی شده‌اند و ظرفیت هر قایق موتوری به شش نفر می رسد .

اگر برای استراحت به سمت منطقه می روید می توانید با قایق از شلوغی دوره شوید و در بستر دیگر دریاچه به استراحت بپردازید.

 باید بدانید که وقتی شما از ساحل دور میشوید  فقط سکوت و آرامش آن لحظه هایتان را شیرین تر می کند.

دریاچه الیمالات در بهار

 طبیعت شاداب و زنده الیمالات در فصل بهار نسبت به دیگر فصل ها چشمگیر تر  است عکس دریاچه الیمالات مازندران همراه با باران های بهاری و شبانه و حتی صبحگاهی باعث می شود هر بیننده ای را به سمت این دریاچه جذب شود و طراوت و شادابی این دریاچه همراه با باران های بهاری بیشتر از دیگر فصل ها می شود و زیبایی آن چندین برابر خواهد شد.

 دریاچه الیمالات در تابستان

 در فصل تابستان هوای این دریاچه کاملا گرم و شرجی می شوند و به دلیل باز بودن فضای اطراف آن گرما را بیشتر از دیگر فصل ها هست .

در این فصل هم این دریاچه همچنان زیبا است برای رفتن بهترین الیمالات در فصل تابستان هم حتما همراه با خود کلاه آفتابگیر عینک آفتابی کرم ضد آفتاب و لوازمی از این دست همراه داشته باشید.

دریاچه الیمالات در پاییز

 در فصل پاییز الیمالات بهترین و زیباترین خود را ارائه می دهد تا گردشگران زیبایی آن را به چشم ببینند و محل مناسب برای گردش و تفریح محسوب  می شود در این فصل هوا بسیار خنک  می شود و در اواخر پاییز سردی هوا را می توانید حس کنید مناظره رنگارنگ و کاملا متفاوت را در عکس دریاچه الیمالات مازندران در فصل پاییز مشاهده خواهید کرد.

 دریاچه الیمالات در زمستان

فصل زمستان هوا کاملاً سرد و جدایی منتهی به درچه الیمانات دچار لغزندگی می‌شود و تنها برخی از طبیعت گردانی که به صورت حرفه‌ای و مجهز هستند می توانند به سمت این منطقه  سفر داشته باشند.

3.3/5 - (9 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.